Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 10.08.2021 18:11

Ostatecznie wybrana oferta:
231821303_564514778237912_7937720142792955198_n.jpg
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 10.08.2021 18:28

Składka spora, ale rodzinka liczna. Dobry wybór - głowa spokojniejsza 8)
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 10.08.2021 19:34

stachan napisał(a):Składka spora, ale rodzinka liczna. Dobry wybór - głowa spokojniejsza 8)

W sumie to ubezpieczenie dot. dwóch rodzin 2+2. Jest tańsze niż dwa odrębne ubezpieczenia (niecałe 200 zł taniej) i kwota ubezpieczenia (400 tys.) na każdego ubezpieczonego a nie na polisę co też jest b. ważne.
Głowa spokojniejsza i należy życzyć sobie, żeby te pieniądze okazały się być wyrzucone w błoto :D
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 10.08.2021 20:44

O obecnej sytuacji ważne, aby polis obejmowała ryzyka covidowe - np. hospitalizację, koszty kwarantanny.
migchel
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 10.06.2022 09:40

Jak ostatecznie dziala ta karta EKUZ i jaką ochronę nam daje ? A co jest calkowicie poza jej skalą i na co trzeba mieć ubezpieczenie dodatkowe ?
I ktore ubezpieczenie dodatkowe jest naprawde warte wykupienia a ktore moze byc tylko takim do kieszeni ?
Chcialem teraz na szybko axa kliknac bo ma " choroby przewlekle " ale jak juz wpisuja opinie w net to oczywiscie wyskakuja same negatywy i ze ludzie tak naprawde z niczym zostali .
Mieliscie juz jakies doswiadczenia z ktoryms ubezpieczycielem ze sie wywiazal z polisy ?
Ktore towrzystwo polecacie ?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 10.06.2022 10:42

migchel napisał(a):Jak ostatecznie dziala ta karta EKUZ i jaką ochronę nam daje ? A co jest calkowicie poza jej skalą i na co trzeba mieć ubezpieczenie dodatkowe?


Poczytaj: klik


migchel napisał(a):I ktore ubezpieczenie dodatkowe jest naprawde warte wykupienia a ktore moze byc tylko takim do kieszeni?


To zależy od Twoich potrzeb oraz oferty ubezpieczyciela...

migchel napisał(a):Chcialem teraz na szybko axa kliknac bo ma " choroby przewlekle " ale jak juz wpisuja opinie w net to oczywiscie wyskakuja same negatywy i ze ludzie tak naprawde z niczym zostali .
Mieliscie juz jakies doswiadczenia z ktoryms ubezpieczycielem ze sie wywiazal z polisy ?
Ktore towrzystwo polecacie ?


Ja osobiście polecam Wartę. Prześledź ten wątek, a dokładnie posty dot. 2021 roku - tam jest wiele wskazówek, które TU wybrać i dlaczego :idea:
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 10.06.2022 11:30

coolin napisał(a):Generali czy Warta, które ubezpieczenie będzie lepsze ??? Korzystał ktoś podczas wakacji ???


W zeszłym roku korzystałem, miałem ubezpieczenie w Warcie, Po powrocie do domu wysłałem skan faktury za zabieg w szpitalu w Novalji i po kilku dniach miałem pieniądze na koncie. Miłe zaskoczenie.
migchel
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 10.06.2022 11:31

Ale czy warta ma cos wlasnie odnosnie tego czasu pandemi , kwarantanny i covid bo tego w ofertach w roznych wariantach nie widze , chyba ze to dopiero u agenta mozna dodac ?
migchel
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 10.06.2022 11:38

I jak ocenic tą potrzebną kwotę ubezepieczenia ? te 200 tys czy 400tys ? To wydaje sie duzo ale nie wiem jak koszty w chorwacji .. czy wegrzech slowacji gdyby sie cos wydarzylo ?
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 10.06.2022 11:58

Koszt leczenia na SOR jest kosmiczny. Im większa kwota ubezpieczenia tym lepiej. Covida też brali pod uwagę w warcie, a koszt ubezpieczenia za 3 osoby na dwa tygodnie to ok.150zł. I taka rada, jak się coś wydarzy w morzu np.zapalenie ucha czy kontuzja, to opisujemy, że to na basenie. Nurkowanie i skakanie z klifu to sport wysokiego ryzyka i tu koszt jest dużo większy za ubezpieczenie.
migchel
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 10.06.2022 12:46

ok dzieki czyli lepsze to wieksze , ale takie niezbędne ratownictwo na sor to nie powinno byc wlasnie z ekuz ? przeciez to chyba ta podstawa . Nie widze nic w ofercie warty o covidzie , jakies kwarantanny itd widze tylko na axa .
Teraz 12 dni pokazuje ok 300zl na 3 osoby .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.06.2022 13:25

Ja polecam Generali, przetestowane na sobie w Grecji: hospitalizacja, operacja, transfuzja krwi. Szpital prywatny i państwowy. W państwowym konieczne było okazanie EKUZ i wtedy dodatkowa transfuzja była bez problemu zrealizowana z czym w prywatnej był już problem (greckie ograniczenia w rozliczaniu krwi).
Jaka kwota? Im wyższa tym lepsza, informacyjnie samo USG kosztowało coś 200-250 eur, doba w prywatnym szpitalu ponad 300 EUR. Zwrot gotówki po powrocie bezproblemowy.
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 10.06.2022 13:40

migchel napisał(a):ok dzieki czyli lepsze to wieksze , ale takie niezbędne ratownictwo na sor to nie powinno byc wlasnie z ekuz ? przeciez to chyba ta podstawa . Nie widze nic w ofercie warty o covidzie , jakies kwarantanny itd widze tylko na axa .
Teraz 12 dni pokazuje ok 300zl na 3 osoby .


Miałem EKUZ I nic z tego. Jak bym np. złamał nogę to pomogą, ale jak podczas nurkowania nabawiłem się urazu ucha. ( stan zapalny i konieczne płukanie i odkorkowanie) to przeciwbólowy i tyle. "Ból nie zagraża życiu w Polsce Ci pomogą" tak usłyszałem. EKUZ nie zawiera transportu medycznego i transportu zwłok do Polski, a koszt jest spory.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 10.06.2022 13:49

Zago napisał(a):EKUZ nie zawiera transportu medycznego i transportu zwłok do Polski, a koszt jest spory.

Ja dodatkowo sprawdzam czy polisa zawiera też opcję zapewnienia nam kierowcy, na wypadek gdyby transport medyczny nie był konieczny, ale stan zdrowia wykluczał możliwość kierowania np. przy złamanej ręce. W ramach dodatkowego ubezpieczenia często zapewniony jest też transport i pobyt bliskiej osoby przy ciężkim wypadku i dłuższej hospitalizacji.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 10.06.2022 13:55

migchel napisał(a):I jak ocenic tą potrzebną kwotę ubezepieczenia ? te 200 tys czy 400tys ? To wydaje sie duzo ale nie wiem jak koszty w chorwacji .. czy wegrzech slowacji gdyby sie cos wydarzylo ?


Jak ocenić...? W zasadzie tylko poprzez przyjęcie wariantu pesymistycznego - łapiesz udar, trafiasz do szpitala, leczenie, transport do Polski. Znany jest przypadek polskiego turysty, któremu zabrakło sumy ubezpieczenia właśnie na transport specjalistyczny. Co do zasady składka jakość drastycznie nie rośnie przy wyborze większej sumy ubezpieczenia - w mojej ocenie warto o to zadbać.

migchel napisał(a):Ale czy warta ma cos wlasnie odnosnie tego czasu pandemi , kwarantanny i covid bo tego w ofertach w roznych wariantach nie widze , chyba ze to dopiero u agenta mozna dodac ?


Dlaczego martwi Cię Covid-19? Jest mnóstwo innych chorób... Obecnie bardziej przejmowałbym się tym, aby nie doznać złamania na mokrej posadzce basenowej czy zapalenia ucha (tzw. ucho pływaka). Masz wątpliwości? - pytaj agenta (np. Warty -> klik).

Jeśli chcesz mojej osobistej rady, to proszę - ja wybieram Wartę:

Koszty leczenia - 400.000
Ratownictwo i transport medyczny - bez limitu
Organizacja pomocy na miejscu (Assistance) - 1.000.000
NNW - 50.000
OC - 100.000

Składka dla 4 osób na 11 dni - 452 złote.

To z propozycji Warty - zanim skorzystasz z ich strony koniecznie poczytaj OWU :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone