Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pomocy !!! Gdzie jechać ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krelson
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krelson » 09.04.2015 08:57

Witam.

Podepnę się pod temat.

Z przyszłą żoną wybieramy się na "miesiąc miodowy", zdecydowaliśmy się jechać autem do CRO, wyjazd między 20.08.15r-10.09.15r. Czas pobytu około 2 tyg, wraz z trasą.
Przeglądaliśmy różne wątki, zainteresowało nas parę miejsc,które między innymi chcielibyśmy zobaczyć/zwiedzić, a mianowicie, SPLIT, PARK KRKA.

Pytania do weteranów i osób z doświadczeniem:

-W jakiej miejscowości wybrać noclegi? (preferowalibyśmy: bliskość morza,z raczej spokojnymi okolicami, z nie przesadzonymi cenami i z dobrą bazą wypadową do w.w miejsc). Jeżeli jakieś konkretne miejsce, to jakiś ew. nocleg do polecenia?

-Jakie miejsca polecacie do zwiedzania w tych rejonach, poza w.w?

-Będę jechał z okolic Krakowa, więc trasa na: Rabkę-Słowację-Węgry(Budapeszt, wzdłuż Balatonu)-przez Zagrzeb i na południe, jest aktualnie najlepsza?

-Jakich cen na początku września można się mniej,więcej spodziewać za dobę/os? (wiem,że płatność jest w EUR)

-Jakich rad możecie nam udzielić na ten "pierwszy raz"? :)

Pozdrawiam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.04.2015 09:03

krelson napisał(a):Witam.

-Jakich rad możecie nam udzielić na ten "pierwszy raz"? :)

Pozdrawiam.


Polecam FAQ :idea:
krelson
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krelson » 09.04.2015 09:10

Mocno-pomocni..no cóż, biorę się za wertowanie forum.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.04.2015 09:19

krelson napisał(a):Mocno-pomocni..no cóż, biorę się za wertowanie forum.

Na pewno nie jest potrzebne powielania postu w różnych wątkach.
A FAQ jest po to, aby z niego korzystać :idea:
woj2nio
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) woj2nio » 09.04.2015 09:30

Hej,

krelson napisał(a):Z przyszłą żoną wybieramy się na "miesiąc miodowy"


Gratulacje :D

krelson napisał(a):zdecydowaliśmy się jechać autem do CRO

Kolejne gratulacje ;)

krelson napisał(a):Przeglądaliśmy różne wątki, zainteresowało nas parę miejsc,które między innymi chcielibyśmy zobaczyć/zwiedzić, a mianowicie, SPLIT, PARK KRKA.

Lista UNESCO prawdę Ci powie ;) ... to jeśli chodzi o miejsca, które "warto" zwiedzić...
Sądzę jednak, że każdy mógłby dopisać do listy miejsca, które warto zobaczyć... a jest ich wiele...

krelson napisał(a):Pytania do weteranów i osób z doświadczeniem:

ojj... wyrwałem się... "weteranem" nie jestem... chyba :o... a i doświadczenie... w tym roku będę "dopiero" 3-ci raz... ;)

krelson napisał(a):-W jakiej miejscowości wybrać noclegi? (preferowalibyśmy: bliskość morza,z raczej spokojnymi okolicami, z nie przesadzonymi cenami i z dobrą bazą wypadową do w.w miejsc). Jeżeli jakieś konkretne miejsce, to jakiś ew. nocleg do polecenia?

w miejscowości?... moim zdaniem "każdej" blisko morza... o spokój to w sezonie będzie trudno ;) .... dlatego urlop planuję na wrzesień ;)...
... a "baza wypadowa"... myślę, że z okolic Splitu będzie "wszędzie" blisko ;)

krelson napisał(a):-Jakie miejsca polecacie do zwiedzania w tych rejonach, poza w.w?

hmmm... jeżeli jedziecie pierwszy raz to... każde miejsce jest ... ciekawe/warte zobaczenia...

krelson napisał(a):-Jakich rad możecie nam udzielić na ten "pierwszy raz"? :)

[żart] "pierwszy raz" będziesz miał już chyba za sobą :P [/żart]


ależ się rozpisałem...

miłego zwiedzania/wypoczywania*

woj2nio

*) niepotrzebne skreślić... albo nie... zakreślić obie weresje :P
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.04.2015 16:25

krelson napisał(a):Przeglądaliśmy różne wątki, zainteresowało nas parę miejsc,które między innymi chcielibyśmy zobaczyć/zwiedzić, a mianowicie, SPLIT, PARK KRKA.
...
-Jakie miejsca polecacie do zwiedzania w tych rejonach, poza w.w?


FAQ - bo co roku padają dziesiątki jak nie setki tych samych pytań, a odpowiedzi pozostają na forum w stosownie zatytułowanych wątkach. Jasne, że lepiej dostać wszystko na tacy, ale dlaczego ja to wszystko mam wpisywać w wyszukiwarkę zamiast Ciebie?... :roll:

Fajnie, że się żenisz - żonaci żyją dłużej. :wink:

Odpowiem na zacytowane pytanie, bo głupio by było, gdyby Twoja przyszłą małżonkę miało coś ominąć z powodu Twojej niechęci do poszukiwań... :mrgreen:

Jeśli zainstalujesz się między Splitem a wodospadami na rzece Krka (a parę fajnych miejscowości tam znajdziesz na mapie - relacje ze zdjęciami znajdziesz na forum) to oprócz wspomnianego Splitu (UNESCO) i Krka nie przeocz jeszcze:
- Trogiru - absolutne must see i UNESCO!
- Šibenika z katedrą św. Jakuba (UNESCO)
- Primošten - mniejszy kaliber, ale bardzo fajna starówka na wyspie
- Zadar - można, jeśli będziesz w pobliżu (zabytki, Pozdrav Suncu i takie tam)
- jeśli chcecie na fishpicnic, to z tych okolic pływają na Kornati (czy warto - zdania są podzielone)
- po drodze można zajrzeć do Jezior Plitvickich, oczywiście.

Jeśli zainstalujesz się gdzieś dalej na południe od Splitu, w/w miejsca będą oczywiście nieco dalej, za to małżonka zachwycać się będzie codziennie pięknem gór schodzących wprost do Jadranu. Z Makarskiej / Omiškiej Riwiery także możesz udać się do:
- Splitu
- Trogiru
a ponadto:
- Mostaru i Pocitelj (BiH)
- wodospadów Kravice
- może nawet dotrzesz do absolutnie fantastycznego Dubrovnika?...
- fishpicnic na Brač lub Hvar, zależnie miejsca stacjonowania
- inne

Jeśli chodzi o rady: nie rezerwuj apartamentu przy magistrali adriatyckiej (tzw. jadrance).

Miłego. :hut:
krelson
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krelson » 10.04.2015 10:28

Dzięki za odpowiedzi.

woj2nio napisał(a):.... dlatego urlop planuję na wrzesień

Ja też, plany mogą ulec zmianie, ale wstępnie mamy wyruszać 31.08.15r., a dotrzeć 01.09.15r.

Jakich cen można się spodziewać we wrześniu, chcę pojechać raczej "w ciemno", czy 30E za pokój 2 osobowy to realna cena? Rozumiem,że są 2 rodzaje pokoi (apartament i pokój u kogoś w domu). W sumie pewnie jak większości, zależy mi na tym, aby był to pokój klimatyzowany z fajnym widokiem. Nie koniecznie musi znajdować się zaraz przy morzu (z tego co wyczytałem, te są najdroższe).



Mikromir napisał(a):Odpowiem na zacytowane pytanie, bo głupio by było, gdyby Twoja przyszłą małżonkę miało coś ominąć z powodu Twojej niechęci do poszukiwań...

Przeglądałem relacje z różnych miejscowości z okolicy Zadar-Split..podobała mi się każda, dla mnie to coś nowego i każda z nich jest wspaniała.
Stąd też to pytanie, bo wiem,że wszystkiego w jeden urlop nie damy rady zobaczyć/zwiedzić.

Liczyłem jeszcze na polecenie jakiegoś sprawdzonego miejsca noclegowego, ale jak pojadę "w ciemno" to sam będę decydował na miejscu.


Mikromir napisał(a):Jeśli zainstalujesz się gdzieś dalej na południe od Splitu, w/w miejsca będą oczywiście nieco dalej, za to małżonka zachwycać się będzie codziennie pięknem gór schodzących wprost do Jadranu. Z Makarskiej / Omiškiej Riwiery także możesz udać się do:


Dzięki! Znalazłem parę ciekawych filmów i relacji z Makarskiej Riwiery i przyznam,że jestem zachwycony :).


Mikromir napisał(a):Jeśli chodzi o rady: nie rezerwuj apartamentu przy magistrali adriatyckiej (tzw. jadrance).


Miejscowości o których czytałem i widziałem relacje, to:
Brela
Baska Voda
Tućepi

Z punktu widzenia sprzed monitora, Brela wydawała mi się dość rozsądna, przede wszystkim mniejsza miejscowość,z pięknymi widokami, nie daleko do Baśka Voda i dobra baza wypadowa.
A jakie zdanie mają osoby które ten region znają i widzieli na żywo?



woj2nio napisał(a):Lista UNESCO prawdę Ci powie ... to jeśli chodzi o miejsca, które "warto" zwiedzić...
Sądzę jednak, że każdy mógłby dopisać do listy miejsca, które warto zobaczyć... a jest ich wiele...


No tak,dzięki, miejsca do zwiedzania zaczerpnę z listy UNESCO, choć zwykle jest tam gwar ludzi itp.
Interesuję mnie drugą część Twojej wypowiedzi, a mianowicie miejsca, które owego gwaru nie posiadają, o miejsca w których można odpocząć, spacerować, zażyć kąpieli w miejscu gdzie nie ma 3 ręczników na 1m2, i gdzie można cieszyć się ciszą i spokojem. Noo to się rozmarzyłem :D.



Co do
Mikromir napisał(a):wpisywać w wyszukiwarkę zamiast Ciebie
, to pewnie nie musisz wpisywać, bo możesz powiedzieć dużo ciekawych rzeczy z własnego doświadczenia, którego ja nie posiadam:).

No tak , z racji tego,że
Mikromir napisał(a):co roku padają dziesiątki jak nie setki tych samych pytań
, trudno w tym wszystkim znaleźć coś co cię zaspokoi, bo jak jest za duży wybór, to człowiek ma mętlik,chciałby zobaczyć wszystko, a ma tylko 10 dni :D.
Zawsze odpowiedzi na twoje,w tym przypadku moje, indywidualne zapytanie bardziej nakierują na coś konkretnego.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam, Kamil.
banalna77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 24.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) banalna77 » 10.04.2015 11:14

Polecam Tribunj, małe klimatyczne miasteczko, bardzo dobra baza wypadowa do Parku Krka, Splitu, Trogiru, jeżeli bedziecie chcieli coś więcej poszaleć obok są Vodice , oglądnij sobie filmiki, poszukaj wiadomości o Tribunju, ja bynajmniej polecam , jak się zdecydujesz to mogę sprawdzony namiar podać :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33329
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.04.2015 13:58

krelson napisał(a):Dzięki! Znalazłem parę ciekawych filmów i relacji z Makarskiej Riwiery i przyznam,że jestem zachwycony :).

krelson napisał(a): miejsca, które owego gwaru nie posiadają, o miejsca w których można odpocząć, spacerować, zażyć kąpieli w miejscu gdzie nie ma 3 ręczników na 1m2, i gdzie można cieszyć się ciszą i spokojem.

Niestety będziesz musiał z jednego zrezygnować. :mrgreen:

Primošten. :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.04.2015 14:32

krelson napisał(a):Co do
Mikromir napisał(a):wpisywać w wyszukiwarkę zamiast Ciebie
, to pewnie nie musisz wpisywać, bo możesz powiedzieć dużo ciekawych rzeczy z własnego doświadczenia, którego ja nie posiadam:).

Własne doświadczenia opisałam w trzech relacjach właśnie po to, żeby osoby szukające informacji mogły sobie poczytać. I żebym nie musiała każdemu osobno opowiadać o odwiedzonych miejscach od początku. Podobnie jak forumowicze, którzy byli w wymienionych przez Ciebie miejscach - a których pytasz sobie o zdanie wygodnie tutaj, zamiast zrobić to bezpośrednio w ich relacjach. Dla przykładu wrześniowa Brela koleżanki Natko_, voilá:
ponoc-gdy-tam-pojedziesz-to-nie-szukasz-wiecej-brela-t44027.html
Resztę sobie wyszukaj.
Zresztą - co Ci będę żałować, zerknij też tutaj:
brela-apartamenty-t43616-30.html#p1452418

Jeśli zdecydujesz się na Makarską Riwierę, to nawet po sezonie wybieraj mniejsze miejscowości. W większych nawet wrzesień może być jeszcze miejscami gwarny.

Powinieneś się zmieścić w 30E we wrześniu - jeśli nie masz wygórowanych wymagań i ewentualnie możesz wziąć pod uwagę miejscowości jeszcze ciut na południe od podanych przez Ciebie.
noclegi-w-chorwacji-ceny-od-2008-roku-do-dzis-t19195-990.html
wojtole
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 14.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtole » 12.04.2015 13:10

banalna77 napisał(a):Polecam Tribunj, małe klimatyczne miasteczko, bardzo dobra baza wypadowa do Parku Krka, Splitu, Trogiru, jeżeli bedziecie chcieli coś więcej poszaleć obok są Vodice , oglądnij sobie filmiki, poszukaj wiadomości o Tribunju, ja bynajmniej polecam , jak się zdecydujesz to mogę sprawdzony namiar podać :)


Radzę Pani sprawdzić znaczenie słowa "bynajmniej" :) Również polecam Tribunj i wszystko co napisała tutaj Pani. Oprócz tego jest również blisko do malowniczego Zadaru i można stąd popłynąć na wycieczkę po Archipelagu Kornati. Mam również namiary na noclegi znajomych, którzy prowadzą tam restaurację. Będą oddawać je do użytku w tym roku, w ofercie "wieczór dalmatyński" w cenie pobytu :)
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2616
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 19.04.2015 10:42

anakin napisał(a):
krelson napisał(a):Dzięki! Znalazłem parę ciekawych filmów i relacji z Makarskiej Riwiery i przyznam,że jestem zachwycony :).

krelson napisał(a): miejsca, które owego gwaru nie posiadają, o miejsca w których można odpocząć, spacerować, zażyć kąpieli w miejscu gdzie nie ma 3 ręczników na 1m2, i gdzie można cieszyć się ciszą i spokojem.

Niestety będziesz musiał z jednego zrezygnować. :mrgreen:

Primošten. :D

Niekoniecznie jest ciasno w Primośten- na wierzchołku Raducy koło niedokończonego hotelu jest luźno, trochę się trzeba przejść po prostu :papa:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33329
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.04.2015 10:48

giba0909 napisał(a):Niekoniecznie jest ciasno w Primośten- na wierzchołku Raducy koło niedokończonego hotelu jest luźno, trochę się trzeba przejść po prostu :papa:

Ja raczej Makarską miałem na myśli. :oczko_usmiech:

Aczkolwiek w Primošten, w centrum i w sezonie też pustki nie ma.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2616
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 19.04.2015 10:54

anakin napisał(a):
giba0909 napisał(a):Niekoniecznie jest ciasno w Primośten- na wierzchołku Raducy koło niedokończonego hotelu jest luźno, trochę się trzeba przejść po prostu :papa:

Ja raczej Makarską miałem na myśli. :oczko_usmiech:

Aczkolwiek w Primošten, w centrum i w sezonie też pustki nie ma.

Aha, tak czy siak Primośten zobaczyć warto :wink:
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 29.04.2015 17:26

To teraz mój subiektywny typ bliski PN Krka i trochę oddalony od Splitu - Murter. Byłem w Jezerach i samym Murterze - wolę to drugie. Warto szukać apartamentu w okolicach ulicy Put Slanice - ja znalazłem na ul. Splitskiej. W Promošten byłem w czerwcu było OK ale gdy pojechałem tam w lipcu na popołudniowy wypad właśnie z Murteru - masakra. Myślałem, że moją bokserkę będę musiał nosić na rękach aby jej turyści nie zadeptali ;->
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pomocy !!! Gdzie jechać ? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone