Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 28.06.2019 13:14

Tym, którym zależy na wysokim OC i ubezpieczają też swoje mieszkania/domy podpowiem coś takiego: przy najbliższym odnowieniu polisy mieszkaniowej poszukajcie takiego ubezpieczyciela, co w swojej ofercie ma OC w życiu prywatnym obejmującym terytorium Europy i Basenu Morza Śródziemnego. Zróbcie to sobie powiedzmy na 100 tys.lub ile kto tam chce. Na wyjazd dokładacie w polisie turystycznej np. 200 tys. i już macie 300 tys. Najlepiej robić to w jednym TU (mniej bałaganu i większe zniżki), choć można w dwóch różnych. Tutaj też przy okazji, zwracajcie uwagę czy w OC danego TU są podlimity na jedno zdarzenie. Bo można mieć i 300 tyś. na OC, ale np. do 50 tys. na jedno zdarzenie i mina! Tak w ogóle OC jest bardzo specyficznym ubezpieczeniem i dość zawiłym. Jestem jego fanem w obecnym roszczeniowym świecie. Nikt z nas nie planuje, że coś narozrabia, ale różne rzeczy się zdarzają mimo naszej największej przezorności, ostrożności i pilnowania dzieci. Przypominam sobie sytuację sprzed kilku lat, kiedy mój zamożny sąsiad przyprowadził wypasione Audi wprost z salonu. Kilka dni później synek mojego innego sąsiada wybrał się rowerkiem zwiedzać osiedle i pech chciał, że audicę przerysował na całej długości lewego boku. Sytuacja mocno niemiła, bo ojciec tego dziecka nie miał takiego ubezpieczenia i do tego to bardzo uboga rodzina. Właściciel Audi pokrył to z własnej kieszeni nikogo po sądach nie ciągał, ale do dziś widzę, że jest NIESMAK. A jeśli chodzi o Chorwację nasz umiłowany kierunek wakacyjny, to zwróćcie uwagę co się czasem dzieje w wodzie przy plaży. Kajaki, deski, rowery wodne i snurkujący/nurkujący, skoki do wody i inne szaleństwa, tutaj można nie zapanować nad wszystkim.

Aaaa, jeszcze jedna rzecz odnośnie małych dzieci, troszkę starszych też i zupełnie niezwiązana z ubezpieczeniami.
Trzy lata temu oprócz moich dzieci, zabrałem kolegę mojego syna (obcy człowiek), miałem wciąż stracha, żebym to jakoś ogarnął, szczególnie tych dwóch 10-latków w wodzie. No i wymyśliłem, że kupię im w Decathlonie takie same dwie koszulki do pływania, jednocześnie chroniące przed słońcem. Powiem tak; strzał w DYCHĘ, wszędzie ich szybko namierzałem i w wodzie i na lądzie, żadnych oparzeń słonecznych. Sam dla siebie też wtedy nabyłem taką koszulkę i kremu UV używam tylko na twarz, albo wcale bo lepszy jest słomiany kapelusz. Jeszcze jedno spostrzeżenie; jak widzicie przy plaży sporo takich dziwnych bąbli na wodzie ( a sama woda kryształowa), to przyczyną są najczęściej właśnie zmywane te wszystkie smarowidła jakimi namaściliśmy swoje ciała. Chorwaci zrobili stosowne badania. Dlatego też, obserwuję powierzchnię wody i jak się da, to omijam te "bąbelki" szukając mniej obleganych miejsc.
Do zobaczenia w CRO :papa:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 28.06.2019 13:31

pavlo napisał(a):Właściciel Audi pokrył to z własnej kieszeni nikogo po sądach nie ciągał,

Raczej pokrył szkodę z ubezpieczenia AC ... ??
Jeśli miał ochronę zniżek a pewnie przy aucie premium takową opcję posiadał, nie wydał na naprawę ani grosza...

Warto prześledzić oferty ubezpieczeniowe banku w którym mamy konto.
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 28.06.2019 15:54

wikol napisał(a):
pavlo napisał(a):Właściciel Audi pokrył to z własnej kieszeni nikogo po sądach nie ciągał,

Raczej pokrył szkodę z ubezpieczenia AC ... ??
Jeśli miał ochronę zniżek a pewnie przy aucie premium takową opcję posiadał, nie wydał na naprawę ani grosza...

Warto prześledzić oferty ubezpieczeniowe banku w którym mamy konto.


To jest tylko Twoje ocenianie tej sprawy.Takich oceniaczy jest sporo: nie wiem co naprawdę się stało, nie wiem o co chodzi, nie wiem co kto posiadał, ale pewnie posiadał, lub powinien posiadać, ale się wypowiem odpowiedzialnie w tej sprawie. Mimo, że nie mam pojęcia o sprawie, to potrafię ocenić sprawę i wydać odpowiedzialną ocenę.STOP: Trochę umiaru poproszę w tych opiniach i ocenach, bo możesz być w całkowitym błędzie swojej oceny.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 29.06.2019 10:57

Jakie teraz ubezpieczenie wychodzi korzystnie cenowo ? Tylko takie, które ma klauzulę alkoholową ;)
konrad000
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad000 » 30.06.2019 17:36

ja dostałem ciekawą ofertę z allianz (trochę poniżej 100zl na osobę na 2 tygodnie, szeroki zakres...)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2019 18:17

Allianz ok, sam z tego korzystam bo z wynalazkami wolę nie ryzykować.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 30.06.2019 20:11

Mają alkoholową ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2019 20:19

Allianz jak najbardziej, 30 zł dodatkowo w zeszłym roku płaciłem.
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 30.06.2019 20:31

Ja podpowiem tak: zamiast szukać TU z klauzulą alkoholową, poszukajcie TU z porządnym zakresem ubezpieczenia i szybkim działaniem w kraju, w którym macie zamiar wypoczywać. A jak macie w zamiarze wybrać All Risk, to miejcie w głowie; że to wcale nie nie znaczy ubezpieczenie zawsze i od wszystkiego. Tam też są wyłączenia odpowiedzialności.
r19
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 12.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) r19 » 30.06.2019 21:02

Analizując oferty kilku towarzystw zwróciłem uwagę, że jeżeli chodzi o OC w życiu prywatnym to wyłączone były dzieci. Także lepiej sprawdzić.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 01.07.2019 17:55

alechandro napisał(a):Allianz jak najbardziej, 30 zł dodatkowo w zeszłym roku płaciłem.

Dzięki za info
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 01.07.2019 19:42

r19 napisał(a):Analizując oferty kilku towarzystw zwróciłem uwagę, że jeżeli chodzi o OC w życiu prywatnym to wyłączone były dzieci. Także lepiej sprawdzić.

Warto to dokładnie sprawdzić, bo to jest odpowiedź od mojego agenta:
Kwestia dzieci… zgodnie z K.C. dziecko do 13rż nie ponosi odpowiedzialności i żadne TU nie bierze odpowiedzialności za dzieci, co nie znaczy że nie wypłaci za szkodę. Bo wypłaci ale z odpowiedzialności rodzica. Taka jest procedura.

PS. to dotyczy Generali. Nie wiem jak u innych.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2019 22:40

pavlo napisał(a):Ja podpowiem tak: zamiast szukać TU z klauzulą alkoholową, poszukajcie TU z porządnym zakresem ubezpieczenia i szybkim działaniem w kraju, w którym macie zamiar wypoczywać.

Może warto przytoczyć jakieś przykłady ?
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 04.07.2019 21:14

Jestem na urlopie, ale zajrzałem do tego wątku.
Żadnego TU tutaj nie wskażę bo to może być potraktowane jako jego reklama.
Napisałem, na co zwracać uwagę przy wyborze i jakie może być działanie niektórych klauzul.
Napisałem, jak się należy zachować w razie zdarzenia i jakie informacje należy uzyskać od swojego agenta.
Niech każdy odpowiada sam za swój wybór.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 03.06.2020 19:30

Cześć,
Analizował ktoś już w tym roku kwestię dodatkowego ubezpieczenia ?. Mam na myśli nie EKUZ tylko dodatkowe od wszelkich wypadków i chorób.
Co roku biorę na wyjazd z AIG ale w związku z wirusem może ktoś/coś analizował ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone