Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2012 20:29

Witam wszystkich! Termin wyjazdu się zbliża zasadniczo wszystko dopięte, lub się dopina a ja mam jedną "zagwozdkę". Chodzi dokładnie o dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne bo sama EKUZ to raczej troche słabo.Szukałem na forum i w kilku miejscach jest o tym mowa ale może za mało się starałem. Reasumując proszę o podzielenie się doświadczeniami (dobrymi i złymi) z takimi ubezpieczeniami, co radzicie a co odradzacie. No i czy takie dodatkowe ubezp. to ma jakiś sens. Wczytując się w OWU i świadczenia wynikające z takich ubezpieczeń to tak troche w stylu "wzmacnia łupież, pędzi mocz" malo konkretów.
brunor
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) brunor » 04.06.2012 20:57

Nie ma teraz mojej żony, więc nie powiem jaki wybiera wariant ubezpieczenia na wakacyjny 2 tygodniowy pobyt ...wiem, że w tamtym roku koszt na 3 osoby wyniósł 90 zł w mbanku.

... do rzeczy - 2 lata temy żona skręciła na plaży nogę w kostce, zadzwoniłem pod numer podany na polisie i otrzymałem info na temat adresu najbliższego szpitala i prośbę o telefon, gdy już będę wiedział co stało się mojej żonie. W szpitalu przyjeli nas za free, jednak za rentgena trzeba było zapłacić (okazało się, że to tylko skręcenie) - po powtórnym telefonie dowiedziałem się, że mam zatrzymać wszystkie rachunki związane z wypadkiem...po powrocie do Polski w ciągu dwóch tygodni dostałem zwrot za okazane rachunki...dodam, że dwa bandaże elastyczne kosztowały mnie w aptece w Nin ponad 100 zł
Myśl, że mogę z kimś porozmawiać i dowiedzieć się co mam robić, gdy żona wyje z bólu, a dziecko płacze bardzo podnosi na duchu i warte jest wg mnie wydania ok. 100 zł

...generalnie nie zawiodłem się na ubezpieczeniu w mbanku

pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2012 21:08

Kolego brunor właśnie o takie info mi chodziło. Wielkie dzięki wezmę to pod uwagę. Wielkie dzięki. Pozdrawiam :D
brunor
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) brunor » 04.06.2012 21:32

Tu też opisane jest co nieco na temat:
klik
caliberka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 05.06.2012 19:47

brunor napisał(a):
...generalnie nie zawiodłem się na ubezpieczeniu w mbanku

pozdrawiam

Super ! Mam konto w tym banku i właśnie złożyłam wniosek na 4 osobową rodzinkę :) Ubezpieczenie na 13 dni będzie mnie kosztowało 150 zł ,gdzie koszty leczenia to kwota 80.000 zł :lol: :lol: :lol:
ania77
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 05.06.2012 19:59

Abramsik napisał(a): (...) sama EKUZ to raczej troche słabo. (...)

EKUZ jest tylko na UE.
taurus
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 05.06.2012 20:02

Hmm.. Moja żona ma "Biuro Ubezpieczeniowe" i sama wybiera nam polisy.
Sprawdziły się.

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2012 20:22

ania77 napisał(a):

EKUZ jest tylko na UE.

Święta prawda ale do Cro jedziemy niezależnie od trasy przez kraje EU a i sama EKUZ może (odpukać) nie wystarczyć. :D
caliberka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 06.06.2012 09:26

Abramsik napisał(a):
ania77 napisał(a):

EKUZ jest tylko na UE.

Święta prawda ale do Cro jedziemy niezależnie od trasy przez kraje EU a i sama EKUZ może (odpukać) nie wystarczyć. :D

A czy ta polisa z EKUZ jest konieczna ? bo ja raczej się o nią nie będę starała :roll: wolę tą z MBanku ,bo zdecydowanie szybciej ja się otrzymuje W NFZ zbyt długa procedura niestety :wink:
brzo1985
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 06.06.2012 09:35

Co masz na myśli- pisząc "długa procedura"?

W małych miastach-powiatach idziesz do Starostwa wypisujesz druk, przedstawiasz ZUS RMUA i otrzymujesz kartę od ręki...

Jeśli mieszkasz tam gdzie jest Delegatura NFZ, wykonujesz te same czynności, które opisałem powyżej.

Nie siej fermentu, tylko rusz cztery litery- karta sama do Ciebie nie przyjdzie.

Dzięki za informację, nt. ubezpieczenia w mBanku- skorzystam.

Pozdrawiam.
_Rafi_
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Rafi_ » 06.06.2012 10:04

Na forum czytałem,że Polska ma umowę z Chorwacją i na kartę w nagłych wypadkach można korzystać z ich opieki medycznej,ale bez odszkodowań i nie pokrywają dodatkowych kosztów jak kolega pisał powyżej (bandaż,rtg itp. ) .
Jeśli chodzi o samą opiekę medyczną to w końcu można w Cro na podstawie karty z NFZ korzystać ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2012 10:53

Nawet w Wawie jeszcze przed sezonem EKUZ jest "od ręki". W sezonie trzeba trochę poczekać krócej jak odbierasz sam jeśli mają przesłać pocztą to czas się trochę rozciąga. Procedura super prosta: strona NFZ, ściągasz formularz EKUZ na wyj turystyczny, w zał patrzysz jakie dokumenty są potrzebne i wieziesz to do oddziału, ślesz pocztą lub jeśli masz podpis elektroniczny nawet dr. elektroniczną. Co do "mocy" EKUZ tojuż inna sprawa, dlatego ja wolę mieć ją i sprawdzone dodatkowe ubezp.
czekor68
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 06.06.2012 11:57

Przed chwila wróciłem z NFZ wydanie kart dla 4 osób ok 5 min.Ale i tak wykupie jeszcze dodatkowo ubezpieczenie w Allianz w zeszłym roku na 2 tyg ok 120PLN dla całej rodziny.
katarzynam
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) katarzynam » 06.06.2012 12:47

czekor68 napisał(a):Przed chwila wróciłem z NFZ wydanie kart dla 4 osób ok 5 min.Ale i tak wykupie jeszcze dodatkowo ubezpieczenie w Allianz w zeszłym roku na 2 tyg ok 120PLN dla całej rodziny.

Też korzystam z Allianz i w tym roku ubezpieczenie podróżne na 14 dni dla rodzinki 4-ro osobowej to koszt 188 PLN.
Ubezpieczenie obejmuje:
- Koszty leczenia (KL) - 30 000 EUR,
- Assistance,
- NNW - 2 500 EUR
- OC na Osobie - 20 000 EUR
- OC na Rzeczy - 2 000 EUR
jaazoo
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaazoo » 06.06.2012 14:16

Tak w zasadzie to polecałbym przed wyborem porównanie ofert ubezpieczycieli. Można to fajnie i szybko przez neta zrobić, na http://ipolisa.pl/
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019