Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pomocy !!! Gdzie jechać ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.03.2014 23:34

majeczka napisał(a):
Mikromir napisał(a):Stanowczo za duży wybór w tej Chorwacji. ;-)


...no właśnie, stanowczo za duży :D

Z uwagi na fakt, że zdecydowanie preferujemy co nieco inne klimaty, nasz wybór również co nieco inny, ale na pewno to żadna innowacja :D


To w Chorwacji jest piękne, że nie jest monotonnie... A na pierwszy raz nie trzeba zaraz cudnych klimatów wyspiarskich dziur, żeby ten kraj pokochać. Jasne, że wybierając się do Cro któryś tam raz z kolei wybiorę raczej hvarską zatoczkę niż zatłoczone w sezonie miasteczko na lądzie, ale pięknie jest na początek pozwiedzać sobie najsłynniejsze miejsca na stałym lądzie. W okolicach Rogoźnicy co krok zabytek z listy Unesco: starówka w Trogirze, pałac Dioklecjana w Splicie, katedra w Szybeniku, po drodze warto zahaczyć o Plitvickie jeziora do zestawu... Do tego mały rejsik na te łyse Kornaty ( :roll: ), jakieś wodospady Krka i okoliczne miasteczka... Do wyboru do koloru... Sama Rogoźnicka starówka na wysepce też ma swój skromny urok, a dzieciom spodobają się wypasione jachty w Marinie Frapa. Można zerknąć na słone jezioro Zmajevo Oko niedaleko niej. Nie brakuje tam miejsc ustronnych na spokojne samotne spacery, zwłaszcza za mariną (do kapliczki) albo promenadą dokoła wysepki... Będzie fajnie, nie ma się co martwić... :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.03.2014 00:42

dr.kokos napisał(a):Witam. Jedziemy z żona i dwójka dzieci w wieku 10 i 6 lat w tym roku w połowie lipca pierwszy raz do Chorwacji. Po podjęciu decyzji o wyjeździe, w przypływie euforii zarezerwowaliśmy apartament w Rogoznicy na ul. Put Starog Sela. Wplacilismy oczywiście zaliczkę ( na szczęście tylko 50 euro ). Oglądając zdjęcia i czytając forum spodobały nam sie inne miejscowosci. Znaleźliśmy w podobnej a nawet takiej samej cenie apartamenty w Tucepi, pierwszy na ul. Kamena u pani Jasna Simic a drugi na Gornji Ratac za Jadranka. W tym miejscu prosimy o radę: zostać przy Rogoznicy czy zmieniać na Tucepi?


To nie był przypływ euforii, tylko dobra decyzja. :D

Tylko spokojnie, za rok wybierzecie coś innego, tak samo fajnego :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.03.2014 01:20

dr.kokos napisał(a): W tym miejscu prosimy o radę: zostać przy Rogoznicy czy zmieniać na Tucepi?


Obrazek

Na dodatek w małej Rogoźnicy jest bogate kulturalne lato :lol: :idea:
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 22.03.2014 10:38

Taka była właśnie pierwsza koncepcja, wypoczynek połączony ze zwiedzaniem, ale teraz już jesteśmy przekonani ze dobrze wybraliśmy... Przecież to pierwszy ale nie ostatni raz ;)
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 24.03.2014 10:24

Myślę, że Rogoźnica się spodoba.
My w 2011 byliśmy na Ciovo i do Rogoźnicy pojechaliśmy na krótka wycieczkę z myślą, że pojedziemy na godzinkę lub dwie zobaczyć to miasteczko często opisywane na forum.
Po przyjeździe tak nas zauroczyło, że spędziliśmy cały dzień, spacerując, chłonąc cudowny klimat i wyjechaliśmy z wielkim żalem, zapisując Rogoźnicę jako miejsce gdzie warto przyjechać na dłużej.
Pozdrawiam
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 27.03.2014 16:53

Rogoznica zaklepana, teraz kolejna zagadka, jechać z noclegiem np. Nad Balatonem, czy kimnac w samochodzie na parkingu kilka godzin, jak doświadczenie Wam podpowiada?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.03.2014 16:55

Dla mnie tylko jazda z noclegiem. Komfort wypoczynku, prysznic, śniadanie, świeże ciuchy.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.03.2014 17:00

dr.kokos napisał(a):Rogoznica zaklepana, teraz kolejna zagadka, jechać z noclegiem np. Nad Balatonem, czy kimnac w samochodzie na parkingu kilka godzin, jak doświadczenie Wam podpowiada?

Myślę, że ludzie ćwiczyli różne opcje i każdy Ci powie inaczej. A skąd właściwie ruszasz, bo przeoczyłam?
Z pewnością jadąc w którąś stronę warto zatrzymać się gdzieś przy Plitvickich jeziorach i poświęcić dobrych parę godzin, a nawet cały dzień, na zwiedzanie. My np. zatrzymaliśmy się (nocleg w ciemno) kilkanaście km od wejścia do parku w Dreżnik Grad. Im dalej, tym chyba taniej. I spokojnie można bez rezerwacji, choć w necie dużo ofert, np. z Rakovicy i okolic.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 27.03.2014 17:04

Dla mnie tylko kimanie w samochodzie.
Gdańsk-Karlovac z przerwami na siku , papu ........ stop i 4-5 godz. kimania ........i sruuu dalej w dół.

Tak jak powiedział przedmówca co kto lubi i decyzję musisz podjąć sam , bo sam wiesz na ile cię stać , jakim jesteś kierowcą i nie ma co się zarzynać .......jedziecie na wakacje!!

Ja sam , wybieram takie "allinclusive".
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 27.03.2014 17:19

Ruszamy z północnej małopolski i Balaton byłby mniej wiecej w połowie drogi, Plitvickie już trochę za daleko na nocleg, bo wtedy zostaje nam rzut beretem do Rogoznicy...
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 27.03.2014 17:28

Moim zdaniem Rogoznica to doskonały wybór na pierwszy raz w Chorwacji. Owszem, brakuje gór, ale poza tym jest naprawdę pięknie. Trafiłem tam po pobytach w może piękniejszych i hmm... bardziej spektakularnych miejscach (Hvar, Pelješac, Korčula) i bardzo miło się zaskoczyłem. Swojsko, kameralnie (oczywiście, zadupie to nie jest, ale Makarska też nie), klimatycznie. Życzę udanego wyjazdu. Gdyby Cię interesowała garść praktycznych informacji, możesz zerknąć do mojej relacji: Klik

Inna zaleta Rogoznicy to bliskość wielu ciekawych miejsc. Jeśli lubicie zwiedzać, to (kopiuję z innego wątku):

1. Szybenik (starówka, kościół Jakuba, twierdza) - 30km.
2. Trogir (starówka, twierdza) - 30 km (plus ewentualnie wyspa Ciovo, mostem z Trogiru).
3. Split (starówka, pałac Dioklecjana, wzgórze Marjan, twierdza Klis) - 50 km.
4. PN Krka - 60 km.
5. Wyspa Murter - 60 km.
7. Rejs do PN Kornati.
8. Całodniowa wycieczka na którąś z wysp promem ze Splitu (np. na Brač - tam wjazd na Vidovą Gorę, kąpiel przy Złotym Rogu, jakieś miasteczko).

Z południa Polski bez problemu można dojechać w jeden dzień (preferuję jazdę w dzień), szczególnie że masz rezerwację i nie jedziesz "w ciemno". Choć oczywiście to sprawa indywidualna, nie wiem, jak znosisz (i dzieci) dłuższą jazdę. Wyjazd o 6 rano, przed zmrokiem jesteś na miejscu.
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 27.03.2014 17:59

Ja raczej z długa jazda nie mam problemu, gorzej z synem, dla niego godzina to już za długo :)
Oj bedzie zabawa z nim po drodze na pewno
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.03.2014 18:05

dr.kokos napisał(a):Ja raczej z długa jazda nie mam problemu, gorzej z synem

W jakim wieku syn?
Mam nadzieję, że nie jedziesz na sobotę - wtedy byłaby to baaardzo długa droga...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.03.2014 18:09

Już wiem - 6 lat ma syn ;-)
Rozważałeś jazdę nocą, czy byłoby jeszcze gorzej? Zwykle przy dzieciach ludzie wybierają nocną jazdę, bo dzieci śpią, ale moja koleżanka posłuchała tej rady i miała cyrk z trzylatkiem w samochodzie od wieczora do rana. Sam znasz swoje dzieci, więc najlepiej zadecydujesz. Nam jest łatwiej nocą, tak jeździliśmy z 3 i 4-latkami. Natomiast z pewnością nie zdecydowałabym się na kimanie na parkingu z dziećmi - moje po prostu się budzą, gdy samochód nie jedzie. :wink:
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 27.03.2014 18:18

Plan jest na chwile obecna taki żeby wyjechać w niedziele po południu, około północy przerwa na sen dla mnie gdzieś po drodze na parkingu ( rejon Balatonu) i około 5 rano dalsza jazda do celu. Myśle ze przed południem powinnismy dojechać do Rogoznicy. Co do młodego to wydaje mi sie ze lepiej zniesie jazdę nocą, a jak bedzie cieżko powiedzieć :). No i właśnie to spanie na parkingu... Ja zasnę a żonka i dzieciaki hehe kto wie ... Nie mamy po prostu jeszcze takiego doświadczenia z długa czy tez nocna jazda, dlatego tez cieżko sie zdecydować.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Pomocy !!! Gdzie jechać ? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone