Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 16.06.2012 08:10

Czy ten wojażer obejmuje usługi medyczne w szpitalach ? Wypadek samochodowy i transport medyczny do szpitala ? Jest ktoś zorientowany czy tak jest ? I jak on działa jak cos się stanie mojeje córce (2 lata) ide do pierwszego lepszego lekarza ? Czy trzeba szukać konkretnego ?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 16.06.2012 09:41

mojemu koledze zadziałało we włoskim szpitalu...
dostał kroplówkę i takie tam...
zwrot dostał do 7 dni...
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 16.06.2012 14:47

Casian zajrzyj na stronę http://www.pzu.pl/produkty/ubezpieczenie-wojazer i przeczytaj OWU
ann66
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ann66 » 17.06.2012 21:53

witam.
Banki coraz częściej dołączają do kart płatniczych różne pakiety
ubezpieczeń.Dotyczy to również ubezpieczenia kosztów leczenia za
granicą,Warto przed wykupieniem ubezpieczenia w jakiśm Towarzystwie,
zasięgnąć informacji w swojm banku cz do danej karty już takiego nie ma.
Naprzykład ja do swojej zwykłej karty debetowej mam ubezpieczenie na całą Europę [za wyjątkiem Mołdawi chyba Ukrainy itd] Chorwację też,
dla siebie i moich dzieci.I przyznam się że kartę mam od dawna i tylko przez przypadek dowiedziałem się że do karty jest takie samo ubezpieczenie jakie wykupowałem przy wyjeżdzi do Chorwacji.
Może warto nie dublować.
mawar33
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 18.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mawar33 » 18.06.2012 14:28

Witam

Ja co roku do Cro z ubezpieczeniem w Warcie. Ważne dla mnie że nie muszę w razie czego za nic płacić na miejscu tylko dzwonie i pani dalej mną kieruję, czy mam gdzieś podjechać czy lekarz dojedzie do mnie, rozlicza sie ubezpieczyciel. :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.06.2012 15:44

mawar33 napisał(a):Witam

Ja co roku do Cro z ubezpieczeniem w Warcie. Ważne dla mnie że nie muszę w razie czego za nic płacić na miejscu tylko dzwonie i pani dalej mną kieruję, czy mam gdzieś podjechać czy lekarz dojedzie do mnie, rozlicza sie ubezpieczyciel. :D

Też tak myślałem a jednak tak nie było. W Austrii zimą. Musiałem zapłacić i dostałem zwrot w PL.
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 27.06.2012 10:27

Bocian napisał(a):Też tak myślałem a jednak tak nie było. W Austrii zimą. Musiałem zapłacić i dostałem zwrot w PL.


A ja właśnie wykupiłam ubezpieczenie rodzinne w PZU i tam jest tak ,ze nigdzie nie płacisz :lol: na podstawie ubezpieczenia lekarz czy szpital rozlicza się z PZU czyli kaska zostaje nam jakby co w kieszeni :D Trzeba sie tylko skontaktować szybciutko telefonicznie z PZU i podają ,gdzie w Chorwacji w twoim rejonie można się udać do szpitala lub lekarza ,który również komunikuje się po Polsku . Maja w Chorwacji mnóstwo umów po podpisywanych ze względu na nawał Polaków .

Podam może jak to ubezpieczenie wychodzi finansowo i co zawiera "

Ubezpieczone: 4 osobowa rodzina ,wiek 44,42,21,16 lat na 13 dni
Każdy z nas jest ubezpieczony na 160,000 zł (koszty leczenia) w tym również mamy jakby co: transport helikopterem do Polski,OC I NNW
Koszt polisy to 193 zł . Chyba to niewiele jak na to ,że za wizytę u lekarza trzeba jakby co zapłacić co najmniej 200 zł
:wink:

Mąż się śmieje ,że jak nie wykorzystamy ,to może na koniec poleczymy sobie zdrowe zęby ..tak na zaś ...hahahaha :D :D :D
Ostatnio edytowano 28.06.2012 16:51 przez caliberka, łącznie edytowano 1 raz
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 28.06.2012 13:20

caliberka napisał(a):
Bocian napisał(a):Też tak myślałem a jednak tak nie było. W Austrii zimą. Musiałem zapłacić i dostałem zwrot w PL.


A ja właśnie wykupiłam ubezpieczenie rodzinne w PZU i tam jest tak ,ze nigdzie nie płacisz :lol: na podstawie ubezpieczenia lekarz czy szpital rozlicza się z PZU czyli kaska zostaje nam jakby co w kieszeni :D Trzeba sie tylko skontaktować szybciutko telefonicznie z PZU i podają ,gdzie w Chorwacji w twoim rejonie można się udać do szpitala lub lekarza ,który również komunikuje się po Polsku . Maja w Chorwacji mnóstwo umów po podpisywanych ze względu na nawał Polaków .

Podam może jak to ubezpieczenie wychodzi finansowo i co zawiera "

Ubezpieczone: 4 osobowa rodzina ,wiek 44,42,21,16 lat na 12 dni
Każdy z nas jest ubezpieczony na 160,000 zł (koszty leczenia) w tym również mamy jakby co: transport helikopterem do Polski,OC I NNW
Koszt polisy to 193 zł . Chyba to niewiele jak na to ,że za wizytę u lekarza trzeba jakby co zapłacić co najmniej 200 zł
:wink:

Mąż się śmieje ,że jak nie wykorzystamy ,to może na koniec poleczymy sobie zdrowe zęby ..tak na zaś ...hahahaha :D :D :D


Ja też wziąłem u ogolonego Siary. Za 7 osób na 17 dni zapłaciłem 318 zł. Leczenie po 80k zł, Nw 10k zł, OC 100k zł na osobę. OC wysokie ze względu na wyjazd z dziećmi. I wystarczy zapisać sobie numer telefonu do nich komórce i w razie co zadzwonić, żeby po chwili skorzystać z chorwackiej służby zdrowie bezgotówkowo i bez barier językowych :lol:
mk.mika
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 27.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mk.mika » 28.06.2012 20:20

Dziś ubezpieczyliśmy się z mężem, ja jetem w ciąży (ciąża prawidłowa bez komplikacji), zawsze ubezpieczaliśmy się w Warcie, ale tym razem okazało się, ze względu na mnie musimy ubezpieczyć się w Generali. Koszt ubezp. dla 2 osób zdrowotne na kwotę 200 tys zł oraz uszczerbek na zdrowiu 30 tys. i inne składowe pakietu wyszły nas na 8 dni 110 zł.
Uważam że nie jest to wysoka kwota.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Dodatkowe ubezpieczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.08.2012 15:25

Wątek o dodatkowym ubezpieczeniu znalazłem ostatnio aktualizowany w 2009r więc chyba nie jest nie w smak, że zakładam nowy.
Gdzie się opłaca ubezpieczyć i ile Was to wynosiło w tym roku ?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Dodatkowe ubezpieczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.08.2012 06:45

Tylko mi kurcze nie wmówicie, że się nie ubezpieczacie ? :D
Użytkownik usunięty
Re: Dodatkowe ubezpieczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2012 08:16

Na pewno dobrze szukałeś ?
ubezpieczenie-t20600-225.html#p995328
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Dodatkowe ubezpieczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.08.2012 08:31

Dzięki za link.

PS. Ja się nie zastanawiam czy wyszukiwarka na danym forum dobrze wyszukuje.
szpaqu
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.06.2012
Re: Dodatkowe ubezpieczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpaqu » 07.08.2012 21:38

jak ktoś ma konto w mBanku to nierozsądne było by nie wykupić.

Za 15 dni dla 3 osób za pakiet podstawowy (leczenie do 35 000 PLN, NNW - 15 000 PLN i Assistance) wyszło 63 PLN więc kwota śmieszna a w razie złamanie lub jeżowca w stopie może oszczędzić kilkuset euro.
sajmer
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 28.04.2011
Re: Dodatkowe ubezpieczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) sajmer » 08.08.2012 09:17

Od siebie dodam , że w tym roku od 22 do 26 lipca córka przebywała w szpitalu w Zadarze (zapalenie płuc) wystarczył tylko paszport - po powrocie dzwoniłem do NFZ - karty EKU w tym kraju nie obowiązują , natomiast Polska ma starą umowę z Jugosławią , która obowiązuje we wszystkich krajach po rozpadzie i posiadając dokument tożsamości muszą nas obsłużyć jak obywatela danego kraju i tak było w moim przypadku - tylko paszport , dostaliśmy wypis ze szpitala i wszystko zostało załatwione bez opłat.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone