Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewa_inga
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa_inga » 19.11.2017 18:46

MirekM napisał(a): Trzeba będzie tylko "nieznacznie" wolniej jechać na trasie.

Zgadza się, my zeszliśmy na autostradzie w PL ze 120 do 100, jedziemy przez Bośnie, więc poza Węgrami nie poruszamy się zbyt dużo po autostradach.
MirekM
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekM » 19.11.2017 18:58

W Cro byłem już 6 razy i 2 razy wracałem przez Bośnie. Przepiękna trasa. Pierwszy raz przez Sarajewo drugi raz przez Jajce. Rzeczywiście przy tym wariancie przejazdu rowery nie powinny być problemem.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 19.11.2017 21:04

Z każdym rokiem widzę coraz większą ilość rowerzystów na Półwyspie. Podziwiam ich bardzo. My mamy dwa rowery na miejscu i w tym roku przez cały pobyt każdego dnia obiecywałam sobie, że jutro wsiadam na rower......i tak minęły wakacje :D
ewa_inga
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa_inga » 19.11.2017 21:17

Aldonka napisał(a):My mamy dwa rowery na miejscu i w tym roku przez cały pobyt każdego dnia obiecywałam sobie, że jutro wsiadam na rower......i tak minęły wakacje :D

No cóż, my w tym roku wzieliŚMY rowery.... tymczasem na wszystkich zdjęciach, jeśli się zbiorę do opisania moich rowerowych przygód, zobaczysz jeden rower. Mąż owszem wziął rower i zrobił na nim 10 km. I to tylko dlatego, że nasz ukochany gospodarz śmiał się z niego każdego dnia. W końcu męska duma nakazała mu wsiąść na rower.
Jedno jest pewne, Cro to nie miejsce na budowanie kondycji, trzeba być naprawdę dobrze przygotowanym fizycznie. Mimo, że jazdę rowerem w Cro traktowałam jako rehabilitację, nie zależało mi na robieniu super czasów czy kilometrów - były ciężkie chwile.
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 21.11.2017 11:26

Witam. Peljesac był moim ulubionym miejscem w latach 2010-14.Każdego lata byłem na końcu świata w Dubie Peljeskiej. Ostanio byłem na Hvarze i stamtąd patrząc na półwysep zauważyłem nad tą uroczą plażą Jezero ( z tym leczniczym bagienkiem) jasną krechę przecinającą zbocze góry. I stąd moje pytanie:ktoś może wie, czy tam poprowadzono jakąś nową drogę? Bo to by oznaczało koniec ciszy na tej jednej z najpiękniejszych plaż.Dziękuję. :papa:
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 21.11.2017 13:37

Ciekawe macie problemy z tymi biletami na bramce, ja mam na haku przyczepę campingową i mam wysoki samochód a nigdy bilet nie wyszedł wysoko :(. Czasami ze względu na szerokość zestawu muszę wysiadać i brać bilet.

rowery jadą na bagażniku przyczepy, używamy każdego roku, tym razem wdrapałem się z synem z campingu Prapratno do góry :) polecam :)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 21.11.2017 16:21

maarec napisał(a):rowery jadą na bagażniku przyczepy, używamy każdego roku, tym razem wdrapałem się z synem z campingu Prapratno do góry :) polecam :)


W związku z tym mam pytanie. Czy jadąc na 2 tygodnie na kemping Prapratno warto wziąć rowery? Z map wychodzi, że droga do Ston łatwa nie jest? Czy są w okolicy jakieś drogi, ścieżki (niekoniecznie rowerowe) po których można tam pojeździć?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.11.2017 16:44

maarec ... bywają jednak problemy na bramkach automatycznych związane z wysokością - szczególnie na zjeździe Zapresic w stronę Zagrzebia. Może nie pamiętasz ale pisałam jak w tamtym roku automat na bramce do płatności kartą policzył nasz zestaw jako kat. III zamiast II. W tym roku mieliśmy to samo. Na żadnej innej bramce nas to nie spotkało.
W sumie to mały problem, bo obsługa poprawia błąd tylko trzeba zwrócić uwagę.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 21.11.2017 17:02

mam pytanko: już noclegi zamawiacie? :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 21.11.2017 17:40

Jacynty napisał(a):Witam. Peljesac był moim ulubionym miejscem w latach 2010-14.Każdego lata byłem na końcu świata w Dubie Peljeskiej. Ostanio byłem na Hvarze i stamtąd patrząc na półwysep zauważyłem nad tą uroczą plażą Jezero ( z tym leczniczym bagienkiem) jasną krechę przecinającą zbocze góry. I stąd moje pytanie:ktoś może wie, czy tam poprowadzono jakąś nową drogę? Bo to by oznaczało koniec ciszy na tej jednej z najpiękniejszych plaż.Dziękuję. :papa:


Żadnej drogi nie poprowadzono i nie sądzę żeby miało to nastąpić. Plaża dostępna jest z lądu ale na nóżkach i prosta i gładka nie jest. No i z wody i tak głównie tam ludzie docierają.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.11.2017 18:23

Aldonka napisał(a):
Jacynty napisał(a):Witam. Peljesac był moim ulubionym miejscem w latach 2010-14.Każdego lata byłem na końcu świata w Dubie Peljeskiej. Ostanio byłem na Hvarze i stamtąd patrząc na półwysep zauważyłem nad tą uroczą plażą Jezero ( z tym leczniczym bagienkiem) jasną krechę przecinającą zbocze góry. I stąd moje pytanie:ktoś może wie, czy tam poprowadzono jakąś nową drogę? Bo to by oznaczało koniec ciszy na tej jednej z najpiękniejszych plaż.Dziękuję. :papa:

Żadnej drogi nie poprowadzono i nie sądzę żeby miało to nastąpić. Plaża dostępna jest z lądu ale na nóżkach i prosta i gładka nie jest.
Nie jest? Porównując inne trudno dostępne plaże gdzie trzeba złazić po skałach a potem się wspinać w pełnym słońcu to raczej na Jezere bardzo łatwo lądem można dotrzeć z Duby.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 21.11.2017 18:38

gusia-s napisał(a):
Aldonka napisał(a):
Jacynty napisał(a):Witam. Peljesac był moim ulubionym miejscem w latach 2010-14.Każdego lata byłem na końcu świata w Dubie Peljeskiej. Ostanio byłem na Hvarze i stamtąd patrząc na półwysep zauważyłem nad tą uroczą plażą Jezero ( z tym leczniczym bagienkiem) jasną krechę przecinającą zbocze góry. I stąd moje pytanie:ktoś może wie, czy tam poprowadzono jakąś nową drogę? Bo to by oznaczało koniec ciszy na tej jednej z najpiękniejszych plaż.Dziękuję. :papa:

Żadnej drogi nie poprowadzono i nie sądzę żeby miało to nastąpić. Plaża dostępna jest z lądu ale na nóżkach i prosta i gładka nie jest.
Nie jest? Porównując inne trudno dostępne plaże gdzie trzeba złazić po skałach a potem się wspinać w pełnym słońcu to raczej na Jezere bardzo łatwo lądem można dotrzeć z Duby.

A czy ja powiedziałam gdzieś, że jest trudna? Powiedziałam, że nie jest prosta i gładka co jest prawdą. Bo gładki to jest dla mnie asfalt, który prowadzi na Dube. Prosta też nie jest, bo i wspiąć się czasem trzeba. A że lekko i nie wysoko? Cóż, ja jednak jestem wygodna i wolę z wody tam docierać.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 21.11.2017 18:40

wojstar napisał(a):mam pytanko: już noclegi zamawiacie? :)

Nie :D
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 21.11.2017 23:35

Aldonka napisał(a):
gusia-s napisał(a):
Aldonka napisał(a):
Jacynty napisał(a):Witam. Peljesac był moim ulubionym miejscem w latach 2010-14.Każdego lata byłem na końcu świata w Dubie Peljeskiej. Ostanio byłem na Hvarze i stamtąd patrząc na półwysep zauważyłem nad tą uroczą plażą Jezero ( z tym leczniczym bagienkiem) jasną krechę przecinającą zbocze góry. I stąd moje pytanie:ktoś może wie, czy tam poprowadzono jakąś nową drogę? Bo to by oznaczało koniec ciszy na tej jednej z najpiękniejszych plaż.Dziękuję. :papa:

Żadnej drogi nie poprowadzono i nie sądzę żeby miało to nastąpić. Plaża dostępna jest z lądu ale na nóżkach i prosta i gładka nie jest.
Nie jest? Porównując inne trudno dostępne plaże gdzie trzeba złazić po skałach a potem się wspinać w pełnym słońcu to raczej na Jezere bardzo łatwo lądem można dotrzeć z Duby.

A czy ja powiedziałam gdzieś, że jest trudna? Powiedziałam, że nie jest prosta i gładka co jest prawdą. Bo gładki to jest dla mnie asfalt, który prowadzi na Dube. Prosta też nie jest, bo i wspiąć się czasem trzeba. A że lekko i nie wysoko? Cóż, ja jednak jestem wygodna i wolę z wody tam docierać.


Dziękuję bardzo za odpowiedzi,znam tę plażę doskonale i dojście do niej.Bałem się ,że straciła swój odludny urok.Gdyby poprowadzono do niej asfalt stałaby się drugą, przepełnioną Divną. Dzięki. :papa:
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 23.11.2017 08:50

SingSing74 napisał(a):
maarec napisał(a):rowery jadą na bagażniku przyczepy, używamy każdego roku, tym razem wdrapałem się z synem z campingu Prapratno do góry :) polecam :)


W związku z tym mam pytanie. Czy jadąc na 2 tygodnie na kemping Prapratno warto wziąć rowery? Z map wychodzi, że droga do Ston łatwa nie jest? Czy są w okolicy jakieś drogi, ścieżki (niekoniecznie rowerowe) po których można tam pojeździć?


Jadąc na 2 tyg tylko na Prapratno moim zdaniem absolutnie nie warto. Wdrapanie się na drogę główną w kierunku stonu dla 90% turystów będzie powodowało stan przed zawałowy. Owszem trafia się tam czasem jakiś rowerzysta, ale osobiście chyba bym do Stonu nie chciał jechać, a tym bardziej dalej.

co innego jak macie bagażnik na samochodzie i możecie podjechać z rowerami gdzieś na wycieczkę, ale to raczej po za półwysep.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 334
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone