Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pomocy !!! Gdzie jechać ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2014 18:05

Może to pomoże w wyborze miejsca :?: :roll:

opatijska-riwiera-i-wyspa-krk-lipiec-2013-t44015.html

Wybór jest spory :D
ilona.lebek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilona.lebek » 07.08.2014 18:32

dzięki wielkie za polecenie tej strony,jest genialną pomocą,bardzo miło się czyta :) pozdrawiam :)
Krzysiek88
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiek88 » 18.08.2014 00:12

Witam fanów Chorwacji!

Wybieram się do Chorwacji w pierwszym tygodniu września, tylko nie wiem gdzie. Wstępnie po przeglądnięciu pewnego forum zdecydowany byłem na Bilo, niedaleko Primostanu, ale tak patrzyłem na Youtube to tam plaże takie klifowe mi sie wydają, i trafiłem na to forum. Będe jechał z południa Polski, kilometrów nie wiem czy jest sens bic daleko na południe Chorwacji. Wolał bym długie plaże żwirkowate żeby rozłożyć leżak a nie klify :) Gdzie by uderzyć? Podobno Makarska taka jest ale że tam tłoczno. No i jadę w ciemno, 2 lub 3 osoby dorosłe, więc zeby o nocleg nie bylo ciezko. Realna jest cena 30-40 euro za apartament?
leszekpawlikowski
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 04.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekpawlikowski » 18.08.2014 07:15

ja 1 września jadę do Baski KRK chyba że prognozy będą kiepskie to wówczas środkowa Dalmacja
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 05.10.2014 18:48

Witam ponownie. Po udanym pobycie w Rogoznicy, tym razem proszę o namiary na sprawdzone apartamenty w Breli okolice Scit lub Podrace oraz Tucepi Kamena. Z góry dzięki za info.
gumis84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.12.2014
gdzie we wrzesiniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumis84 » 01.12.2014 11:16

Witam
mam mały problem, jadę we wrześniu pierwszy raz do chorwacji, i mam na oku okolice NIn ( vrsi) albo mamice. podpowiecie gdzie lepiej.
ps. jade z dzieckiem -3lata
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: gdzie we wrzesiniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.12.2014 11:47

gumis84 napisał(a):Witam
mam mały problem, jadę we wrześniu pierwszy raz do chorwacji, i mam na oku okolice NIn ( vrsi) albo mamice. podpowiecie gdzie lepiej.
ps. jade z dzieckiem -3lata


Skąd ten wybór??? Okolice Nin to wg mnie ta brzydsza część wybrzeża Chorwacji - ani to plaże bałtyckie ani adriatyckie. Nie ma tam tej egzotyki, pięknej roślinności, przejrzystego morza. Trochę jak na żwirowni, płasko i trawiasto :/
Druga miejscowość - mamice??? a gdzie to?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: gdzie we wrzesiniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.12.2014 11:48

To rodzinna miejscowość inżyniera Mamonia :mrgreen:
Mimice zapewne ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: gdzie we wrzesiniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.12.2014 12:52

gumis84 napisał(a):Witam
mam mały problem, jadę we wrześniu pierwszy raz do chorwacji, i mam na oku okolice NIn ( vrsi) albo mamice. podpowiecie gdzie lepiej.
ps. jade z dzieckiem -3lata


Vrsi to dziura ale całkiem przyjemna jeśli lubicie spokój. Są piaszczyste plaże (dla 3.latka akurat) i ma fajną lokalizację - blisko PL :) .
Można też wybrać się do pobliskiego Ninu i Zadaru na zwiedzanie i poznawanie historii.
Mamice? Nie byłem, nie znam.
gumis84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumis84 » 01.12.2014 13:02

sorki wkradła sie literówka chodzi oczywiście o Mimice-Medici :P,
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2616
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 01.12.2014 14:18

Krzysiek88 napisał(a):Witam fanów Chorwacji!

Wybieram się do Chorwacji w pierwszym tygodniu września, tylko nie wiem gdzie. Wstępnie po przeglądnięciu pewnego forum zdecydowany byłem na Bilo, niedaleko Primostanu, ale tak patrzyłem na Youtube to tam plaże takie klifowe mi sie wydają, i trafiłem na to forum. Będe jechał z południa Polski, kilometrów nie wiem czy jest sens bic daleko na południe Chorwacji. Wolał bym długie plaże żwirkowate żeby rozłożyć leżak a nie klify :) Gdzie by uderzyć? Podobno Makarska taka jest ale że tam tłoczno. No i jadę w ciemno, 2 lub 3 osoby dorosłe, więc zeby o nocleg nie bylo ciezko. Realna jest cena 30-40 euro za apartament?

No to może nie koło ale do Primośtenu- fajne plaże, fajne stare miasteczko
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: gdzie we wrzesiniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.12.2014 15:55

Vjetar napisał(a):
gumis84 napisał(a):Witam
mam mały problem, jadę we wrześniu pierwszy raz do chorwacji, i mam na oku okolice NIn ( vrsi) albo mamice. podpowiecie gdzie lepiej.
ps. jade z dzieckiem -3lata


Vrsi to dziura ale całkiem przyjemna jeśli lubicie spokój. Są piaszczyste plaże (dla 3.latka akurat) i ma fajną lokalizację - blisko PL :) .
Można też wybrać się do pobliskiego Ninu i Zadaru na zwiedzanie i poznawanie historii.
Mamice? Nie byłem, nie znam.


E tam, gdzie tym plażom do piaszczystych :D przemielony kamień. Najbliższa piaszczysta to w kierunku wysepki Zecevo jakieś 3 km i to też nie za specjalna. Dużo osób tu na forum stwierdziło, że maluchy świetnie bawią się otoczakami i nie płaczą za piachem. To nasze bałtyckie przyzwyczajenie.
Samo Vrsi bez uroku, zwykłe wille i tyle. Nie ma ciekawej typowo chorwackiej zabudowy. Nin i Zadar to wypad na jeden raz. Plaże położone w zalewie sprawiają wrażenie jakby się było nad jeziorem, ani palmy porządnej ani tamaryszków :? w dodatku wzdłuż plaż przebiega droga lokalna, może ruchu aż takiego nie ma ale jednak auta dojeżdżają do posesji z pierwszej linii brzegowej.

Nin i Zadar warto odwiedzić ale nie kosztem spędzenia wakacji w tak mało urokliwym miejscu.

Już Mimice lepsze, choć one trochę na górce leżą to nie wiem czy z maluchem nie ciężko będzie kursować.
Ja bym poleciła np. Zivogosce Blato, też cisza i spokój, jest kilka knajpek. Łagodny powrót z plaży, która jest dość długa, rosną na niej palemki, tamaryszek gdzie można się skryć przed słońcem. Niewielu turystów, bo tam mało domków. Tuż obok kolejna długa plaża w kierunku kempingu Dole i Boban. Urozmaicona, jest troszkę skałek i żwirku oraz otoczaków. Jak zapragniecie tłoku i tłumu turystów to blisko do Igrane czy Makarskiej. Na zwiedzanie się pewno z 3 latkiem nie nastawiacie ale gdyby, to Dubrovnik w zasięgu i wiele innych atrakcji.
Klimatycznie i widokowo, bez porównania z okolicą Ninu.
gumis84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumis84 » 01.12.2014 19:21

gusia-s
dzieki za opis, juz mniej wiecej mam jakiś pogląd, i chyba jednak zdecyduje się na wypad własnie w okolice Makarskiej :)
a coś bliżej makarskiej ??Rogoznica albo Omis?? albo cos koło??
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.12.2014 21:56

gumis84 napisał(a):gusia-s
dzieki za opis, juz mniej wiecej mam jakiś pogląd, i chyba jednak zdecyduje się na wypad własnie w okolice Makarskiej :)
a coś bliżej makarskiej ??Rogoznica albo Omis?? albo cos koło??


Nie byłam w Rogoznicy, znam tylko z "palcem po mapie" :mrgreen: z tego co widzę, miejscowość jest dość duża i rozciągnięta. Wg mnie jedynie 3 plaże zasługują na uwagę rodzin z małymi dziećmi i ewentualnie tam należałoby szukać lokum, zerknij na 3 ostatnie.
Reszta plaż to beton lub ostre skałki i drabinki do wody. Mając na uwadze stosunek ilości apartamentów do wielkości tych fajnych plaży to pewnie strasznie ciasno tam. Zivogosce Blato jednak jest duuuużo mniejsze i ma dwie duże plaże jak na taką miejcowość.
Przez Omis jedynie przejeżdżałam, bardzo mi się podobał widokowo i zamierzam kiedyś odwiedzić ale raczej odwiedzić niż mieszkać. Co mi się rzuciło w kilku opisach Omisa - że jest tam zimniejsza woda w morzu przez ujście Cetiny ale nie wiem ile w tym prawdy.
Poczytaj relacje innych forumowiczów z tych miejsc, pooglądaj fotki, pospaceruj ludzikiem po street view, zobaczysz co najbardziej się spodoba i wybierzesz :) .
gumis84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumis84 » 04.12.2014 22:23

wybór już padł :) jednak zdecydowaliśmy się na Mimice, mam nadzieje ze bedzie super :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pomocy !!! Gdzie jechać ? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone