Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
damianisko5
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 22.07.2020 15:25

Generali.
3 miesiące boksów z przedstawicielstwem Generali w Cro oraz z Rzecznikiem Finansowym d/s odszkodowań.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.07.2020 21:36

Ja z Generali korzystałam z KL rok temu w Grecji. Wszystko super, pomoc i opieka przez telefon i zwrot kosztów leczenia po powrocie do kraju zgodnie z zapisami OWU i tymże terminie. Płaciłam za leczenie z własnej kieszeni na miejscu bo wybrałam leczenie w prywatnej klinice, która nie zgadzała się na rozliczenie bezgotówkowe - to był mój wybór.
Ja polecam. Kolejny wrześniowy lot, grudniowy wypad do Luksemburga oraz teraz Chorwacja także z Generali.
Koenig
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 24.07.2020 08:25

Od czego zależy wysokość składki? Od ilości dni? Jestem trochę zaskoczony bo kalkulator na stronie Axa policzył mi 99 zł za 4 osoby na 10 dni. Pakiet Travel Large Family. Wydaj mi się dość tanio, myślałem, że będzie przynajmniej dwa razy tyle.

Koszty leczenia 30 000€
NNW 4 000€
Bagaż 400€
OC 50 000€

Myślicie, że to dobra oferta?
alechandro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alechandro » 24.07.2020 08:38

Koenig napisał(a):Myślicie, że to dobra oferta?

Właśnie nie, takie jest moje zdanie. Składka w głównej mierze zależy od sum. Tutaj na forum kolega wszystko ładnie wyjaśnił, chyba pavlo.
Natalnika
Autostopowicz
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natalnika » 28.07.2020 10:40

Dzień dobry, nie wiem, gdzie szukać informacji: czy warto poza ubezpieczeniem zdrowotnym złożyć jakieś dokumenty np. na EKUZ? Będę wdzięczna za sugestie, bo zaczynam panikować, a wyjazd za parę dni...
ruurza
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruurza » 28.07.2020 10:44

Natalnika napisał(a):Dzień dobry, nie wiem, gdzie szukać informacji: czy warto poza ubezpieczeniem zdrowotnym złożyć jakieś dokumenty np. na EKUZ? Będę wdzięczna za sugestie, bo zaczynam panikować, a wyjazd za parę dni...

Co to znaczy złożyć jakieś dokumenty? Gdzie chcesz składać? Karta EKUZ jest właśnie potwierdzeniem posiadania ubezpieczenia zdrowotnego w kraju i zawsze warto (a nawet zaryzykuję stwierdzenie, że trzeba) ją mieć podczas wyjazdu za granicę. Oprócz tego można wykupić ubezpieczenie turystyczne, zawsze to dodatkowe zabezpieczenie.
alechandro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alechandro » 28.07.2020 10:45

Nie wiadomo o co Tobie chodzi, poczytaj tutaj :
dodatkowe-ubezpieczenie-zdrowotne-t36823.html
EKUZ to jedno - wyrabiasz na miejscu w NFZ, ubezpieczenie dodatkowe to drugie.
Goniaa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 28.07.2020 11:04

Natalnika napisał(a):Dzień dobry, nie wiem, gdzie szukać informacji: czy warto poza ubezpieczeniem zdrowotnym złożyć jakieś dokumenty np. na EKUZ? Będę wdzięczna za sugestie, bo zaczynam panikować, a wyjazd za parę dni...

Spokojnie idziesz w swoim mieście do oddziału NFZ i wyrabiasz karty EKUZ od ręki. Wypełnia się wniosek i wydają. W moim mieście oddział NFZ znajduje się przy Starostwie Powiatowym, możemy Ciebie podobnie. Od kilku lat wyrabiamy kartę na wyjazd.
SingSing74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 28.07.2020 11:12

Nie widzę w waszych wyliczeniach pozycji "transport medyczny".
EKUZ tego nie obejmuje, a taki transport potrafi sporo kosztować, więc wybierając ubezpieczenie pytajcie o tę kwestię.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.07.2020 11:18

Koenig napisał(a):Koszty leczenia 30 000
Myślicie, że to dobra oferta?
KL masz niskie, więc i składka niska. Masz leczenie w przypadku potwierdzenia covid? Nas, cw cenie transport zwłok, zakwaterowanie dla rodziny chorego na np. 3 dni czy transport medyczny? To powinno być w szczegółach KL. Sprawdź sobie to....
leswac
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 28.07.2020 11:22

Natalia Ty poważne pytasz ?
przecież EKUZ to podstawa zwłaszcza w dzisiejszych czasach. cokolwiek się stanie warto ją mieć.
mój syn kiedyś nadepnął na deskę z gwoździem biegając po trawie z tamtejszymi dzieciakami. jazda z gospodarzami do szpitala w Zadarze. zobaczyli EKUZ wszystko sprawnie szybko i bez pytań. opatrzony zaszczepiony zaopatrzony. wszystko trwało kilka chwil i żeby było śmiesznie poza kolejnością. ja dodatkowo mam oddzielne ubezpieczenie turystyczne w Generalli na sumę 700.000 na 2 osoby i sam nie wiem czy to wystarczy.
wyjazd 5 sierpnia.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
alechandro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alechandro » 28.07.2020 11:35

Chyba obecnie najlepszą ofertę wraz z Covid ma TU Europa oraz Generali.
Natalnika
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natalnika » 28.07.2020 17:48

Dziękuję za odpowiedzi. No, laikiem jestem i serio pytałam, wiem, wstyd...ale wolę zapytać, niż obudzić się z ręką w nocniku. Załatwiłam dziś EKUZ od ręki, znajomy ma podesłać pomysł na dodatkowe ubezpieczenie... Ostatnie zmartwienie, to jak się pozbyć lęku, gdy wszyscy wokoło pytają: nie boicie się, albo gratulują odwagi...
marco156
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 28.07.2020 18:42

alechandro napisał(a):Chyba obecnie najlepszą ofertę wraz z Covid ma TU Europa oraz Generali.

A czy ta oferta firm ubezpieczeniowych dot. COViD to nie jakaś ściema ?Na stronie www jednej z firm było napisane na czerwono, że pokrywają koszty leczenia związane z COVID, ale w OWU już nic o tym nie było.Przy kalkulacji tylko była ogólna suma do której będą leczyć i przewozić ciało do PL W NFZ mi powiedzieli, że na podstawie karty EKUZ będą nas leczyć w Chorwacji dokładnie tak samo jak Chorwata, nawet jeśli będzie to pobyt w szpitalu. Jeśli jest jakis przepis, że do danej usługi medycznej Chorwat dopłaca jakiś procent jej wartości to my również będziemy musieli dokładnie tyle samo zapłacić z własnej kieszeni. NFZ nie pokryje natomiast kosztów transportu medycznego do domu i to jest dla nas bardzo istotne przy wykupowaniu dodatkowego ubezpieczenia. Gdzieś czytałem, że jak będąc w Cro okaże się, że mam koronawirusa to na swój koszt będę musiał poddać się kwarantannie.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.07.2020 19:52

marco156 napisał(a): W NFZ mi powiedzieli, że na podstawie karty EKUZ będą nas leczyć w Chorwacji dokładnie tak samo jak Chorwata, nawet jeśli będzie to pobyt w szpitalu. Jeśli jest jakis przepis, że do danej usługi medycznej Chorwat dopłaca jakiś procent jej wartości to my również będziemy musieli dokładnie tyle samo zapłacić z własnej kieszeni.
Dokładnie. Zapłacisz max.10% kosztów i właśnie te koszty pokrywa dodatkowe ubez. W przypadku Generali wygląda to tak: dzwonisz że jesteś chory i oni mówią Ci co masz robić. Potem telefonicznie są z Tobą w kontakcie (czy z żoną jak ustalicie) i ustalacie też sposób rozliczenia tych dodatkowych kosztów (tu ważne jest też podejście placówki do leczenia).

marco156 napisał(a): NFZ nie pokryje natomiast kosztów transportu medycznego do domu i to jest dla nas bardzo istotne przy wykupowaniu dodatkowego ubezpieczenia.
W Generali to jest.

marco156 napisał(a): Gdzieś czytałem, że jak będąc w Cro okaże się, że mam koronawirusa to na swój koszt będę musiał poddać się kwarantannie.
to prawda, czytałam to na chorwackiej stronie przed swoim wyjazdem. W PL kwarantanne też masz na swój koszt.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019