Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 22.08.2017 22:50

a tutaj Podobuce troszkę hardcorowo ;)
Załączniki:
valovi jadrana 2007 jan 001.jpg
1.JPG
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.08.2017 23:29

telepol napisał(a):
gusia-s napisał(a):W 2014 też menu było po polsku a najlepsza pozycja w karcie brzmiała "Fried wytapia części" i kto zgadnie co to za danie? i ciekawe czy nadal figuruje w karcie :mrgreen:
Trochę waniało w tej konobie szambem niestety, może tak trafiliśmy.

tak to wygląda w karcie
Załącznik _DSC0120.JPG nie jest już dostępny

a tak wygląda :)
Załącznik _DSC0127.JPG nie jest już dostępny

super dodatek do piwka

Dokładnie tak i widzę, że 2 lata później (2014) ceny były te same
DSCN0497.JPG


Ja tego nie trawię brrr :? i nie tykam, one mają wszystko w środku :| a Tomek miał lekkie sensacje żołądkowe po tych wytopionych częściach ... może były topione w jakimś starym tłuszczu? Od tamtej pory już ich nie zamówił nigdy więcej. Uraz pozostał.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 23.08.2017 07:27


Na Drugim piętrze się było,winko jeszcze ma bo w sobotę odkręciłem ostatni bukłaczek :D
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 23.08.2017 08:14

monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 23.08.2017 10:12






Ledwie tydzień od powrotu aż już chce wracać :D

Mieszkaliśmy w drugiej linii od plaży tu za Wami tak patrząc po zdjeciu, z takim widokiem z balkonu
Załączniki:
20170729_132510-800x745.jpg
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 23.08.2017 12:58

Bardzo pozdrawiam fanów Žuljany.

Chciałabym też teraz być w Žuljaně. Ale wszystko niestety ma swój początek i koniec. Morze było jak w termalu - a otoczenie było świetne. Super.

1 dzień spaliśmy w Ston:
Ston rano:
https://www.youtube.com/watch?v=YdsYnG1x7ss
https://www.youtube.com/watch?v=XrZzUArPGWA



R. :papa:
Ostatnio edytowano 23.08.2017 21:58 przez Rero, łącznie edytowano 1 raz
MeggiW
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 18.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MeggiW » 23.08.2017 15:50

wojstar napisał(a):Niestety dla mnie tegoroczny pobyt w Orebic się zakończył. Teraz czas na wspomnienia i planowanie przyszłorocznego urlopu :)


Niestety dla mnie również :(

Moje krótkie podsumowanie: jestem absolutnie zachwycona. Orebić jest piękną miejscowością, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jedyny minus jaki zauważyłam to zdecydowanie niższa temperatura wody niż np. na Riwierze Makarskiej czy chociażby po drugiej stronie półwyspu. Przepiękna plaża Divna - żałuję, że tak późno na nią dotarłam, aczkolwiek sporo na niej os!
Ponieważ moje dziecię jest pizzożercą - przetestowaliśmy różne konoby i z czystym sumieniem polecam La Casę. Przepyszne ciasto i dodatki. Pelijeski Dvori - również warta uwagi.
Powrót z wakacji niestety znacznie się wydłużył przez 3-godzinny korek na granicy BIH a później na bramkach - ale w sobotę było to do przewidzenia (niestety nie dla nas :mrgreen: )

Niezdecydowanym - serdecznie polecam.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Polwysep Pelješac - plaza dla dzieci.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.08.2017 11:36

String napisał(a):Nie wiem co to za kryterium "dla dzieci", ale niedaleko Ston masz Camping Prapratno, na którym jest wg mojej oceny ( i moich dzieci) plaża prawie doskonała :D


Potwierdzam, do tego jest prysznic. :D
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Polwysep Pelješac - plaza dla dzieci.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.09.2017 10:19

Z napisał(a):Byłem dwukrotnie i nie miałem pojęcia że są tam jakieś płatne parkingi.


Co wyjaśnia Twoje przekonanie, że w Žuljanie ciężko jest zaparkować :lol: Do obydwu parkingów kierują znaki (przy szkole w lewo lub przy studenacu w prawo), parkingi są prywatnymi inicjatywami. Ten bliżej wjazdu to teren prywatny (wjeżdżasz ludziom na posesję), a ten za studenacem to parking za kempingiem, obsługiwany przez ludzi z kempu. I to on jest lepszą opcją (bliżej na plażę/rivę).

Oczywiście wiele osób parkuje na wjeździe do Žuljany od strony Trstenika, ale dla mnie to za dużo łażenia z bambetlami, a jednorazowa opłata w wysokości odpowiadającej jednemu piwu w konobie wręcz zachęca do podjechania bliżej :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.09.2017 12:40

To że idąc przez wioskę nie ma przy drodze miejsc gdzie można parkować,pod Studenakiem są dwa miejsca lecz tam to tylko na zakupy i to jak dostaw nie ma.
poludnica
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 25.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) poludnica » 20.09.2017 10:36

Jeśli Podobucanie, którzy wybierali się we wrześniu, już wrócili, to proszę o sygnał :) . Ciekawa jestem, czy wrześniowe Podobuce jest inne, niż to które mnie nie się spodobało w szczycie szczytów sezonu.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 20.09.2017 20:42

Na pewno w tym roku było bardziej wietrzne i tym samym bardziej widowiskowe przez fale wbijające się do zatoki :D
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 21.09.2017 16:36

poludnica napisał(a):Jeśli Podobucanie, którzy wybierali się we wrześniu, już wrócili, to proszę o sygnał :) . Ciekawa jestem, czy wrześniowe Podobuce jest inne, niż to które mnie nie się spodobało w szczycie szczytów sezonu.

Wrzesień spokojny, nie było więcej niż 30 ludzi na plaży.
Bardzo nam się podobało u Farcirów, można było się umówić prawie z dnia na dzień ( byliśmy 2 razy)
Poludnica, a czy byłaś trafiliście na peke do Żelijko ? Jeżeli tak, to czy możesz zdradzić ile Was policzył ? $$$
Nam pierwszy raz w Cro trafiły się typowo 2 dni deszczowe :/
Wrzucam kilka fotek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
poludnica
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 25.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) poludnica » 22.09.2017 08:33

Pięknie z tym wiatrem!

Och widzę, że różnica między wrześniowym Podobuce, a tym z początku sierpnia jest kolosalna 8O . Plaża wygląda zupełnie inaczej. Czuję, że we wrześniu to mogłabym się zakochać w Podobuce :)

U Farciców też nam się bardzo podobało i smakowało, ale byliśmy tylko raz, bo na rezerwację trzeba było czekać 4 dni. U Zeljka nie byliśmy ani razu (dziecko tylko lody kupowało), bo nie dopchaliśmy się.

Ach jak mi szkoda czasów, kiedy na wakacje jeździliśmy wyłącznie w czerwcu lub we wrześniu. Teraz to dopiero jak dziecko odmówi z nami wyjazdów, albo szkołę skończy.
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 22.09.2017 21:19

poludnica napisał(a):Pięknie z tym wiatrem!

Och widzę, że różnica między wrześniowym Podobuce, a tym z początku sierpnia jest kolosalna 8O . Plaża wygląda zupełnie inaczej. Czuję, że we wrześniu to mogłabym się zakochać w Podobuce :)

U Farciców też nam się bardzo podobało i smakowało, ale byliśmy tylko raz, bo na rezerwację trzeba było czekać 4 dni. U Zeljka nie byliśmy ani razu (dziecko tylko lody kupowało), bo nie dopchaliśmy się.

Ach jak mi szkoda czasów, kiedy na wakacje jeździliśmy wyłącznie w czerwcu lub we wrześniu. Teraz to dopiero jak dziecko odmówi z nami wyjazdów, albo szkołę skończy.


Na pewno tam kiedyś wrócimy, miejsce ma swój urok, małe niewygody również, ale tych rzeczy in plus zdecydowanie więcej.
U Farcirów przemiła obsługa, ryba kilka godzin wcześniej jeszcze pływała w wodzie. Udało nam się załapać na dzwonki z barracudy - niebo w gębie.
Co mnie zaskoczyło - bardzo mało jaszczurek ( w porównaniu np do Ciovo w zeszłym roku)
Za to kilka razy napotkaliśmy na ścieżce prowadzącej w górę wioski: węże :-|
Ktoś wie, co to mogło być ? osobnik koloru brązowego, ok 1-1,3m długości
Cieszę się, że nie mieliśmy apartamentu przy plaży. W czasie wiatrów, nie dało się spać w nocy. przy otwartym oknie. Odgłos rozbijających się fal o skały oraz kulających się wraz z falą kamyczków mocno uciążliwy.
A " u nas, u góry" 150m od plaży cisza jak makiem zasiał :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 332
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone