Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Assistance do 1000 km

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012
Assistance do 1000 km

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 09.08.2014 16:20

Czy ktoś może wie u jakiego ubezpieczyciela można wykupić assistance do 1000 km ( holowanie na lawecie ) oprócz oferty PZU , ponieważ jest wyłącznie dla własnych klientów , którzy mają u nich OC ?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.08.2014 16:40

Karczu
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 10.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karczu » 09.08.2014 17:03

para-35-38 napisał(a):Czy ktoś może wie u jakiego ubezpieczyciela można wykupić assistance do 1000 km ( holowanie na lawecie ) oprócz oferty PZU , ponieważ jest wyłącznie dla własnych klientów , którzy mają u nich OC ?

Nie prawda
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.08.2014 07:07

w HDI trzeba mieć u nich OC lub AC?

co do PZU to można podobno wykupić minicasco (stajesz się ich klientem; wiadomo to dodatkowy wydatek) i do tego holowanie na 1.000 km...
to polisa na 12 m-cy, można skorzystać z niej także w przyszłym roku planując urlop przed końcem ważności ubezpieczenia...koszty rozłożą się więc na 2 lata teoretycznie...
Marecki37
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 03.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki37 » 10.08.2014 07:46

Bocian napisał(a):http://ubezpieczenia.comperia.pl/towarzystwa-ubezpieczeniowe/hdi/assistance-europa1000/


W tym przypadku nie do końca jest to 1000km :
Bez tytułu.jpg


Chyba że ja źle interpretuję warunki...
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 10.08.2014 12:59

Zapytamy jutro w PZU , ale zakładając , że trzeba wykupić Minicasco to pewnie cena wyjdzie kosmiczna oraz w HDI , chociaż te warunki coś nie ładnie pachną....niby 1000 km ale .... w sumie do najbliższego warsztatu.
Karczu
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 10.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karczu » 10.08.2014 13:16

Jaki samochód i który rok?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.08.2014 13:18

u mnie np. Toyota Avensis 2003 (na polisie AC mam 19.000 zł);
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 10.08.2014 16:06

Karczu napisał(a):Jaki samochód i który rok?

Focus II z aktualną gwarancją :!: "Ford 12" . Gwarancja obejmuje wyłącznie nasz kraj.
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 10.08.2014 21:54

W PZU możesz wykupić albo do OC, albo do MiniCasco.
Aktualnie mam OC w Proama.
Ale jako, że kończy się ono 18.08 to przechodzę do PZU.
OC + PAP (PZU Auto Pomoc) w PZU wyniesie mnie taniej niż OC w Proama + MC z PAP w PZU.

Jutro podpisuję polisę w PZU ;)
miras_sg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras_sg » 10.08.2014 22:18

para-35-38 napisał(a):
Karczu napisał(a):Jaki samochód i który rok?

Focus II z aktualną gwarancją :!: "Ford 12" . Gwarancja obejmuje wyłącznie nasz kraj.


Nie wiem co oznacza Focus II z aktualną gwarancją ... "Ford 12" , ale reasumując - jeśli masz grzmota powyżej 10 lat i jego wartość jest znikoma to można wykupić Minicasco w PZU za marne pieniądze ale tylko w multiagencjach (które obsługują kilka firm ubezpieczeniowych , bo pracują jeszcze na starym programie) , wtedy dostajesz zniżkę na assistance i opcję do 1000 km . Temat już był przerabiany i sprawdzony - jeśli chodzi o śląsk... Chyba że masz TAXI to pozamiatane , Pozdrav
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 12.08.2014 19:06

miras_sg napisał(a):
para-35-38 napisał(a):
Karczu napisał(a):Jaki samochód i który rok?

Focus II z aktualną gwarancją :!: "Ford 12" . Gwarancja obejmuje wyłącznie nasz kraj.


Nie wiem co oznacza Focus II z aktualną gwarancją ... "Ford 12" , ale reasumując - jeśli masz grzmota powyżej 10 lat i jego wartość jest znikoma to można wykupić Minicasco w PZU za marne pieniądze ale tylko w multiagencjach (które obsługują kilka firm ubezpieczeniowych , bo pracują jeszcze na starym programie) , wtedy dostajesz zniżkę na assistance i opcję do 1000 km . Temat już był przerabiany i sprawdzony - jeśli chodzi o śląsk... Chyba że masz TAXI to pozamiatane , Pozdrav


Najpierw proponuję wiedzę a potem epitety.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2014 19:50

para-35-38 napisał(a):
miras_sg napisał(a):
para-35-38 napisał(a):
Karczu napisał(a):Jaki samochód i który rok?

Focus II z aktualną gwarancją :!: "Ford 12" . Gwarancja obejmuje wyłącznie nasz kraj.


Nie wiem co oznacza Focus II z aktualną gwarancją ... "Ford 12" , ale reasumując - jeśli masz grzmota powyżej 10 lat i jego wartość jest znikoma to można wykupić Minicasco w PZU za marne pieniądze ale tylko w multiagencjach (które obsługują kilka firm ubezpieczeniowych , bo pracują jeszcze na starym programie) , wtedy dostajesz zniżkę na assistance i opcję do 1000 km . Temat już był przerabiany i sprawdzony - jeśli chodzi o śląsk... Chyba że masz TAXI to pozamiatane , Pozdrav


Najpierw proponuję wiedzę a potem epitety.


Może miras nie zna warunków gwarancji "ford 12", bo nie ma forda. Bo nie musi mieć:) Natomiast zrozumiał, że Twoje auto ma 12 lat.
Focus II nie może mieć 12 lat :)
Ogólnie kupa /kupa nieszczęść/ z tym holowaniem.
Faktycznie jedynie w PZU coś można wyszarpać i miras starał się to jakoś przekazać.

PS. Zresztą "ford12" to też produkt nastawiony raczej na utrzymanie klienta przy ASO i wmawianie kolejnych nie całkiem potrzebnych napraw podczas przedłużaniu tej gwarancji przy okazji obowiązkowych przeglądów w ASO.
PS2. Nie wiem czy już ci wymieniali wahacz, ale mnie to notorycznie spotykało.
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 13.08.2014 18:47

ołowiany napisał(a):
para-35-38 napisał(a):
miras_sg napisał(a):
para-35-38 napisał(a):
Karczu napisał(a):Jaki samochód i który rok?

Focus II z aktualną gwarancją :!: "Ford 12" . Gwarancja obejmuje wyłącznie nasz kraj.


Nie wiem co oznacza Focus II z aktualną gwarancją ... "Ford 12" , ale reasumując - jeśli masz grzmota powyżej 10 lat i jego wartość jest znikoma to można wykupić Minicasco w PZU za marne pieniądze ale tylko w multiagencjach (które obsługują kilka firm ubezpieczeniowych , bo pracują jeszcze na starym programie) , wtedy dostajesz zniżkę na assistance i opcję do 1000 km . Temat już był przerabiany i sprawdzony - jeśli chodzi o śląsk... Chyba że masz TAXI to pozamiatane , Pozdrav


Najpierw proponuję wiedzę a potem epitety.


Może miras nie zna warunków gwarancji "ford 12", bo nie ma forda. Bo nie musi mieć:) Natomiast zrozumiał, że Twoje auto ma 12 lat.
Focus II nie może mieć 12 lat :)
Ogólnie kupa /kupa nieszczęść/ z tym holowaniem.
Faktycznie jedynie w PZU coś można wyszarpać i miras starał się to jakoś przekazać.

PS. Zresztą "ford12" to też produkt nastawiony raczej na utrzymanie klienta przy ASO i wmawianie kolejnych nie całkiem potrzebnych napraw podczas przedłużaniu tej gwarancji przy okazji obowiązkowych przeglądów w ASO.
PS2. Nie wiem czy już ci wymieniali wahacz, ale mnie to notorycznie spotykało.


Co do wahaczy to raz zdarzyło mi się namawianie na absolutnie cichutkie ( nie stukające ) wahacze, z czego nie skorzystałem. Nie ma to wpływu na gwarancję na silnik, klimę, czy elektronikę. Jedyne na co mogło by mieć ewentualny wpływ to na gwarancję łożysk tych kół , w których zalecali wymianę wahacza.

Miras , tak po polsku - nie wie o co chodzi ale od razu z "grzmotem" wyjeżdża :evil: Może sam nie ma auta kilkuletniego i to w 100% serwisowanego na ASO częściach :wink:

A temat assistance do 1000km odpuszczamy. Nie ma sensownej oferty tak aby nie było jakiś "gwiazdek" i "małych druczków" w umowach. :papa:
Piraraq
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piraraq » 13.08.2014 20:17

[quote="A temat assistance do 1000km odpuszczamy. Nie ma sensownej oferty tak aby nie było jakiś "gwiazdek" i "małych druczków" w umowach. :papa:[/quote]
Korzystałem z assistance i opcji holowania 1000km w PZU :) Nie było żadnych gwiazdek ani małych druczków.
Dla mnie i rodziny taksówka i samolot a dla samochodu laweta i holowanko do warsztatu w Polsce.
Naprawa samochodu w Polsce kosztowała mnie 200zł, padła tulejka wieloklinu w półosi ...
W każdym razie polecam PZU, ten ubezpieczyciel chyba jako jedyny (lub jeden z niewielu) uczciwie i solidnie podchodzi do likwidacji szkód i wywiązywania się z umów.
Nie jeden raz miałem okazję się przekonać.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone