Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 702
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 12.06.2022 20:36

Nie wiem jak inne, ale pewnie większość ma podobnie. My mamy ubezpieczenie na wyjazd w Generali i tam jest w cenie ubezpieczenie covid19.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 22.06.2022 18:29

W tym roku wybrałem Signal Iduna, 13 dni, 4 osoby - 160zl,.wcześniej korzystałem z ubezpieczenia ING
TomekDS
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomekDS » 23.06.2022 11:21

Czy miał ktoś ubezpieczenie turystyczne w Europa Ubezpieczenia.
Mają dosyć fajną ofertę.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 23.06.2022 11:27

Ja szukałem przez kioskpolis.pl
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 23.06.2022 15:23

Kupując takie ubezpieczenie proszę zwrócić uwagę czy TU oferuje lekarza do punktu zakwaterowania, czy trzeba samodzielnie się tułać i szukać, a TU zwróci jedynie koszty wizyty :idea:
aprilka
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprilka » 24.06.2022 18:14

Zdecydowanie odradzam współpracę z firmą Uniqa. Odmawiają wypłaty odszkodowania z tytułu NNW, twierdząc, że nie było trwałego uszczerbku na zdrowiu. Po odwołaniu, na podstawie tej samej dokumentacji medycznej stwierdzają, że jednak był. Wypłata odszkodowania miała nastąpić 14 dni od wydania decyzji, zaraz będzie miesiąc i nadal jej brak. Zwrot poniesionych kosztów leczenia podczas podróży zagranicznej również trwał dwa miesiące. W dwóch slowach: Uniqa? - unikać!
dorian13
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorian13 » 26.06.2022 21:18

stachan napisał(a):
migchel napisał(a):I jak ocenic tą potrzebną kwotę ubezepieczenia ? te 200 tys czy 400tys ? To wydaje sie duzo ale nie wiem jak koszty w chorwacji .. czy wegrzech slowacji gdyby sie cos wydarzylo ?


Jak ocenić...? W zasadzie tylko poprzez przyjęcie wariantu pesymistycznego - łapiesz udar, trafiasz do szpitala, leczenie, transport do Polski. Znany jest przypadek polskiego turysty, któremu zabrakło sumy ubezpieczenia właśnie na transport specjalistyczny. Co do zasady składka jakość drastycznie nie rośnie przy wyborze większej sumy ubezpieczenia - w mojej ocenie warto o to zadbać.

migchel napisał(a):Ale czy warta ma cos wlasnie odnosnie tego czasu pandemi , kwarantanny i covid bo tego w ofertach w roznych wariantach nie widze , chyba ze to dopiero u agenta mozna dodac ?


Dlaczego martwi Cię Covid-19? Jest mnóstwo innych chorób... Obecnie bardziej przejmowałbym się tym, aby nie doznać złamania na mokrej posadzce basenowej czy zapalenia ucha (tzw. ucho pływaka). Masz wątpliwości? - pytaj agenta (np. Warty -> klik).


Jeśli chcesz mojej osobistej rady, to proszę - ja wybieram Wartę:

Koszty leczenia - 400.000
Ratownictwo i transport medyczny - bez limitu
Organizacja pomocy na miejscu (Assistance) - 1.000.000
NNW - 50.000
OC - 100.000

Składka dla 4 osób na 11 dni - 452 złote.

To z propozycji Warty - zanim skorzystasz z ich strony koniecznie poczytaj OWU :idea:


Czy te ubezpieczenie zawiera klauzulę alkoholową?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 27.06.2022 05:29

Nie wiem - nigdy się tym nie interesuję, gdyż nie spożywam 8)
dorian13
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorian13 » 27.06.2022 06:22

Doczytałem. Nie obejmuje w Warcie. Czyli Lipa przez duże L za taką składkę.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 27.06.2022 08:18

A gdzie konkretnie to przeczytałeś?

Z OWU ubezpieczenia, która zawarłem kilka dni temu wynika, że owszem - jest takie wyłączenie, ale dotyczy tylko zakresu OC.

Generalne wyłączenie odpowiedzialności dotyczą jedynie:

Jakie są ograniczenia ochrony ubezpieczeniowej?
Warta nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia i koszty powstałe w wyniku:
! umyślnego działania lub rażącego niedbalstwa
! uszkodzenia ciała i rozstroju zdrowia, spowodowanego leczeniem oraz zabiegami leczniczymi
! zażycia narkotyków lub innych środków odurzających
! prowadzenia wszelkiego rodzaju środków transportu bez wymaganych prawem danego kraju uprawnień
! działania wbrew miejscowemu prawu i zakazom władz lokalnych
! usiłowania lub popełnienia umyślnie przestępstwa lub samobójstwa
! zaburzeń psychicznych
! zawodowego uprawiania sportu

Pozostałe ograniczenia oraz wyłączenia odpowiedzialności uprawniające do odmowy wypłaty odszkodowania i innych świadczeń lub ich obniżenia zostały wskazane w rozdziale 3 OWU.


ROZDZIAŁ III
WYŁĄCZENIA ODPOWIEDZIALNOŚCI
Wyłączenia ogólne
§11
1. WARTA nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia i koszty powstałe w wyniku:
1/ umyślnego działania lub rażącego niedbalstwa Ubezpieczonego chyba, że w przypadku rażącego niedbalstwa Ubezpieczonego wypłata odszkodowania odpowiada w danych okolicznościach względom słuszności, z wyłączeniem ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków,
2/ uszkodzenia ciała i rozstroju zdrowia, spowodowanego leczeniem oraz zabiegami leczniczymi, bez względu na to przez kogo były wykonywane,
3/ zażycia przez Ubezpieczonego narkotyków lub innych środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii,
4/ prowadzenia przez Ubezpieczonego wszelkiego rodzaju środków transportu bez wymaganych prawem danego kraju uprawnień, chyba że nie miało to wpływu na powstanie szkody,
5/ działania wbrew miejscowemu prawu i zakazom władz lokalnych, w tym m.in. przebywania przez Ubezpieczonego na obszarach, na których obowiązuje zakaz poruszania się bądź korzystania z nich np. szlaki turystyczne, trasy zjazdowe, akweny wodne itp.
6/ usiłowania lub popełnienia przez Ubezpieczonego przestępstwa lub samobójstwa,
7/ zaburzeń psychicznych Ubezpieczonego,
8/ zawodowego uprawiania sportu.
2. WARTA nie wypłaca świadczenia w przypadkach, gdy wypłata świadczenia naraziłaby TUiR „WARTA” na jakiekolwiek handlowe lub gospodarcze sankcje, zakazy lub restrykcje wprowadzone bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa, w tym rezolucjami ONZ, regulacjami Unii Europejskiej lub decyzjami uprawnionych organów Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych Ameryki.


Wyłączenia szczegółowe
§12
1. W ubezpieczeniu kosztów leczenia i assistance WARTA nie odpowiada za koszty powstałe w wyniku:
1) istnienia przeciwwskazań lekarskich do odbycia podróży ze względów zdrowotnych,
2) istnienia przed wyjazdem wskazań do wykonania zabiegu operacyjnego lub poddania się leczeniu,
3) porodu oraz związanego z nim leczenia i opieki nad matką lub dzieckiem, jeśli nastąpił powyżej 32 tygodnia ciąży,
4) poronienia sztucznego – za wyjątkiem przypadku ciąży pozamacicznej.
2. WARTA nie odpowiada również za koszty leczenia:
1/ przekraczającego zakres niezbędny do przywrócenia stanu zdrowia umożliwiającego powrót Ubezpieczonego do jego miejsca zamieszkania albo kraju stałego zamieszkania,
2/ w kraju stałego zamieszkania Ubezpieczonego i RP z zastrzeżeniem §8,
3/ chorób przewlekłych,
4/ chorób wynikających z zakażenia wirusem HIV i chorób przenoszonych drogą płciową, bez względu na sposób zarażenia się,
5/ operacji plastycznej,
6/ stomatologicznego: profilaktycznego, protetycznego i ortodontycznego,
7/ we własnym zakresie lub leczenia przez lekarza będącego osobą bliską dla Ubezpieczonego,
8/ profilaktycznego m.in. szczepienia ochronne, badania profilaktyczne i okresowe,
9/ w postaci: zabiegów chiropraktycznych, akupunktury, krioterapii, fizykoterapii, rehabilitacji ambulatoryjnej.
3. Ponadto WARTA nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia lub brak możliwości realizacji świadczeń assistance, jeśli są one spowodowane wskutek: zdarzeń losowych, awarii lub braku urządzeń telekomunikacyjnych oraz siły wyższej tj.: strajków, niepokojów społecznych, zamieszek, aktów terrorystycznych, sabotażu, działań wojennych, stanu wyjątkowego, skutkami promieniowania radioaktywnego, a także ograniczeniami w poruszaniu się wynikającymi z decyzji władz administracyjnych.
4. W przypadku wystąpienia okoliczności o których mowa w ust 3, WARTA uwzględni poniesione przez Ubezpieczonego uzasadnione i udokumentowane koszty do takiej wysokości jakby sama organizowała usługi assistance.
5. Z zastrzeżeniem ust. 4 WARTA nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia i koszty, gdy Ubezpieczony działał bez uprzedniego porozumienia z COK z wyłączeniem kosztów:
1) przewozu z miejsca nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania,
2) przewozu zwłok Ubezpieczonego, wymienionych w §4, ust. 3 pkt. 1) ppkt. a) i e).
6. WARTA nie odpowiada również za koszty powstałe w następstwie zdarzeń związanych z:
1) uprawianiem sportów zimowych,
2) uprawianiem sportów ekstremalnych,
3) wykonywaniem pracy za granicą,
4) działaniami wojennymi,
o ile umowa ubezpieczenia nie została rozszerzona o ww. ryzyka



Daj znać czy jest gdzieś taniej :idea: 8)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 27.06.2022 09:11

stachan napisał(a):A gdzie konkretnie to przeczytałeś?




Daj znać czy jest gdzieś taniej :idea: 8)

Ja mam w GENERALI
ZAKRES UBEZPIECZENIA (SCOPE OF INSURANCE) SUMA UBEZPIECZENIA (SUM INSURED)
dla każdego Ubezpieczonego
PAKIET ELASTYCZNY
Koszty leczenia (Medical treatment costs) 500 000 zł
Assistance Premium (Assistance Premium) 500 000 zł
NNW Uszczerbek (Personal accident, permanent bodily injury) 40 000 zł
Odpowiedzialność Cywilna (Civil liability) 100 000 zł
Bagaż podróżny (Travel luggage) 500 zł
Kradzież mienia na czas wyjazdu (Theft of property at the time of trip) 5 000 zł
Kontynuacja leczenia NNW w RP (continuation of treatment for consequences of accidents in Poland) 5 000
składka na 17 dni to 301,60 zł dla 3 osób, nie wiem czy wychodzi w Warcie dużo taniej bo mi wychodzi ponad 170 zł wiecej, co do warunków nie analizowałem ale koszty leczenia sa podobne
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 27.06.2022 09:14

Chodziło mi czy jest taniej z klauzulą alkoholową :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.06.2022 09:28

stachan napisał(a):Daj znać czy jest gdzieś taniej :idea: 8)
Cena nie jest jedynym wyznacznikiem dobrego ubezpieczenia. Ważna jest też pomoc w razie poważniejszego zachorowania, i przetestowałam na sobie Generali i pomoc na 6 z dużym +++ Świetny kontakt, wyjaśnienia każdego aspektu, momentami wręcz prowadzenie za rączkę, bezproblemowy zwrot kasy na poniesione wydatki
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 27.06.2022 09:42

Oczywiście 8)

Każdy korzysta z takiej oferty, jaka mu odpowiada.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 711
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 27.06.2022 09:58

piekara114 napisał(a):
stachan napisał(a):Daj znać czy jest gdzieś taniej :idea: 8)
Cena nie jest jedynym wyznacznikiem dobrego ubezpieczenia. Ważna jest też pomoc w razie poważniejszego zachorowania, i przetestowałam na sobie Generali i pomoc na 6 z dużym +++ Świetny kontakt, wyjaśnienia każdego aspektu, momentami wręcz prowadzenie za rączkę, bezproblemowy zwrot kasy na poniesione wydatki


Potwierdzam, kolejny przykład - coś ok 2 lata temu to Generali informowało MSZ o tym, że 2 ladujące samoloty w Egipcie, w 99% przywiozły samych zakażonych na covida :)
Oczywiście okazało się że były lewe testy, ale fakt ta firma opiekowała się swoimi klientami jak żadna inna.
Uruchomili MSZ, dzwonili co dzień z pytaniem jak sie człowiek czuje, oraz czy coś załatwić, cos pomóc.
W tym czasie wszyscy byli na kwarantannie i w większości nikt nimi się nie interesował.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone