Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arni87
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) arni87 » 27.07.2017 14:21

Jadę we wrześniu do Trpanj, w ciemno...

Myślicie, że będą problemy z miejscami? Już poza sezonem, więc może nie.
Nie ukrywam, że trochę się wystraszyłem.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 27.07.2017 14:28

Mario82 napisał(a):Zwracam się z prośbą o pomoc i kilka informacji.
1. Czy znajdziemy coś w ciemno na dwa tygodnie na Peljesac?
2. Jakie mogę być ceny za 2 + 2 w dobrym standardzie z TV i WIFI (dzieci)
3. Jaką trasą jechać z Polski?
4. Gdzie ewentualnie nocować?
5. Jaką część półwyspu wybrać?
6. Ogólnie na co uważać itp...


Ad.1 Na pewno. Jeśli macie cierpliwość...
Ad.2 Zależy...€50-€100 na pewno coś znajdziesz.
Ad.3 Zależy... :roll: A1 i tak się kończy w Ploče, więc będąc tam, zdecydujesz, czy jechać na prom do Trpanj, czy lądem przez Neum i Ston. Plusem promu jest rozpoczęcie poszukiwania kwatery już w Trpanj.
Ad.4 Jak nie lubisz zgiełku, to odpuść sobie pd.-zachodni skrawek półwyspu (Orebić i to co dalej), a tak to...jest z czego wybierać.
Ad.5 Środkową.
Ad.6 Na policję.


P.S. Nie chcesz zgiełku = unikaj Orebicia.
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 27.07.2017 14:54

z kwaterami nie będzie łatwo, no może w Orebiczu który spokojny nie jest
ostatnio ktoś szukał w Żuljanie i bieda
Mario82
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario82 » 27.07.2017 14:59

ita napisał(a):z kwaterami nie będzie łatwo, no może w Orebiczu który spokojny nie jest
ostatnio ktoś szukał w Żuljanie i bieda



Już nie wiem gdzie jechać. Niedługo rozsadzi CRO od turystów i to bez zamachowców :)
Szukamy fajnego kameralnego miejsca, blisko plaż żeby dzieciaki się pokąpały. Ważne by sklepy były, jakiś targ (rybki itd). 80 - 100 max euro mogę zapłacić za kwaterę 2 + 2 ale musi być dobra. Wydaje mi się że półwysep to lepsza opcja od Makarskiej Riviery gdzie już podobno jest przegięcie ze wszystkim (ceny, tłum etc.)

Adrenalina rośnie bo w niedzielę rano start a tu miejsce nie wybrane
monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 27.07.2017 15:33

Mario82 napisał(a):
ita napisał(a):z kwaterami nie będzie łatwo, no może w Orebiczu który spokojny nie jest
ostatnio ktoś szukał w Żuljanie i bieda



Już nie wiem gdzie jechać. Niedługo rozsadzi CRO od turystów i to bez zamachowców :)
Szukamy fajnego kameralnego miejsca, blisko plaż żeby dzieciaki się pokąpały. Ważne by sklepy były, jakiś targ (rybki itd). 80 - 100 max euro mogę zapłacić za kwaterę 2 + 2 ale musi być dobra. Wydaje mi się że półwysep to lepsza opcja od Makarskiej Riviery gdzie już podobno jest przegięcie ze wszystkim (ceny, tłum etc.)

Adrenalina rośnie bo w niedzielę rano start a tu miejsce nie wybrane

Tak jak pisalam - rok temu też o tej porze szukałam czegoś na 5-6 dni przed wyjazdem i nic nie bylo ciekawego tzn w miarę blisko plaży, coś dalej znaleźliśmy Ale to nie było szału
Neuromancer
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Neuromancer » 27.07.2017 15:44

Jak wygląda sytuacja z pożarami na półwyspie. Trochę w ostatnim czasie trąbili o pożarach w Chorwacji ale na szczęście nic o pożarach na półwyspie nie słyszałem.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1389
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 27.07.2017 21:36

Marsallah napisał(a):P.S. Nie chcesz zgiełku = unikaj Orebicia.


Eeee, tam bez przesady. W porównaniu z Baską Vodą to senna mieścina. Jedynie prom trąbi czasami jak szalony jak kitesurferzy pływają :lol:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.07.2017 08:11

Mario82 napisał(a):Szukamy fajnego kameralnego miejsca, blisko plaż żeby dzieciaki się pokąpały. Ważne by sklepy były, jakiś targ (rybki itd). 80 - 100 max euro mogę zapłacić za kwaterę 2 + 2 ale musi być dobra.


Podałeś więcej informacji. Ma być targ/ribarnica i sklepy. A jednocześnie plaża. Hmm, to poza Orebiciem...chyba tylko Trpanj.

Ty, albo wiem :!: Jedź do Sresera! Masz długie wybrzeże, a rzut beretem wgłąb lądu masz Janjinę ze sklepami i centralą rybną (otwartą przez ok. 2h rano i wieczorem). Jesteś pośrodku półwyspu, więc nigdzie nie masz dramatycznie daleko.

Ewentualnie kombinuj z okolicą Stonu - w Stonie masz sklepy, ryby, a tuż obok Uvalę Prapratno z jedną z najlepszych "dzieciowych" plaż na Pelješcu (tylko Žuljana może tu się ścigać).

Olej ten ohydny Orebić...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15698
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.07.2017 08:41

Dla mnie Orebić jest ok. Miejscówka nad główną drogą, gwarantuje ciszę i spokój, a do plaży miejskiej (dla mnie nieciekawe, wolimy jeździć gdzieś całkowicie poza miasteczka) ze 3 min. pieszo i dość płasko. Ale za to wieczorem można pospacerować (jest promenada nad samym morzem), siąść w knajpach, tawernach, na lody itp.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.07.2017 09:15

piekara114 napisał(a):Dla mnie Orebić jest ok. Miejscówka nad główną drogą, gwarantuje ciszę i spokój, a do plaży miejskiej (dla mnie nieciekawe, wolimy jeździć gdzieś całkowicie poza miasteczka) ze 3 min. pieszo i dość płasko. Ale za to wieczorem można pospacerować (jest promenada nad samym morzem), siąść w knajpach, tawernach, na lody itp.


Całkowicie się zgadzam z moją imienniczką :wink: Jest gdzie pospacerować co ma dla mnie znaczenie zarówno wieczorem ale i rano kiedy jeszcze większość turystów smacznie śpi :lol:
Plaże niestety nieciekawe w mieście :cry:
Co do kwatery to akurat byliśmy poniżej drogi ( niestety z dziećmi wolę wybierać kwatery gdzie nie trzeba przechodzić przez ruchliwą drogę) ale też w spokojnej uliczce i blisko morza.
monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 29.07.2017 13:15

Pozdrawiam z Zuljany :D :papa:
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 29.07.2017 13:28

No i stało się :) , dotarłem z koleżanką małżonką do Orebic. Zasłużone wakacje czas zacząć.
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 29.07.2017 13:33

To witam na miejscu :)
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 29.07.2017 16:41

:)
monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 29.07.2017 19:15

Zuljana ma piaszczystą plażę - tzn może nie jest on na całości plaży Ale w wodzie jest piasek jak nad Bałtykiem- nie trzeba dodatki nakładać butów :D
Jestem pozytywnie zaskoczona :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 324
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone