Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Asistans ubezpieczenie starszego samochodu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 04.06.2014 13:22

Właśnie dzisiaj dokonałem zakupu nowej polisy OC w Warcie z zamiarem dokupienia przed wyjazdem Assistance w wariancie Podróźnik 15 za 60 zł.
Holowanie 400 km w EU, Polska bez ograniczeń pojazd zastępczy w przypadku awarii na 5 dni, po wypadku i kradzieży na 10 dni.
Miałem OC w Mbank, ale ichniejsze Assistance z limitami za holowanie 1000 zł raczej nie wystarczy.
Piraraq
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piraraq » 04.06.2014 16:07

raptorf22 napisał(a):Właśnie dzisiaj dokonałem zakupu nowej polisy OC w Warcie z zamiarem dokupienia przed wyjazdem Assistance w wariancie Podróźnik 15 za 60 zł.
Holowanie 400 km w EU, Polska bez ograniczeń pojazd zastępczy w przypadku awarii na 5 dni, po wypadku i kradzieży na 10 dni.
Miałem OC w Mbank, ale ichniejsze Assistance z limitami za holowanie 1000 zł raczej nie wystarczy.

Zastanawia mnie tylko czy te holowanie 400km to w dowolnie wskazane miejsce czy do najbliższego warsztatu do maksymalnej odległości 400km...?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 04.06.2014 17:32

Piraraq napisał(a):Zastanawia mnie tylko czy te holowanie 400km to w dowolnie wskazane miejsce czy do najbliższego warsztatu do maksymalnej odległości 400km...?


Z OWU:

Holowanie odbywa się jednorazowo w wybrane przez ubezpieczonego miejsce, zgodnie z określonym dla danego wariantu limitem odległości od miejsca zdarzenia.


raptorf22 - policz sobie, czy nie bardziej opłaca ci się wziąć ten pakiet (i to na jeszcze lepszych warunkach) na cały rok - to tylko 100 zł różnicy. Zależy, ile jeździsz i gdzie. Ja co prawda na co dzień dużo nie jeżdżę, ale 160 zł za całkiem dobrą całoroczną ochronę to nie tak dużo, więc się nawet nie zastanawiałem.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 04.06.2014 19:43

Czy ktoś miał do czynienia ze Starterem? Ale nie chodzi mi o warunki i cene, bo to znam. Chodzi o pomoc w praktyce.
Piter18
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter18 » 04.06.2014 21:25

ruwado napisał(a):Czy ktoś miał do czynienia ze Starterem? Ale nie chodzi mi o warunki i cene, bo to znam. Chodzi o pomoc w praktyce.


Ja miałem. Wprawdzie w kraju, ale jednak. Żadnych problemów, raz naprawiali ,i naprawili na miejscu, drugi raz wymieniali koło (pod oknem mojego mieszkania). Mam nadzieję, że za granicą też tacy sprawni.
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 04.06.2014 21:54

Czytam i czytam wszystkie te posty dotyczące Assistance i już się w tym pogubiłam z OC, z AC, bez OC itd. Mam auto 11 letnie ubezpieczone w MTU jest wersja Assistance, ale działa niestety tylko na terenie kraju. Poza krajem to tylko z AC, a tego nie wykupywałam. Poszukuję ubezpieczenia Assistance bze konieczności zakupu OC tylko na wyjazd do Chorwacji, czy tylko mBank taką proponuje czy są jakieś inne towarzystwa ubezpieczeniowe?
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 04.06.2014 22:10

Wystarczy trochę poszukać, PZU karta Pomoc w Drodze na 60 dni.
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 04.06.2014 22:19

raptorf22 napisał(a):Wystarczy trochę poszukać, PZU karta Pomoc w Drodze na 60 dni.

Dziękuję za odpowiedź
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 05.06.2014 05:16

warunki ubezpieczenia w PZMot mówią iż umowę krótkoterminową można zawrzeć pod warunkiem, że jest się członkiem klubu i ma opłaconą składkę członkowską.
Jak stać się tym członkiem i jaki to koszt na rok?

zastanawiam się teoretycznie czy nie wykupić w PZU karty 60 dni + PZMot...sumaryczny koszt to ok. 239 zł...
w przypadku Startera płacimy za jedno ubezpieczenie 250 zł (wariant z samochodem zastępczym i hotelem);
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 05.06.2014 09:08

Ktoś z Was korzystał kiedyś z tego ubezpieczenia?:
http://www.compensa.pl/klient-indywidua ... fault.aspx
Wariant B do mnie przemawia.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 05.06.2014 09:23

pietja10 napisał(a):Ktoś z Was korzystał kiedyś z tego ubezpieczenia?:
http://www.compensa.pl/klient-indywidua ... fault.aspx
Wariant B do mnie przemawia.


Niestety nie jest krótkoterminowe - umowa na min. 12mcy
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 05.06.2014 09:33

el_guapo napisał(a):
pietja10 napisał(a):Ktoś z Was korzystał kiedyś z tego ubezpieczenia?:
http://www.compensa.pl/klient-indywidua ... fault.aspx
Wariant B do mnie przemawia.


Niestety nie jest krótkoterminowe - umowa na min. 12mcy


Do tego wyliczane "indywidualnie" jedynie przez agenta. Nie ma stałej ceny sztywnej. Czyli dalej nie wiem ile kosztuje a muszę tracić czas na spotkania z jakimś babonem, który będzie próbował koniecznie mi coś wcisnąć....do rzyci z nimi.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 06.06.2014 05:11

Sol-Wagon napisał(a):warunki ubezpieczenia w PZMot mówią iż umowę krótkoterminową można zawrzeć pod warunkiem, że jest się członkiem klubu i ma opłaconą składkę członkowską.
Jak stać się tym członkiem i jaki to koszt na rok?

zastanawiam się teoretycznie czy nie wykupić w PZU karty 60 dni + PZMot...sumaryczny koszt to ok. 239 zł...
w przypadku Startera płacimy za jedno ubezpieczenie 250 zł (wariant z samochodem zastępczym i hotelem);


napisałem do nich wiadomość i mam odpowiedź:

2014-06-05 06:27:37 (Ty):
Witam! Chciałbym wykupić pakiet ubezpieczenia krótkoterminowego assistance (wariant zagraniczny). Warunki ogólne wspominają jednak iż powinienem być członkiem klubu i opłacić składkę członkowską. Jak stać się członkiem i ile wynosi roczna składka? Pozdrawiam;

2014-06-05 10:29:16 (SOS PZMOT):
Witam, Ma Pan dwie możliwości wykupienia krótkoterminowej ochrony zagranicznej, pierwsza to zakup pakietu "Podstawowego Zagranicznego", który zapewnia 30 dniową ochronę zagraniczną, w ramach pakietu zawarte jest roczne członkostwo, cena wynosi 71.88zł. Druga opcja to wykupienie dowolnego rocznego pakietu krajowego (w każdym pakiecie krajowym została zawarta opłata członkowska), do którego może Pan dokupić pakiet zagraniczny na dowolną ilość dni wyjazdu (minimum 10), cena dodatkowego pakietu zagranicznego wynosi 2.50zł/dzień, ceny pakietów rocznych krajowych wynoszą odpowiednio, Podstawowy Krajowy - 71.88zł, Standardowy - 130zł, Luksusowy - 200zł, pełen opis dostępnych wariantów znajdzie Pan na stronie www.sospzmot.pl .
Pozdrawiam, Kamil Brzostek
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 06.06.2014 14:15

Raul73 napisał(a):
Piraraq napisał(a):Zastanawia mnie tylko czy te holowanie 400km to w dowolnie wskazane miejsce czy do najbliższego warsztatu do maksymalnej odległości 400km...?


Z OWU:

Holowanie odbywa się jednorazowo w wybrane przez ubezpieczonego miejsce, zgodnie z określonym dla danego wariantu limitem odległości od miejsca zdarzenia.


raptorf22 - policz sobie, czy nie bardziej opłaca ci się wziąć ten pakiet (i to na jeszcze lepszych warunkach) na cały rok - to tylko 100 zł różnicy. Zależy, ile jeździsz i gdzie. Ja co prawda na co dzień dużo nie jeżdżę, ale 160 zł za całkiem dobrą całoroczną ochronę to nie tak dużo, więc się nawet nie zastanawiałem.

Jeśli mówisz o pakiecie złoty+ (149zł) w Warcie to warunek- musi być AC. Jeśli masz OC w Warcie możesz kupić (wraz z polisą) Assistance złoty (78zł) (holowanie do 200km/bez hotelu) lub pakiet podróżnik (w każdym momencie trwania polisy)- zakres podobny jak złoty+ tylko jest to ubezpieczenie 15 dniowe za 60zł.
AleksandraPwlk
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 27.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AleksandraPwlk » 10.06.2014 12:46

Miał ktoś 'nieszczęście' korzystać z pomocy Assistance Auto24 z mBanku za granicą? Na ile kilometrów wystarcza to gwarantowane 1000zł ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Asistans ubezpieczenie starszego samochodu - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone