Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yarko2000
Cromaniak
Posty: 711
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 24.05.2023 12:12

migchel napisał(a):Czyli w PZU w razie czego ( ten zniesiony limit holowania czyli do 1200 za granica ) przyjezdzaja podstawiaja lawete i podwoza Ci auto zastepcze ? czyli sami to zalatwiaja ? nie ma wymogu samodzielnego zalatwienia sprawy z wypozyczalnia samochodu tam na miejscu ? wraz z koniecznoscia posiadania karty kredytowej ? Bo z tego co chłopaki wyzej piszą no to polawia sie takie wykluczenie i potem bez karty kredytowej zostajemy z niczym . A jednak nie wszyscy z nas posiadają karty kredytowe . Pisze o sytuacji za granica bo to wtedy przewaznie bywa najtrudniej .
W pzu jest limit na jedno tego typu zdarzenie na caly czas trwania ubezpieczenia czyli przez rok ?
Dzieki za wyjasnienia

Tak było 3 lata temu - musisz to sprawdzić (dopytać) osobiście.
Trzeci rok wykupiłem w Generali.
Ale to nie wszystko - musisz mieć świadomość jak to działa. Jeżeli jedziesz np. na 2 tyg. na wakacje i masz awarię na początku urlopu, to nikt nie zapewni Ci auta zastępczego na 14 dni, chyba że sam opłacisz. Auto dostajesz na 4-7 dni. I jeszcze musisz od razu wiedzieć czy chcesz aby auto pojechało do warsztatu czy wróciło do PL. Niektóre towarzystwa zawiozą do warsztatu i jeżeli naprawa będzie miała trwać dłużej niż 5 dni przywiozą do PL.
Dlaczego tak jest? bo zatarty silnik, lub zerwany rozrząd nie zrobią od ręki, a koszty naprawy mogą przewyższyć wartość auta
Czyzu123
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.05.2023
Assistance na wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czyzu123 » 04.06.2023 11:32

Witam forumowiczów :D
Czy macie jakieś doświadczenie odnoście assistance na wyjazd do Chorwacji ? :D czy np zapewniają lawetę? Czy dojazd do najbliższego warsztatu?
kombiak
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.04.2019
Re: Assistance na wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiak » 04.06.2023 11:41

Poniżej masz wątek - ubezpieczenie moto-assistance....
Nowy niepotrzebny
Czyzu123
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.05.2023
Re: Assistance na wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czyzu123 » 04.06.2023 11:56

Dzięki
medalik79
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.02.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) medalik79 » 04.06.2023 14:28

Gdzie najkorzystniej kupić krótkoterminowe assistance w miarę z dużą ilością kilometrów holowania?Znalazłem w Generali za 162 zł 500 km.Znacie lepsze oferty?
Esc
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Esc » 06.06.2023 19:49

Praktycznie nic nie podałeś ani danych auta ani ilosci dni. Dla jednych krotkoterminowe to 7 dni dla innych 14. Na cene wchodzi dosc sporo szczegolow.
medalik79
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.02.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) medalik79 » 07.06.2023 19:44

Esc napisał(a):Praktycznie nic nie podałeś ani danych auta ani ilosci dni. Dla jednych krotkoterminowe to 7 dni dla innych 14. Na cene wchodzi dosc sporo szczegolow.
Ok.10 dni, wiek auta 9
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 23.06.2023 12:50

medalik79 napisał(a):Gdzie najkorzystniej kupić krótkoterminowe assistance w miarę z dużą ilością kilometrów holowania?Znalazłem w Generali za 162 zł 500 km.Znacie lepsze oferty?

To samo pytanie, ktoś coś?
JohnyB
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) JohnyB » 23.06.2023 13:27

Brałem assistance z oc w uniqa w opcji prestiż za 850 zł w tym holowanie 1200 km. Pięć poprzednich wyjazdów assistance z pzmot ale w tym roku cena zaporowa z opcją holowania.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 23.06.2023 13:58

Na rankomat chociażby ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2023 14:21

Yanosik ma opcję assistance kilkudniowe (9,16 lub 30 dni) np. za 122 zł macie 500 km holowanie po wypadku i 800 po awarii.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 711
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 23.06.2023 16:02

Jakoś nie moge znaleźć takiej oferty YU, a jak już cokolwiek to 500 km PL + 250 za granicą.
Dodatkowo ubezpieczenie można wykupić po jakimś czasie, jak yanosik się zgodzi...
Ale dla kogoś kto szuka, najpierw porozmawiajcie ze swoim ubezpieczycielem gdzie macie OC/AC
W tym roku z krótkoterminowymi jest bardzo krucho..
Brasilia
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 18.07.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brasilia » 20.07.2023 11:08

Właśnie kupiłem ubezpieczenie krótkoterminowe Assistance Premium w AXA za 345 zł. Okres ubezpieczenia to 11 dni w tym holowanie do 1000km, samochód zastępczy na 5 dni. Kilka dobrych godzin zajęło mi porównywanie aktualnych ofert na rynku i padło na AXA. Nie jest to najtańsza z ofert ale oferuje chyba najbogatszą "pomoc" w razie awarii itp. Lepiej wypadają tylko oferty jako dodatek do OC/AC, ale w moim przypadku już posiadam wykupioną polisę roczną bez możliwości "doładowania" pakietem wyjazdowym. Pozdrawiam
Kasiula.m
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiula.m » 20.07.2023 12:23

a powiedzcie mi jak to w praktyce wygląda, zamierzam teraz wykupić assistance za granicę, powiedzmy, że auto ulega awarii, dzwonię do ubezpieczyciela, przyjeżdża laweta i zabiera nas do warsztatu no i w każdym razie chodzi mi o zapłatę czy to to laweciarzowi czy mechanikowi czy za hotel...czy za to wszystko płacę z własnej kieszeni, a później ubezpieczyciel mi zwraca na podstawie rachunków czy po prostu podaję nr polisy i się sami dogadują, oczywiście liczę, że się nic nie stanie, ale strzeżonego....
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 20.07.2023 13:59

Kasiula.m napisał(a):a powiedzcie mi jak to w praktyce wygląda, zamierzam teraz wykupić assistance za granicę, powiedzmy, że auto ulega awarii, dzwonię do ubezpieczyciela, przyjeżdża laweta i zabiera nas do warsztatu no i w każdym razie chodzi mi o zapłatę czy to to laweciarzowi czy mechanikowi czy za hotel...czy za to wszystko płacę z własnej kieszeni, a później ubezpieczyciel mi zwraca na podstawie rachunków czy po prostu podaję nr polisy i się sami dogadują, oczywiście liczę, że się nic nie stanie, ale strzeżonego....

Wedle mojej wiedzy, jeśli ubezpieczyciel przyśle Ci lawetę, to za nią nie zapłacisz - dostanie zlecenie od nich i z nimi się rozlicza. Naprawa obciąża Twoją kieszeń, nie kojarzę assistance, który pokrywałby koszty napraw. Hotel - tu nigdy nie miałem okazji korzystać, ale spodziewałbym się, że płacisz sama, a potem dostajesz zwrot, no chyba, że akurat ubezpieczyciel miałby np. jakąś umowę z siecią hoteli, ale wątpię w to, jak i w szansę, że akurat gdzieś koło hotelu tej konkretnej sieci byś była.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 146
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone