Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.08.2020 18:41

Dzięki za odpowiedź. Takie sygnały pomagają potem innym forumowiczom w wyborze ubezpieczyciela.

Najważniejsze, że Twój syn ma się dobrze, a całe zdarzenie zakończyło się pozytywnie :-P
zajcov
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) zajcov » 21.08.2020 18:50

Kilka lat temu byliśmy w Finlandii (Helsinki), ubezpieczenie turystyczne w TU Europa. Syn dostał zapalenia ucha. Po telefonie do ubezpieczyciela w ciągu 2 godzin umówiona wizyta w prywatnej klinice. Za wizytę płaciłem 100 euro z własnej kieszeni, po wysłaniu dokumentów w ciągu kilku dni zwrócili pieniądze, nawet za zakupiony antybiotyk, mimo że w OWU był zapis że za leki nie zwracają. Może nie mogli przetłumaczyć z fińskiego na nasze. Konkluzja taka że mogę polecić TU Europa w kwestii ubezpieczenia turystycznego.
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 21.08.2020 18:56

Ważne, że wszystko dobrze się skończyło :) Fajnie, że są na forum informacje jak działa ubezpieczenie w praktyce bo to przede wszystkim utwierdza innych w przekonaniu, że należy wykupić takie ubezpieczenie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15651
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.08.2020 20:35

stachan napisał(a):A TU Europa nie wymaga, aby najpierw zgłosić szkodę do nich po czym oni wskazują lekarza?
W Generali jest taki zapis, ale są też od niego wyjątki: np. bardzo nagłe wypadki, zagrażające życiu lub zdrowiu i wtedy trzeba zgłosić w ciągu 24h lub najszybciej jak to możliwe (tu też są konkrety kiedy jakie terminy obowiązują).

To tak dla informacji.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ubezpieczenie z COVID

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.08.2020 13:31

aro_40 napisał(a):Przymierzamy się do wyjazdu do CRO i stąd moje pytanko, czy ktos spotkał się z ubezpieczeniem turystycznym obejmującym nie tylko pokrycie kosztów leczenia COVID, ale także ewentualne pokrycie kosztów kwarantanny?

https://alebank.pl/ubezpieczenie-od-prz ... iemozliwe/
taki--jeden
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 24.09.2012
Re: Ubezpieczenie z COVID

Nieprzeczytany postnapisał(a) taki--jeden » 26.08.2020 14:29

Janusz Bajcer napisał(a):
aro_40 napisał(a):Przymierzamy się do wyjazdu do CRO i stąd moje pytanko, czy ktos spotkał się z ubezpieczeniem turystycznym obejmującym nie tylko pokrycie kosztów leczenia COVID, ale także ewentualne pokrycie kosztów kwarantanny?

https://alebank.pl/ubezpieczenie-od-prz ... iemozliwe/


A czy ktoś korzystał już z https://bezpieczny.pl/ubezpieczenia-podrozne?

Piszą na stronie, że "W przypadku gdy u Klienta potwierdzono Covid–19 ubezpieczenie pokrywa również koszty kwarantanny/izolatorium (dotyczy zarówno polis nowych jak i już trwających)." ale w OWU słowa kluczowe kwarantanna/izolatorium nie występują.
sheliak
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2019
ubezpieczenie na wypadek choroby

Nieprzeczytany postnapisał(a) sheliak » 14.06.2021 09:50

Witam

Czy jadąc do chorwacji ubezpieczacie siebie i rodzinę na wypadek choroby, leczenia, nieprzewidzianych sytuacji (wypadków), czy tak popularnym w dzisiejszych czasach covid19 (i wszystkich związanych z nim rzeczy, np.: nieprzewidziany urlop za granicą - kwarantanna jednego z członków rodziny) ?

Macie rozeznanie wśród ubezpieczycieli? Moglibyście polecić jakiegoś (i dlaczego akurat tego)?

Proszę o podpowiedź

Dziękuję
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 14.06.2021 11:44

Ja ubezpieczam.
W zeszłym roku za 4 osoby na 10 dni zapłaciłem 99zł. Byłem zmuszony skorzystać (nie covidowo) - wszystko poszło sprawnie. Przyjechała lekarka, przepisała leki. Z infolinii dzwonili za chwilę dopytać czy lekarz już by i czy wszystko było ok. Do tego zwrot za przepisane leki, przysłali mu formularz, ale odpuściłem.
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 14.06.2021 12:17

Koenig napisał(a):Ja ubezpieczam.
W zeszłym roku za 4 osoby na 10 dni zapłaciłem 99zł. Byłem zmuszony skorzystać (nie covidowo) - wszystko poszło sprawnie. Przyjechała lekarka, przepisała leki. Z infolinii dzwonili za chwilę dopytać czy lekarz już by i czy wszystko było ok. Do tego zwrot za przepisane leki, przysłali mu formularz, ale odpuściłem.

Z ciekawości, jaki ubezpieczyciel?
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 14.06.2021 14:46

Axa, pakiet Travel Large Familly. Nie wiem czy obecna Uniqa ma coś takiego w swojej ofercie.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 14.06.2021 20:03

W Warcie to samo ubezpieczenie co rok temu (16 dni 3 osoby) 320zl, w ubiegłym roku 218zł...
eryk_kr
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) eryk_kr » 14.06.2021 21:22

Ja już chyba zostanę przy AXA, po moich doświadczeniach na Węgrzech. Trzeciego dnia pobytu młodszy syn zaczął narzekać na ból ucha. Szpital w Egerze, na recepcji ktoś mówi po francusku, ktoś po włosku. Telefon do AXA, jakoś się dogadali i skierowali nas do angielskojęzycznego lekarza. Wystarczyło podać nr polisy i kod ubezpieczyciela - wizyta załatwiona bezgotówkowo.
Mogę podejrzewać, że starszy syn w poczekalni złapał jakiegoś wirusa, bo za 2 dni wróciliśmy do szpitala ze starszym z wysoką gorączką. Już nas znali, my procedurę też, polisa zadziała. Przy trzeciej wizycie już się z nami witali jak ze znajomymi - młodszy złapał tego samego wirusa. Polisa się sprawdziła, a po powrocie zwrócili koszt lekarstw na podstawie wypełnionego formularza i rachunków.
Nie czytałem OWU, ale na stronie rankomat jest ubezpieczenie w AXA obejmujące COVID19.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 14.06.2021 21:26

Lechoo napisał(a):W Warcie to samo ubezpieczenie co rok temu (16 dni 3 osoby) 320zl, w ubiegłym roku 218zł...

JA w PZU mam dosyć podobnie chodź teraz biorę az na 24 dni, za 3 osoby ( jedna choroba przewlekła) płacę 359 zł. Dużo zależy od zakresu i na jaka kwotę chcemy być ubezpieczeni.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2021 21:49

Ja ubezpieczam się w Allianz i tez sporo płacę ale biorę wysokie świadczenia.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 14.06.2021 22:51

Jeżeli ktoś chce Axa to zamiast tego teraz jest Uniqa.
W necie bez problemu znajdziecie kod rabatowy na 20%
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone