Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dangru
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 20.06.2018 10:33

Dziś wykupiłem ubezpieczenie Ergo Hestia (2+2) na 14 dni .Koszty leczenia i Assistance 200 000 zł,NNW 20000,OC do 200 000,bagaż 2000zł. Za całość 188 zł.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 22.06.2018 12:15

Taka szybka informacja z dzisiejszego mailingu dla zainteresowanych - 30% zniżki w AXA, choć mam wrażenie, że kilka dni temu ceny "regularne" były znacznie niższe... :|
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 23.06.2018 09:59

dangru napisał(a):Dziś wykupiłem ubezpieczenie Ergo Hestia (2+2) na 14 dni .Koszty leczenia i Assistance 200 000 zł,NNW 20000,OC do 200 000,bagaż 2000zł. Za całość 188 zł.


Czy można do tego ubezpieczenia dokupić jakiś mały ass? Dostępne jedynie u agenta?
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 28.06.2018 10:59

A co jeżeli coś się stanie po piwku czy tam 2 piwkach ? z tego co wiem to 99% ubezpieczycieli wypina się wtedy na ubezpieczonych. Widzę, że niektórzy wprowadzili dodatkowo płatne ubezpieczenia (szkoda pod wpływem alkoholu). Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym aspekcie ? Trochę słabo, że człowiek na wczasach piwa się napić nie może bo ochrona już go wtedy nie obejmuje...
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 28.06.2018 16:59

Wszystko zależy od OWU - z mojej wiedzy wynika, że Allianz ma wyłączenie odpowiedzialności, ale to wiedza na kilka lat wstecz - wątpię, aby zrezygnowali z tego wykluczenia, jednak nie ubezpieczam się już u nich ze względu na dość wysoką składkę. Warta również nie odpowiada za koszty powstałe w przypadku:

zdarzeń w związku ze spożyciem alkoholu, zażyciem narkotyków lub innych środków odurzających
przez Ubezpieczonego,


I jest to rozwiązanie w mojej ocenie normalne i prawidłowe, gdyż trudno wymagać, aby ubezpieczyciel bulił za niefrasobliwość ubezpieczonego, a wiadomo, że po spożyciu ryzyko zdarzeń wzrasta.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.06.2018 17:20

stachan napisał(a):I jest to rozwiązanie w mojej ocenie normalne i prawidłowe, gdyż trudno wymagać, aby ubezpieczyciel bulił za niefrasobliwość ubezpieczonego, a wiadomo, że po spożyciu ryzyko zdarzeń wzrasta.

Obrazek
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 29.06.2018 04:27

Taka dygresja przy okazji ubezpieczeń zdrowotnych - przy wyborze ubezpieczenia zadzwońcie na infolinię ubezpieczyciela po szczegółowe informacje, gdyż na miejscu może się okazać, że pomimo polisy musicie sobie radzić sami :|

Na własnym przykładzie - dzwoniłem do Allianz, aby zapytać ilu mają lekarzy z umową na Pelješacu i okazało się, że żadnego - najbliższy był... w Ploče. Natomiast w Warcie czekałem na lekarza 45 minut a wizyta była bezpośrednio w hotelu. Myślę, że to ma znaczenie. Dodaję, że w Allianz w ramach polisy oferowali listę przychodni, z których rachunki uznają mi po powrocie. Mało tego, że musiałbym zadbać o rachunki (co jest oczywiste i zrozumiałe), to dodatkowo konieczna była kopia karty choroby.

Tak więc nie tylko zakres i suma ubezpieczenia różnicują ubezpieczycieli :idea:
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 29.06.2018 06:31

stachan napisał(a):I jest to rozwiązanie w mojej ocenie normalne i prawidłowe, gdyż trudno wymagać, aby ubezpieczyciel bulił za niefrasobliwość ubezpieczonego, a wiadomo, że po spożyciu ryzyko zdarzeń wzrasta.


Wracasz z baru, potrąci Cię samochód zupełnie nie z twojej winy, kierowca ucieknie i bulisz Ty grube tysiące za leczenie bo jesteś po spożyciu i ubezpieczyciel umywa ręce. W mojej ocenie nie jest to normalne i prawidłowe rozwiązanie. No chyba, że ktoś jest całkowitym abstynentem i na wakacjach alkohol widzi jedynie w niedziele i to na mszy u księdza w kielichu....albo idź przewróć się, poślizgnij bo akurat spadł deszcz, złam nogę i bądź po piwie czy tam dwóch, sytuacja j.w. Rozumiem ktoś pijany jak Messerschmitt, któremu włącza się po alkoholu nieśmiertelność i będzie uprawiał la parkour po chorwackich uliczkach. Ale bez przesady, nie dajmy sie zwariować i robić z każego kto wypije browara zataczającego się pijaka, który przewraca się o własne nogi i naraże biednego ubezpieczyciela na utratę majątku :wink: według mnie tj. celowe działanie w celu uniknięcia odpowiedzialności przez TU. Ja, mimo że nie jestem pasjonatem zaawansowanego spożywania trunków alkoholowych na pewno będe szukał takiego ubezpieczenia, gdzie nikt nie będzie uważał mnie za niefrasobliwego pijaka, który nie panuje nad sobą po wypiciu jednego piwa.
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 29.06.2018 06:34

ApropoDefacto napisał(a):A co jeżeli coś się stanie po piwku czy tam 2 piwkach ? z tego co wiem to 99% ubezpieczycieli wypina się wtedy na ubezpieczonych. Widzę, że niektórzy wprowadzili dodatkowo płatne ubezpieczenia (szkoda pod wpływem alkoholu). Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym aspekcie ? Trochę słabo, że człowiek na wczasach piwa się napić nie może bo ochrona już go wtedy nie obejmuje...


Wczytywałam się kiedyś w owu, nie pamiętam już którego ubezpieczyciela, który oferował właśnie ochronę po spożyciu alkoholu, było to dodatkowo płatne jakieś 30 % więcej od ceny podstawowej, co w przypadku najwyższego pakietu stanowiło nie mała kwotę. Jednak odrzuciło mnie mimo wszystko, ponieważ można było mieć po spożyciu zaledwie pół promila, nie więcej. Warta zniosła całkowicie zastrzeżenie poalkoholowe. Przynajmniej tak mnie utwierdziła ich agentka i tam wykupiłam ubezpieczanie. Całe szczęście się nie przydało :)
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 29.06.2018 06:44

f285969507_bo_pic_.jpg
56d5824720705.jpg
:oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 29.06.2018 07:04

Roksana.concept napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):A co jeżeli coś się stanie po piwku czy tam 2 piwkach ? z tego co wiem to 99% ubezpieczycieli wypina się wtedy na ubezpieczonych. Widzę, że niektórzy wprowadzili dodatkowo płatne ubezpieczenia (szkoda pod wpływem alkoholu). Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym aspekcie ? Trochę słabo, że człowiek na wczasach piwa się napić nie może bo ochrona już go wtedy nie obejmuje...


Wczytywałam się kiedyś w owu, nie pamiętam już którego ubezpieczyciela, który oferował właśnie ochronę po spożyciu alkoholu, było to dodatkowo płatne jakieś 30 % więcej od ceny podstawowej, co w przypadku najwyższego pakietu stanowiło nie mała kwotę. Jednak odrzuciło mnie mimo wszystko, ponieważ można było mieć po spożyciu zaledwie pół promila, nie więcej. Warta zniosła całkowicie zastrzeżenie poalkoholowe. Przynajmniej tak mnie utwierdziła ich agentka i tam wykupiłam ubezpieczanie. Całe szczęście się nie przydało :)


O widzisz to trzeba przyglądnąć się warcie :lol: dokładnie co to jest 0,5 ? wystarczy, że browar krzywo wejdzie i już mamy dawkę "niefrasobliwego pijaka" (według TU oczywiście) i przewracamy się o własne nogi 8)

czesiu1976 napisał(a):
f285969507_bo_pic_.jpg
56d5824720705.jpg
:oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:


hehehe otóż to :lol: :lol:
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 29.06.2018 07:21

Ja planuje ubezpieczyć 2+2 w Warcie, wczoraj byłem u swojego agenta to składka na 14 dni łącznie wyszła około 280 zł, szczegółów teraz nie pamiętam jakie kwoty tam są.
asieczek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 14.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) asieczek » 29.06.2018 07:46

stachan napisał(a): Natomiast w Warcie czekałem na lekarza 45 minut a wizyta była bezpośrednio w hotelu.

możesz napisać jaki to pakiet?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 29.06.2018 16:10

Roksana.concept napisał(a):Warta zniosła całkowicie zastrzeżenie poalkoholowe. Przynajmniej tak mnie utwierdziła ich agentka i tam wykupiłam ubezpieczanie. Całe szczęście się nie przydało :)


Nie jest to informacja aktualna, gdyż tegoroczne OWU do Pakietu Podróżnik mówi:

§ 6
1. Nie odpowiadamy za koszty powstałe w przypadku:
1) istnienia przeciwwskazań lekarskich do odbycia podróży ze względów zdrowotnych,
2) istnienia przed wyjazdem wskazań do wykonania zabiegu operacyjnego lub poddania się
leczeniu,
3) leczenia przekraczającego zakres niezbędny do przywrócenia stanu zdrowia umożliwiającego
powrót Ubezpieczonego do jego miejsca zamieszkania,
4) leczenia w miejscu zamieszkania,
5) leczenia w kraju stałego zamieszkania Ubezpieczonego, innym niż RP,
6) leczenia w RP za wyjątkiem kosztów leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków zaistniałych
na terytorium RP, o których mowa w § 3, ust1, pkt 2
7) porodu oraz związanego z nim leczenia i opieki nad matką lub dzieckiem, jeśli nastąpił powyżej
32 tygodnia ciąży,
8 ) sztucznego zapłodnienia lub leczenia bezpłodności,
9) poronienia sztucznego – za wyjątkiem przypadku ciąży pozamacicznej,
10) uszkodzenia ciała i rozstroju zdrowia, spowodowanego leczeniem oraz zabiegami leczniczymi,
bez względu na to przez kogo były wykonywane,
11) umyślnego działania lub rażącego niedbalstwa Ubezpieczonego, chyba, że w przypadku
rażącego niedbalstwa wypłata odszkodowania odpowiada w danych okolicznościach względom
słuszności,
12) leczenia chorób przewlekłych,
13) leczenia chorób wynikających z zakażenia wirusem HIV i chorób przenoszonych drogą płciową,
bez względu na sposób zarażenia się,
14) operacji plastycznej,
15) leczenia dentystycznego: profilaktycznego i protetycznego,
16) leczenia we własnym zakresie lub leczenia przez lekarza będącego osobą bliską dla Ubezpieczonego,
17) napadu epileptycznego,
18) zaburzeń nerwowych lub psychicznych Ubezpieczonego,
19) zdarzeń w związku ze spożyciem alkoholu, zażyciem narkotyków lub innych środków odurzających
przez Ubezpieczonego,

20) prowadzenia przez Ubezpieczonego wszelkiego rodzaju środków transportu bez wymaganych
prawem danego kraju uprawnień, chyba że nie miało to wpływu na powstanie szkody,
21) udziału w zamieszkach, rozruchach, bójkach a także wszelkiego rodzaju zakłóceniach porządku
publicznego (z wyjątkiem działania w obronie koniecznej),
22) zdarzeń powstałych w związku z wyczynowym uprawianiem sportu,
23) działania wbrew miejscowemu prawu i zakazom władz lokalnych,
24) usiłowania lub popełnienia przez Ubezpieczonego przestępstwa lub samobójstwa,
25) leczenia profilaktycznego m.in. szczepienia ochronne, badania profilaktyczne i okresowe
oraz akupunktury, zabiegów chiropraktycznych, krioterapii, fizykoterapii,
26) przebywania przez Ubezpieczonego na obszarach, na których obowiązuje zakaz poruszania
się bądź korzystania z nich np. szlaki turystyczne, trasy zjazdowe, akweny wodne,
27) leczenia i pobytu w sanatoriach i uzdrowiskach oraz specjalnego odżywiania, nawet jeśli było
zalecane przez lekarza,


asieczek napisał(a):
stachan napisał(a): Natomiast w Warcie czekałem na lekarza 45 minut a wizyta była bezpośrednio w hotelu.

możesz napisać jaki to pakiet?


Pakiet Podróżnik - polecam :!:

W tym roku to mam łut szczęścia, gdyż skorzystałem z promocji Diners Club i wyrobiłem sobie ich kartę za free, dzięki temu zyskałem ubezpieczenie w Allianz na fajnych warunkach:

Bez tytułu.jpg


Dodatkowo biorę również Podróżnika z Warty ze względu na tego lekarza z wizytą domową - składka wychodzi 102 złocisze przy SU 40.000 na 20 dni.
kaczorek1234
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaczorek1234 » 30.06.2018 18:48

piekara114 napisał(a):
stachan napisał(a):I jest to rozwiązanie w mojej ocenie normalne i prawidłowe, gdyż trudno wymagać, aby ubezpieczyciel bulił za niefrasobliwość ubezpieczonego, a wiadomo, że po spożyciu ryzyko zdarzeń wzrasta.

Obrazek


Zajmuje się od 10 lat sprzedaża ubezpieczeń turystycznych największych ubezpieczalni. W razie pytań proszę prv lub pytać na ogólnym może coś uda mi się doradzić idzie ich na pęczki
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone