Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 24.08.2017 14:32

.... i po księgowaniu.... :)
chinek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 25.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) chinek » 25.08.2017 13:22

nie ma to jak kupić winietę na https://ematrica.nemzetiutdij.hu i... podać błędny nr rej...

wie ktoś może czy jest szansa poprawić nr blach?
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 25.08.2017 14:09

chinek napisał(a):nie ma to jak kupić winietę na https://ematrica.nemzetiutdij.hu i... podać błędny nr rej...

wie ktoś może czy jest szansa poprawić nr blach?


Nigdy nie miałem tego problemu, ale wydaje się, że przed datą obowiązywania powinno się dać poprawić internetowo, bądź telefonicznie .... :?:
Poniżej link: http://www.motorway.hu/files/document/d ... ra_POL.pdf
Jak otworzysz, na samym dole w stopce, informacja o kontakcie - może trza spróbować wyjaśnić a przynajmniej zapytać:
KONTAKT
National Toll Payment Services Plc • Adres korespondencyjny: H-1380 Budapeszt, Pf.: 1170
E-mail dla klientów: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl • Telefoniczna obsługa klienta w języku węgierskim dostępna codziennie
całodobowo, w języku niemieckim w dni robocze, w języku angielskim codziennie w godzinach 8-16: +36 (36) 587-500
Zakup e-winiet przez Internet: ematrica.nemzetiutdij.hu
http://www.toll-charge.hu[/b][/b]

A na tej stronce, którą zapewne znasz masz wszystkie informacje do kontakt: https://ematrica.nemzetiutdij.hu/custom ... on_nekunk/
Ostatnio edytowano 25.08.2017 14:29 przez oldGIZMO, łącznie edytowano 1 raz
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 25.08.2017 14:18

.... ciekaw jestem w jakim języku zapyta, pewnie po węgiersku ... a, co .. jak Józef Bem (?)
Bem nie znał języka węgierskiego. Porozumiewał się z podkomendnymi po niemiecku, francusku lub za pośrednictwem tłumaczy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2017 16:23

chinek napisał(a):nie ma to jak kupić winietę na https://ematrica.nemzetiutdij.hu i... podać błędny nr rej...

wie ktoś może czy jest szansa poprawić nr blach?


Ktoś tu już pisał, że takie rzeczy można zrobić jedynie w punkcie obsługi a przez telefon do średnio.
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 28.08.2017 11:20

Ja kupuję winiety od niedawna tylko na pierwszym punkcie zaraz za granicą i nie mam problemów z po za tym taniej ...
Twister85
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 28.08.2017 14:57

Trzy razy w Chorwacji autem, za każdym razem winiety kupowane na stacjach benzynowych po przekroczeniu granicy. Przy okazji krótka przerwa w podróży na świeżą kawę i rozprostowanie kości.
mac30
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 28.08.2017 15:46

Kupowałem na słowackiej stacji benzynowej w automacie. Szybko, bez kolejki i co najważniejsze taniej niż w Polsce w budce przed granicą.
Mago
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mago » 29.08.2017 07:27

Czy na Węgrzech za winietę można zapłacic w euro?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.08.2017 07:41

Gandalf Biały napisał(a):Ja kupuję winiety od niedawna tylko na pierwszym punkcie zaraz za granicą i nie mam problemów z po za tym taniej ...

Ale na forum studiuje się wyźszość zakupów przez internet i Twoja przerwa traktowana jest jako niepotrzebna, zbędna mimo że dla Ciebie jest przydatna

Mago napisał(a): Czy na Węgrzech za winietę można zapłacic w euro?

nie spotkałem się z taką możliwością, poza punktami na granicy w Rajce
Ostatnio edytowano 29.08.2017 07:45 przez te kiero, łącznie edytowano 1 raz
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 29.08.2017 07:43

Mago napisał(a):Czy na Węgrzech za winietę można zapłacic w euro?

regułą to nie jest...zależy od stacji / punktu...
nie chcesz zapłacić kartą?
Kat Niss
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 07.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kat Niss » 12.09.2017 10:12

Hej!

Mam spory problem. Będziemy jechać z PL do Cro m.in. przekraczając granicę Cz z A w Znojmo i kierować się na S3 za Hollabrunn. Tylko, że będzie się to działo po północy, najprawdopodobniej między 1 a 3 w nocy (w zależności od tego o której uda nam się wyjechać).

Pytanie za 100 pkt. czy o tej porze gdziekolwiek uda nam się kupić austriacką winietę?

Przekopałam forum i pół internetu i nie ma pewnych info, wszystkie się wykluczają. Jest stacja U2 w Grund 24h - ale czy się to tyczy tankowania czy całego obiektu to nie mogę nigdzie się upewnić.

Czy ktoś śmigał tą trasą i ma jakieś pewne informacje?

Pozdrawiam!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2017 11:44

Źle lub niedokładnie szukasz ;) Między Brnem a Znojmem na pewno znajdziesz jakąś stację otwartą 24h. Vis a vis Excalibura w Hati masz stację czynną całą dobrę, wcześniej w Chvalovicach jest MOL - AFAIK, nadal jest czynny non-stop.
Kat Niss
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 07.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kat Niss » 12.09.2017 11:45

Chciałam uniknąć kupowania austriackiej winiety w Czechach...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2017 11:49

Kat Niss napisał(a):Chciałam uniknąć kupowania austriackiej winiety w Czechach...


Z jakiego powodu? Ceny austriackich winiet sprzedawanych po czeskiej stronie, są +/- za te same pieniądze.

Przed samym Hollabrun jest stacja Jet ale ona czynna jest do 23.00. Generalnie w Austrii późnym wieczorem lub w nocy - jeżeli nie jest to autostrada, będzie ciężko znaleźć otwartą stację.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 128
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone