Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2017 12:26

Bercik91 napisał(a):
wojstar napisał(a):
bigredone napisał(a):
wojstar napisał(a):rano około 9:00 z korcula pływał katamaran Krilo do Dubrownika. potem trzeba przejść na stare miasto do portu i tam wypływają stateczki na lokrum.
można też jechać samochodem do Dubrownika i potem stateczkiem na lokrum.

Czasowo nie wyrobi żeby wrócić Krilo. Chyba, że biegiem.

Powrót jest chyba o 16:00 - faktycznie trochę mało czasu jest. Dlatego polecam jazdę samochodem - sam tak robilem trzy razy i w tym roku tez pojadę samochodem :)


Gdybym zdecydował się na podróż samochodem, jak wygląda sytuacja związana z parkingami ? Co możecie polecić ? Jakie ceny ? No i co najważniejsze jak dojechać (jakieś konkretne ulice?) ? :)


Tu masz wątek. To już nie Peljesac.

parkingi-w-dubrovniku-t35553.html?hilit=parking%20w%20dubrowniku
Bercik91
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 02.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bercik91 » 23.07.2017 12:30

bigredone napisał(a):
Bercik91 napisał(a):
wojstar napisał(a):
bigredone napisał(a):
wojstar napisał(a):rano około 9:00 z korcula pływał katamaran Krilo do Dubrownika. potem trzeba przejść na stare miasto do portu i tam wypływają stateczki na lokrum.
można też jechać samochodem do Dubrownika i potem stateczkiem na lokrum.

Czasowo nie wyrobi żeby wrócić Krilo. Chyba, że biegiem.

Powrót jest chyba o 16:00 - faktycznie trochę mało czasu jest. Dlatego polecam jazdę samochodem - sam tak robilem trzy razy i w tym roku tez pojadę samochodem :)


Gdybym zdecydował się na podróż samochodem, jak wygląda sytuacja związana z parkingami ? Co możecie polecić ? Jakie ceny ? No i co najważniejsze jak dojechać (jakieś konkretne ulice?) ? :)


Tu masz wątek. To już nie Peljesac.

parkingi-w-dubrovniku-t35553.html?hilit=parking%20w%20dubrowniku


Dziękuję i przepraszam za przeoczenie ;) !
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3175
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 23.07.2017 19:33

edzia217 napisał(a):Mam pytanko czy na Gorę Św. Eliasza można wjechać samochodem ?


Można :)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 24.07.2017 09:46

Tylko na górze jest mało miejsca... :mrgreen:
Załączniki:
ilki2a.jpg
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 24.07.2017 13:26

figusek napisał(a):
Bosm@n napisał(a):
Bosm@n napisał(a):Ten lokal na górce ma piękny widok z tarasu - karty tam nie ma to fakt, ale można wejść i się umówić na za kilka godzin.... nawet faworki dla dzieci można dostać - a domaszcze wino - pyszne!

Polecam zmówić kalmara - maja takie "prawdziwe" z połowu - wielkie .... z oczmi 8O


Z tego roku - pyszny!!!

O jakim lokalu mówisz? ☺ szukałam w Twoich wcześniejszych wpisach, ale nie znalazłam (lub źle patrzyłam :D) ☺

A co do os i pszczół - zawsze je mylę, wybaczcie :D ale fakt jest jeden - ostro cięły :(


Widok ze strony wody - po prawej od cmentarza, właściciel Viktor, pływa na ryby codziennie, taki niski w kapeluszu słomkowym.
Taras oswietlony wieczorem jak NY:/)
Trzeba podejść dzień wcześniej, albo dwa umówić się - Kalmar najlepszy jakiego jadłem kiedykolwiek.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.07.2017 15:48

stachan napisał(a):
edzia217 napisał(a):Mam pytanko czy na Gorę Św. Eliasza można wjechać samochodem ?


Można :)

Jeśli mówimy o naszej górze sv. Ilija na półwyspie (bo tych Eliaszy to w Chorwacji jest kilka) to na całe szczęście (i oby tak pozostało) nie, nie wjedziesz tam samochodem. Najdalej gdzie dojedziesz to parking koło kościółka, dalej już tylko nogi, ewentualnie rower.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 24.07.2017 20:03

Aldonka napisał(a):
stachan napisał(a):
edzia217 napisał(a):Mam pytanko czy na Gorę Św. Eliasza można wjechać samochodem ?


Można :)

Jeśli mówimy o naszej górze sv. Ilija na półwyspie (bo tych Eliaszy to w Chorwacji jest kilka) to na całe szczęście (i oby tak pozostało) nie, nie wjedziesz tam samochodem. Najdalej gdzie dojedziesz to parking koło kościółka, dalej już tylko nogi, ewentualnie rower.

ewentualnie można pojechać na punkt widokowy w kierunku Loviste i stamtąd iść na Iliję.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 25.07.2017 11:53

Dokładnie tak.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 25.07.2017 15:40

To się nazywa Nakovana....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2017 09:13

Witajcie :)
Dołączam do Waszego zacnego grona miłośników peliesaca:) byliśmy 5 lat temu w Orebicu, wracamy do korzeni w tym roku- również Orebic:) ciekawe czy coś się zmieniło. Zaglądałam na google mapa ale tam wszystko akurat z 2012 r :P przekonam się za 3 dni
Mario82
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario82 » 27.07.2017 09:38

Witajcie. W niedzielę ruszamy ponownie do CRO. Plnujemy podróż w okolice Makarskiej Riviery. Pierwotnie w planach była Baska Voda, Brela czy Promajna, ale jest tam podobno taki tłum, że lepiej odpuścić. Zacząłem zatem szukać alternatywy i zainteresował mnie półwysep Peljesac. Jedziemy z dwójką dzieci 9 i 12 lat. Chcemy po drodze nocować - wyjazd niedziela rano i jazda do wieczora, nocleg, śniadanie i dalej.

Zwracam się z prośbą o pomoc i kilka informacji.
1. Czy znajdziemy coś w ciemno na dwa tygodnie na Peljesac?
2. Jakie mogę być ceny za 2 + 2 w dobrym standardzie z TV i WIFI (dzieci)
3. Jaką trasą jechać z Polski?
4. Gdzie ewentualnie nocować?
5. Jaką część półwyspu wybrać?
6. Ogólnie na co uważać itp...

Wiem, że pewnie odpowiedzi sa na forum, ale rozumiecie praca, zaraz urlop... ogólnie masakra.
w razie czego mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 27.07.2017 10:36

Mario82 napisał(a):Witajcie. W niedzielę ruszamy ponownie do CRO. Plnujemy podróż w okolice Makarskiej Riviery. Pierwotnie w planach była Baska Voda, Brela czy Promajna, ale jest tam podobno taki tłum, że lepiej odpuścić. Zacząłem zatem szukać alternatywy i zainteresował mnie półwysep Peljesac. Jedziemy z dwójką dzieci 9 i 12 lat. Chcemy po drodze nocować - wyjazd niedziela rano i jazda do wieczora, nocleg, śniadanie i dalej.

Zwracam się z prośbą o pomoc i kilka informacji.
1. Czy znajdziemy coś w ciemno na dwa tygodnie na Peljesac?
2. Jakie mogę być ceny za 2 + 2 w dobrym standardzie z TV i WIFI (dzieci)
3. Jaką trasą jechać z Polski?
4. Gdzie ewentualnie nocować?
5. Jaką część półwyspu wybrać?
6. Ogólnie na co uważać itp...

Wiem, że pewnie odpowiedzi sa na forum, ale rozumiecie praca, zaraz urlop... ogólnie masakra.
w razie czego mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

W ciemno na Peljesac odradzam, rok temu szukałam czegoś na tydzień przed wyjazdem i wszystko zajęte, ostatecznie wylądowaliśmy na Pagu ;)
Po tych doświadczeniach i chęci pobytu na Peljesacu kwaterę rezerwowaliśmy w listopadzie, wyjazd jutro :D
Jedziemy do Zuljany, płacimy za dobę 60E - 2+2 pobyt 15dni - dwa pokoje, łazienka, aneks kuchenny, tv wifi balkon, druga linia zabudowy od plaży

Skąd ruszacie bo pytasz o drogę?

W ciemno to najprędzej w innych częściach Cro
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 27.07.2017 11:52

monia1907 napisał(a):
Mario82 napisał(a):Witajcie. W niedzielę ruszamy ponownie do CRO. Plnujemy podróż w okolice Makarskiej Riviery. Pierwotnie w planach była Baska Voda, Brela czy Promajna, ale jest tam podobno taki tłum, że lepiej odpuścić. Zacząłem zatem szukać alternatywy i zainteresował mnie półwysep Peljesac. Jedziemy z dwójką dzieci 9 i 12 lat. Chcemy po drodze nocować - wyjazd niedziela rano i jazda do wieczora, nocleg, śniadanie i dalej.

Zwracam się z prośbą o pomoc i kilka informacji.
1. Czy znajdziemy coś w ciemno na dwa tygodnie na Peljesac?
2. Jakie mogę być ceny za 2 + 2 w dobrym standardzie z TV i WIFI (dzieci)
3. Jaką trasą jechać z Polski?
4. Gdzie ewentualnie nocować?
5. Jaką część półwyspu wybrać?
6. Ogólnie na co uważać itp...
Wiem, że pewnie odpowiedzi sa na forum, ale rozumiecie praca, zaraz urlop... ogólnie masakra.
w razie czego mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

W ciemno na Peljesac odradzam, rok temu szukałam czegoś na tydzień przed wyjazdem i wszystko zajęte, ostatecznie wylądowaliśmy na Pagu ;)
Po tych doświadczeniach i chęci pobytu na Peljesacu kwaterę rezerwowaliśmy w listopadzie, wyjazd jutro :D
Jedziemy do Zuljany, płacimy za dobę 60E - 2+2 pobyt 15dni - dwa pokoje, łazienka, aneks kuchenny, tv wifi balkon, druga linia zabudowy od plaży

Skąd ruszacie bo pytasz o drogę?

W ciemno to najprędzej w innych częściach Cro


Jeśli w ciemno to najlepiej Orebić tam powinno coś się znaleźć :lol: my np. mieszkaliśmy w tamtym roku w Villa Vinka, mają sporo miejsca więc i coś wolnego na pewno się znajdzie :wink:
Mario82
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario82 » 27.07.2017 12:23

monia1907 napisał(a):
Mario82 napisał(a):Witajcie. W niedzielę ruszamy ponownie do CRO. Plnujemy podróż w okolice Makarskiej Riviery. Pierwotnie w planach była Baska Voda, Brela czy Promajna, ale jest tam podobno taki tłum, że lepiej odpuścić. Zacząłem zatem szukać alternatywy i zainteresował mnie półwysep Peljesac. Jedziemy z dwójką dzieci 9 i 12 lat. Chcemy po drodze nocować - wyjazd niedziela rano i jazda do wieczora, nocleg, śniadanie i dalej.

Zwracam się z prośbą o pomoc i kilka informacji.
1. Czy znajdziemy coś w ciemno na dwa tygodnie na Peljesac?
2. Jakie mogę być ceny za 2 + 2 w dobrym standardzie z TV i WIFI (dzieci)
3. Jaką trasą jechać z Polski?
4. Gdzie ewentualnie nocować?
5. Jaką część półwyspu wybrać?
6. Ogólnie na co uważać itp...

Wiem, że pewnie odpowiedzi sa na forum, ale rozumiecie praca, zaraz urlop... ogólnie masakra.
w razie czego mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

W ciemno na Peljesac odradzam, rok temu szukałam czegoś na tydzień przed wyjazdem i wszystko zajęte, ostatecznie wylądowaliśmy na Pagu ;)
Po tych doświadczeniach i chęci pobytu na Peljesacu kwaterę rezerwowaliśmy w listopadzie, wyjazd jutro :D
Jedziemy do Zuljany, płacimy za dobę 60E - 2+2 pobyt 15dni - dwa pokoje, łazienka, aneks kuchenny, tv wifi balkon, druga linia zabudowy od plaży

Skąd ruszacie bo pytasz o drogę?

W ciemno to najprędzej w innych częściach Cro



Ruszamy z okolic Łodzi. PAG to nie ta CRO - byliśmy. Może być i Orebic bo nam zależy ogólnie na spokojniejszym regionie zdala od zgiełku.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 27.07.2017 12:32

Mario82 napisał(a):
monia1907 napisał(a):
Mario82 napisał(a):Witajcie. W niedzielę ruszamy ponownie do CRO. Plnujemy podróż w okolice Makarskiej Riviery. Pierwotnie w planach była Baska Voda, Brela czy Promajna, ale jest tam podobno taki tłum, że lepiej odpuścić. Zacząłem zatem szukać alternatywy i zainteresował mnie półwysep Peljesac. Jedziemy z dwójką dzieci 9 i 12 lat. Chcemy po drodze nocować - wyjazd niedziela rano i jazda do wieczora, nocleg, śniadanie i dalej.

Zwracam się z prośbą o pomoc i kilka informacji.
1. Czy znajdziemy coś w ciemno na dwa tygodnie na Peljesac?
2. Jakie mogę być ceny za 2 + 2 w dobrym standardzie z TV i WIFI (dzieci)
3. Jaką trasą jechać z Polski?
4. Gdzie ewentualnie nocować?
5. Jaką część półwyspu wybrać?
6. Ogólnie na co uważać itp...

Wiem, że pewnie odpowiedzi sa na forum, ale rozumiecie praca, zaraz urlop... ogólnie masakra.
w razie czego mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

W ciemno na Peljesac odradzam, rok temu szukałam czegoś na tydzień przed wyjazdem i wszystko zajęte, ostatecznie wylądowaliśmy na Pagu ;)
Po tych doświadczeniach i chęci pobytu na Peljesacu kwaterę rezerwowaliśmy w listopadzie, wyjazd jutro :D
Jedziemy do Zuljany, płacimy za dobę 60E - 2+2 pobyt 15dni - dwa pokoje, łazienka, aneks kuchenny, tv wifi balkon, druga linia zabudowy od plaży

Skąd ruszacie bo pytasz o drogę?

W ciemno to najprędzej w innych częściach Cro



Ruszamy z okolic Łodzi. PAG to nie ta CRO - byliśmy. Może być i Orebic bo nam zależy ogólnie na spokojniejszym regionie zdala od zgiełku.


Orebic raczej spokojny nie jest ale akurat te apartamenty są w spokojnym miejscu, jakieś 20 m od morza z widokiem i bardzo mili gospodarze. Namiar wysyłam Ci na maila :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 323
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone