Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Assistance do 1000 km

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.07.2021 20:22

stasiu1971 napisał(a):Niestety moja T4 ma silnik 2800 cm3 i ma już 25 lat , i to stanowi problem , dla wielu ubezpieczalni .

Ja płacę 334zł, ale moje auto silnik 2x mniejszy, poj. 2x mniejsza, a latek 3x mniej; to stanowi różnicę :D
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 17.07.2021 09:54

mski napisał(a):... Ze starsza córka niestety muszę jechać busem do Splitu bo w lawecie są tylko dwa dodatkowe miejsca.

...proszę oszczegóły, bo w głowie mi się nie mieści takie asistans, jak to możliwe? A co z transportem osób?
....
...miałem podobną przygodę
20210714_172031.jpg

...ale na lawecie przyjechał samochód...do transportu osób, nie mylić z zastępczym!!!
...zastępczy dostajesz dopiero gdy warsztat określi jak długo usterka będzie usuwana, i dostajesz go z tego właśnie warsztatu...jeśli go ma!!!...więc dlatego m.in. dobrze jest holować do ASO.
....lub ewentualnie firma ubezpieczeniowa dostarcza samochód zastępczy tzw. zewnętrznej firmy wypożyczającej, lecz wtedy być może nie masz hotelu...ale to też nie do końca, bo jeśli płacisz w podróży Mastercardsem lub masz dobre ubezpieczenie turystyczne to także masz hotel.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 17.07.2021 10:44

SebastianM napisał(a):Tak się zastanawiam, jaki jest sens kupowania ASS na tak odległe holowania, skoro i tak samochód trzeba naprawić. Nie sądzę, żeby mechanicy na Bałkanach byli jacyś inni, gorsi, drożsi , etc. Rozumiem pakiet bezpieczeństwa zapewniający auto zastępcze, nocleg dla podróżnych, opiekę medyczną, tego typu rzeczy. Mnie by się osobiście nie chciało holować auta z Chorwacji do Polski, ale może się mylę :roll: :?: :roll:


Jeszcze wrócę do tego posta ze stycznia. W przypadku aut nowych nie można wykonywać żadnych prac u partyzantów czy nawet dużych, markowych serwisach typu Premio itd. Auto musi być naprawiane w autoryzowanym, wyznaczonym ASO inaczej przepada gwarancja, a w przypadku aut leasingowanych są potem bardzo duże problemy finansowe. Stąd holujemy tam gdzie wskaże dealer/serwis.
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 17.07.2021 20:07

A dealer nie może wskazać w Chorwacji? Tam też są przecież autoryzowane salony sprzedaży i serwisy.
marian666
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 19.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) marian666 » 18.07.2021 09:13

stasiu1971 napisał(a):Ja mam w PZU od O do 1200 km koszt ponad 700 zł na cały rok , max 2 holowania w roku


Ja mam wykupione, ale za 90 masz podstawowy assistance zagraniczny. Do tego musisz dokupić pakiet holowania do 1000km za 5pln za dzień.
anthony1981
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) anthony1981 » 19.07.2021 07:01

Inde napisał(a):Jeszcze wrócę do tego posta ze stycznia. W przypadku aut nowych nie można wykonywać żadnych prac u partyzantów czy nawet dużych, markowych serwisach typu Premio itd. Auto musi być naprawiane w autoryzowanym, wyznaczonym ASO inaczej przepada gwarancja, a w przypadku aut leasingowanych są potem bardzo duże problemy finansowe. Stąd holujemy tam gdzie wskaże dealer/serwis.


Skąd takie informacje? Odnoszę wrażenie, że już kilka lat temu przetaczały się przez internet wiadomości i dyskusje pod tytułem: auto na gwarancji - naprawa poza aso. Szczerze mówiąc, wystarczy tę frazę wpisać w google i jest mnóstwo artykułów mówiących o tym, że jak najbardziej można poza ASO naprawiać i nie powoduje to utraty gwarancji. Nie będę tu linkował, bo naprawdę łatwa sprawa.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 19.07.2021 08:11

anthony1981 napisał(a):
Inde napisał(a):Jeszcze wrócę do tego posta ze stycznia. W przypadku aut nowych nie można wykonywać żadnych prac u partyzantów czy nawet dużych, markowych serwisach typu Premio itd. Auto musi być naprawiane w autoryzowanym, wyznaczonym ASO inaczej przepada gwarancja, a w przypadku aut leasingowanych są potem bardzo duże problemy finansowe. Stąd holujemy tam gdzie wskaże dealer/serwis.


Skąd takie informacje? Odnoszę wrażenie, że już kilka lat temu przetaczały się przez internet wiadomości i dyskusje pod tytułem: auto na gwarancji - naprawa poza aso. Szczerze mówiąc, wystarczy tę frazę wpisać w google i jest mnóstwo artykułów mówiących o tym, że jak najbardziej można poza ASO naprawiać i nie powoduje to utraty gwarancji. Nie będę tu linkował, bo naprawdę łatwa sprawa.


Wedle dyrektywy UE, możesz naprawiać auto w dowolnym serwisie. Jednak w praktyce zależy to od rodzaju umowy. Jeśli auto jest w leasingu i go nie wykupujesz, zatem po wygaśnięciu umowy auto oddajesz to dealer będzie wymagał aby serwis był zawsze na oryginalnych częściach w autoryzowanym ASO.
tbrek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbrek » 19.07.2021 08:17

Na assistance trzeba uważać i dobrze umowę przeczytać, gdyż 1200km wcale nie oznacza że nas z istrii ściągną, a może być tak że za Wiedniem się dystans skończy i za resztę trzeba zapłacić z własnej kieszeni.
Sam miałem wykupione w link4 (grupa PZU) 1000km eu, i wyszło że z Eindhoven musiałem dopłacać, bo w obie to 1800km... A że auto mam ciężkie i musi jechać ktoś na C, lub laweta 3.5t, to dopłacałem prawie 2000zl.

Od tamtego czasu skończyło się wykupywanie polis online, teraz tylko przez agenta, biorę assistance premium i mam eu bez limitu kilometrów. Auto zastępcze na 10 dni, hotel i samolot w razie czego.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 19.07.2021 08:49

tbrek, czy zdradzisz nazwę TU, które oferuje assistance w UE bez limitu kilometrów?
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 19.07.2021 09:18

Z tego co pamiętam to link4 miał najgorszy assistance.
Piszę to na podstawie przeczytanych OWU.
Być może ktoś ma jeszcze gorszy assistance ;)
No ale u nich priorytetem jest niska cena. Coś za coś.
kombiak
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiak » 19.07.2021 10:53

Być może skan mojego assistance ( ogólnie ) pomoże.
Tanio nie było , niestety, auto 9 letnie, ale po akcji dwa lata temu
wolę dmuchać na zimne, gdzie Axa mnie ... olała, a pomogła Elvia.
Oczywiście , z jednej strony są radosne hasła w stylu - bez limitu km, auto zastępcze
na miesiąc , hotel na tydzień , itd, a z drugiej twarde zapisy OWU, ale biorąc najwyższy wariant
liczę na sprawną akcję ( w razie czego... ).
generali.jpg
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 19.07.2021 12:09

te kiero napisał(a):
stasiu1971 napisał(a):Niestety moja T4 ma silnik 2800 cm3 i ma już 25 lat , i to stanowi problem , dla wielu ubezpieczalni .

Ja płacę 334zł, ale moje auto silnik 2x mniejszy, poj. 2x mniejsza, a latek 3x mniej; to stanowi różnicę :D

Rozumiem Stasia, do niedawna sam miałem wiekowego passata 2,5 tdi i tak naprawdę płaciłem taką samą kwotę.
Ale to jest jedyne towarzystwo w którym można wykupić takie ubezpieczenie - dla tak wiekowego auta.
Teraz mam inne - młodsze, pojemność 2.0 i ubezpieczenie wykupione właśnie w Generali. Płacę mniej a km bez limitu.
Urlop zakończony i assistance na szczęścioe sie nie przydał.
Tego życzę wszystkim jadącym do CRO
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.07.2021 12:19

kombiak napisał(a): bez limitu km, auto zastępcze
na miesiąc , hotel na tydzień , itd, a z drugiej twarde zapisy OWU


yarko2000 napisał(a): km bez limitu.

Ciekawe jak to wygląda w praktyce, zgodnie z OWU, kiedy Ubezpieczyciel decyduje o holowaniu do kraju (np. z takiej Portugalii)
tbrek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbrek » 19.07.2021 12:24

stachan napisał(a):tbrek, czy zdradzisz nazwę TU, które oferuje assistance w UE bez limitu kilometrów?


Mam w Generali pakiet premium z AC, auto 6 letnie.

Screenshot_20210719_132044_com.google.android.apps.docs~2.jpg
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 19.07.2021 12:50

Dziękuję za odpowiedź 8)

Jeśli mogę jeszcze prosić o koszt? Dodane do pakietu OC czy OC/AC, czy osobno?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Assistance do 1000 km - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone