Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karolekw
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 05.05.2015
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolekw » 05.07.2020 23:21

Na początku sierpnia wybieram się na 3 tygodnie (KRK, Rab, Pag) , czy ktoś mi podpowie, który ubezpieczyciel ma najlepsza ofertę ubezpieczenia (chociażby brak wykluczenia Covida w odpowiedzialności).
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019
Ubezpieczenie podróżne. COVID

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 06.07.2020 06:50

Witam. Niebawem planuję wyjazd. Tradycyjnie na każdą taką okazję wykupuję ubezpieczenie podróżne od KL, assistance itp.
W tym roku sytuację oczywiście komplikuje Covid. Rozejrzałem się po portalach ubezpieczeniowych i wynika z nich, że ubezpieczyciele rozróżniają stany epidemii (stan wyjątkowy, stan epidemii , stan zagrożenia , itp.) . Jedni wykluczają w takim wypadku odpowiedzialność inni nie. Najczęstsze jest stosowanie ochrony gdy stan zostanie ogłoszony już po zakupie polisy. Moje podstawowe pytanie do Was to czy wiecie jaki stan wprowadziła Chorwacja?
Ewentualnie może ktoś z Was rozłożył na czynniki pierwsze oferty ubezpieczycieli i może coś polecić? Pozdrawiam.

Kolego @karolekw znajdziesz odpowiedź np. na rankomat albo innych pośredniczących serwisach, które nie wykluczają. Natomiast w różnym zakresie. Stąd to moje pytanie o to jaki jest stan ogłoszony w Cro.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 08.07.2020 17:21

Co Wam da ubezpieczenie turystyczne na wypadek Covid-19 przy polisie do wyjazdu na 7-14 dni? Przecież te polisy są ograniczone czasowo...
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 08.07.2020 21:45

stachan napisał(a):Co Wam da ubezpieczenie turystyczne na wypadek Covid-19 przy polisie do wyjazdu na 7-14 dni? Przecież te polisy są ograniczone czasowo...

Jakie ograniczenie masz na myśli ? To, że wykupujesz je na okres swojego wyjazdu ? W moim przekonaniu powinno mi dać pokrycie ewentualnych kosztów leczenia (takich których nie dostanę od ekuz). Kwarantanny raczej nikt nie sfinansuje z tego co się zorientowałem niestety.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 10.07.2020 19:10

Ograniczenia czasowe - zakładając, że jedziesz na 10 dni - Twoja polisa również będzie działać 10 dni. W sytuacji, gdy objawy chorobowe pojawią się (w co szczerze wątpię) podczas wyjazdu, to ubezpieczenie wygaśnie zanim porządnie Cię zdiagnozują. Dopiero wtedy będzie problem...
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 11.07.2020 10:35

Wiesz. O ubezpieczeniach trudno dyskutować, ponieważ jak wszyscy wiemy "prawdziwy" i pełny zakres ochrony zawierają OWU a są to dokumenty często opasłe ... zawierające wiele wykluczeń ...obostrzeń itp. Niemniej mam nadzieję, że nie masz racji. W jednym z OWU pierwszym z brzegu o kosztach leczenia napisano jak poniżej. Ja rozumiem to tak, że jeśli trafię do szpitala w 5 dniu z 10 na które jadę to 30 dni w szpitalu mnie obejmuje. Nie jest chyba tak, że wypiszą mnie po 3 dniach bo się polisa kończy? Czy jest ?
Jeśli są tutaj spece od ubezpieczeń to może niech coś podpowiedzą.

"Ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia do dnia, w którym stan zdrowia
Ubezpieczonego pozwala na transport do kraju zamieszkania, jednak nie
dłużej niż przez 90 dni, licząc od daty zajścia wypadku ubezpieczeniowego.
4. W przypadku, gdy całkowite koszty leczenia szpitalnego zostaną zrefundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach posiadanej przez
Ubezpieczonego ważnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego,
Ubezpieczyciel wypłaci Ubezpieczonemu dzienne świadczenie szpitalne
w wysokości 200 PLN za każdy dzień pobytu w szpitalu za granicą, trwającego minimum 4 dni, jednakże nie więcej niż za 30 dni."
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 11.07.2020 22:20

OK - brzmi fajnie, ale wspominałem już wcześniej o oświadczenie AXA na wypadek zachorowania na Covid-19:

Ewentualna repatriacja ubezpieczonego ze względów medycznych będzie możliwa po całkowitym wyleczeniu i przejściu kwarantanny, zgodnie z aktualnymi zaleceniami służb medyczno-sanitarnych danego kraju.


Dlatego ja osobiście uważam, że dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne w sezonie 2020 należy bardziej traktować jako opłacenie bezpłatnej wizyty / wizyt lekarskich, ale raczej nie ze wskazaniem na koronawirusa. Zresztą... mamy niemal połowę lipca - czy ktoś słyszał o Polakach zakażonych podczas wyjazdu do Chorwacji? :wink:
Smelbo
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smelbo » 16.07.2020 10:13

I ktoś kupił w ostatnim czasie ubezpieczenie turystyczne? Z tego co widze to warta wychodzi dość dobrze. 3 osoby 14 dni 250zł. Jest cos lepszego?
sergi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 17.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sergi » 16.07.2020 11:35

Jeżeli masz konto w mbanku to zakładasz usługę wielowalutową (za free) przydaje się (coś typu revolut) i mkantor. Dziąki temu masz 15% zniżki na ubezpieczenie turystyczne. 2 osoby 140 zł na 14 dni (w tym oc, bagaż i inne pierdoły), wersja średnia 100 000 Euro leczenie, wersja za 180 zł 150 000 Euro koszty leczenia. Lub po prostu bez usługi kupujesz, ale bez zniżki. Firmuje to AXA.
Smelbo
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smelbo » 16.07.2020 12:01

sergi napisał(a):Jeżeli masz konto w mbanku to zakładasz usługę wielowalutową (za free) przydaje się (coś typu revolut) i mkantor. Dziąki temu masz 15% zniżki na ubezpieczenie turystyczne. 2 osoby 140 zł na 14 dni (w tym oc, bagaż i inne pierdoły), wersja średnia 100 000 Euro leczenie, wersja za 180 zł 150 000 Euro koszty leczenia. Lub po prostu bez usługi kupujesz, ale bez zniżki. Firmuje to AXA.


Tylko to nie obejmuje Covida. A to z Warty tak.
W AXA za 3 osoby pewnie około 200.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 16.07.2020 18:08

Kwoty składek zależą od sumy ubezpieczenia. Dodatkowo dość znacznie zwyżkuje składka w przypadku zaznaczenia opcji ubezpieczenia bagażu.

Osobiście uważam, że suma ubezpieczenia wyższa niż 100.000 jest konieczna w uzasadnionych przypadkach.

Ubezpieczenie bagażu należy wybrać po uważnym zapoznaniu się z OWU.

Przy dzieciach przydaje się OC.

NNW nie jest konieczne, jeśli ktoś już je ma w ramach innego ubezpieczenia.

edit:

Odnośnie ofert bankowo - kartowych, to warto zwrócić uwagę na ofertę Diners Club - jeżeli Wasz wniosek o wydanie ich karty płatniczej zostanie zaakceptowany, to w ramach jej użytkowania otrzymujecie bezpłatne ubezpieczenie podróży zagranicznej, gdzie ubezpieczyciel (Allianz) oferuje następujące warunki:

Diners Club TRAVELER.jpg


Oczywiście karta jest płatna, ale opłata roczna na przykład dla karty Diners Club TRAVELER wynosi 100 złotych, więc i tak znacznie taniej niż składka na popularne warianty ubezpieczeń turystycznych.
sergi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 17.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sergi » 16.07.2020 19:39

U mnie wyszło to tak (chyba bez covida) ale przekonała mnie wysoka suma zwrotu kosztów leczenia. Reszta była dla mnie drugoplanowa.

Koszty leczenia / Medical expenses 100 000 EUR
Natychmiastowa pomoc assistance / Assistance 100 000 EUR
Opóźnienie lotu / Flight delay insurance 200 EUR
Następstwa nieszczęśliwych wypadków / Personal accident 4 000 EUR
Bagaż / Baggage 400 EUR
Odpowiedzialność cywilna / Third party liability 50 000 EUR

2 osoby dorosłe, 15 dni, 147,90 PLN (to jest to o czym pisze w poscie powyżej)
coolin
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 22.07.2020 10:50

Generali czy Warta, które ubezpieczenie będzie lepsze ??? Korzystał ktoś podczas wakacji ???
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3438
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 22.07.2020 13:12

Miałem Wartę a potem Generali. Niestety musiałem skorzystać z polisy po wypadku na Hvarze. Szczegółów tu nie podam, bo traumatyczne to były wydarzenia. Ostatecznie wszystko skończyło się szczęśliwie tam na miejscu i tu w Pl w kwestii odszkodowania.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1970
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.07.2020 15:13

damianisko5 napisał(a):Ostatecznie wszystko skończyło się szczęśliwie tam na miejscu i tu w Pl w kwestii odszkodowania.

Musiałeś się z ubezpieczycielem "boksować" czy nie było problemów z odszkodowaniem?
Odszkodowanie dotyczyło Warty czy Generali?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone