Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Asistans ubezpieczenie starszego samochodu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 22.06.2011 13:28

Moim skromnym zdaniem PTU ma kiepską ofertę w porównaniu do innych przedstawionych przeze mnie.
Wprawdzie przy Lux holowanie jest do 4500 zł, ale:

W PTU, żeby dostać usługę samochodu zastępczego, ich przedstawiciel musi stwierdzić, że auto będzie naprawiane powyżej 3 dni, co według mnie w praktyce już od początku wyklucza możliwość skorzystania z tej usługi.

Ponadto w wersjach krótkoterminowych nie oferują usługi odbioru samochodu po naprawie. Myślę, że to jest ważna usługa, zwłaszcza jeżeli wybierze się kontynuację podróży.

Przy pokryciu kosztów powrotu do domu, lub kontynuacji podróży nie oferują dowozu do i z dworca lub lotniska. Wszystkie inne to oferują.

Przy zakwaterowaniu w hotelu wskazują na możliwość umieszczenia w 2 lub 3 gwiazdkowym nie uwzględniają śniadania, gdzie w innych ofertach mowa jest o 3 gwiazdkach i śniadaniu.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 23.06.2011 10:17

PTU 80zł / 15 dni i 120 zł / 30 dni za wersję lux, ale mają też wersję standard, różni się głównie kwotą za holowanie.
Wie ktoś ile kosztuje bo PTU nie ma na swojej stronie żadnego cennika?
kuczi74
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuczi74 » 23.06.2011 13:57

joajer napisał(a):PTU 80zł / 15 dni i 120 zł / 30 dni za wersję lux, ale mają też wersję standard, różni się głównie kwotą za holowanie.
Wie ktoś ile kosztuje bo PTU nie ma na swojej stronie żadnego cennika?


PTU-standard 15 dni-50zł. Holowanie 800 zł
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 24.06.2011 11:21

prosze jeszcze zwrócić uwagę przy holowaniu, że jedne towarzystwa podają limit kwotowo, inne kilometrowo.

Przy kilometrowych mamy sprawę jasna, gdyż wskazuje się konkretna odległość holowania.

Usługa podana kwotowo np. PTU 220 euro zawiera również dojazd do miejsca holowania i opłatę pracownika, stąd trudno tak na prawdę oszacować odległość na jaką można za tę kwotę odholować pojazd.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 24.06.2011 15:54

zapewne się zgadza, iż limit kwotowy zawiera w sobie również koszt dojazdu lawety do miejsca zdarzenia. pytanie: czy limit kilometrowy nie działa podobnie. może ktoś to wie?
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 24.06.2011 18:02

Prosze bardzo

A oto wyciągi z regulaminów:

Starter24
HOLOWANIE I PARKING
b) W przypadku gdy zdarzenie zaistniałych poza terenem Polski Towarzystwo organizuje i pokrywa koszty transportu (holowania) ubezpieczonego pojazdu z miejsca zdarzenia do dowolnego miejsca wskazanego przez kierowcę w odległości nie większej niż 100 km od miejsca zdarzenia.
c) Z zastrzeżeniem pkt a) i b) Towarzystwo organizuje i pokrywa koszty transportu (holowania pojazdu) wraz z kierowcą i pasażerami.

Skip VIP Classic (pojazdy od 11 do 15 lat)
2. Holowanie pojazdu.
1) Jeśli w następstwie Zdarzenia assistance (wyłącznie Awaria, Wypadek,
Pomyłka w paliwie,) pojazd ulegnie unieruchomieniu, gdy nie ma
możliwości naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia, Centrum Alarmowe
Assistance zapewni usługę holowania pojazdu, z uwzględnieniem limitów
oraz warunków dodatkowych określonych w Tabeli Świadczeń i Limitów
(§9 SWU). Limit: do najbliższego ASO, lub w inne miejsce niedanej jednak niż na odległość do najbliższego ASO.

Mbank wariant Premium
2) Holowanie pojazdu – jeżeli nie jest możliwe usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia Centrum Pomocy organizuje i pokrywa koszty holowania pojazdu do punktu obsługi
mogącego dokonać naprawy lub na życzenie Klienta do miejsca
zamieszkania. Limit 1500 zł, 2 razy w roku.
W mbanku w koszty wlicza się dojazd do miejsca zdarzenia i opłacenie pracownika.

PTU
3) holowanie ubezpieczonego pojazdu - zorganizowanie i pokrycie kosztów holowania unieruchomionego ubez¬pieczonego pojazdu do:
a) najbliższego warsztatu, wybrane¬go przez Centrum Alarmowe PTU, mogącego dokonać prowizorycz¬nej lub ostatecznej jego naprawy w przypadku braku możliwości usprawnienia pojazdu na miejscu zdarzenia. (…)
b) do miejsca zamieszkania ubezpie¬czonego, wskazanego przez wła¬ściciela pojazdu,
albo
c) dowolnie wskazanego miejsca (tylko Wersja LUX i FLOTA),
Limit: wersja standard do kwoty 220 euro, wersja Lux do kwoty 4500.
W PTU w koszty wlicza się również dojazd holownika do miejsca zdarzenia i wynagrodzenie dla pracownika.

PZU pomoc Europa
Holowanie do wybranego miejsca, dystans do 150 km od miejsca zdarzenia
lukasz_roz
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz_roz » 27.08.2012 16:28

Witam
Czy ktos mial nie przyjemne doswiadczenia i musial skoczystac z ktoregos z pakietow? jak to w praktyce wygląda? Mam 15 letnia hondę , w sumie nigdy mnie nie zawiodła ale dla własnego komfortu psychicznego zakupiłbym pakiet pomocy.
wojtek30z
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek30z » 29.01.2013 17:46

Witam
Ubezpieczenie auta starszego (powyżej 10-lat),w firmie Gothear-dawne PTU.
Pakiety -standard europa-165 zł na rok lub 86 zł 30 dni,
-lux europa-250zł na rok lub 160 zł 30 dni.
Cennik z 29.01.2013 roku(byłem dzisiaj ubezpieczyć).
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 29.01.2013 20:21

A jak nie ta firma , to pozostaje PZU auto pomoc, niestety miałem okazje skorzystać z takiej pomocy w 2010 roku :(
Ale oceniam bardzo pozytywnie ich usługę
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 29.01.2013 21:28

tomcioooo napisał(a):A jak nie ta firma , to pozostaje PZU auto pomoc, niestety miałem okazje skorzystać z takiej pomocy w 2010 roku :(
Ale oceniam bardzo pozytywnie ich usługę

Czy to było za granicą? Może napisałbyś więcej szczegółów.
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 30.01.2013 10:39

Ja mialem mozliwosc z skozystac z pomocy w ramach assistance Warty
Mam 13 letniego passata i padala mi pompa paliwa 200 km od domu ale dzialo sie to w polsce, bez problemu jeden telefon i po 20 min przyjechal holownik, ktory mnie spytal czy chce aby zawiozl auto do domu czy do warsztatu

Jak to bedzie wygladalo w praktyce za granica to inna sprawa

Trzeba koniecznie zwrocic uwage na te limity holowania w roznych pakietach, w tym dlugosci holowania i odleglosci od miejsca zamieszkania
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 30.01.2013 16:05

Mi padła pompa paliwa podczas powrotu. Jechaliśmy starą jedynką .. stało się to koło miasta Slunj. Nie mam większych zastrzeżeń, laweta sholowała, nocleg nam zapewnili (musiałem ręcznie tłumaczyć właścicielowi hotelu, że mamy polise która pokryje koszty). Miało to miejsce w 2010 roku kiedy to Warta udostępniała pakiet assistance bez wykupywania OC.
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 30.01.2013 18:25

To z nocleg zaplacila watra ? Czy samemu placiles a pozniej zrefundowali koszty?
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 30.01.2013 19:39

Witam, awarie miałem w Austrii :/ Za holowanie do warsztatu i noclegi w hotelu płaciło PZU
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 30.01.2013 19:47

Bez wykładania kasy z kieszeni :) Ale remont niestety drogi i na własną rękę :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Asistans ubezpieczenie starszego samochodu - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone