Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.06.2020 16:38

Przeglądałem OWU Generali i epidemia widniała w 2-3 miejscach jako wykluczenia, tak więc Covid19 nie obejmuje ta polisa. Przynajmniej tę którą ja czytałem i znalazłem. Link jest niżej:
https://www.generali.pl/frontend-static ... direct.pdf
Wystarczy wyszukać słowo epidemia i mamy wszystko jak na tacy.
Dlatego nie jest prawdą że Generali daje ochronę przy koronawirusie.
Zdecydowałem sie na AXA bo tam jak wół na ich stronie pisze, że polisa koronawirusa obejmuje a i z rabatem który podałem fajna wychodzi cena.
https://axa.pl/o-nas/centrum-informacyj ... anica-512/
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3175
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 22.06.2020 18:57

A co dokładnie zapewnia AXA w sytuacji, gdy wystąpią objawy zakażenia?

W zasadzie nawet nie zapewniają organizacji ani kosztów powrotu do Polski. Leczenie objawowe mamy w ramach EKUZ. Ciekawe co zatem zapewnia AXA...?
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.06.2020 19:10

stachan napisał(a):A co dokładnie zapewnia AXA w sytuacji, gdy wystąpią objawy zakażenia?

W zasadzie nawet nie zapewniają organizacji ani kosztów powrotu do Polski. Leczenie objawowe mamy w ramach EKUZ. Ciekawe co zatem zapewnia AXA...?

Nie reklamuje ich, co roku dokupuję dodatkowe ubezpieczenie i niestety AIG w którym zawsze brałem wypiął się na epidemie. Dodatkowe ubezpieczenie jak sama nazwa wskazuje jest dodatkowe i dobrowolne, jakbym miał liczyć tylko na EKUZ to jednak dziękuję ale postoję. AXA koronawirusa traktuje jak każdą inna chorobę.

Czemu piszesz, że nie zapewniają transportu ?:
Transport z miejsca zdarzenia do placówki medyczne - 100000 Euro
Transport Ubezpieczonego do RP lub kraju rezydencji - 100000 Euro
Koszty ratownictwa - 100000 Euro
Naprawa lub zakup okularów, protez - 1000 Euro

Jest tego trochę, jest też assistance i NNW - jakby Twoje dziecię np. wywaliło komuś szybę w oknie lub skacząc ze skałki skoczy na kogos i sprawi obrażenia itp.
Kradzież bagażu nie mówiąc o transporcie zwłok, tego chyba EKUZ nie oferuje ?
Przypadków jest masa, multum i za te 300-400zł mam to gdzieś i wolę się ubezpieczyć.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3175
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 22.06.2020 19:15

OK, ale pytałem co dokładnie zapewnia AXA w sytuacji, gdy wystąpią objawy zakażenia?

Pytanie wynika z oświadczenia AXA o treści:

Ewentualna repatriacja ubezpieczonego ze względów medycznych będzie możliwa po całkowitym wyleczeniu i przejściu kwarantanny, zgodnie z aktualnymi zaleceniami służb medyczno-sanitarnych danego kraju.


Zatem, skoro samo leczenie zakażenia mamy w ramach EKUZ, to na czym polega ochrona ubezpieczeniowa AXA w przypadku zakażenia Covid?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.06.2020 20:10

@yzedef
nie wiem skąd wytrzasnąłeś informację, że zachorowanie na Covid Generali nie pokrywa, jeśli jak wół na ich stronie jest napisane:
Bez tytułu.png

https://www.generali.pl/klienci-indywid ... odroz.html

Ważne jest, aby zachorowania na Covid było w ramach NNW czyli nagłe wystąpienie, jeśli jechałeś z objawami to masz wykluczenie, jeśli objawy pojawiły się na miejscu to Generali pokrywa koszty. Dokładnie identyczne wykluczenie ma AXA.
Bez tytułu11.png


Co ważne Generali nie wymaga dostarczenia żadnych badań ani zaświadczeń o stanie zdrowia sprzed rozpoczęcia podróży (a przy odzyskiwaniu kosztów na niektóre usługi, leki itp.) część ubezpieczycieli tego wymaga.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 22.06.2020 20:14

Może komuś się to przyda wykaz TU obejmujących ubezpieczenie na wypadek zakażenia koronawirusem COVID-19.

https://crolove.pl/ubezpieczenie-turyst ... -wiedziec/

https://images.app.goo.gl/43SHu8KDAPDMd2VMA
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.06.2020 20:25

piekara114 napisał(a):@yzedef
nie wiem skąd wytrzasnąłeś informację, że zachorowanie na Covid Generali nie pokrywa, jeśli jak wół na ich stronie jest napisane:

Napisane Masz wyraźnie jak wół w moim wpisie - podałem w nim link. Do tego się odnosiłem do ich OWU.
Paragraf 14 podpunkt 23 jak niżej.

14 - Wyłączenia odpowiedzialności kosztów leczenia i usług assistanc
23) powstałe wskutek chorób i wypadków wynikających z epidemii oraz skażeń
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.06.2020 20:47

Wyłącznie na wskutek chorób, a nie NNW -a to jest całkiem coś innego. Wtedy kiedy dotyczy wydarzenia nagłego, zachorowania na miejscu podróży, Generali pokrywa KL.
Bez tytułu222.png


Generali od początku pandemii głośno informuje (jako pierwsze), ze nie będzie robiło żadnych problemów przy zachorowaniach Covid w ramach NNW .
Ten zapis, na który jest w OWU (od roku nie zmienione) dot. zachorowań w obrębie epidemii w wyniku chorób wcześniejszych, z którymi jedziesz. Konieczne jest rozróżnienie i zrozumienie tych różnych stanów. Śledzę to na bieżąco, bo korzystałam rok temu z tej polisy (pomoc na 6+) i cały czas monitorowałam czy coś zmienią.


W chwili obecnej jedyne warte rozważenia ubezpieczenie to Generali, Warta i Axa.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.06.2020 10:02

yzedef napisał(a):Przeglądałem OWU Generali i epidemia widniała w 2-3 miejscach jako wykluczenia, tak więc Covid19 nie obejmuje ta polisa. Przynajmniej tę którą ja czytałem i znalazłem. Link jest niżej:
https://www.generali.pl/frontend-static ... direct.pdf
Wystarczy wyszukać słowo epidemia i mamy wszystko jak na tacy.
Dlatego nie jest prawdą że Generali daje ochronę przy koronawirusie.

Rozmawiałam z przedstawicielką Generali i poinformowała mnie, że nie znajdę w ich OWU informacji o tym, że ubezpieczenie obejmuje covid-19, tylko w podpisywanej polisie jest o tym punkt, a konkretnie o tym, które punkty OWU o wykluczeniach nie obowiązują przy tej polisie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.06.2020 10:10

A powiedziała ci coś dokładniej o tym że musi być to nagle zachorowanie na miejscu? Bo to jest bardzo ważne.
Ile cie wyliczyła za polisę i jaka opcje, no i co z tymi Twoimi letnimi pociechami? No i w jakim składzie jedziecie?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2020 10:16

Jeszcze za bardzo nie wgłębiałem się w temat ale czy tego rodzaju klauzule gwarantuje PZU lub Allianz ? Inne towarzystwa niezbyt mnie interesują gdyż miałem niejedne przeboje z jakimiś linkami, axami i innymi tego typu niszowymi.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.06.2020 10:18

piekara114 napisał(a):A powiedziała ci coś dokładniej o tym że musi być to nagle zachorowanie na miejscu? Bo to jest bardzo ważne.
Ile cie wyliczyła za polisę i jaka opcje, no i co z tymi Twoimi letnimi pociechami? No i w jakim składzie jedziecie?

Ups, nie pytałam o to nagłe zachorowanie... :oops:
Chciałam tylko wiedzieć, gdzie to jest konkretnie w OWU, poprosiłam o telefon do mnie na ich stronie i tyle się dowiedziałam. Jeszcze nie zamawiałam polisy i nie wyliczałam; pani poradziła mi grupowe w przypadku mojej rodziny (praktycznie 4 dorosłych i dziecko), ale to sobie jeszcze dokładnie wyliczę na ich stronie, bo może korzystniej by było rodzinne 2+1, a pełnoletnim chłopcom osobno, zwłaszcza że jednego musimy potraktować szczególnie. Dość wygodnie się to u nich oblicza.
Beatka73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 18.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 23.06.2020 10:26

piekara114 napisał(a):@yzedef
nie wiem skąd wytrzasnąłeś informację, że zachorowanie na Covid Generali nie pokrywa, jeśli jak wół na ich stronie jest napisane:
Bez tytułu.png

https://www.generali.pl/klienci-indywid ... odroz.html

.


Ja nie widzę nigdzie na ich stronie tej informacji o Covid. Nie wiem, może sprawdzę później na laptopie, może w telefonie nie wszystkie informacje są widoczne.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.06.2020 12:14

Robiłam screeny na kompie. Dział FAQ i ubez podróżne. Na tel nie widzę, ale ja ogólne nie lubię na tel stron tak rozbudowanych przeglądać, a struktury menu są bardziej piętrowe....
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 23.06.2020 12:41

Z tego co się orientuje to nie musi być specjalnej klauzuli o tym, że ubezpieczenie obejmuje Covid.
Ważne jest, żeby pandemii nie było w wykluczeniach, a z tego się wiem, to i takie przypadki się zdarzają.

Ubezpieczenia podróżne i tak nie zapłacą waszym bliskim ani za Waszą śmierć ( chyba, że będą miały dodatkową opcje ) ani nie pokryją kosztów kwarantanny. Swoją drogą ciekawe jak ten problem byłby rozwiązany przez chorwackie władze. Będą jakieś izolatoria, czy jak ? Nie będzie tęż wchodziła w grę organizacja podróży dla bliskich do kraju, bo wylądują na kwarantannie.

Koszty leczenia i tak będą pokryte przez EKUZ. Jedyne o co gra idzie to chyba kasa za ewentualny pobyt w szpitalu i transport zwłok lub prochów do kraju.
Cześć ubezpieczycieli oferuję tez dodatkowe ubezpieczenie na życie z tytułu śmierci na Covid 19. Część nawet, dla osób z sektora medycznego za darmo.

Nie neguje oczywiście ubezpieczeń turystycznych, zwłaszcza że sami zawsze się ubezpieczamy, ale warto wiedzieć, co tak naprawdę kupujemy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone