Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SPROWADZENIE SAMOCHODU DO POLSKI

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mamun
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.01.2014
SPROWADZENIE SAMOCHODU DO POLSKI

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamun » 07.01.2014 03:34

Witam, mam zamiar sprowadzić dla syna ZASTAVE 750 z Chorwacji,ponieważ tam to autko kosztuje na prawdę niewiele,a uważamy z synem, że jest to kultowe auto... niestety nie mamy zielonego pojęcia jak się za to zabrać...

Auto chcielibyśmy sprowadzić na małej lawecie

Chorwacja należy już do UE więc powinno być łatwiej, ale jak załatwić wszystkie formalności tam na miejscu?
skąd wziąć dwujęzyczną umowę sprzedaży/zakupu - wymaganą do rejestracji samochodu w Polsce?
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 07.01.2014 12:04

mamun napisał(a):Auto chcielibyśmy sprowadzić na małej lawecie

mamun napisał(a):ale jak załatwić wszystkie formalności tam na miejscu?


Jeżeli na lawecie to tylko potrzebujesz dokumentów potwierdzających zarejestrowanie/wyrejestrowanie pojazdu
które powinien załatwić sprzedający :wink:

Co do umowy jak nie znajdziesz w necie ,to napisz w ich języku(tylko czy wiesz co tam będzie napisane)i potem w kraju sobie przetłumaczysz :oczko_usmiech:

Potem w kraju standardowa procedura opłat celno skarbowych :mrgreen:
Powodzenia :!:
Alias21
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1413
Dołączył(a): 27.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alias21 » 07.01.2014 12:24

A więc odbywa się to tak :
1. Kupujesz auto wraz z kompletem dokumentów chorwackich oraz umową kupna.
2. Pakujesz na lawetę i do Polski.
3. W Polsce masz dwa tygodnie aby zgłosić się w Urzędzie Celnym i złożyć wypełnione dokumenty AKCU wraz z wnioskiem o wydanie dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy,którą to obliczasz sam.
4. W miedzy czasie robisz przegląd na Okręgowej stacji diagnostycznej.
5. Zgłaszasz się w Urzędzie Skarbowym w celu złożenia dokumentu Vat24 i otrzymujesz Vat25.
6. Tłumaczysz dokumenty Chorwackie i umowę, jeżeli jest po Chorwacku.Możesz ją napisać po Polsku.
7. Kompletujesz dokumenty i do Starostwa po dowód rejestracyjny.

W razie pytań i jakiś problemów śmiało pisz.Poradzimy...:)
Jeżeli będziesz potrzebował pomocy w obliczeniu należnych kwot również pisz.
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 07.01.2014 13:00

alias21 napisał(a):3. W Polsce masz dwa tygodnie aby zgłosić się w Urzędzie Celnym i złożyć wypełnione dokumenty AKCU wraz z wnioskiem o wydanie dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy,którą to obliczasz sam.


Tak 14 dni ale od daty przekroczenia granicy z Polską nie od daty zakupu samochodu.
Alias21
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1413
Dołączył(a): 27.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alias21 » 07.01.2014 13:10

Sorry że nie napisałem o faktach oczywistych.
Rutyna.
mamun
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamun » 07.01.2014 13:38

ok! dziękuję bardzo wszystkim za szybką odpowiedź! :)
Alias21
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1413
Dołączył(a): 27.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alias21 » 07.01.2014 13:52

hrupek666 napisał(a):
alias21 napisał(a):3. W Polsce masz dwa tygodnie aby zgłosić się w Urzędzie Celnym i złożyć wypełnione dokumenty AKCU wraz z wnioskiem o wydanie dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy,którą to obliczasz sam.


Tak 14 dni ale od daty przekroczenia granicy z Polską nie od daty zakupu samochodu.

Tak ale napisałem jasno: w Polsce.... :roll:
jaroslaw
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaroslaw » 04.07.2014 11:37

Witam, jestem nowy na tym forum, wybieram się do Chorwacji na wakacje i chciałem sobie przywieźć auto. Czy ktoś wie, jak to zrobić chcąc wracać autem na kołach. Czy Chorwaci dają tablice tak jak Niemcy i ile kosztują i jaki jest koszt ubezpieczenia.
dzięki i pozdrawiam Jarek
Jacek Tracz
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.03.2016
Import auta z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Tracz » 06.03.2016 13:43

Witam,

chciałbym kupić auto w Zagrzebiu i przyjechać nim do Polski. Czy ktoś dokonywał zakupu zarejestrowanego w Chorwacji auta i może podzielić się wiedzą jak wygląda taki proces. Czy wystarczy mi tylko umowa kupna sprzedaży, dowód rejestracyjny i ubezpieczenie czasowe, czy są jakieś dodatkowe formalności, które trzeba wykonać na miejscu.

Pozdrawiam,
Jacek
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Import auta z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.03.2016 13:54

Jako że Chorwacja od kilku lat jest UE to nie powinno być żadnych dodatkowych formalności, czyli identycznie jak z przywozem auta z Niemiec czy Austrii. Jeśli auto ma ważne wszystkie dokumenty, spisujesz umowę, wsiadasz, przyjeżdżasz do Polski i tu załatwiasz wszystkie formalności związane z rejestracją.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Import auta z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.03.2016 17:39

krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003
Re: Import auta z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 06.03.2016 20:53

Ech , w Chorwacji jest wiele "perełek" które bardzo mi się podobały , jak Renault 4 czy Citroen 2cv . :)
Jacek Tracz
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Tracz » 14.03.2016 14:48

Witam,

dzięki za informacje, przejrzałem wcześniejsze wątki, ale dotyczyły zakupu przed wejściem do UE lub przywozu auta na lawecie. Ja chcę wrócić samochodem na kołach :-) Według obecnego chorwackiego właściciela obecnie wygląda to w ten sposób, że:

Opcja I
1. Podpisujemy dwujęzyczną umowę kupna sprzedaży
2. Zabieramy dowód rejestracyjny i auto i jedziemy do Polski
3. W Polsce standardowa procedura: Urz. Celny, Urz. Skarbowy, przegląd techniczny itd.

Opcja II
1. Podpisujemy dwujęzyczną umowę kupna sprzedaży
2. Wyrejestrowujemy auto w Chorwacji (koszt ok. 230 kun)
3. Otrzymujemy tymczasowy dowód rejestracyjny i tymczasowe tablice rejestracyjne (koszt kaucji 1000 kun, zwracane w chorwackim urzędzie po zwrocie tablic rejestracyjnych, bo dowód rejestracyjny zostaje już w Polsce)
4. W Polsce standardowa procedura jak wyżej

Nie opisałem tylko jednej ważnej kwestii, mianowicie Ubezpieczenia OC ! Sprzedający Chorwat próbuje się zorientować jak to wygląda, a ja się już trochę niecierpliwie :-) Czy istnieją w Chorwacji firmy ubezpieczeniowe, które mogą wystawić polisę OC dla cudzoziemca, na czas przejazdu do innego kraju zakupionym w Chorwacji autem (np. na 1 tydzień lub nawet 1 miesiąc)

Pozdrawiam,
Jacek
orzech299
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) orzech299 » 04.04.2016 12:04

Witam,
udało Ci się sprowadzić to auto?
Jeśli tak to proszę opisz całą procedurę, bo też jestem bardzo zaciekawiony tym tematem. Faktycznie w Chorwacji sporo pieknych egzemplarzy - sprzyja im klimat :) Pozdrawiam!
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Aktualna temperatura wody w Adriatyku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 28.10.2016 04:44

sdolas napisał(a):Rozumiem że już po kąpieli w jadranie :wink: ?

Nie da rady,przy tym wietrze w sopel bym się zamienił,jutro powrót do domu :cry: ,auto kupione więc czas wracać
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
SPROWADZENIE SAMOCHODU DO POLSKI
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone