Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Assistance do 1000 km

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.07.2021 14:14

stachan napisał(a):Dziękuję za odpowiedź 8)

Jeśli mogę jeszcze prosić o koszt? Dodane do pakietu OC czy OC/AC, czy osobno?

to kluczowe dane, również chętnie się dowiem
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 19.07.2021 14:48

Zdaje się że opcja LUX jest tylko do pakietu z AC.
Ja mam OC AC+ assistance lux. Mój koszt za rok to 1486 zł. Oczywiście ze zniżkami za bezszkodowośc + dodatkowym kodem.
kombiak
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiak » 19.07.2021 15:24

u mnie jest tak , rocznik 2012:
roda.jpg
tbrek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbrek » 19.07.2021 21:17

stachan napisał(a):Dziękuję za odpowiedź 8)

Jeśli mogę jeszcze prosić o koszt? Dodane do pakietu OC czy OC/AC, czy osobno?


To pakiet OC, AC, assistance, nnw i wszystko w pakiecie lux.

Niestety nie wiem ile dopłacałem za sam ten lux, bo podane jest w całości, postaram się dowiedzieć i zamieścić sprostowanie.

Usunąłem dane osobowe i auto, w każdym razie pojemność 3.0 i duże miasto.
Screenshot_20210719_211403_com.google.android.apps.docs~2.jpg
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 20.07.2021 06:34

kombiak oraz tbrek, dziękuję za dodatkowe informacje i zdjęcia - myślę, że Generali ma ciekawą ofertę, na którą warto zwrócić uwagę :idea:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 20.07.2021 08:18

te kiero napisał(a):
kombiak napisał(a): bez limitu km, auto zastępcze
na miesiąc , hotel na tydzień , itd, a z drugiej twarde zapisy OWU


yarko2000 napisał(a): km bez limitu.

Ciekawe jak to wygląda w praktyce, zgodnie z OWU, kiedy Ubezpieczyciel decyduje o holowaniu do kraju (np. z takiej Portugalii)

...odpowiadając niejako na twoje pytanie, z np. Grecji samochód nie jest transportowany od razu lawetą, tylko jest organizowany transport zbiorczy kilku samochodów.
Tym bym się martwił mając ubezpieczenie w General LUX § 36 pkt 7.c,
...ale z kolei wg. pkt 10 jeżeli trochę pocyganisz to będziesz miał transport do domu.
toto5
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) toto5 » 20.07.2021 08:37

stasiu1971 napisał(a):Ja mam w PZU od O do 1200 km koszt ponad 700 zł na cały rok , max 2 holowania w roku

Niestety w PZU w przypadku aut zarejestrowanych na więcej niż 7 osób w razie awarii holowanie do 1200km nie obowiązuje.
tbrek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbrek » 20.07.2021 09:10

toto5 napisał(a):
stasiu1971 napisał(a):Ja mam w PZU od O do 1200 km koszt ponad 700 zł na cały rok , max 2 holowania w roku

Niestety w PZU w przypadku aut zarejestrowanych na więcej niż 7 osób w razie awarii holowanie do 1200km nie obowiązuje.

Dokładnie, zostawili mnie z rodziną na autostradzie w nocy i powiedzieli ze niestety ale na awarie to oni nie przyjadą.
Pani na infolinii od razu zastrzegła, że jak zepchne auto do rowu, to też nie przyjadą, dopiero jak będzie incydent z innym uczestnikiem ruchu.
Wtedy to po wielu latach zrezygnowałem z PZU, i poszedłem do link4, trafiając z deszczu pod rynnę.

W Generali złapałem gumę, koła nie dało się już napompować, zestaw naprawczy nic nie dał , laweta była w 1h od zgłoszenia.
kaltes
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaltes » 05.08.2021 19:35

Czy ktoś może musiał nie daj Boże korzystać i ma porównanie Generali Komfort Plus i Warty Podróżnika i może powiedzieć co lepiej wziąć? Auto niestety 14 lat więc już na to 13letnie generali się nie łapało :(
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 11.08.2021 16:33

A można gdzieś kupić sam assistance z dużym limitem kilometrów na 2 tyg ?
Czy to tylko oferty w pakietach całorocznych są ?

Samochód 4 letni.
mefix78
zbanowany
Posty: 6
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mefix78 » 30.12.2021 05:45

Witam,
Ja mam takie pytanie o waszą opinię... po przeczytaniu postow.
Mam stare ale dobre techniczne auto, pewnie dojechal bym nim bez problemu do i z Chorwacji ponieważ na miejscu robie nim miesiecznie ok 3000km, ale zawsze to zagranica i bez ubezpieczenia to raczej lipa jechac nawet nowym autem.
Ubezpieczenia asistance a w dodatku aut starych jak juz są to bardzo drogie, wiec czy nie lapiej poprostu wypozyczyc auto z wypożyczalni? - przykład Komis sam. Nowy Sacz, 80zl doba za prawie nowe auto, w razie awarii jada z drugim na lawecie na podmiankę oczywiscie nieodplatnie... Wiec np 10 dni 800zl jedziesz nowszym autem, nie bawisz sie w ubezpieczenia noi ewentualnie naprawami auta u miejscowych mechaników za kolosalne pieniądze... Co sadzicie o tym?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.12.2021 09:18

mefix78 napisał(a):Witam,
Ja mam takie pytanie o waszą opinię... po przeczytaniu postow.
Mam stare ale dobre techniczne auto, pewnie dojechal bym nim bez problemu do i z Chorwacji ponieważ na miejscu robie nim miesiecznie ok 3000km, ale zawsze to zagranica i bez ubezpieczenia to raczej lipa jechac nawet nowym autem.
Ubezpieczenia asistance a w dodatku aut starych jak juz są to bardzo drogie, wiec czy nie lapiej poprostu wypozyczyc auto z wypożyczalni? - przykład Komis sam. Nowy Sacz, 80zl doba za prawie nowe auto, w razie awarii jada z drugim na lawecie na podmiankę oczywiscie nieodplatnie... Wiec np 10 dni 800zl jedziesz nowszym autem, nie bawisz sie w ubezpieczenia noi ewentualnie naprawami auta u miejscowych mechaników za kolosalne pieniądze... Co sadzicie o tym?


Właśnie w ten sposób odbyliśmy nasz urlop w roku pandemii 2020. Jednak muszę przyznać jechałem z duszą na ramieniu (nowa Toyota) i przez tydzień nie ruszaliśmy samochodu spod app, z uwagi na obawy uszkodzenia itp itd. Wybraliśmy wtedy Baske Vode, którą znamy na tyle, że wiemy, że wszystko co potrzeba do przeżycia jest na miejscu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.12.2021 10:15

Tylko ta cena 80 zł to cena wypożyczenia. Dochodzą inne koszty typu zgoda na wyjazd za granicę, wkład własny, kaucja, wykluczenia z ubezpieczenia (zwyczajowo nie działa ubezpieczenie na drogach nieutwardzanych, nie asfaltowych), brak zgody lub niefunkcjonujące ubezpieczenie na wyspach, brak zgody na przejazd przez niektóre kraje, limit kilometrów (ogółem lub dobowy)... Jak to się policzy to może spora kwota wyjść....
Jakbym miała wynajmować samochód w PL i jechać nim to zdecydowanie wolałabym lot i wynajem samochodu na miejscu.
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 30.12.2021 15:22

mefix78 napisał(a):Witam,
Ja mam takie pytanie o waszą opinię... po przeczytaniu postow.
Mam stare ale dobre techniczne auto, pewnie dojechal bym nim bez problemu do i z Chorwacji ponieważ na miejscu robie nim miesiecznie ok 3000km, ale zawsze to zagranica i bez ubezpieczenia to raczej lipa jechac nawet nowym autem.
Ubezpieczenia asistance a w dodatku aut starych jak juz są to bardzo drogie, wiec czy nie lapiej poprostu wypozyczyc auto z wypożyczalni? - przykład Komis sam. Nowy Sacz, 80zl doba za prawie nowe auto, w razie awarii jada z drugim na lawecie na podmiankę oczywiscie nieodplatnie... Wiec np 10 dni 800zl jedziesz nowszym autem, nie bawisz sie w ubezpieczenia noi ewentualnie naprawami auta u miejscowych mechaników za kolosalne pieniądze... Co sadzicie o tym?


Pytanie co to za auto za 80zł, patrząc po cenach wynajmu to jakiś Fiat Panda?
roverek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) roverek » 18.01.2022 21:12

woojtekg napisał(a):A można gdzieś kupić sam assistance z dużym limitem kilometrów na 2 tyg ?
Czy to tylko oferty w pakietach całorocznych są ?

Samochód 4 letni.


Pewnie już musztarda po obiedzie, ale może komuś się przyda... . Sam biorę pod uwagę tą ofertę na ten rok
( w końcu po dziewięciu latach mam zamiar znów zawitać w Cro :hut: ), bo wydaje mi się ciekawa jeśli chodzi o holowanie. Oczywiście decyzja należy do każdego z osobna.

https://pzmot.pl/site/offer
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Assistance do 1000 km - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone