Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KumaBuru
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 29.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) KumaBuru » 17.05.2016 13:58

No ale jest pewna wada takiego rozwiązania, automapa na rok kosztuje 149zł.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.05.2016 14:00

Lednice napisał(a):Ale to obleśnie wygląda, tablet na szybie auta :roll:
Jeszcze do tego dołączony kabel, żeby się nie rozładowała bateria :roll:

Przecież to utrudnia widoczność i rozprasza kierowcę :roll:

Ale przecież to nie musi być od razu iPad Pro 12,9". "Siódemka" jeszcze jakoś ujdzie.
Navi chyba też musi mieć kabel zasilający :?: :roll:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 17.05.2016 14:04

Smartfon 5' lub phablet też styknie :) Jeśli chodzi o nawigację w zależności od oprogramowania masz pełną funkcjonalność a dodatkowa korzyść - jedno urządzenie do wszystkiego :D
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 17.05.2016 14:05

KumaBuru napisał(a):Mam takie pytanie, w Selgrosie jest na promocji "Garmin Nuvi 44LM Europe" za 392zł.
Zastanawiam się nad kupnem dla ojca w prezencie. Plus jest taki, że ma dożywotnie mapy gratis.
... Wiem, że to nie jest szczyt techniki, ale wydaje mi się, że ojcu wystarczy. ....

Poczytaj na Euro RTV AGD opinie są OK jak za takie pieniądze moim zdaniem można brać.
http://www.euro.com.pl/nawigacja-samoch ... tml#opinie
KumaBuru
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 29.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) KumaBuru » 17.05.2016 14:12

Dzięki!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2016 14:13

Tak tylko nigdzie, nawet na stronie firmowej nie ma danych co siedzi w środku, jaki procek, jakie taktowanie, ile pamięci itp. A dla mnie brak takich informacji dyskwalifikuje produkt.
Tak jakby firma czegoś się obawiała lub wstydziła podając takie dane.
KumaBuru
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 29.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) KumaBuru » 17.05.2016 14:19

coś tam jest, chociaż faktycznie nie za wiele: Taktowanie procesora 800 MHz, Wbudowana pamięć: 3700 MB- wewnętrzny dysk SSD,
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2016 14:55

greenrs napisał(a):Smartfon 5' lub phablet też styknie :) Jeśli chodzi o nawigację w zależności od oprogramowania masz pełną funkcjonalność a dodatkowa korzyść - jedno urządzenie do wszystkiego :D



Ja mam nawigację w LG K10 i bardzo dobrze pasuje do szyby samochodowej :wink:
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 17.05.2016 18:09

KumaBuru, informacje o urządzeniu są tu: https://www.garmin24.pl/garmin-nuvi-44lm-europa , garmin je sprzedaj za niecałe 500 zł, plus tej nawigacji to aktualizacja map do końca życia urządzenia, Nawigacja samochodowa z serii Essential
Wyświetlacz o przekątnej 4,3"
Mapy Europy (45 państw) oraz bezterminowe aktualizacje map¹
Asystent pasa ruchu z widokiem skrzyżowań
Wyświetla informacje o ograniczeniach prędkości i dokładnym czasie przyjazdu
Łatwe wyszukiwanie adresów i milionów punktów szczególnych
Szczegółowe, wymawiane wskazówki
Są już nowsze i o lepszych możliwościach, cena dobra.
Pozdrawiam
P.S. W stosunku do innych navi bardzo prosta, tylko podstawowe sprawy, nawet nie ma możliwości połączenie z telefonem w celu dzwonienia bez użycia rąk- brak Bluetootha.
marena01
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 21.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marena01 » 17.05.2016 18:50

około 3 tygodni temu kupiłem specjalnie na podróż do CRO Modecom FREEAWY MX4 tu link do strony http://www.modecom.pl/freeway_mx4/nawig ... /produkty/ dla mnie bomba :)

acha i jakby co to tylko i wyłącznie bez obsługi HD "muli"
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 17.05.2016 18:53

Modecom jest OK. Mam MX3 i nic złego o nim nie mogę powiedzieć. Do wersji HD nie ma sensu dopłacać.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3438
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 17.05.2016 19:03

Mam Modecom SX i jest jak na razie OK.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 17.05.2016 20:49

Ja mam starego Maxcom'a 501, niby kopia Mio.
Jedynie wyświetlacz ma kiepskie parametry i w słońcu jest kiepsko widoczny.
Dla mnie bezdyskusyjną zaletą jest Windows CE, co umożliwia wgranie dowolnej mapy offline.
grubybb
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 04.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) grubybb » 17.05.2016 20:53

Czy ktoś mi może powiedzieć, czy da się w Automapie 6,15 ustawić na głównym ekranie ikonkę, która pokaże mi ile jest km do najbliższej stacji benzynowej?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2016 21:00

grubybb napisał(a):Czy ktoś mi może powiedzieć, czy da się w Automapie 6,15 ustawić na głównym ekranie ikonkę, która pokaże mi ile jest km do najbliższej stacji benzynowej?

Nie da się.
Możesz włączyć wyświetlanie ikonek stacji benzynowych. Lub znając zasięg swojego auta, możesz wstawić pkt POI jako np. tankowanie .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone