Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marianos
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marianos » 23.06.2020 18:28

Taki zapis w OWU ma AXA Asistance:

2.Za Zdarzenie ubezpieczeniowe w przypadku ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance medycznego uważa się Nagłe zachorowanie, Zachorowanie na COVID-19 lub Nieszczęśliwy wypadek Ubezpieczonego, do którego doszło w Okresie ubezpieczenia w trakcie Podróży, i które wymaga niezwłocznego podjęcia leczenia za granicą, mającego na celu ustabilizowanie stanu zdrowia Ubezpieczonego do tego stopnia, aby był on w stanie kontynuować Podróż lub wrócić do Kraju stałego zamieszkania i ewentualnie wówczas kontynuować leczenie.

Także myślę że to warto wykupić bo jasno pisze że obejmuje covid 19. Jak myślicie?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.06.2020 19:15

alechandro napisał(a):Jeszcze za bardzo nie wgłębiałem się w temat ale czy tego rodzaju klauzule gwarantuje PZU lub Allianz ? Inne towarzystwa niezbyt mnie interesują gdyż miałem niejedne przeboje z jakimiś linkami, axami i innymi tego typu niszowymi.
Rozczaruję Ci ale PZU jak dobrze pamiętam to jako pierwsze covid wykluczyło. Allianz też nie ma.
Na prawdę polecam Generali, wybrałam leczenie w prywatnej klinice, za co płaciłam z własnej kasy (tak się z kliniką umówiłam, bo było szybciej) a potem nadzór ze strony Generali telefonicznie, co się dzieje, jak się czuje, że sprawdzają przebieg leczenia, transport, hotel zorganizuję itp. Potem zwrot kasy bez żadnych problemów w ustalonym terminie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2020 20:11

Pomyślę, Generali kiedyś miałem grupowe ale nie miałem okazji skorzystać na szczęście. Z innymi typu linki i inne wynalazki miałem przeboje.
TosiaTosia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 21.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) TosiaTosia » 24.06.2020 18:55

Podzielcie się info - kupujecie polisę na stronie Axa / Generali, czy przez agencję? Przez agencję pewnie drożej, ale kupując samemu obawiam się, że nie zaznaczę wszystkich potrzebnych opcji, zwłaszcza jeśli chodzi o covid...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.06.2020 19:09

Do tej pory zawsze agent, ale pewnie teraz będzie on-line. Zrób sobie symulacje, popatrz na cenę. Spisz parametr i zobacz u agenta i niech ci wyjaśni co i jak i skąd różnica. Jak masz czas to nawet z ciekawości bym popatrzyła.
TosiaTosia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 21.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) TosiaTosia » 24.06.2020 19:54

piekara114 napisał(a):Do tej pory zawsze agent, ale pewnie teraz będzie on-line. Zrób sobie symulacje, popatrz na cenę. Spisz parametr i zobacz u agenta i niech ci wyjaśni co i jak i skąd różnica. Jak masz czas to nawet z ciekawości bym popatrzyła.


Na jutro powinnam mieć dwie oferty, to wrzucę
Karotka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.06.2015
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karotka » 25.06.2020 06:01

Wykupowaliście dodatkowe ubezpieczenie? Ja zawsze z Hestii i korzystałam nie raz na wyjeździe (zawsze bezproblemowo). No ale teraz jest covid i hestia tego nie ogarnia. Zaproponowano nam Generali, podobno nie wyklucza COVID, ale nigdy nie korzystałam z ich usług. Macie jakieś doświadczenia? Chodzi mi głównie o bezgotówkowe załatwianie spraw, to lepsze niż zapłać a my może ci oddamy
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 25.06.2020 06:35

Ups
Ostatnio edytowano 07.07.2020 06:41 przez stew666, łącznie edytowano 1 raz
Kajetan18
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.06.2020
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kajetan18 » 25.06.2020 07:11

Dzień Dobry, jestem nowa, podczytuje bo jestem zainteresowana tematem

Co do ubezpieczenia kosztów leczenia chętnie się wypowiem, Hestia super, Generali jeszcze bardziej--to jedno z lepszych ubezpieczen na rynku jeśli chodzi o KL. Także spokojnie można brać i korzystać
Użytkownik usunięty
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2020 07:14

Kajetan18 napisał(a):Dzień Dobry, jestem nowa, podczytuje bo jestem zainteresowana tematem

Co do ubezpieczenia kosztów leczenia chętnie się wypowiem, Hestia super, Generali jeszcze bardziej--to jedno z lepszych ubezpieczen na rynku jeśli chodzi o KL. Także spokojnie można brać i korzystać




Szczególy?
marek.siedlce
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 17.06.2020
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.siedlce » 25.06.2020 07:19

Dziś będę załatwiał ubezpieczenie. Jak coś kupię to dam znać jak wygląda zakres i koszt
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 25.06.2020 07:20

Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 25.06.2020 07:58

Karotka napisał(a):Wykupowaliście dodatkowe ubezpieczenie? Ja zawsze z Hestii i korzystałam nie raz na wyjeździe (zawsze bezproblemowo). No ale teraz jest covid i hestia tego nie ogarnia. Zaproponowano nam Generali, podobno nie wyklucza COVID, ale nigdy nie korzystałam z ich usług. Macie jakieś doświadczenia? Chodzi mi głównie o bezgotówkowe załatwianie spraw, to lepsze niż zapłać a my może ci oddamy

Ja załatwiałem telefonicznie u mojego brokera na 1 dzień przed wyjazdem (w Boże Ciało :D ), bo do końca nie wiedziałem, od kiedy mnie wypuszczą z kraju. Polisa z Warty na 17 dni za 229 zł dla dwóch osób. Płatność internetowa na podstawie linka przesłanego na maila wraz z wystawioną polisą (do wydrukowania).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.06.2020 08:07

stew666 napisał(a):
Karotka napisał(a):Wykupowaliście dodatkowe ubezpieczenie? Ja zawsze z Hestii i korzystałam nie raz na wyjeździe (zawsze bezproblemowo). No ale teraz jest covid i hestia tego nie ogarnia. Zaproponowano nam Generali, podobno nie wyklucza COVID, ale nigdy nie korzystałam z ich usług. Macie jakieś doświadczenia? Chodzi mi głównie o bezgotówkowe załatwianie spraw, to lepsze niż zapłać a my może ci oddamy

Podpinam się pod ww pytanie..
Jest wątek o dodatkowych ubezpieczeniach.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.06.2020 08:08

Krisv napisał(a):
Karotka napisał(a):Wykupowaliście dodatkowe ubezpieczenie? Ja zawsze z Hestii i korzystałam nie raz na wyjeździe (zawsze bezproblemowo). No ale teraz jest covid i hestia tego nie ogarnia. Zaproponowano nam Generali, podobno nie wyklucza COVID, ale nigdy nie korzystałam z ich usług. Macie jakieś doświadczenia? Chodzi mi głównie o bezgotówkowe załatwianie spraw, to lepsze niż zapłać a my może ci oddamy

Ja załatwiałem telefonicznie u mojego brokera na 1 dzień przed wyjazdem (w Boże Ciało :D ), bo do końca nie wiedziałem, od kiedy mnie wypuszczą z kraju. Polisa z Warty na 17 dni za 229 zł dla dwóch osób. Płatność internetowa na podstawie linka przesłanego na maila wraz z wystawioną polisą (do wydrukowania).


Edit: Lechoo mnie już ubiegł. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone