Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Asistans ubezpieczenie starszego samochodu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 06.02.2013 03:03

Dzwoniłem do mbanku i ubezpieczają auta starsze niz 10 lat w cenie 18zł za miesiąc (najkrutszy czas ubezpieczenia). Cholowanie do 1000 zł. Wszystko fajnie tylko ze trzeba mieć u nich e-konto. http://www.mbank.pl/informacja/#cats=p/ ... to24h.html (pakiet Premium)

Poza tym w Starter24 w cenie 179 zł mają cholowanie do 100km poza granicą kraju. Ogólne Warunki Ubezpieczenia
Starter Assistance znajdują się na www.starter24.pl w dolnym lewym rogu.
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 10.02.2013 21:04

Tylko obawiam się ze te kwoty są troszkę małe np na Austrię- 220 euro to na pewno braknie na holowanie
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 28.02.2013 16:52

Wiek auta bez limitu.
Warunki ubezpieczenia po prawej stronie w pliku.
http://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-pro ... ance-plus/
Ostatnio edytowano 02.03.2013 17:24 przez wajheczka, łącznie edytowano 1 raz
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 01.03.2013 13:43

ja miałem jakiś czas asistance w mBanku. na początku jak wykupywałem limit na holowanie był 1500 zł. już wtedy wydawał mi się mały - ale plusem było to, że było to ubezpieczenie na osobę - a nie na auto. potem zmniejszyli do 1000 zł - no i podziękowałem. bo sądzę, że w Czechach czy Austrii pomoc drogowa na autostradzie weźmie tyle za dojechanie do Ciebie. :lol:
adobija
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 30.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) adobija » 01.03.2013 19:59

Witam, ja w tamtym roku ubezpieczałem mojego Golfa III z 97 roku w PTU, ok 160 zł (to ten wyższy próg) z limitem holowania 700 km, na szczęście nie było potrzebne. :)
DolnoŚlązak
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DolnoŚlązak » 01.03.2013 21:10

cześć wszystkim,

Ze względu na planowany urlop w tym roku w Chorwacji, również skorzystałem z ubezpieczenia assistance.
Naszą Renię ubezpieczyłem po raz pierwszy w Avivie. Koszt assistance wariant rozszerzony to 89 zł.
Co prawda holowanie tylko do 150 km (Polska i Europa), ale próbują pierwsze co to przez godzinę naprawić auto w miejscu zdarzenia. W tej cenie jest również możliwość skorzystania z noclegu na max 3 doby, hotel 3*.
Samochód zastępczy dają w razie wypadku lub kradzieży na max 5 dni.
W sumie to chodziło mi o to aby w razie "W" laweta ściągneła mnie z drogi o każdej porze i żebym miał nocleg po tym nieprzyjemnym zdarzeniu, a później to już trzeba będzie radzić sobie samemu :)
Po za tym ubezpieznie to jest na cały rok i działa już pod domem, co jest dla mnie ważne bo moja małżonka użytkuje to auto na co dzień.
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 01.03.2013 23:14

DolnoŚlązak - zmień to assistance, bo IMHO za drogie na takie prawie nic. Taka prawda niestety :(
DolnoŚlązak
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DolnoŚlązak » 04.03.2013 08:42

Spokojnie sicret. Mam nadzieje że się nie przyda :)
Będę chciał kupić assiastance do swojego drugiego auta, już 11 letniego, ale tylko na nasz piękny kraj.
Co polecacie? ważne żeby działało już od domu i żeby można było zakupić bez OC w tej samej firmie.
Robie ok 500 km tygodniowo i myślę że tutaj już bardziej mi się przyda "wypasiony" assistance :)
Fusio
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.11.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fusio » 29.11.2013 11:11

FasciNation napisał(a):Starter = wszystkim polskim ubezpieczeniom assistance...
Jeśli chcesz assistance, a nie pseudoassistance to tylko ADAC.
Starter nie ma rekomendacji ADAC, jeśli wybierasz się za granicę PL. Jeśli będąc członkiem ADAC, wydarzy Ci się przygoda w PL, to wtedy opiekuje się Tobą Starter (z wszystkimi przywilejami ADAC). Taka cicha umowa...

Jeśli chcesz mieć spokojne sumienie, to nie podcieraj szkłem tyłka...

Jeśli będziesz miał kuku na autobahnie, to i tak zajmą się Tobą żółte anioły. Są dwie możliwości:
-jesteś członkiem klubu: nic Cię nie interesuje,
-nie jesteś: bulisz bulisz i wkur się na polskiego ubezpieczyciela (czas leci)...



z tego co widzę na ich stronie to tylko Starter jest partnerem ADAC w Polsce
Smolarz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smolarz » 13.01.2014 14:52

przed zakupem to proponuję sprawdzić zakres uslug, w sumie to jest najważniejsze, bo nikt chyba by nie chciałby się dowiedzieć w środku lasu, że nikt mu paliwa nie dowiezie
Fusio
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fusio » 21.01.2014 10:12

ja korzystam ze Startera i akurat mi on odpowiada, wziąłem ich pakiet po tym jak poprzednio miałem problem z wymianą opony i moje assistance (nomen omen dołączone do OC jakoś coś ekstra) nie chciało do tego przyjechac
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 21.01.2014 14:48

Ja mam asistance w Pzmot , skladka roczna 72 pln na Polske , na Europe 2.50 pln za dzień.
Są różne pakiety do wyboru.
Na Polske polisa jest na osobę, na Europe na dany samochód
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 22.01.2014 20:04

Będę musiał rozpoznać temat tych ubezpieczeń Assistance, moja Astra 1.4 8V +LPG 99" pierwszy raz poczuje chorwackie powietrze w sierpniu, więc na wszelki wypadek wykupię.
Czy jakieś ograniczenia co do przebiegu auta są? Mój ma na tą chwilę 211 000 km.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.01.2014 20:08

Rozważ ADAC.
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 22.01.2014 20:30

Właśnie czytam co ma Starter /ADAC do zaproponowania, w sumie dość sensownie. Na holowanie do domu 1200 km nie liczę, ale czasem może jakaś pierdoła wyskoczyć i stoisz. Moja Aśka to jak na razie tfu tfu nie miała żadnej awarii, w rodzinie od nowości więc mimo swojego wieku wiem co mam, ale ale to tylko maszyna....... Cena w ADAC widzę na 15 dni lekko niższa niż na cały rok ....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Asistans ubezpieczenie starszego samochodu - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone