Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kondziowsky
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kondziowsky » 22.08.2018 10:55

Dzięki, w takim razie jednak EKUZ uznam za solidną podstawę, a dodatkowo wykupię polisę jakby co.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2018 11:43

Zawsze wykupuję polisę. W tym roku za 3 osoby w Allianz za polisę z wysokimi limitami i klauzulą alkoholową zapłaciłem 230 zł.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 02.09.2018 11:39

Wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie w Warcie dla całej rodziny i niestety musiałem skorzystać.
8:00 dzwonienie na infolinie polską,
8:20 przyjęcie zgłoszenia
8:40 oddzwonili do mnie że lekarz w przeciągu 1,5 godziny będzie u mnie w domu (Makarska) (jakby chciał sam jechać do nabliższy punkt Brela z którym mają podpisaną umowę)
10:10 - lekarz w domu
10:20 - mam receptę potrzebną na odpowiedni lek

Reasumują szybko, sprawnie, dobrze.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2018 16:36

Właśnie o to chodzi aby w momencie kiedy jest pilna potrzeba nie pozostać samemu sobie. Ludzie wydają na urlop, paliwo, winiety a szkoda im na polisę wydać 200-300 zł. Według mnie polisa powinna być obowiązkowa podobnie jak w przypadku idiotów, którzy idą w góry nie wiedząc co to tak naprawdę góry.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 02.09.2018 16:42

Ja nawet nie bralem pod uwage jadąc za granicę nie wykupić ubezpieczenia na życie plus dodatkowe na samochód. To nie Gdańsk gdzie 200 km i w domu
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 05.09.2018 12:46

dominikzw napisał(a):Wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie w Warcie dla całej rodziny i niestety musiałem skorzystać.
8:00 dzwonienie na infolinie polską,
8:20 przyjęcie zgłoszenia
8:40 oddzwonili do mnie że lekarz w przeciągu 1,5 godziny będzie u mnie w domu (Makarska) (jakby chciał sam jechać do nabliższy punkt Brela z którym mają podpisaną umowę)
10:10 - lekarz w domu
10:20 - mam receptę potrzebną na odpowiedni lek

Reasumują szybko, sprawnie, dobrze.


Coś poważnego czy nie ?
Ja sobie nie wyobrażam jechać bez polisy. Co to jest ta stówa czy dwie przy kilku(nastu) tysiącach przeznaczonych na wakacje.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 05.09.2018 14:35

Zgłoszenie dotyczyło mnie - ostre zapalenie gardła...albo klima, albo zbyt zimnego się napiłem albo nie wiem skąd..... Leki bez recepty które miałem nie dawały rady, antybiotyk musiałem dostać.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 05.09.2018 14:38

alechandro napisał(a):Zawsze wykupuję polisę. W tym roku za 3 osoby w Allianz za polisę z wysokimi limitami i klauzulą alkoholową zapłaciłem 230 zł.


Ja za 4 osoby z sumą ubezpieczenia 300tys płaciłem 440zł..
kentucky
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 05.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kentucky » 05.09.2018 14:59

A czy zwykła karta ekuz nie wystarczy aby skorzystać z pomocy lekarskiej? dodatkowe ubezpieczenie jest według was konieczne?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 29.09.2018 18:01

dominikzw napisał(a):Wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie w Warcie [...]
Reasumują szybko, sprawnie, dobrze.


Pozwolę sobie potwierdzić - również mam dobre doświadczenia z Wartą (u mnie lekarka była w 1,5 h od zgłoszenia). Polecam!


kentucky napisał(a):A czy zwykła karta ekuz nie wystarczy aby skorzystać z pomocy lekarskiej? dodatkowe ubezpieczenie jest według was konieczne?


Oczywiście, że wystarczy, ale w tylko przypadku, gdy masz ochotę i możliwość samodzielnego udania się do lekarza. Pomoc doraźna jest w ramach ubezpieczenia, ale wymaga Twojego stawiennictwa w przychodni. Pewnie w nagłych przypadkach możesz również liczyć na przyjazd pogotowia.

Ubezpieczenie dodatkowe wykupujesz w sytuacji, gdy chciałabyś skorzystać z komfortu wizyty domowej oraz refundacji za przepisane leki oraz w razie potrzeby korzystać z innych udogodnień takiej polisy do gwarantowanej SU. W tym miejscu podpowiem, że warto sprawdzić towarzystwo ubezpieczeniowe w zakresie umowy z lekarzami - dla przykładu my wypoczywamy na Peljesacu i Warta ma tam kilku lekarzy, których deleguje na wizyty domowe, natomiast Allianz najbliższego lekarza miał w... Ploce :roll:

Co jest lepsze? Odpowiedz sobie sama... :oczko_usmiech:
karsin
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karsin » 30.09.2018 20:59

Dodatkowe ubezpieczenie zazwyczaj przydaje się przy niespodziewanych przypadkach, gdzie leczenie lub akcja ratunkowa są bardzo drogie. Jeśli mamy pewność, że najgorsze co może nam się przydarzyć to przeziębienie, to teoretycznie EKUZ wystarczy. Nie zawsze jednak tak jest i są przypadki, kiedy lądujemy w szpitalu. Jeśli nie mamy dodatkowego ubezpieczenia, często musimy te niemałe koszty pokrywać z własnej kieszeni.
Tutaj conieco na temat EKUZ w Chorwacji: fuko.pl/pliki/ubezpieczenia/ekuz-chorwacja.pdf
Beatka73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 18.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 26.05.2019 14:18

Odświeżę temat-coś ciekawego na ten rok ktoś posiada? Gdzie warto się ubezpieczyć?
KajaCz
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 13.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) KajaCz » 04.06.2019 15:56

Czy ktoś może polecić ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Chorwacji? Kompletnie się na tym nie znam. Na co zwrócić uwagę?
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 04.06.2019 22:12

W warcie kod VIP daje 20% zniżki o ile się nie mylę.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 04.06.2019 22:19

KajaCz napisał(a):Czy ktoś może polecić ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Chorwacji? Kompletnie się na tym nie znam. Na co zwrócić uwagę?


PZU, Warta na co zwrocic uwage ciezko stwierdzic musisz to przemyslec co ci trzeba. Jedyne co moge doradzic to zeby nie brac jakies duzej sumy ubezpieczeniowej nie ma sensu przepłacac jak sie ma karte EKUZ. Chorwacja to nie Afryka.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone