Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zakup i wyjazd samochodem z Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Drupi
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.01.2013
Zakup i wyjazd samochodem z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Drupi » 25.01.2013 17:50

Witam.

Rok temu byłem w Splicie u pewnej rodzinki. Stoi u nich polonez w bdb stanie. Jeżdżą nim bardzo sporadycznie po swoim wieeelkim polu z owocami. Opłat pewnie nie ma. Chcą go sprzedać ... a właściwie już mi go sprzedali. Zostawiłem 200 euro za niego. W te wakacje po niego jadę. Spakuję rozrząd, filtry, oleje itp. Przeserwisuję na miejscu i w drogę.

Pytanie teraz takie. Jaka umowa ? Czy jak kupię przez internet OC na miesiąc to wystarczy ? Czy gdzieś w Cro muszę iść do jakiegoś urzędu po coś ?

Nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Drupi
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.01.2013 18:23

A czy ten pojazd jest w ogóle tutaj tzn. w Hr zarejestrowany i dopuszczony do ruchu? Nie zrozumiałam co to znaczy: "opłat pewnie nie ma"....Sam przegląd tech. w Hr to ok 1000 kn (w zależności od mocy silnika)...
Krzysztof66
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof66 » 26.01.2013 05:52

No i u mas musisz go jeszcze oclić.
Drupi
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Drupi » 17.02.2013 21:44

Samochód stoi u starszego dziadka w ... "komisie". Stoi tam ze 30 samochodów. Gdzie najmłodsze jest z 1990 roku. Ma wszystkie papiery do niego ... aczkolwiek nie wiem co w Chorwacji wszystkie papiery.

Oclić mam go w Cro ? Czy w PL ? Chodzi mi o to co mogą wymagać na granicy Chorwacko - Węgierskiej. Wiem, że w Niemczech trzeba wyrejestrować samochód na przykład.

A co trzeba w Chorwacji ... ??
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.02.2013 22:09

Wyślij zapytanie
klik, tu opis procedury (porady na hr forum).. wyglada na to, że kosztowna sprawa już tutaj na miejscu... i na pewno trzeba pomyśleć o cle przy wjeździe do U.E..(zapytanie do pl służb celnych) tym bardziej, że pojazd stary, więc pewnie wyższe opłaty...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.02.2013 22:19

To może lepiej poczekać do lipca?
Drupi
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Drupi » 18.02.2013 12:08

Jacek S napisał(a):To może lepiej poczekać do lipca?

Schengen ? Dopiero w lipcu będą rozmowy na ten temat.

Dowiedziałem się nt przeglądu i OC. To jest powiedzmy załatwione ... teraz ło.

Czyli wjeżdżając do UE muszę opłacić cło na granicy ? Załatwię wszystko na granicy ? Czy muszę to załatwić w jakimś urzędzie w Chorwacji ?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.02.2013 12:46

Nie mylić swobodnego ruchu od członkostwa w UE!
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.02.2013 12:50

Drupi napisał(a):
Jacek S napisał(a):To może lepiej poczekać do lipca?

Schengen ? Dopiero w lipcu będą rozmowy na ten temat.


Schengen nie ma tu chyba nic do tego (jest obszarem, na którym zagwarantowano swobodę przemieszczania się osób).
Jeśli HR będzie w UE a jeszcze nie w obszarze układu z Schengen to będzie to znaczyło tylko tyle, że utrzymane będzie sprawdzanie dokumentów (odprawa graniczna) ...i jazda dalej (sprawdzenie ewentualnie limitów przewożonych towarów wg norm EU).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.02.2013 12:53

Chorwacja wchodzi do UE 1 lipca, więc wtedy cło nie będzie obowiązywało tylko akcyza 3,1%
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.02.2013 13:30

Przypominam, że jeszcze nie wszystkie państwa we wspólnocie ratyfikowały przystąpienie RH do Unii....
Mamy poważny problem ze Słoweńcami.. a wystarczy, że oni powiedzą "NIE".. albo będą to przeciągać i z daty lipiec 2013 nici...
Drupi
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Drupi » 22.02.2013 17:58

Dokładnie.

Wybieram się w połowie marca autolawetą po to auto :).

Może ktoś podpowie, czy kupując taki samochód, z dokumentami, pakuąc na autolawetę mogę spokojnie przekroczyć granicę Cro - HU ?

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2013 21:26

Drupi napisał(a):Dokładnie.

Wybieram się w połowie marca autolawetą po to auto :).

Może ktoś podpowie, czy kupując taki samochód, z dokumentami, pakuąc na autolawetę mogę spokojnie przekroczyć granicę Cro - HU ?

Pozdrawiam

Możesz mi powiedzieć po kiego grzyba ściągasz Poldka z Cro skoro za tą samą kasę możesz kupić Poldona w Polsce bez ceregieli z lawetą, podróżą, cłem itd.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.02.2013 21:36

Drupi napisał(a):Dokładnie.

Wybieram się w połowie marca autolawetą po to auto :).

Może ktoś podpowie, czy kupując taki samochód, z dokumentami, pakuąc na autolawetę mogę spokojnie przekroczyć granicę Cro - HU ?

Pozdrawiam


Podałam Ci link na chorwacką służbę celną.. wyślij zapytanie.. dostaniesz odpowiedź z pierwszej ręki.
maniekk
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniekk » 15.03.2017 20:32

Odświeżając nieco temat właśnie wróciłem z Chorwacji z autem na lawecie do gdańska . Wszystko odbyło się naprawde bezproblemowo. Ogólnie samochód to używane 4 letnie audi a5 quattro 211K Poki co jestem bardzo zadowolony z zakupu (jezdze nim od tygodnia) i mam oczywiście nadziej, że to się nie zmieni.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Zakup i wyjazd samochodem z Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone