Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5199
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.08.2017 15:21

giffki napisał(a):patrząc na BP to nawet oszczędziłem :)


Dobre :)

Nie, poprostu mniej straciłeś :)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 09.08.2017 09:46

Czy nadal na EuroOil są problemy z winietami? Trochę przespałem kupno na tollticket i muszę tam zajechać. Będę jechał wieczorem, więc nie chciałbym tracić czas na zwiedzanie Bogumina albo Ostrawy, mimo, że wydrukowałem sobie alternatywne stacje paliw.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2017 09:56

Slavko1974 napisał(a):Czy nadal na EuroOil są problemy z winietami? Trochę przespałem kupno na tollticket i muszę tam zajechać. Będę jechał wieczorem, więc nie chciałbym tracić czas na zwiedzanie Bogumina albo Ostrawy, mimo, że wydrukowałem sobie alternatywne stacje paliw.


Zadzwoń tam i zapytaj, panie mówią po polsku :mrgreen:
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 09.08.2017 11:02

Pääkäyttäjä napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):Czy nadal na EuroOil są problemy z winietami? Trochę przespałem kupno na tollticket i muszę tam zajechać. Będę jechał wieczorem, więc nie chciałbym tracić czas na zwiedzanie Bogumina albo Ostrawy, mimo, że wydrukowałem sobie alternatywne stacje paliw.


Zadzwoń tam i zapytaj, panie mówią po polsku :mrgreen:


A ja gdzieś wyczytałem, że ktoś tam dzwonił, to dostał opierdziel, żeby nie zawracać czterech liter bo tam się pracuje i nie ma czasu na rozmowy telefoniczne :P. to po co mam dzwonić? Żeby to samo usłyszeć? :mrgreen:

Tak czy siak, muszę tam zawitać, już za kilka dni :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2017 11:05

:mrgreen:
Holden Caulfield
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Holden Caulfield » 09.08.2017 22:54

Jadę Czechy - Austria - Słowenia i nie mam już czasu zamawiać winiet przez internet.
Od którego miejsca muszę je mieć? Czy mogę spokojnie i legalnie przekroczyć granicę i kupić je na stacji już po tamtej stronie?
Co oznacza kupowanie winiety "na granicy"? Tam są jakieś punkty?
Czy jeśli kupię w pzmot, czas liczy się od momentu kupna czy sam wybieram dzień?
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 10.08.2017 01:20

Czytam te opisy i zastanawiam się nad kilkoma rzeczami:
1. Niektórzy chwalą PZMot czy BP w Mszanie za możliwość zakupu winiety. Oczywiście, można, Jak to się mówi-kto bogatemu zabroni? Mówią, że urząd skarbowy :mrgreen: Jaka to oszczędność czasu przy zakupie winiety za cenę z kosmosu skoro przy okazji jest postój typu obiad/kawa w lokalu obok? O pieniądzach nie wspominam.
2. Tankowanie na wspomnianej stacji w BP w Mszanie-czy to oszczędność czasu? Sądząc po opisach kolejek do dystrybutorów-chyba nie. Bo na pewno nie pieniędzy. Droższe paliwo jest pewnie tylko w Chorwacji lub przy austriackich autostradach.
Czytając te opisy czasem odnosiłem wrażenie, że to piszą pracownicy np stacji w Mszanie ;)
Jechaliśmy do Chorwacji z soboty na niedzielę 22/23 lipca. Na wspomnianą czeską stację Euro Oil dotarliśmy koło 18:30. Jedna czy dwie osoby w kolejce, winieta miesięczna dostępna bez problemu, Z konta pobrano 71,58. Przy okazji komuś powiedziałem jak naklejać i opisywać czeską winietę.
Kolejna winieta-kupowana w austriackiej "żółtej budzie" Route B7-gdy wszedłem do środka, akurat jakiś Polak płacił za kupowaną winietę. Za dwie dziesięciodniowe winiety z konta pobrano 75,37 zł. Tu mała uwaga-płacąc kartą Visa-kwota wzrośnie o 1€, o czym sprzedawca informuje, rzecz jasna.
W Polsce tankuję na stacji Auchan za Częstochową. W zasadzie dotankowuję do pełna. Do kolejnego dystrybutora-Shell koło węzła Shrick jest nieco ponad 400km-tyle przejeżdżają chyba niemal wszystkie samochody na jednym baku? Jeśli jest późno-oprócz paliwa-kawa i hotdog na Orlenie w Siewierzu załatwiają temat zatrzymywania w Polsce.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 10.08.2017 08:13

Holden Caulfield napisał(a):Jadę Czechy - Austria - Słowenia i nie mam już czasu zamawiać winiet przez internet.
Od którego miejsca muszę je mieć? Czy mogę spokojnie i legalnie przekroczyć granicę i kupić je na stacji już po tamtej stronie?
Co oznacza kupowanie winiety "na granicy"? Tam są jakieś punkty?
Czy jeśli kupię w pzmot, czas liczy się od momentu kupna czy sam wybieram dzień?


Tu masz potrzebne informacje.
https://www.cro.pl/oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 10.08.2017 09:03

saat napisał(a):na austrie kupuje zawsze na przejsciu CZ-A , moze jak ktos liczy kase i woli stac w kolejce to oka , ale ja smigam z polnocy polski i kazde pol godziny sie liczy :)


Jak chcesz jeszcze szybciej i bez przepłacania kup przez internet po normalnej cenie (omijaj strony z nazwami "winieta" i "winiety").
Najbardziej sprawdzoną stronę jeśli chodzi o zakup winiet Ai CZ znajdziesz na forum(m.in. tool...ts) :papa:
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 10.08.2017 09:13

kojacek napisał(a):Czytam te opisy i zastanawiam się nad kilkoma rzeczami:
1. Niektórzy chwalą PZMot czy BP w Mszanie za możliwość zakupu winiety. Oczywiście, można, Jak to się mówi-kto bogatemu zabroni? Mówią, że urząd skarbowy :mrgreen: Jaka to oszczędność czasu przy zakupie winiety za cenę z kosmosu skoro przy okazji jest postój typu obiad/kawa w lokalu obok? O pieniądzach nie wspominam.
2. Tankowanie na wspomnianej stacji w BP w Mszanie-czy to oszczędność czasu? Sądząc po opisach kolejek do dystrybutorów-chyba nie. Bo na pewno nie pieniędzy. Droższe paliwo jest pewnie tylko w Chorwacji lub przy austriackich autostradach.
Czytając te opisy czasem odnosiłem wrażenie, że to piszą pracownicy np stacji w Mszanie ;)
Jechaliśmy do Chorwacji z soboty na niedzielę 22/23 lipca. Na wspomnianą czeską stację Euro Oil dotarliśmy koło 18:30. Jedna czy dwie osoby w kolejce, winieta miesięczna dostępna bez problemu, Z konta pobrano 71,58. Przy okazji komuś powiedziałem jak naklejać i opisywać czeską winietę.
Kolejna winieta-kupowana w austriackiej "żółtej budzie" Route B7-gdy wszedłem do środka, akurat jakiś Polak płacił za kupowaną winietę. Za dwie dziesięciodniowe winiety z konta pobrano 75,37 zł. Tu mała uwaga-płacąc kartą Visa-kwota wzrośnie o 1€, o czym sprzedawca informuje, rzecz jasna.
W Polsce tankuję na stacji Auchan za Częstochową. W zasadzie dotankowuję do pełna. Do kolejnego dystrybutora-Shell koło węzła Shrick jest nieco ponad 400km-tyle przejeżdżają chyba niemal wszystkie samochody na jednym baku? Jeśli jest późno-oprócz paliwa-kawa i hotdog na Orlenie w Siewierzu załatwiają temat zatrzymywania w Polsce.


Kojacek - jakie wnioski ?
Ja podam przykłady z życia wzięte -rozmawiałem z kilkoma osobami, które przepłacają w PL za zakup winiet i paliwa, tylko dlatego, aby jak to sprawnie ujmują "nie doznać dyskomfortu komunikacyjnego" przy próbie zakupu w/w na stacji za granicą.
Każdy robi jak chce :o

p.s. Na EuroOil do ceny winiety na Austrię dochodzi jakieś 2 zł a na Route B7 - jak kupisz jakiś towar do winiety, wtedy nie ma tej prowizji 1e (tak przynajmniej było w ubiegłym roku)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2017 09:16

Nooo, problemy komunikacyjne... a nuż wcisną mi inną winietę, niż chciałem albo nie daj Boże, usłyszy się dodatkowe pytanie 8) Zdziwienie rodaków przede mną i za mną, jak na OMV w Wilfersdorf z babkami za ladą gadałem po czesku - "ale przecież jesteśmy w Austrii, ale jak to?" :mrgreen: Jedni wolą strefę komfortu a inni życie na krawędzi :mrgreen:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 10.08.2017 10:29

Problemy komunikacyjne ... :D Moja praca polega na ciągłym wydzwanianiu za granicę i rozmowie w języku "lengłicz". Generalnie nie miałem z tym problemu do momentu kontaktu twarzą w twarz - pierwszy raz lata temu, przy pierwszej podróży zagranicznej miałem stres. I trochę ich rozumiem, ale bez przesady. Winiety są produktem w miarę uniwersalnym, łatwo się dogadać.
Z drugiej strony chyba w ubiegłym roku ktoś wrzucał skan winietki, miała być na SK a sprzedali mu na H (lub na odwrót). Sprawa wyszła, bo ktoś na forum zauważył że cena się nie zgadza. Sam właściciel do końca był nieświadomy. :mrgreen:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13439
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.08.2017 10:47

RadamiaN napisał(a):Ja podam przykłady z życia wzięte -rozmawiałem z kilkoma osobami, które przepłacają w PL za zakup winiet i paliwa, tylko dlatego, aby jak to sprawnie ujmują "nie doznać dyskomfortu komunikacyjnego" przy próbie zakupu w/w na stacji za granicą.

To chyba takie żarty, prawda? "Dyskomfortu komunikacyjnego" to można doznać, kiedy dopadnie nas poważniejszy przypadek medyczny bądź awaria samochodu i trzeba wejść w specjalistyczny obszar danego języka, ale nie kiedy mamy powiedzieć: zehn tage vignette. :oczko_usmiech:
endrjusz1
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.01.2017
Re: Objazd Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endrjusz1 » 10.08.2017 10:49

Witam,wybieramy się we wrześniu pierwszy raz do Chorwacji z Białegostoku do Vodice .Wyjazd w piątek po południu . Mam pytanie jaki czas przejazdu jest przez
Slowacja-Wegry,bo mamy dylemat czy nie jechać przez Czechy -Austrię- Słowenię.Jaki jest koszt winiet przez Slowacja-Wegry i gdzie można kupić?Czy winiety są w formie elektronicznej czy naklejka
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2017 10:56

Koenig napisał(a):Problemy komunikacyjne ... :D Moja praca polega na ciągłym wydzwanianiu za granicę i rozmowie w języku "lengłicz". Generalnie nie miałem z tym problemu do momentu kontaktu twarzą w twarz - pierwszy raz lata temu, przy pierwszej podróży zagranicznej miałem stres. I trochę ich rozumiem, ale bez przesady. Winiety są produktem w miarę uniwersalnym, łatwo się dogadać.
Z drugiej strony chyba w ubiegłym roku ktoś wrzucał skan winietki, miała być na SK a sprzedali mu na H (lub na odwrót). Sprawa wyszła, bo ktoś na forum zauważył że cena się nie zgadza. Sam właściciel do końca był nieświadomy. :mrgreen:


Ostatn raz problem z dogadaniem się, miałem całkiem niedawno - w Liverpoolu... chyba trafiłem na Walijkę, 3/4 tego, co do mnie mówiła, ni w ząb nie łapałem. Z tego, co pamiętam, to węgierskie winiety wyraźnie różniły się od słowackich ale tu kłania się jeszcze jedna rzecz - nie czytanie/sprawdzanie tego, co się ma przed sobą oraz nie edukowanie się przed.

Moja nauczycielka czeskiego: stres twarzą w twarz? Otwórz gębę i gadaj, reszta sama pójdzie!

walp napisał(a):To chyba takie żarty, prawda? "Dyskomfortu komunikacyjnego" to można doznać, kiedy dopadnie nas poważniejszy przypadek medyczny bądź awaria samochodu i trzeba wejść w specjalistyczny obszar danego języka, ale nie kiedy mamy powiedzieć: zehn tage vignette. :oczko_usmiech:


To trzeba jeszcze chcieć naumieć się podstawowych zwrotów. Tu przypomina się mi nasz Tegoroczny Rodak Wakacji w Krku:

- eeee, mister?
- izvolite?
- rachuneczek, ja?
- pardon...?
- yyy, check, bill, bitte.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :roll: :roll: :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 122
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone