Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 15.07.2017 09:42

też tak płaciłem w zeszłym roku - na parkingu blisko wejścia na stare miasto płaciłem 40 kun za godzinę postoju - lekko mnie to zirytowało bo cena nie była podana.
edzia217
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 30.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia217 » 16.07.2017 11:58

Witam,
w środę wybieram się po raz pierwszy do Orebicia. Mam parę pytań:
1. Jakie polecacie plaże w okolicy ? Z tego co czytałam to Divna i Duba są ciekawe.
2. Planuje pojechać na jeden dzień do Czarnogóry. Czy ktoś był ? Czy macie jakieś porady ? Ciekawe miejsca do zobaczenia ?
3. Chciałabym zobaczyć Mljet lub Hvar. Czy są jakieś fish picnic ? Czy zwiedzacie na własną rękę ?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 16.07.2017 12:10

edzia217 napisał(a):Witam,
w środę wybieram się po raz pierwszy do Orebicia. Mam parę pytań:
1. Jakie polecacie plaże w okolicy ? Z tego co czytałam to Divna i Duba są ciekawe.
2. Planuje pojechać na jeden dzień do Czarnogóry. Czy ktoś był ? Czy macie jakieś porady ? Ciekawe miejsca do zobaczenia ?
3. Chciałabym zobaczyć Mljet lub Hvar. Czy są jakieś fish picnic ? Czy zwiedzacie na własną rękę ?


pytanie 1. - te plaże sa poza Orebic
pytanie 2. - sama zatoka Kotor jest wspamniała (widoki superowe), Budva, Sveti Stefan (choć na samą wyspę wejść nie można - wszystko to jeden wielki hotel).
pytanie 3. - Mljet polecam - oczywiście park narodowy (na Hvar nie bylem), fish picnik są codziennie ale trzeba sobie zarezerwować miejsce na konkretny dzień. Zawsze zwiedzam na własną rękę.
W tym roku planuję zwiedzać miejsca kręcenia "Gry o tron".
edzia217
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 30.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia217 » 16.07.2017 12:41

wojstar napisał(a):
edzia217 napisał(a):Witam,
w środę wybieram się po raz pierwszy do Orebicia. Mam parę pytań:
1. Jakie polecacie plaże w okolicy ? Z tego co czytałam to Divna i Duba są ciekawe.
2. Planuje pojechać na jeden dzień do Czarnogóry. Czy ktoś był ? Czy macie jakieś porady ? Ciekawe miejsca do zobaczenia ?
3. Chciałabym zobaczyć Mljet lub Hvar. Czy są jakieś fish picnic ? Czy zwiedzacie na własną rękę ?


pytanie 1. - te plaże sa poza Orebic
pytanie 2. - sama zatoka Kotor jest wspamniała (widoki superowe), Budva, Sveti Stefan (choć na samą wyspę wejść nie można - wszystko to jeden wielki hotel).
pytanie 3. - Mljet polecam - oczywiście park narodowy (na Hvar nie bylem), fish picnik są codziennie ale trzeba sobie zarezerwować miejsce na konkretny dzień. Zawsze zwiedzam na własną rękę.
W tym roku planuję zwiedzać miejsca kręcenia "Gry o tron".


Wiem, że te plaże są poza Orebiciem, interesują mnie plaże w Orebiciu i poza Orebiciem.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 16.07.2017 12:47

Z napisał(a):
Też się tam kręciliśmy,było nas parę osób,jeden z dużym tatuażem na plecach.


Niestety nie kojarzę, za to jestem prawie pewna, że w Tamarisie widziałam raz dawną forumowiczkę jolamik ( pisała kiedyś relację z pobytu u Dario w Vodicach), chyba nie ma jej już na forum...
Przy okazji - ciekawa jestem, jak się mieszkało w domu przy plaży? Nie było zbyt głośno, nie przeszkadzali ludzie prawie "wchodzący" na taras? Przechadzając się po Žuljanie miałam wrażenie, że w tych apartamentach trochę brakuje prywatności, ale może się mylę?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 16.07.2017 16:21

Magda O. napisał(a):
Z napisał(a):
Też się tam kręciliśmy,było nas parę osób,jeden z dużym tatuażem na plecach.


Niestety nie kojarzę, za to jestem prawie pewna, że w Tamarisie widziałam raz dawną forumowiczkę jolamik ( pisała kiedyś relację z pobytu u Dario w Vodicach), chyba nie ma jej już na forum...
Przy okazji - ciekawa jestem, jak się mieszkało w domu przy plaży? Nie było zbyt głośno, nie przeszkadzali ludzie prawie "wchodzący" na taras? Przechadzając się po Žuljanie miałam wrażenie, że w tych apartamentach trochę brakuje prywatności, ale może się mylę?

Jolka z Pawłem byli z nami,a z Zuljany pojechaliśmy do Daria.Nam nie przeszkadzali ludzie,na plażę wychodziliśmy tylko aby się wykąpać,prysznic mieliśmy w ogródku a opalaliśmy się na tarasie w ogródku(wynajmowaliśmy cały piętrowy dom).
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 16.07.2017 21:31

edzia217 napisał(a):
wojstar napisał(a):
edzia217 napisał(a):Witam,
w środę wybieram się po raz pierwszy do Orebicia. Mam parę pytań:
1. Jakie polecacie plaże w okolicy ? Z tego co czytałam to Divna i Duba są ciekawe.
2. Planuje pojechać na jeden dzień do Czarnogóry. Czy ktoś był ? Czy macie jakieś porady ? Ciekawe miejsca do zobaczenia ?
3. Chciałabym zobaczyć Mljet lub Hvar. Czy są jakieś fish picnic ? Czy zwiedzacie na własną rękę ?


pytanie 1. - te plaże sa poza Orebic
pytanie 2. - sama zatoka Kotor jest wspamniała (widoki superowe), Budva, Sveti Stefan (choć na samą wyspę wejść nie można - wszystko to jeden wielki hotel).
pytanie 3. - Mljet polecam - oczywiście park narodowy (na Hvar nie bylem), fish picnik są codziennie ale trzeba sobie zarezerwować miejsce na konkretny dzień. Zawsze zwiedzam na własną rękę.
W tym roku planuję zwiedzać miejsca kręcenia "Gry o tron".


Wiem, że te plaże są poza Orebiciem, interesują mnie plaże w Orebiciu i poza Orebiciem.

Osobiście uczęszczam na plażę przy hotelu Indian. Bywałem na plaży Trstenica, ale jakoś nie przypadła mi do gustu.
Fajne plaże są w Lumbardii ale to już trzeba popłynąć na Korcule
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 17.07.2017 08:25

Z napisał(a):
Magda O. napisał(a):
Z napisał(a):
Też się tam kręciliśmy,było nas parę osób,jeden z dużym tatuażem na plecach.


Niestety nie kojarzę, za to jestem prawie pewna, że w Tamarisie widziałam raz dawną forumowiczkę jolamik ( pisała kiedyś relację z pobytu u Dario w Vodicach), chyba nie ma jej już na forum...
Przy okazji - ciekawa jestem, jak się mieszkało w domu przy plaży? Nie było zbyt głośno, nie przeszkadzali ludzie prawie "wchodzący" na taras? Przechadzając się po Žuljanie miałam wrażenie, że w tych apartamentach trochę brakuje prywatności, ale może się mylę?

Jolka z Pawłem byli z nami,a z Zuljany pojechaliśmy do Daria.Nam nie przeszkadzali ludzie,na plażę wychodziliśmy tylko aby się wykąpać,prysznic mieliśmy w ogródku a opalaliśmy się na tarasie w ogródku(wynajmowaliśmy cały piętrowy dom).


Ale ten świat mały :wink: czyli jednak Was widziałam :)
Acha, więc wynika z tego, że miejscówka spoko. Pomyślę o tym, kiedy będę rozważać powrót do Žuljany ( oby jak najszybciej). My mieszkaliśmy w Apartmani Čaveliš, przy głównej drodze do Žuljany, na ostatnim skręcie, naprzeciwko boiska. Też było super.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 17.07.2017 10:19

Zuljana u nas obowiązkowo w następnym roku,do tego dorzucimy Hvar i trzy dni na koniec u Daria,od niego na raz da radę pod Warszawę wrócić.Chyba wiem u kogo byliście,w zeszłym roku była tu relacja pisana od tej rodziny(pozytywnie),również brałem ją w zeszłym roku pod uwagę lecz wygrał Zdravko.
griby
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 06.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) griby » 19.07.2017 12:08

edzia217 napisał(a):Witam, w środę wybieram się po raz pierwszy do Orebicia. Mam parę pytań:
1. Jakie polecacie plaże w okolicy ? Z tego co czytałam to Divna i Duba są ciekawe.


Witaj,

Divna i Duba to obowiązkowy punkt. Woda przejrzysta. Widoki niepowtarzalne. Na obu można coś zjeść w małych kafejkach. Duba oferuje dodatkowo betonowe nabrzeże, z którego można skakać do wody jeśli ktoś lubi (frajda dla dzieciaków) no i ładny widok na górę św. Eliasza. Kilkanaście minut pieszo od Duby znajduje się podobno kolejna plaża, bardziej dzika, ale nie sprawdzaliśmy.
Polecam też Podobuce - urokliwa zatoczka, plaża żwirowa, wysokie nabrzeże (skoki do wody). Kawałek od niej, za zabudowaniami, znajduje się zatoczka pośród skał, która po prostu wymiata, zwłaszcza około 10 metrowy klif, z którego można podziwiać widoki na wyspę Mljet, skoczyć do wody (tylko dla odważnych) oraz podziwiać głębiny morskie nurkując przy skale. Jest tam również informacja, że to miejscówka dla naturystów ale żadnych nie zauważyliśmy.
Jeśli ktoś nie chce szukać plaży daleko poza Orebicem a niezbyt odpowiada mu Trstenica, to jadąc w kierunku Kuciste, tuż przy szosie, za hotelami, można znaleźć fajne malutkie plaże wśród skałek, zacienione częściowo sosnami. Można tam również bez problemu zaparkować po drugiej stronie szosy na poboczu. Z tych miejscówek mamy piękny widok na miasto Korcula, panuje też na nich swoboda jeśli chodzi o opalanie topless, czego nie można powiedzieć o plaży Trstenica.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 19.07.2017 16:20

griby napisał(a):
edzia217 napisał(a):Witam, w środę wybieram się po raz pierwszy do Orebicia. Mam parę pytań:
1. Jakie polecacie plaże w okolicy ? Z tego co czytałam to Divna i Duba są ciekawe.


Witaj,

Divna i Duba to obowiązkowy punkt. Woda przejrzysta. Widoki niepowtarzalne. Na obu można coś zjeść w małych kafejkach. Duba oferuje dodatkowo betonowe nabrzeże, z którego można skakać do wody jeśli ktoś lubi (frajda dla dzieciaków) no i ładny widok na górę św. Eliasza. Kilkanaście minut pieszo od Duby znajduje się podobno kolejna plaża, bardziej dzika, ale nie sprawdzaliśmy.
Polecam też Podobuce - urokliwa zatoczka, plaża żwirowa, wysokie nabrzeże (skoki do wody). Kawałek od niej, za zabudowaniami, znajduje się zatoczka pośród skał, która po prostu wymiata, zwłaszcza około 10 metrowy klif, z którego można podziwiać widoki na wyspę Mljet, skoczyć do wody (tylko dla odważnych) oraz podziwiać głębiny morskie nurkując przy skale. Jest tam również informacja, że to miejscówka dla naturystów ale żadnych nie zauważyliśmy.
Jeśli ktoś nie chce szukać plaży daleko poza Orebicem a niezbyt odpowiada mu Trstenica, to jadąc w kierunku Kuciste, tuż przy szosie, za hotelami, można znaleźć fajne malutkie plaże wśród skałek, zacienione częściowo sosnami. Można tam również bez problemu zaparkować po drugiej stronie szosy na poboczu. Z tych miejscówek mamy piękny widok na miasto Korcula, panuje też na nich swoboda jeśli chodzi o opalanie topless, czego nie można powiedzieć o plaży Trstenica.


Potwierdzam fajne malutkie plaże jadąc w stronę Kuciste i Viganj. Nawet w samych tych miejscowościach - do których jeździłem rowerkiem - można spokojnie poplażować bez tłumów.
Bercik91
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 02.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bercik91 » 19.07.2017 20:56

Orebic -> Lokrum.
Jak najlepiej sie tam dostac ? :D
Pozdrawiam :)
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 19.07.2017 21:33

rano około 9:00 z korcula pływał katamaran Krilo do Dubrownika. potem trzeba przejść na stare miasto do portu i tam wypływają stateczki na lokrum.
można też jechać samochodem do Dubrownika i potem stateczkiem na lokrum.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 20.07.2017 11:21

Aldonka napisał(a):
Jaralf napisał(a):Wpadłem też wczoraj do znajomych w Borje po drodze do Orebica z Podobuce i dowiedziałem się, że jakiś ruski nowobogacki chce tu wystawić hotel.
Podobno chodził po domach tubylców i oferował wysoką cenę za odkup nieruchomości. Czy ktoś coś słyszał na ten temat? To by oznaczało koniec spokoju w tym regionie i to dużo wcześniej niż zbudowanie mostu na Peljesac.

W niedzielę będę w Borje. Dowiem się od samych tubylców czy albo ile w tym prawdy.

W Borje żaden z trzech miejscowych, z którymi rozmawiałam o takiej wizycie i pytaniach nie słyszał.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 11:23

wojstar napisał(a):rano około 9:00 z korcula pływał katamaran Krilo do Dubrownika. potem trzeba przejść na stare miasto do portu i tam wypływają stateczki na lokrum.
można też jechać samochodem do Dubrownika i potem stateczkiem na lokrum.

Czasowo nie wyrobi żeby wrócić Krilo. Chyba, że biegiem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 321
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone