Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachan
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 28.07.2020 20:07

Poczytajcie ten wątek kilka stron wstecz - już chyba wszystko o zakresie ubezpieczenia w kontekście Covid-19 zostało napisane...

I prosiłbym, aby nie łudzić się, że w przypadku ubezpieczenia na 10-12 dni ktokolwiek będzie Was leczył w klasie biznesowej szpitala chorwackiego - zanim Was porządnie zdiagnozują, to... ubezpieczenie wygaśnie. I tyle. Nawet Was do Polski nie przewiozą, bo są towarzystwa, które wprost informują o tym, że chorych na Covid-19 nie będą transportować do Polski do czasu całkowitego wyleczenia.

Skończcie zatem panikować! Jedynym sensownym wyjściem, jeśli już tak bardzo boicie się zachorowania na Covid-19 jest zawarcie umowy na minimum 90 dni z opcją kontynuacji leczenia w Polsce. Jednak składka może nie ucieszyć...

Zresztą - czy ktoś słyszał o tym, że jakiś Polak zachorował podczas kilkudniowego pobytu w Chorwacji??? No właśnie... Lepiej ubezpieczcie się od różnych urazów i przeziębień, a nie łudźcie się, że suma ubezpieczenia na trylion milionów zapewni Wam jakiekolwiek leczenie na Covid - 19 :roll:

Bagaż sobie ubezpieczcie (bo mogą Wam ukraść coś z pokoju), naprawę zęba (bo możecie wyrżnąć orła przy basenie na mokrej posadzce), od złamania nogi czy ręki się ubezpieczcie. Takimi problemami sugeruję się przejmować podczas kilkudniowego wyjazdu, a nie koronawirusem.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.07.2020 20:30

stachan napisał(a):(...) a nie łudźcie się, że suma ubezpieczenia na trylion milionów zapewni Wam jakiekolwiek leczenie na Covid - 19 :roll:
Kosz samego leczenia pokrywa NFZ w ramach posiadanego w PL ubezpieczenia, dlatego tak ważne jest tym roku mieć ze sobą kartę EKUZ.
erykus
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) erykus » 29.07.2020 10:19

Od 16.07.2020 PZU wprowadziło zapis w polisach.

Postanowienia dodatkowe
1. Ustala się, z zachowaniem pozostałych, niezmienionych niniejszą klauzulą postanowień
Ogólnych warunków ubezpieczenia PZU Wojażer ustalonych uchwałą nr UZ/307/2019
Zarządu PZU SA z dnia 21 listopada 2019 r., zwanych dalej „OWU”, że wyłączenie
odpowiedzialności PZU SA, o którym mowa w § 30 ust. 1 pkt 23 OWU, nie ma
zastosowania w umowach ubezpieczenia dotyczących podróży poza granice RP zawartych
na okres ubezpieczenia nie dłuższy niż 30 dni w przypadku nagłego zachorowania
ubezpieczonego na COVID-19. Ponadto ustala się, że przysługujące ubezpieczonemu na
podstawie OWU świadczenia z tytułu nagłego zachorowania na COVID-19 będą
realizowane, o ile będzie to zgodne z przepisami prawa wydanymi przez właściwe władze,
dotyczącymi przeciwdziałanie epidemii czyli zwalczanie zakażeń wirusem SARS-CoV-2
i zachorowań na COVID-19.
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 29.07.2020 10:39

alechandro napisał(a):Tutaj na forum kolega wszystko ładnie wyjaśnił, chyba pavlo.

Posty kolegi Pavlo powinny być podpięte jako lektura obowiązkowa. Dużo cennych informacji dla laików. A większość z nas nie ma o tym zbyt dużego pojęcia.

Ja zapytam o coś innego. Czy są jakieś sensowne porównywarki ubezpieczeń turystycznych? Warto od tej strony ruszyć temat a dopiero potem czytać OWU?
Garo&Justa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 29.07.2020 11:03

Jeżeli lubicie drinkować to polecam rozszerzyć ubezpieczenie o klauzulę alkoholową
marekkowalak
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.07.2020 17:38

empire13 napisał(a):
Ja zapytam o coś innego. Czy są jakieś sensowne porównywarki ubezpieczeń turystycznych? Warto od tej strony ruszyć temat a dopiero potem czytać OWU?

Pewnie że są:

https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/?calculationId=ZC0M0O#/s/first

https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/?calculationId=ZC0M0K#/s/first
Zwirek76
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zwirek76 » 30.07.2020 09:12

erykus napisał(a):Od 16.07.2020 PZU wprowadziło zapis w polisach.

Postanowienia dodatkowe
1. Ustala się, z zachowaniem pozostałych, niezmienionych niniejszą klauzulą postanowień
Ogólnych warunków ubezpieczenia PZU Wojażer ustalonych uchwałą nr UZ/307/2019
Zarządu PZU SA z dnia 21 listopada 2019 r., zwanych dalej „OWU”, że wyłączenie
odpowiedzialności PZU SA, o którym mowa w § 30 ust. 1 pkt 23 OWU, nie ma
zastosowania w umowach ubezpieczenia dotyczących podróży poza granice RP zawartych
na okres ubezpieczenia nie dłuższy niż 30 dni w przypadku nagłego zachorowania
ubezpieczonego na COVID-19. Ponadto ustala się, że przysługujące ubezpieczonemu na
podstawie OWU świadczenia z tytułu nagłego zachorowania na COVID-19 będą
realizowane, o ile będzie to zgodne z przepisami prawa wydanymi przez właściwe władze,
dotyczącymi przeciwdziałanie epidemii czyli zwalczanie zakażeń wirusem SARS-CoV-2
i zachorowań na COVID-19.

Witam, nie znalazłem tego zapisu w OWU Wojażera, prośba o podesłanie linka gdzie jest ten zapis. Dzięki
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.07.2020 09:45

Zwirek76 napisał(a):
(...)

Witam, nie znalazłem tego zapisu w OWU Wojażera, prośba o podesłanie linka gdzie jest ten zapis. Dzięki

Bo pewnie nie ma tego w OWU - ich nie zmieniają jak rękawiczek - tylko w POLISACH, jak wspomniał erykus.
erykus
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) erykus » 30.07.2020 10:18

Mikromir napisał(a):
Zwirek76 napisał(a):
(...)

Bo pewnie nie ma tego w OWU - ich nie zmieniają jak rękawiczek - tylko w POLISACH, jak wspomniał erykus.

Dokładnie, na polisie w postanowieniach dodatkowych.
trajano
Croentuzjasta
OC w życiu prywatnym- jakie wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 02.08.2020 15:53

Szukam ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, które będzie obejmowało również to co przydarzy mi się w wynajętym apartamencie. Wszystkie które znalazłem na rankomacie mają wyłączenie m.in. dotyczące mienia które jest mi wynajęte lub pozostawione pod moją pieczą. W zasadzie wykluczają wszystko to, co może się wydarzyć, a odpowiadają jedynie za to, co zdarza się bardzo rzadko lub w ogóle. Czy ktoś może mi coś polecić?
Janusz Bajcer
Moderator
Re: OC w życiu prywatnym- jakie wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2020 16:46

aro_40
Croentuzjasta
Ubezpieczenie z COVID

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 14.08.2020 19:42

Przymierzamy się do wyjazdu do CRO i stąd moje pytanko, czy ktos spotkał się z ubezpieczeniem turystycznym obejmującym nie tylko pokrycie kosztów leczenia COVID, ale także ewentualne pokrycie kosztów kwarantanny?
Zacheusz
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 21.08.2020 13:51

Czwarty raz w Chorwacji, tyle samo razy wykupowałem ubezpieczenie turystyczne, ale niestety pierwszy raz miałem szkodą i musiałem skorzystać z ubezpieczenia. Tym razem, pierwszy raz wykupiłem ubezpieczenie z TU Europa. Pech chciał, że mój synio (1rok i 4 miesięcy) szalał na promenadzie w Breli i niestety przewrócił się i uderzył głową w krawężnik. Syn płakał a guz rósł. Zaczęliśmy poszukiwać lekarza i trafiliśmy na taka osobę i na jej gabinet prywatny również w BRELI. Po ogólnym badaniu i otrzymaniu skierowania do szpitala - w razie jakby coś się działo- zapłaciliśmy 390 KUN za jej usługę. Potem sprawę tego samego dnia zgłosiłem na infolinię w/w Towarzystwa. Po powrocie w poniedziałek wysłałem do TU EUROPA paragony, formularz itp. Pieniążki już w środę miałem na koncie. Cała sprawa zakończyła się dobrze zarówno z synem jak i z ubezpieczycielem. Także muszę tu napisać, iż z tym ubezpieczycielem, w przypadku takiej szkody, wszystko odbyło się wręcz idealnie. Z pewnością kolejne moje zagraniczne wojaże przywiążą mnie do tego ubezpieczyciela na dłużej.
stachan
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.08.2020 18:33

A TU Europa nie wymaga, aby najpierw zgłosić szkodę do nich po czym oni wskazują lekarza?
Zacheusz
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 21.08.2020 18:37

Można na 2 sposoby. Oni mogą wezwać lekarza i wtedy idzie bezgotowkowo. Dowiedziałem się po fakcie, ale też kase odzyskałem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019