Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Asistans ubezpieczenie starszego samochodu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 26.03.2014 15:26

Zapytajcie jeszcze w warcie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.03.2014 16:05

Mnie w tym roku na starsze auto proponowała AVIVA, nie pamiętam dokładnie OWU, ale porównywałem z tymi które mam w Liberty (asistance premium)i moje wychodziły lepiej. Ja na swojego 16-letniego Golfa mam w Liberty, tylko wydaje mi się że u nich asistance jest na auta do 12lat. Mi ubezpieczają ale chyba jako przedłużenie umowy. Najlepiej zapytać.
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 28.03.2014 18:01

Wszystkie przywileje (bez ograniczeń/obostrzeń) tylko w ADAC =79,5€/rok.
etapia ubezpieczenia
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) etapia ubezpieczenia » 03.04.2014 20:15

Jeśli chodzi o ubezpieczenie auta starszego niż 10 lat to jest kilka rozwiązań tutaj linki które znalazłem
etapia.pl/adac-szczecin można jeszcze kupić ubezpieczenie w gothaer więcej na etapia.pl/ptu-szczecin
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 03.04.2014 21:48

pawelli napisał(a):Zapytajcie jeszcze w warcie.


Warta oferuje dobre Assisatnce dla starszych samochodów w bardzo korzystnej cenie - w ubiegłym roku płaciłem coś ok. 160 zł za cały rok na Europę.

Jest jeden warunek: trzeba mieć u nich OC lub AC. A żeby się to oplacało, nie można mieć żadnej szkody zgłoszonej w ostatnich 3 latach - inaczej nie ma żadnych zniżek i cena takiego OC jest kosmiczna.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 04.04.2014 08:24

dokładnie jest tak jak pisze Raul.
Ja też byłem w tym roku w szoku jak Pani podała mi cenę za zestaw oc+ac+nw+assistance europa (400 km holowania w eu) - 830 pln
(renault scenic II 2004)

W innych towarzystwach ceny zaczynały się minimum od 1000 pln i to z minimalnym assistance.
Za wypasione asssistance - trzeba było zapłacić juz w komplecie 1200 pln
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 05.04.2014 19:37

pawelli napisał(a):dokładnie jest tak jak pisze Raul.
Ja też byłem w tym roku w szoku jak Pani podała mi cenę za zestaw oc+ac+nw+assistance europa (400 km holowania w eu) - 830 pln
(renault scenic II 2004)



W tym roku?

Więc wychodzi na to, że jeszcze obniżyli ceny! :D :D

Bo ja za identyczny pakiet jak twój, tyle że do Toyoty Avensis z 1998 r. (więc wartość na pewno niższa niż twojego) zapłaciłem rok temu 904 zł - i też się cieszyłem że tanio.

Ewentualnie mogłeś dostać jakieś zniżki na małe dzieci, lepsze zabezpieczenia czy coś w tym rodzaju.

Za miesiąc kończy mi się ubezpieczenie, to sam się przekonam. :papa:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 07.04.2014 08:29

Tak - małe dziecko jest :) i poza fabrycznym zabezpieczeniem jest jeszcze alarm
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.04.2014 20:10

pawelli napisał(a):Tak - małe dziecko jest :) i poza fabrycznym zabezpieczeniem jest jeszcze alarm



Zabezpieczenia te same co u mnie: immobilizer + centralny + alarm.

Tylko małych dzieci już brak :cry:

Mogłeś także dostać niższą cenę ze względu na miejsce zamieszkania - ja bliżej Warszawy, to pewnie drożej. Sporo jest tych czynników wpływających na cenę.

Za miesiąc wkleję swoją cenę za cały pakiet, to porównamy :papa:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 21.05.2014 23:21

Co sądzicie o OWU:
Starter
Aviva wariant maksymalny (tam mam OC i AC)
PZU
:?:
qumil
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) qumil » 22.05.2014 11:38

Mogę wypowiedzieć się o tylko OWU z PZU, bo nie przeglądałem Startera i Avivy. Kończyło mi się w zeszłym tygodniu OC i rozglądałem się za assistance. Assistance z PZU musisz wykupic razem z OC (które u nich jest droższe niz w np. link4). Auto Pomoc na Europę (wariant super bodajże to sie nazywa) ze zniesiem limtu holowania 150 km (ważne!) i podwyższeniem go do 100 km poza granicami Polski a w Polsce do miejsca zamieszkania miał mnie kosztować ok. 370 zł. Plus oczywiście wyższe OC niż w innej firmie. OWU naprawdę dobre, w razie holowania przez służby autostradowe PZU nie umywa rąk; jasno zapisano też, że przysługuje holowanie i transport ubezpieczonego i pasażerów do miejsca docelowego holowania (bo np. w OWU hestii takiego zapisu nie było, tylko holowanie); korzystne rozwiązania z samochodem zastępczym i noclegami; wymiana żarówek (dla mnie ważna, bo mam porypany system wymiany tego elemenciku). Niestety, jedno co mi się nie spodobało, to ilość przysługujących holowań w razie awarii i wypadku: 2 w ciągu ubezpieczenia. Można zrezygnować z assistancu w ciągu 30 dni od podpisania, tak więc jeżeli komuś kończy się OC tuż przed wyjazdem, to może pojechać na wczasy, a po powrocie wypowiedzieć umowę i dostać częściowy zwrot pieniędzy.

Postanowiłem skorzystać z Karty Pomoc w Drodze Europa, która nie wymaga OC w PZU. Na ich stronie napisano, że 60-dniowa kosztuje 167 zł, a 365-dniowa 300 zł. OWU niemal identyczne jak assistance wariant super. Najważniejsze różnice: holowanie 150 km, nie można znieść tej klauzuli (za to obowiązuje już od miejsca zamieszkania), nie ma limitu holowań! Tak mnie poinformowała Pani z PZU, która specjalnie dzwoniła na ich infolinię. Umowę można wypowiedzieć w ciągu 7 dni. Aha, trzeba pamiętać , by kartę aktywować co najmniej 14 dni przed wyjazdem, bo to okres karencji na holowanie z powodu awarii samochodu.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 22.05.2014 15:21

[quote="qumilNiestety, jedno co mi się nie spodobało, to ilość przysługujących holowań w razie awarii i wypadku: 2 w ciągu ubezpieczenia. .[/quote]
nie ma limitu na holowania w razie wypadku jest limit na holowanie z powodu awarii 2 razy w roku .
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.05.2014 16:11

Mi najtaniej i najkorzystniej wyszło w AVIVIE. Auto 2.2, 2002 rok OC + NW wariant max + assistance max = 846 zł., po uwzględnieniu szkody z mojej winy w roku ubiegłym. Holowanie 500km za granicą, samochód zastępczy na 14 dni i holowanie w kraju bez limitu. Limity można łączyć dla 1 zdarzenia.
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 22.05.2014 17:48

Również polecam Aviva sam tam wykupuje... Chociaż teraz to każdemu inaczej wyliczyć potrafią nawet na takie samo auto.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 23.05.2014 08:35

W Avivie wariant Assistance jest bardzo dobry - ale tylko MAX.
Też tam się przez wiele lat ubezpieczałem - teraz poszedłem do Warty bo warunki bardzo podobne a cena dużoooo niższa
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Asistans ubezpieczenie starszego samochodu - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone