Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pomocy !!! Gdzie jechać ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014
Pomocy !!! Gdzie jechać ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 19.03.2014 20:07

Witam. Jedziemy z żona i dwójka dzieci w wieku 10 i 6 lat w tym roku w połowie lipca pierwszy raz do Chorwacji. Po podjęciu decyzji o wyjeździe, w przypływie euforii zarezerwowaliśmy apartament w Rogoznicy na ul. Put Starog Sela. Wplacilismy oczywiście zaliczkę ( na szczęście tylko 50 euro ). Oglądając zdjęcia i czytając forum spodobały nam sie inne miejscowosci. Znaleźliśmy w podobnej a nawet takiej samej cenie apartamenty w Tucepi, pierwszy na ul. Kamena u pani Jasna Simic a drugi na Gornji Ratac za Jadranka. W tym miejscu prosimy o radę: zostać przy Rogoznicy czy zmieniać na Tucepi?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.03.2014 20:25

Kiedyś musi być pierwszy raz. Zarezerwowałeś to jedź tam. Rozglądniesz się, poczujesz klimat i zostaniesz lub poszukasz czegoś obok. 50 E zaliczki, to koszt 1 noclegu.
Tam wiele miejscowości jest pięknych i zawsze może coś się wydawać piękniejsze.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33329
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.03.2014 20:30

Pewnie, że zostań w Rogoźnicy.
Powiemy Tucepi i znowu wpłacisz zaliczkę i znowu znajdziesz fajne miejsce i znowu....50 ojro w plecy. :mrgreen:
Bez sęsu. :wink:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 19.03.2014 20:34

Pierwsze wrażenie - najlepsze :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.03.2014 20:39

Rogoznica to dobre miejsce. Jest gdzie pospacerować, dobre miejsce wypadowe na wycieczki.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 20.03.2014 08:13

Zaliczka zapłacona - to jedz i już sie nie zastanawiaj. W Chorwacji wszędzie jest pięknie!!!W przyszłym roku możesz jechać do Tućepi.
karalajna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karalajna » 20.03.2014 08:44

Witam:-) ja w zeszłym roku byłam pierwszy raz w Chorwacji i wybór padł właśnie na Rogoznicę. Miasteczkiem byłam zachwycona, bardzo klimatyczne, jest dużo atrakcji do zobaczenia, dobre restauracje, całe mnóstwo plaż do wyboru. No i jak napisał bocian jest to bardzo dobra baza wypadowa do wycieczek. Mogłabym tak zachwalać w nieskończoność, ale pojedziesz i się przekonasz:-)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.03.2014 09:24

No i można armaty pooglądać :)
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 20.03.2014 13:34

Wiem ze Rogoznica jest ładna, ale chodzi głownie o dzieciaki, czy tamte plaze sa dla nich bezpieczne, bo w Tucepi wyglądają dużo lepiej i bezpieczniej...
karalajna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karalajna » 20.03.2014 13:54

są dwie plaże, a nawet trzy jeśli liczyć niewielką w centrum, które będą dobre dla dzieci. Płaskie zejście do wody, widziałam wieżyczki ratowników, rowerki wodne, są drzewka pod którymi można się skryć w cieniu. Jest i knajpka przy plaży, która w sezonie sprzedaje lody, zimne napoje (zarówno dla tych małych jak i starszych spragnionych turystów ;)). To plaża Lozica, kawałek dalej jest jeszcze jedna, również płaska i dobra dla dzieci. Jeśli dzieciom się znudzą te plaże, to kawałek za Rogoźnicą jest miejscowość Stupin Celine, tam też jest dobra plaża dla dzieci :)
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 21.03.2014 12:50

Dziękuje za pomoc, jednak Rogoznica :)
karalajna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karalajna » 21.03.2014 13:03

Nie ma za co. Na pewno będziecie zachwyceni :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.03.2014 13:19

Rogoźnica była miejscem, gdzie spędziłam moje pierwsze wakacje w Chorwacji. Mimo, że nie ma tam tych urokliwych wysokich gór schodzących wprost do wody, byliśmy zachwyceni. Sporo do zwiedzenia w pobliżu: Szybenik, Primosten, Trogir, Split, wodospady Krka, itd. My stacjonowaliśmy na wyspie jakieś 500m od starówki i chociaż było sporo betonu a przy jednej z plaż w wodzie masa jeżowców, dzieci (wtedy 4 i 7 lat) absolutnie nie narzekały - wręcz przeciwnie, były bardzo zaciekawione tą egzotyczną dla nich fauną. Nie ma czego żałować, tylko jechać. Jak się przegląda relacje, to chciałoby się jechać we wszystkie te miejsca jednocześnie... Stanowczo za duży wybór w tej Chorwacji. ;-)
karalajna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karalajna » 21.03.2014 13:24

dr kokos teraz zobaczyłam na mapie, że o plażę nie masz się co martwić, bo najbliżej Ciebie, to Lozica, o której Ci pisałam :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.03.2014 21:50

Mikromir napisał(a):Stanowczo za duży wybór w tej Chorwacji. ;-)


...no właśnie, stanowczo za duży :D

Z uwagi na fakt, że zdecydowanie preferujemy co nieco inne klimaty, nasz wybór również co nieco inny, ale na pewno to żadna innowacja :D
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pomocy !!! Gdzie jechać ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone