Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

gdzie jechać blisko?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arczysz
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.08.2014
gdzie jechać blisko?

Nieprzeczytany postnapisał(a) arczysz » 20.08.2014 12:40

witam, w najbliższy weekend wybieram się do Chorwacji z rodziną na ostatni tydzień sierpnia, możecie polecić jakieś miejscowości w północnej części Chorwacji? Nie chce mi się jechać do Makarska czy Dubrownika bo to daleko na południe, poza tym bardziej cenię sobie spokojne miejsca żeby tylko plaża była i woda ciepła.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.08.2014 13:26

Polecam jedną z miejscowości na Riwierze Opatijskiej. :wink:
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 20.08.2014 13:50

Polecam ci wyspę Rab :)
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 20.08.2014 14:45

Mogę polecić Rabać, Labin i okolice - bo tam byłem (2 razy) i aktualnie opisuję tegoroczny wyjazd w mojej relacji. Tylko mam trochę wątpliwości: co to znaczy blisko :roll: Ja mam do Rabaca 900 km, podobnie na Krk i nawet ciut bliżej na Riwierę Opatijską (o której pisze walp) czy kilka innych miejscowości Kvarneru np. Crikvenica, Selce itd.
W zeszłym roku byliśmy na wyspie Murter (dostępna mostem :wink:) i było 1030 km, też niewiele więcej. A ponieważ chcesz jechać już po głównym sezonie, więc pewnie dojazd do Murter zająłby Ci jakieś 1,5 godziny więcej niż na Istrię.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.08.2014 14:58

Jak ktoś pisze, że chce blisko, na północy Cro, to biorę pod uwagę wspomnianą Riwierę Opatijską, Kvarner, bądź Krk - chyba najbliżej.

Tylko tak się zastanawiam, czy nie lepiej w tym czasie pojechać trochę dalej na południe,
bo na mapie pogodowej w ostatnich dniach (Opatija, Rijeka) pokazują 21-22 st.

W Dalmacji Północnej, odpowiednio 28-29 st.
kubus_wawa
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 29.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubus_wawa » 20.08.2014 16:59

polecam miejscowość PAKOSTANE. Super klimat urocze miejsce. Blisko do Zadaru ok 30km gdzie można pozwiedzać i do wodospadów Krka też nie jest daleko.
Highlander
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 16.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Highlander » 20.08.2014 17:18

arczysz napisał(a):witam, w najbliższy weekend wybieram się do Chorwacji z rodziną na ostatni tydzień sierpnia, możecie polecić jakieś miejscowości w północnej części Chorwacji? Nie chce mi się jechać do Makarska czy Dubrownika bo to daleko na południe, poza tym bardziej cenię sobie spokojne miejsca żeby tylko plaża była i woda ciepła.


Ja 2 lata temu też wyszedłem z założenia, że do Chorwacji "gdzieś blisko" (i do tego jeszcze w ciemno) więc po całodniowym poszukiwaniu jakiejś kwatery kończyliśmy ostatecznie w nie do końca bliskim Medulinie w apartamencie za 30 ojro więcej niż planowałem, gdyż nigdzie po drodze nie było miejsca w sensownej lokalizacji (sierpniowy najazd Włochów na Istrię i okolice :evil:) Trochę więc trzeba uważać z tym pójściem na łatwiznę :wink:
Najbliżej - wiadomo - okolice Rijeki i Opatiji, ale czy to takie atrakcyjna turystycznie miejscówka?
Może pomyśl nad Moscenicką Dragą - mi ktoś to kiedyś polecał, sam tylko przejeżdżałem, ale wyglądało fajnie. No i faktycznie - pogoda - na pn Cro na przełomie sierpnia i września może już trochę lać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2014 17:48

Highlander napisał(a):
Ja 2 lata temu też wyszedłem z założenia, że do Chorwacji "gdzieś blisko" (i do tego jeszcze w ciemno) więc po całodniowym poszukiwaniu jakiejś kwatery kończyliśmy ostatecznie w nie do końca bliskim Medulinie w apartamencie za 30 ojro więcej niż planowałem, gdyż nigdzie po drodze nie było miejsca w sensownej lokalizacji (sierpniowy najazd Włochów na Istrię i okolice :evil:) Trochę więc trzeba uważać z tym pójściem na łatwiznę :wink:
Najbliżej - wiadomo - okolice Rijeki i Opatiji, ale czy to takie atrakcyjna turystycznie miejscówka?
Może pomyśl nad Moscenicką Dragą - mi ktoś to kiedyś polecał, sam tylko przejeżdżałem, ale wyglądało fajnie. No i faktycznie - pogoda - na pn Cro na przełomie sierpnia i września może już trochę lać.


Rijeka jest portowym miastem, a Opatija to super miejscówka :!:


Niestety niedoceniana przez bardzo wielu Polaków 8)

Cała Opatijska Riwiera jest ekstra, w tym Moscenicka Draga

Poszukiwanie w ciemno taniej kwatery na Istrii w sezonie nie jest zbyt rozsądne 8)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.08.2014 21:21

Proponuję zmienić temat na „dokąd".
:wink:
arczysz
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) arczysz » 21.08.2014 23:50

dzięki za podpowiedzi, będę jechał z mazur więc dla mnie przejechanie przez Polskę to jest jeden cały dzień :) dlatego szukam czegos w północnej części żeby przynajmniej w dwa dni dojechać :)
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 21.08.2014 23:56

arczysz napisał(a):dzięki za podpowiedzi, będę jechał z mazur więc dla mnie przejechanie przez Polskę to jest jeden cały dzień :) dlatego szukam czegos w północnej części żeby przynajmniej w dwa dni dojechać :)

my także wyjeżdżaliśmy z mazur, pierwszego dnia dojechaliśmy do chorwacji, nocowaliśmy w okolicach krapiny, a drugiego dnia już na miejscu docelowym czyli półwyspie Pelješac. Na miejsce dotarliśmy około godz 16, ale jeśli szukacie czegoś bliżej to polecamy środkową Dalmacje np Marina, mała cicha miejscowość, niedaleko Trogiru
kawa62
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 01.08.2019 18:14

Najbliższe fajne miejsce to wyspa KRK. Byłem w tych wszystkich miejscach wyżej wymienionych i wszystkie są fajne, ale najbliżej jest Krk. Dużo ciekawych miejsc do zwiedzania, wjazd mostem a nie promem co też jest bardzo ważne. Polecam miejsce gdzie byłem - Apartamenty Lavande w kompleksie Haludovo - w miejscowości Malinska.
Ostatnio edytowano 01.08.2019 23:15 przez kawa62, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2019 18:37

Proponuję do Zegrza wycieczka za 5000,00zł :smo:

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone