Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yanek37
Cromaniak
Posty: 675
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 21.06.2019 18:26

piekara114 napisał(a):Poczytaj OWU tego prywatnego ubezpieczenia. Jak czytała kilka z nich to oryginały dokumentacji trzeba im wysłać, NFZ tego samego zażąda i rachunku, a jeśli Twój prywatny to załatwia i Ty nie płacisz to nie będziesz mieć rachunków...

Jak nie płacę, płacę dodatkowo, bo trzeba...
"Prywatny ubezpieczyciel (Warta)" załatwia to rachunek wystawi tak ?
To NFZ niech zwraca różnice(chociaż) czy nie tak ?
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 21.06.2019 19:59

pavlo napisał(a):Sam pracuję w ubezpieczeniach i mam do czynienia z wieloma ubezpieczycielami i powiem tak: Wartę (HDI) omijać z daleka bo się można mocno zdziwić przy likwidacji szkody. Zaś, jeśli ktoś się lubi procesować w sądzie z ubezpieczycielem, to Wartę polecam.



znajomy korzystał z Warty i bez problemów , za wszystko zwrócili - za lekarza, lekarstwa ....
kaliszanka
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliszanka » 24.06.2019 08:01

Czy ktoś porównywał już ceny ubezpieczeń w tym roku? Czytałam forum i co nie którzy do 150 zł kupili sensowne ubezpieczenie nawet dla rodziny 4 os. Ja weszłam na konto swojego banku tj. Santander i oferta obejmuje tylko koszty leczenia i assistance na każdego członka po 100 tys. Odpowiedzialność cywilna OC 50 tys-koszt 130 zl. I tyle jak dodałabym nnw co najmniej 50 tys,składka wzrasta już do 250 zł. Na co tak naprawdę zwracać uwagę,chce coś co się przyda żeby nie przepłacać na czymś z czego korzystać nie będę np: ubezpieczenie sprzętu sportowego....
kaliszanka
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliszanka » 24.06.2019 08:39

Ktoś tutaj warty nie polecał, a ma dość fajna ofertę. Ochrona zdrowia 100 000 (można regulować) ratownictwo i transport bez limitu,organizacja pomocy na miejscu 100 000, wsparcie po wypadku 25 tys (można regulowac) OC 100 000 ,ochrona bagażu 1000 w tym bezgotówkowa pomoc medyczna oraz następna chorób przewlekłych. Taka podstawa dla 4 os rodziny 139 zł. Jeżeli np. powieksze pakiet wsparcia po wypadku powyżej 25 tys i pakiet ochrony zdrowia,wiadomo kwota wzrasta. Ale ta podstawa również nie jest zła.
kaliszanka
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliszanka » 24.06.2019 18:36

A czy ochrona zdrowia,tzn wizyta u lekarza,opatrunki itp.wystarczy ten limit 100 tysięcy? Jeżeli ewentualny transport jest bez limitu?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2019 18:54

kaliszanka napisał(a):A czy ochrona zdrowia,tzn wizyta u lekarza,opatrunki itp.wystarczy ten limit 100 tysięcy? Jeżeli ewentualny transport jest bez limitu?


100 tys. wystarczy na opatrunki i zostanie jeszcze na waciki..............
kaliszanka
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliszanka » 24.06.2019 20:41

Zupełnie nie znam się na tych ubezpieczeniach, tzn. nie do końca zdaje sobie sprawę jakie kwoty byłyby odpowiednie w razie jakiś kłopotów zdrowotnych,oczywiście spowodowanych na miejscu w czasie wakacji. Mam dwoje dzieci więc może być różnie,w tamtym roku jechaliśmy i nie mieliśmy nic (dłuższa historia) i nic nikomu nie było,w tym roku mam jakieś większe obawy. Stąd te dopytywania,bardziej doświadczonych. Obecnie właśnie zastanawiam się najbardziej na ewetualnej wizycie, jakiś lekach,opatrunkach itp. najmniejszy limit 100 tys,pozniej 200 tys i co raz to wyżej. Tu mam tylko mieszane uczucia. Czy może przesadzam,skoro nie chorujemy na żadne przewlekle choroby,sporty ekstremalne też nie dla nas...
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 24.06.2019 23:43

kaliszanka napisał(a):Czy ktoś porównywał już ceny ubezpieczeń w tym roku? Czytałam forum i co nie którzy do 150 zł kupili sensowne ubezpieczenie nawet dla rodziny 4 os. Ja weszłam na konto swojego banku tj. Santander i oferta obejmuje tylko koszty leczenia i assistance na każdego członka po 100 tys. Odpowiedzialność cywilna OC 50 tys-koszt 130 zl. I tyle jak dodałabym nnw co najmniej 50 tys,składka wzrasta już do 250 zł. Na co tak naprawdę zwracać uwagę,chce coś co się przyda żeby nie przepłacać na czymś z czego korzystać nie będę np: ubezpieczenie sprzętu sportowego....


Ja u siebie wybieram taki wariant od kilku lat. Życzę sobie i innym by w ogóle nie musieli z tego korzystać. Niemniej jednak ta wersja na moje potrzeby wydaje się być optymalna. Jest nas 5 osób, w tym trójka małoletnich. Jakby nie liczyć jest to kwota oscylująca między 210 a 250 PLN na 15 dób.

Obrazek
kaliszanka
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliszanka » 25.06.2019 08:24

Bardzo fajnie przedstawione,dziękuję. A z jakiej to ubezpieczalni,ja szczerze mówiąc patrzyłam głównie na warte.
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 25.06.2019 08:51

ja to robię przez wszechpolski Bank ; ) czyli PKO BP gdzie mam konto. Trochę z lenistwa bo mam wszystko w jednym panelu. A cenowo wychodzi bardzo podobnie w porównaniu z innymi ofertami.
kaliszanka
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliszanka » 25.06.2019 08:54

Muszę spojrzeć jak to u mnie wyjdzie mam też konto w pko:) wystarczy się zalogować tak i tam wszystko jest opisane,czy trzeba się do nich przejść.
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 25.06.2019 14:45

Aviva do spółki z ING chyba się odkleiła od rzeczywistości...

Obrazek
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 417
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 25.06.2019 14:54

kaliszanka napisał(a):Muszę spojrzeć jak to u mnie wyjdzie mam też konto w pko:) wystarczy się zalogować tak i tam wszystko jest opisane,czy trzeba się do nich przejść.


wszystko w necie albo w aplikacji,

sprawdź czy nie dostałaś maila ze zniżką, ja dostałam 20 %,

w zeszłym roku też ubezpieczałam w pko bp, w tym też
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 25.06.2019 17:53

Ubezpieczenia należy sobie uszyć na miarę w zależności od tego gdzie się podróżuje.
Najważniejsze co trzeba przeczytać w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia), to;
- definicje
- zakres ubezpieczenia
- wyłączenia odpowiedzialności
- sposób wypłaty odszkodowania/świadczenia
- limity/podlimity dla świadczeń
To wszystko ma wpływ na cenę.
Na cenę ma także wpływ wysokość sum ubezpieczenia i oczywiście marża ubezpieczyciela.
Cena zależeć będzie od tego jaki zakres sobie wybierzemy. Możemy tam powrzucać tzw. wodotryski i będzie drogo.
Podstawą w takiej polisie są:
- Koszty leczenia i assistance
- OC
- ewentualnie NNW, jeśli nie mamy swojego
Rzeczą ewidentnie ważną jest to, że system pomocy za granicą musi być pewny i błyskawiczny.
To z kolei zależy z jakimi firmami zewnętrznymi(które świadczą pomoc na miejscu) zawarł umowę ubezpieczyciel.

Proponuję pobawić się kalkulatorami na stronach ubezpieczycieli.
Składki wcale nie rosną liniowo wraz ze wzrostem sumy ubezpieczenia.
W szczególności to widać w OC i tutaj zawsze idę na maksa, bo w razie wyrządzenia komuś szkody osobowej, to koszty mogą iść w setki tysięcy (waluty dowolnej).
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 25.06.2019 19:43

kaliszanka napisał(a):Muszę spojrzeć jak to u mnie wyjdzie mam też konto w pko:) wystarczy się zalogować tak i tam wszystko jest opisane,czy trzeba się do nich przejść.


Zalogować do iPKO, jeżeli korzystasz z bankowości elektronicznej. Własnie dzisiaj mi wpadł mail że dają dodatkowe 20% do końca września. Widać walka o klientów się zaczęła. I bardzo to miłe.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone