Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.07.2023 14:58

Kasiula.m napisał(a):a powiedzcie mi jak to w praktyce wygląda, zamierzam teraz wykupić assistance za granicę, powiedzmy, że auto ulega awarii, dzwonię do ubezpieczyciela, przyjeżdża laweta i zabiera nas do warsztatu no i w każdym razie chodzi mi o zapłatę czy to to laweciarzowi czy mechanikowi czy za hotel...czy za to wszystko płacę z własnej kieszeni, a później ubezpieczyciel mi zwraca na podstawie rachunków czy po prostu podaję nr polisy i się sami dogadują, oczywiście liczę, że się nic nie stanie, ale strzeżonego....


tutaj ostatnio oglądałem jak gościu opisuje swoją historię krok po kroku...


ma też inne filmy z samego zdarzenia na autostradzie i perturbacje
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.07.2023 15:06

Podobnie jak z ubezpieczeniem KL, zależy od umowy (rozliczenie bezgoówkowe, zwrot) i od sytuacji, i miejsca gdzie miało miejsce zdarzenie.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 23.07.2023 12:21

Przy awarii, jak nie masz gwarancji to normie płacisz za naprawę, jak wszędzie. Co do zaś reszty, zależy co masz w polisie. Jak masz noclegi, samochód zastępczy, lawetę, nic nie płacisz, ubezpieczyciel to załatwia. Inna sprawa, że są ubezpieczyciele i ubezpieczyciele :) . Jak nie opłacą w terminie, będzie problemem z opuszczeniem hotelu, zwrotem auta, etc.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.07.2023 18:06

I teraz blady strach padł na Generalowców...
Również swego czasu zdecydowałem się na Generali i na szczęście nie miałem przyjemności - lub nieprzyjemności - korzystać i oby tak zostało, bo nadal Generali 8)
Jak dla mnie trochę za mało info, szczegółów chociażby nt ich polisy, znam takich co jechali z przekonaniem, że mają na zagranicę, a faktycznie nie mieli; znam takich co myśleli że mają 500km holowania, a mieli 75km.
Jeżeli faktycznie to wszystko prawda i tak zadziałał ubezpieczyciel, a mieli wykupioną polisę na kontynuację podróży lub 1200km (chociaż ta BMka wygląda na więcej niż dopuszczalny wiek - chyba że odnawiali polisę to wiek nie obowiązuje; do Ulcinj mieli 200km), to bardzo kiepsko. Niemniej jednak podobne przypadki mogą zdarzyć się w różnych firmach, wystarczy poczytać fora.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 26.07.2023 06:26

Ja miałem szansę raz korzystać z Generali i jak przydażyła się awaria to i tak nie mogłem się do nich dodzwonić :roll:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.07.2023 10:42

Lawliet napisał(a):Ja miałem szansę raz korzystać z Generali i jak przydażyła się awaria to i tak nie mogłem się do nich dodzwonić :roll:


A pod jaki nr dzwoniłeś?
Podawany kontakt na Polisach nie działa 24/7 jak oficjalnie się podaje.
Do Assistance jest osobny nr, który nie jest podawany nigdzie :mrgreen:
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 26.07.2023 11:53

Osobiście posiadam i polecam ubezpieczenie Generali, mało tego - na 99% będę kontynuował wszystkie ubezpieczenia które u nich posiadam.
Mam całkiem odmienne doświadczenie przy kontaktach z tą firmą. A w opisanym zdarzeniu jest naprawdę mało danych.
Już abstrahując od polisy i jej zakresu, nie wiem jak pracują ludzie w Serbii po godz. 16. Czy oczekiwania były że Generali z PL wyśle lawetę która pojawi się po 30 minutach? Niestety, ale wszyscy ubezpieczyciele na pomoc za granicą mają podpisane umowy. Za granicą przyjeżdża pomoc z danego kraju.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 30.07.2023 16:53

Takie pytanie na szybko do osób, które były w tym roku w Kosowie.

Na granicy trzeba wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Do tej pory byłem przekonany, że na 15 dni kosztuje ono 15 euro. Tymczasem dzisiaj przeczytałem informację, że jednak 30 euro. Poguglałemem trochę - i tak kilka portali podaje 30 euro (m.in. nasza strona rządowa), a inne 15 euro. Tymczasem na stronie Kosovo Insurance Bureau - https://api.bks-ks.org/PolicaOnline/en-GB - można kupić taką polisę online nadal w cenie 15 euro.

To ile to w końcu kosztuje? I czy ta podana przez mnie strona jest oficjalna (czyli można nabyć to ubezpieczenie online zamiast na granicy) i czy to nie jakiś fejk?

Ktoś coś....?
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 30.07.2023 21:18

Mi pierwszy raz zepsuło się auto podczas wyjazdu. Podróż daleka, bo Grecja (Chalkidiki), Albania (Ksamil), Macedonia Północna (jezioro Ochrydzkie). Auto padło na powrocie, 100 km od domu (po przejechaniu 4600 km).

Miałem wykupione dwa ASS. Jedno w polisie w Uniqa z limitem 1200 km oraz drugie dodatkowe w Generali - 500 km. Noc z 8 na 9 lipca 0:15, gps pokazuje 45 minut do domu. Już widziałem jak pije zimne piwo i na niesławnym 19 km autostrady A1 pomiędzy węzłami Żory i Rybnik wyskakuje błąd i koniec jazdy.

Zadzwoniłem do Generali. Miła obsługa, wszystko gładko. Po 15 minutach sms, że nie mogą znaleźć lawety. Po pół godzinie znaleźli, ale w sumie laweta zabiera nas po 2 godzinach. W obsadzie Ukrainiec kierowca i pijany Polak pomocnik. Podróż dramat, już mi brakowało tematów żeby zagadywać kierowce, bo przysypiał. Mogłem od razu zażądać auta zastępczego i bezpiecznie z dziećmi dojechać do celu.

W poniedziałek dzwonię do Uniqa. Zabrali auto 13 km dalej do mechanika i podstawili auto zastępcze na 9 dni na wskazany adres i godzinę. Nowa Toyota Corolla z przebiegiem 18 tys km.

Trzeba też wziąć pod uwagę, że to był szczyt sezonu i fala powrotów.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 31.07.2023 09:30

te kiero napisał(a):A pod jaki nr dzwoniłeś?
Podawany kontakt na Polisach nie działa 24/7 jak oficjalnie się podaje.
Do Assistance jest osobny nr, który nie jest podawany nigdzie :mrgreen:


Dorzucę trochę szczegółów z mojej historii, żeby być bardziej precyzyjnym :faja: .
Dzwoniłem pod numer, który dostałem na umowie z komentarzem żeby w razie awarii dzwonić właśnie pod ten numer.
Auto klękło o 2 w nocy i od razu zadzwoniłem. Odebrała miła pani i powiadomiła mnie, że może zorganizować lawetę i zabierzemy auto pod wskazany przeze mnie adres w ramach limitu kilometrów. Przy okazji dowiedziałem się, że do przysługującego mi w umowie auta zastępczego i noclegu konieczne jest posiadanie karty kredytowej, bez niej "nie da rady" (no cóż, teraz dokładniej czytam te umowy, mam nauczkę na przyszłość :czytaj: ). Z racji tego, że mieliśmy tyle szczęścia, że auto zepsuło się obok lokalnego mechanika, to umówiłem się z miłą panią, że poczekamy do rana i spróbujemy u niego je naprawić, a jak nie będzie się dało to zadzwonię żeby organizowała lawetę.
Jak już pewnie się domyślacie, rano nikt nie odbierał, próbowaliśmy z różnych telefonów i na różne numery. To granie na czekanie do tej pory mi się przypomina :killer:
Koniec końców auto naprawiliśmy z pomocą poznanego Chorwata :piwo: , a generali straciło klienta :dumb: .
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3170
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 08.08.2023 04:40

Wchodzę dziś na forum, a tu pokazuje mi się reklama :arrow: assistance.

Europ Assistance istnieje na polskim rynku od 1996 roku i specjalizuje się w usługach assistance w zakresie komunikacji, usług medycznych, wyjazdów turystycznych i innych. Europ Assistance to podmiot obsługujący największa liczbę spraw, cechujący się wysoką jakością świadczonych usług.
Europ Assistance jest częścią międzynarodowej grupy o 60-letniej tradycji. Europ Assistance powstała w 1963 roku w Paryżu. Początkowo firma świadczyła pomoc klientom podróżującym po Europie. Wzrost zainteresowania usługami assistance spowodował, że już w 1967 roku firma oferowała pomoc podróżnym udającym się także poza granice Europy, a w 1977 roku liczba sprzedanych polis assistance przekroczyła 10 milionów.


Nie znam firmy, ale dla próby wybrałem pakiet Komfort i wpisałem z czapy dane pojazdu z 2005 roku - składka 122 złote za 16 dni 8O

Zakres.png


Czy ktoś z Was testował tę firmę lub ją zna?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.08.2023 07:37

Lawliet napisał(a): Z racji tego, że mieliśmy tyle szczęścia, że auto zepsuło się obok lokalnego mechanika, to umówiłem się z miłą panią, że poczekamy do rana i spróbujemy u niego je naprawić, a jak nie będzie się dało to zadzwonię żeby organizowała lawetę.

Szczęście w nieszczęściu. Chyba zrobiłbym podobnie
Lawliet napisał(a):
Jak już pewnie się, rano nikt nie odbierał, próbowaliśmy z różnych telefonów i na różne numery. To granie na czekanie do tej pory mi się przypomina :killer:
Koniec końców auto naprawiliśmy z pomocą poznanego Chorwata :piwo: , a generali straciło klienta :dumb: .

Ja z uwagi na brak zainteresowania moją sprawą odszedłem z PZU.

Teraz będę decydował, bo kończy mi się polisa, trochę czytam, ale ta ilość stron OWU poraża. Coś trzeba będzie wybrać.
teargas666
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 12.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) teargas666 » 27.01.2024 22:23

Cześć. Czy ja dobrze widzę, że teraz w PZMot trzeba kupić holowanie do 1000km na rok? nie ma możliwości wykupić na krócej?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3170
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 28.01.2024 16:37

Faktycznie i dodatkowo musisz mieć drogowy pakiet członkowski na taki sam okres...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 147
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone