Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kicek814
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kicek814 » 16.08.2017 13:21

Witam,
za dwa tygodnie pierwszy raz jadę do Chorwacji i Czarnogóry. Sporo czytałem na temat winiet i uznałem że kupie je za granicą w kraju obowiązywania. Jednak mam kilka wątpliwości mianowicie
- czy lepiej w budce czy na stacji
- dokąd w austrii nie jest płatna autostrada bo znalazłem że w zaraz z miejscowością Wilfersdorf jest polecana stacja do kupowania winiet ale gdzieś była wypowiedź że tam już dopytują czy była wykupiona na dojazd do tej stacji
W czechach to na stacji Euro Oil zaraz za granicą.

jadę z Częstochowy - Brno - dalej na austrie - słowenie lecz z ominięciem płatnej autostrady i chorwacja aż do Czarnogóry - Budva. (drugi tydzień w Chorwacji w rejonie Splitu) :D wyjazd około godziny 14-15 z około godzinna przerwą na zebranie innych samochodów w Brnie bo jedziemy z różnych miejsc.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i rady.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2017 13:25

kicek814 napisał(a):- czy lepiej w budce czy na stacji


W jakiej budzie? Lepiej w jakimś większym punkcie niż w przyczepie kempingowej.


- dokąd w austrii nie jest płatna autostrada bo znalazłem że w zaraz z miejscowością Wilfersdorf jest polecana stacja do kupowania winiet ale gdzieś była wypowiedź że tam już dopytują czy była wykupiona na dojazd do tej stacji


Autostrada zaczyna się w Schrick, czyli za Wilfersdorf. Do tego miejsca, tj. do stacji OMV nie trzeba winiety.
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 16.08.2017 13:32

Wszystko jedno gdzie kupisz na miejscu. Któregoś razu kupowałem winiety w saloniku prasowym w jakimś małym miasteczku.
Jadąc od Brzecławia albo Mikulowa aż do węzła Schrick (gdzie zaczyna się A5) jedziesz zwykłymi drogami, do stacji OMV w Wilfersdorf (albo dla innych w Hobersdorf) też zwykłymi drogami; dopiero od wjazdu na autobahn obowiązuje cię winieta.

Na EuroOil przez Ostravą często nie ma miesięcznych winietek. JA ostatnio kupowałem na stacji MOL na ul. Marianskohorskiej w Ostravie (równoległa do autostrady - zjazd na węźle 361 a potem wjazd na węźle 357)
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 16.08.2017 13:45

kamzio napisał(a):Na EuroOil przez Ostravą często nie ma miesięcznych winietek.


To chyba było dawno, bo ja nigdy nie miałem problemów...czy ktoś miał problemy w tym roku?
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 16.08.2017 13:49

Tytusdj napisał(a):
kamzio napisał(a):Na EuroOil przez Ostravą często nie ma miesięcznych winietek.


To chyba było dawno, bo ja nigdy nie miałem problemów...czy ktoś miał problemy w tym roku?

Ja miałem 25 czerwca 2017; tego dnia winietek miesięcznych nie było (przynajmniej rano, około 8:00). Inny znajomy nie mógł kupić z początkiem lipca (też w porannych godzinach), nie pamiętam dokładnie którego dnia.
kicek814
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kicek814 » 16.08.2017 13:58

Super, dziękuję wam za odpowiedzi :D teraz już wiem że miejsca które sobie obrałem mogą być mam nadzieje tylko że będą mieli miesiączce a jak nie to pojadę na tą staję którą podałes już dodałem znacznik na mapie ;)
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012
Re: Trasa Kraków-Zwardoń-Żylina gdzie kupię winietę SK

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 17.08.2017 09:55

Ryszard_K napisał(a):
vinieta SK.jpg

100 metrów za przejsciem w Zwardoniu, jadąc nową D3 prawym pasem, jest biała budka z winietami


Ten punkt sprzedaży jest otwarty całą dobę?
danny
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 05.08.2017
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) danny » 17.08.2017 10:07

oldGIZMO napisał(a):Winiety na Słowację i Węgry kupujesz elektronicznie, przez Internet.
Słowacka :
eznamka.sk/selfcare/home
- opcja w języku polskim;

Węgierska: virpay.hu/index.html - opcja w języku polskim - brak; jest po angielsku , no chyba że po węgiersku dajesz radę.. :);
co do Słowenii - nie wiem.

By nie płacić za autostrady polecam samolot z Pyrzowic do Splitu ..... niestety, ponoć tylko bagaż podręczny :papa:


kmusial napisał(a):Węgierską kupowałem wczoraj, tutaj =ematrica.nemzetiutdij.hu . Błyskawicznie i bez problemów.
Krzysiek


Czy winiety wtedy przychodzą pocztą do domu ? Jak to działa ?
tomi_weber
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 03.07.2017
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi_weber » 17.08.2017 10:09

danny napisał(a):Czy winiety wtedy przychodzą pocztą do domu ? Jak to działa ?


W SK i HU nie ma już standardowych winiet papierowych. To są winiety elektroniczne. Twój numer rejestracji znajduje się w systemie i po drodze jesteś skanowany kamerami na autostradach.
danny
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 05.08.2017
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) danny » 17.08.2017 10:15

tomi_weber napisał(a):
danny napisał(a):Czy winiety wtedy przychodzą pocztą do domu ? Jak to działa ?


W SK i HU nie ma już standardowych winiet papierowych. To są winiety elektroniczne. Twój numer rejestracji znajduje się w systemie i po drodze jesteś skanowany kamerami na autostradach.


Rozumiem. Czy kupując winiety przez podane wyżej strony dostanę jakieś potwierdzenie zakupu ? Będę musiał je mieć ze sobą wydrukowane (wydaje mi się ze nie, skoro sa to winiety elektroniczne, ale wole się upewnić).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2017 10:17

Dostaniesz potwierdzenie zakupu, które trzeba sobie wydrukować i pokazać w razie kontroli.
Poczytaj informacje w linkach:
https://www.tolltickets.com/country/hun ... lang=pl-PL
https://www.winiety.com.pl/Wegry.html
bmxmen
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 10.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bmxmen » 17.08.2017 10:18

Na stacjach paliw można też kupić.
danny
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 05.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) danny » 17.08.2017 10:25

bmxmen napisał(a):Na stacjach paliw można też kupić.


No ale pewnie drożej i duże kolejki ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2017 10:25

bmxmen napisał(a):Na stacjach paliw można też kupić.

Można.
Trzeba okazać dowód rejestracyjny.
Dostaje się potwierdzenie zakupu.
Trzeba go pokazać jeśli jest kontrola "winiet" na drodze.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2017 10:28

danny napisał(a):
bmxmen napisał(a):Na stacjach paliw można też kupić.


No ale pewnie drożej i duże kolejki ?

Nie jest drożej na stacjach. Sprzedawane są po cenach obowiązujących.
Drożej jest w PZMot.

Jak duża stacja - kolejek nie ma.
Dwie, trzy osoby to nie kolejka.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 125
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone