Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Awaria samochodu na wyspie KRK

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szmydu
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.04.2011
Awaria samochodu na wyspie KRK

Nieprzeczytany postnapisał(a) szmydu » 18.08.2012 21:52

Witam,
w dniu wczorajszym dojechalismy na wyspe krk. Niestety chorwackie górki i pogoda załatwiły nam skrzynię biegów pierwszego dnia. Szarpnęło autem podczas jazdy po czym olej zaczął się wylewać spod auta. Aktualnie szukamy w agencji turystycznej namiarów na warsztaty na wyspie. Może ktoś ma namiary na jakies warsztaty lub lub się wybiera w tą okolicę i mógłby przywieźć nam część kupioną w Polsce. Ewentualne wskazówki odnośnie sposobów rozwiązania problemu mile widziane :) Czy ktoś sprowadzał samochód lawetą ? Dostęp do internetu mam tylko wieczorem w knajpie wiec w ciagu dnia nie bede dostepny. Konkretniej sprawa pewnie zajmiemy sie w poniedzialek bo warsztaty w weekend nie sa czynne.

ps. pogoda super. Sampchod to ford focus 1.8 tddi
mikezol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 13.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikezol » 19.08.2012 20:13

ustal co to za defekt, ustal jakie części będą potrzebne, ich koszt w CRO i ewentualnie - allegro....(ryzyko, że czas przesyłki może być dłuższy niz pobyt)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107715
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.08.2012 20:18

szmydu
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szmydu » 21.08.2012 20:48

Nie odzywałem się bo nie miałem dostępu do internetu. Na szczęście udało się załatwić znajomego mechanika który przyjedzie ze skrzynią i wymieni ją na miejscu (właściciel willi ma garaż z kanałem który nam udostępni). Ogólnie ludzie na miejs
cu są bardzo pomocni. Niemcy zbza sciany zaoferowali sie że beda robić jak to nazwali za "taxi" :) Właściciel wozi nas na plaże i do sklepu. Przy okazji chciałem pozdrowić ludzi z lublina ktorzy mieli sie teraz na krk wybierać. Propozycja dowiezienia czesci za 700 zl nie byla kuszaca. Wiedziałem że na rodaków można liczyć.
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 22.08.2012 09:34

Jak widać i Niemcy mogą być mili-pewne zaskoczenie. Dobrze, że po kłopocie. Korzystaj z wakacji!
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1512
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 22.08.2012 15:55

Kurcze to bardzo smutne, co piszesz o naszych rodakach. Ja kilka lat temu (rok 2004), za czasów studenckich pracowałem w greckim hotelu, jako wyspecjalizowana pomoc, tzw. "Manager ds. wszelakich", a po naszemu "wynieś, przynieś, pozamiataj :lol:" .Mimo dość sporej grupy polskich pracowników (ok. 10 osób) w hotelu, moimi najlepszymi kumplami byli Macedończycy, gdyż rodacy mieli to do siebie, że klepali Cię po plecach, a jak sie obróciłeś, to w te same plecy wbijali nóż :cry: .
To bardzo przykre ale więcej wiary w ludzi, bo na szczęście nie wszyscy sa tacy :D .
Pozdrawiam.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 22.08.2012 16:01

szmydu napisał(a):Propozycja dowiezienia czesci za 700 zl nie byla kuszaca.


Tyle sobie zażyczyło towarzystwo na ich przywiezienie :?: 8O
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 22.08.2012 16:12

witam sam to przeżyłem wiec wiem co to za ból 1 dnia urlopu jeszcze na wyspie mnie sie to przytrafiło na wyspie Hvar i jechałem do Splitu bez sprzęgła :D to właśnie sprzęgło nawaliło i tylko tam mogli to wymienić w mercedesie . Co opisałem w mojej relacji z 2009 roku chyba ten czas tak leci :!: współczuje i życzę powodzenia
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 22.08.2012 16:20

quote="szmydu"]Propozycja dowiezienia czesci za 700 zl nie byla kuszaca.[/quote]

[/quote]

No cóż trafiłeś na bydło. Jeśli ten osobnik jest na forum to podaj jego Nic. Tego typu ludzie zdolni są za złotówkę własną matkę utopić w łyzce wody. To Hieny. Zupełnie nie jestem w stanie tego przetrawić. Dlatego osobiscie jestem w życiu ostrożny i nie wylewny. Osobiście jadąc na KrK przywiózłbym Ci za darmo oby tylko ktoś z rodziny dostarczył mi część. Twoje podziekowanie stałoby się zapłatą za transport..
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 22.08.2012 19:07

Ja bym przywózł,ale za butelkę Karlovaćko...ale 700zł?Toż to całą skrzynię można kupić?
szmydu
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szmydu » 26.08.2012 12:29

Witam. Wczoraj szczęśliwie wróciłem samochodem do kraju więc czuję się w obowiązku napisać jak rozwiązałem problem :)
Przesyłka części z kraju w ogóle nie wchodziła grę gdyż kurier drogą lądowo dostarcza je ok. 5 dni ( koszt ok. 400 zł) zaś drogą lotniczą odbywa się to szybciej ale kosztuje ok 3000-3500 zł. Najtańsza laweta do kraju to koszt 2 zł za kilometr co w moim przypadku dawało kwotę 4000 zł plus opłaty drogowe. Czasu miałem mało więc musiałem działać szybko. "Pomocnych" rodaków, który dobrodusznie przywieźli by skrzynię za 700 zł pojawiło się aż dwóch. Emocje już opadły więc nie ma sensu pisać co myślę na ich temat :) Niestety nie mam ich nicków, gdyż temat z pomocą założony został na innym forum przez rodzinę z Polski i to oni na bieżąco informowali mnie o odpowiedziach. Ja miałem problem z dostępem do internetu i utrudnione zadanie.Tak jak pisałem wcześniej pomocni okazali się za to Niemcy oraz właściciel apartamentu. Mogłem więc korzystać z uroków KRKu, a problem z samochodem rozwiązywać w tzw. międzyczasie. Zakład mechaniczny na wyspie ( w miejscowości Malinska) za zakup i wymianę skrzyni zażyczył sobie 2000 euro ( czyli niewiele mniej niż wartość mojego samochodu:P ). Za to za samą wymianę chciał już "tylko" 200 euro. Uznałem więc tę opcję za najlepszą. Używaną skrzynię i sprzęgło ( na wszelki wypadek) zakupił w Polsce mój brat, który następnie specjalnie przyjechał na KRK. Zawieźliśmy wszystko do warsztatu i na drugi dzień samochód miałem do odbioru. Dodatkowo z własnej kieszeni zapłaciłem za lawetę bo pomimo ubezpieczenia Assistance nie mogłem liczyć na mojego ubezpieczyciela. Jest za to szansa, że pieniądze za lawetę zostaną mi zwrócone ale tę kwestę będę załatwiał teraz na miejscu. I tak rachunek telefoniczny przekroczył kwotę 650 zł..
Ostatecznie koszt naprawy usterki, który w kraju załatwiłbym za ok. 500-600 zł wyniósł ok. 2500 zł( naprawa, koszt części, zwrot kosztów paliwa i przejazdu bratu oraz roaming). Mogło być dużo gorzej więc mimo wszystko jestem zadowolony. oczywiście taniej byłoby gdyby skrzynie dostarczył ktoś "normalny" kto i tak wybierał się na KRK ale nie było czasu na dłuższe poszukiwania :) Dziękuję wszystkim za pomoc forumową. Ja również w razie potrzeby pomógłbym rodakom w potrzebie,jedynie za Ozujsko grejpfrutowe, które strasznie posmakowało mojej żonie :)) Wakacje mimo wszystko zaliczam do udanych, ale za rok pewnie wybiorę się gdzieś samolotem :) Pozdrawiam
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 26.08.2012 12:40

szmydu napisał(a): Dodatkowo z własnej kieszeni zapłaciłem za lawetę bo pomimo ubezpieczenia Assistance nie mogłem liczyć na mojego ubezpieczyciela.


Możesz powiedzieć,u kogo miałeś assistance :?:

Pzdr
szmydu
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szmydu » 26.08.2012 14:07

Assistance w MTU ( Moje Towarzystwo Ubezpieczeń), wersja Comfort. Już sama obsługa na infolinii pozostawiała wiele do życzenia, nie potrafiono odpowiedzieć na żadne moje pytanie. Największy jednak problem polegał na tym, że po zarejestrowaniu szkody czekałem ponad 5 godzin aż ktoś łaskawie do mnie oddzwonił( wyobraźcie sobie,że czekam na autostradzie. Na szczęście tak nie było..). Dodatkowo okazało się, że mają swoje lawety na które muszę znowu czekać kilka godzin, podczas gdy mechanik znajdował się 2 km od miejsca gdzie stał samochód. Załatwiłem więc sam u niego lawetę, która szybko odebrała auto, nie miałem czasu na czekanie i zabawę z MTU. Poza tym musiałbym tak czy siak pokryć koszt przejazdu lawety z MTU przez Most Krcki.
Liczę jednak na zwrot kosztów lawety i podobno jest taka możliwość.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.08.2012 14:34

Potwierdza się zasada/prawidłowość, iż kupowanie asekuracji u outsiderów, mija się z celem... :roll:
szmydu
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szmydu » 26.08.2012 14:52

Od 3 lat ubezpieczam samochód w tej firmie- OC i AC za bardzo rozsądne pieniądze. Naliczono mi wszystkie możliwe zniżki ( łącznie ze zniżką dla pracowników Poczty Polskiej, którym oczywiście nie jestem:P). Korzystałem raz z wypłaty z AC, wszystko poszło bardzo sprawnie i korzystnie dla mnie. Tym razem jednak się zawiodłem. Myślę natomiast, że duża w tym wina pracowników call center, którzy nie posiadają odpowiednich kwalifikacji.
Zmianę ubezpieczyciela w przyszłości przemyślę, ale tak naprawdę taka sytuacja mogła mieć miejsce w każdej firmie. Znam dobrze zasady pracy w call center jednego z największych ubezpieczycieli i niestety wiem jak to wszystko wygląda.
Jako plus mogę podać, że pomimo dużej ilości wypitych piwek, dzięki emocjom dostarczanym przez ubezpieczyciela i ogólnie przez całą moją sytuacje, schudłem 4 kg w ciągu 8 dni ;) Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone