Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 28.07.2020 20:07

Poczytajcie ten wątek kilka stron wstecz - już chyba wszystko o zakresie ubezpieczenia w kontekście Covid-19 zostało napisane...

I prosiłbym, aby nie łudzić się, że w przypadku ubezpieczenia na 10-12 dni ktokolwiek będzie Was leczył w klasie biznesowej szpitala chorwackiego - zanim Was porządnie zdiagnozują, to... ubezpieczenie wygaśnie. I tyle. Nawet Was do Polski nie przewiozą, bo są towarzystwa, które wprost informują o tym, że chorych na Covid-19 nie będą transportować do Polski do czasu całkowitego wyleczenia.

Skończcie zatem panikować! Jedynym sensownym wyjściem, jeśli już tak bardzo boicie się zachorowania na Covid-19 jest zawarcie umowy na minimum 90 dni z opcją kontynuacji leczenia w Polsce. Jednak składka może nie ucieszyć...

Zresztą - czy ktoś słyszał o tym, że jakiś Polak zachorował podczas kilkudniowego pobytu w Chorwacji??? No właśnie... Lepiej ubezpieczcie się od różnych urazów i przeziębień, a nie łudźcie się, że suma ubezpieczenia na trylion milionów zapewni Wam jakiekolwiek leczenie na Covid - 19 :roll:

Bagaż sobie ubezpieczcie (bo mogą Wam ukraść coś z pokoju), naprawę zęba (bo możecie wyrżnąć orła przy basenie na mokrej posadzce), od złamania nogi czy ręki się ubezpieczcie. Takimi problemami sugeruję się przejmować podczas kilkudniowego wyjazdu, a nie koronawirusem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.07.2020 20:30

stachan napisał(a):(...) a nie łudźcie się, że suma ubezpieczenia na trylion milionów zapewni Wam jakiekolwiek leczenie na Covid - 19 :roll:
Kosz samego leczenia pokrywa NFZ w ramach posiadanego w PL ubezpieczenia, dlatego tak ważne jest tym roku mieć ze sobą kartę EKUZ.
erykus
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) erykus » 29.07.2020 10:19

Od 16.07.2020 PZU wprowadziło zapis w polisach.

Postanowienia dodatkowe
1. Ustala się, z zachowaniem pozostałych, niezmienionych niniejszą klauzulą postanowień
Ogólnych warunków ubezpieczenia PZU Wojażer ustalonych uchwałą nr UZ/307/2019
Zarządu PZU SA z dnia 21 listopada 2019 r., zwanych dalej „OWU”, że wyłączenie
odpowiedzialności PZU SA, o którym mowa w § 30 ust. 1 pkt 23 OWU, nie ma
zastosowania w umowach ubezpieczenia dotyczących podróży poza granice RP zawartych
na okres ubezpieczenia nie dłuższy niż 30 dni w przypadku nagłego zachorowania
ubezpieczonego na COVID-19. Ponadto ustala się, że przysługujące ubezpieczonemu na
podstawie OWU świadczenia z tytułu nagłego zachorowania na COVID-19 będą
realizowane, o ile będzie to zgodne z przepisami prawa wydanymi przez właściwe władze,
dotyczącymi przeciwdziałanie epidemii czyli zwalczanie zakażeń wirusem SARS-CoV-2
i zachorowań na COVID-19.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 29.07.2020 10:39

alechandro napisał(a):Tutaj na forum kolega wszystko ładnie wyjaśnił, chyba pavlo.

Posty kolegi Pavlo powinny być podpięte jako lektura obowiązkowa. Dużo cennych informacji dla laików. A większość z nas nie ma o tym zbyt dużego pojęcia.


Ja zapytam o coś innego. Czy są jakieś sensowne porównywarki ubezpieczeń turystycznych? Warto od tej strony ruszyć temat a dopiero potem czytać OWU?
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 29.07.2020 11:03

Jeżeli lubicie drinkować to polecam rozszerzyć ubezpieczenie o klauzulę alkoholową
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.07.2020 17:38

empire13 napisał(a):
Ja zapytam o coś innego. Czy są jakieś sensowne porównywarki ubezpieczeń turystycznych? Warto od tej strony ruszyć temat a dopiero potem czytać OWU?



Pewnie że są:

https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/?calculationId=ZC0M0O#/s/first

https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/?calculationId=ZC0M0K#/s/first
Zwirek76
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zwirek76 » 30.07.2020 09:12

erykus napisał(a):Od 16.07.2020 PZU wprowadziło zapis w polisach.

Postanowienia dodatkowe
1. Ustala się, z zachowaniem pozostałych, niezmienionych niniejszą klauzulą postanowień
Ogólnych warunków ubezpieczenia PZU Wojażer ustalonych uchwałą nr UZ/307/2019
Zarządu PZU SA z dnia 21 listopada 2019 r., zwanych dalej „OWU”, że wyłączenie
odpowiedzialności PZU SA, o którym mowa w § 30 ust. 1 pkt 23 OWU, nie ma
zastosowania w umowach ubezpieczenia dotyczących podróży poza granice RP zawartych
na okres ubezpieczenia nie dłuższy niż 30 dni w przypadku nagłego zachorowania
ubezpieczonego na COVID-19. Ponadto ustala się, że przysługujące ubezpieczonemu na
podstawie OWU świadczenia z tytułu nagłego zachorowania na COVID-19 będą
realizowane, o ile będzie to zgodne z przepisami prawa wydanymi przez właściwe władze,
dotyczącymi przeciwdziałanie epidemii czyli zwalczanie zakażeń wirusem SARS-CoV-2
i zachorowań na COVID-19.


Witam, nie znalazłem tego zapisu w OWU Wojażera, prośba o podesłanie linka gdzie jest ten zapis. Dzięki
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.07.2020 09:45

Zwirek76 napisał(a):
erykus napisał(a):Od 16.07.2020 PZU wprowadziło zapis w polisach.
(...)


Witam, nie znalazłem tego zapisu w OWU Wojażera, prośba o podesłanie linka gdzie jest ten zapis. Dzięki

Bo pewnie nie ma tego w OWU - ich nie zmieniają jak rękawiczek - tylko w POLISACH, jak wspomniał erykus.
erykus
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) erykus » 30.07.2020 10:18

Mikromir napisał(a):
Zwirek76 napisał(a):
erykus napisał(a):Od 16.07.2020 PZU wprowadziło zapis w polisach.
(...)


Witam, nie znalazłem tego zapisu w OWU Wojażera, prośba o podesłanie linka gdzie jest ten zapis. Dzięki

Bo pewnie nie ma tego w OWU - ich nie zmieniają jak rękawiczek - tylko w POLISACH, jak wspomniał erykus.



Dokładnie, na polisie w postanowieniach dodatkowych.
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007
OC w życiu prywatnym- jakie wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 02.08.2020 15:53

Szukam ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, które będzie obejmowało również to co przydarzy mi się w wynajętym apartamencie. Wszystkie które znalazłem na rankomacie mają wyłączenie m.in. dotyczące mienia które jest mi wynajęte lub pozostawione pod moją pieczą. W zasadzie wykluczają wszystko to, co może się wydarzyć, a odpowiadają jedynie za to, co zdarza się bardzo rzadko lub w ogóle. Czy ktoś może mi coś polecić?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: OC w życiu prywatnym- jakie wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2020 16:46

aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009
Ubezpieczenie z COVID

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 14.08.2020 19:42

Przymierzamy się do wyjazdu do CRO i stąd moje pytanko, czy ktos spotkał się z ubezpieczeniem turystycznym obejmującym nie tylko pokrycie kosztów leczenia COVID, ale także ewentualne pokrycie kosztów kwarantanny?
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 21.08.2020 13:51

Czwarty raz w Chorwacji, tyle samo razy wykupowałem ubezpieczenie turystyczne, ale niestety pierwszy raz miałem szkodą i musiałem skorzystać z ubezpieczenia. Tym razem, pierwszy raz wykupiłem ubezpieczenie z TU Europa. Pech chciał, że mój synio (1rok i 4 miesięcy) szalał na promenadzie w Breli i niestety przewrócił się i uderzył głową w krawężnik. Syn płakał a guz rósł. Zaczęliśmy poszukiwać lekarza i trafiliśmy na taka osobę i na jej gabinet prywatny również w BRELI. Po ogólnym badaniu i otrzymaniu skierowania do szpitala - w razie jakby coś się działo- zapłaciliśmy 390 KUN za jej usługę. Potem sprawę tego samego dnia zgłosiłem na infolinię w/w Towarzystwa. Po powrocie w poniedziałek wysłałem do TU EUROPA paragony, formularz itp. Pieniążki już w środę miałem na koncie. Cała sprawa zakończyła się dobrze zarówno z synem jak i z ubezpieczycielem. Także muszę tu napisać, iż z tym ubezpieczycielem, w przypadku takiej szkody, wszystko odbyło się wręcz idealnie. Z pewnością kolejne moje zagraniczne wojaże przywiążą mnie do tego ubezpieczyciela na dłużej.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.08.2020 18:33

A TU Europa nie wymaga, aby najpierw zgłosić szkodę do nich po czym oni wskazują lekarza?
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 21.08.2020 18:37

Można na 2 sposoby. Oni mogą wezwać lekarza i wtedy idzie bezgotowkowo. Dowiedziałem się po fakcie, ale też kase odzyskałem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone