Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie OC i AC pontonu

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
shadow1966
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 17.07.2008
Ubezpieczenie OC i AC pontonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) shadow1966 » 23.07.2008 12:01

Interesuje mnie czy macie moze jakieś doświadczenia z ubezpieczeniem pontonu OC i AC.Mam z tym spory problem, nie mogę ubezpieczyć AC bo to nie żaglówka a z OC też nie jest najłatwiej, nie bardzo wiedzą jak do tego podejść.
Będę wdzięczny za wszystkie uwagi na ten temat.
Pozdrawiam
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 23.07.2008 20:41

shadow1966 napisał(a):Interesuje mnie czy macie moze jakieś doświadczenia z ubezpieczeniem pontonu OC i AC.Mam z tym spory problem, nie mogę ubezpieczyć AC bo to nie żaglówka a z OC też nie jest najłatwiej, nie bardzo wiedzą jak do tego podejść.
Będę wdzięczny za wszystkie uwagi na ten temat.
Pozdrawiam


Właśnie przez to przechodzę - tragedia ---- to wolałbym przechodzić świnkę w tym czasie hehehe - tu masz wszystko !!!! - i jeszcze jedno (uwaga do moderatorów) może ten temat bardziej by sie nadał w dziale FAQ w odpowiednim dziale ? forum/viewtopic.php?t=17857&postdays=0&postorder=asc&start=0
a teraz papióry do wypełnienia - jutro napisze ile to kosztuje :)))

Papier nr 1
Papier nr 2
Papier nr 3

jak juz mówiłem - jutro napiszę ile to kosztuje :))
Pozdrawiam !!!

ps. Admin i hmm ,hmm MorskiPas - proszę o ustosunkowanie się, co do przeniesienia tego tematu na właściwe miejsce - dziekuję :wink: :D :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2008 20:52

Jacek L napisał(a):.... i jeszcze jedno (uwaga do moderatorów) może ten temat bardziej by sie nadał w dziale FAQ w odpowiednim dziale ? ....

Pomyślimy po sezonie jak luźniej na forum się zrobi :wink:
A teraz prośba - zmniejsz te fotki do max 15-calowego monitora bo się rozjeźdza po ekranie
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.07.2008 21:08

Jacek L napisał(a):i jeszcze jedno (uwaga do moderatorów) może ten temat bardziej by sie nadał w dziale FAQ w odpowiednim dziale ?


Ubezpieczasz ponton :?: Morski Pas pisał, że z tym są kłopoty :) Jeśli przejdziesz procedurę pomyślnie, pomyślimy o wrzuceniu do FAQ :wink:

Ps. Jeśli ubezpieczasz inne pływadełko, to zapytaj czy dla pontonu procedura OC i AC jest taka sama 8)
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 23.07.2008 21:10

Piotrek_B napisał(a):
Jacek L napisał(a):.... i jeszcze jedno (uwaga do moderatorów) może ten temat bardziej by sie nadał w dziale FAQ w odpowiednim dziale ? ....

Pomyślimy po sezonie jak luźniej na forum się zrobi :wink:
A teraz prośba - zmniejsz te fotki do max 15-calowego monitora bo się rozjeźdza po ekranie


Drogi @Piotrku_B nie dam rady zmniejszyć bo już się pakuję - a tak swoją drogą to są zeskanowane orginalne druki - chciałem żeby sobie wydrukawał forumowicz ,który ma kłopoty :)) - i prośba - jesteś moderatorem - zrób to za mnie ,bo ja mam trzęsące ręce - :))) Pozdrowionka !!! właśnie idę się pakować - jeszcze raz sorrki - na drugi raz będę grzeczniejszy !!!
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 23.07.2008 21:32

Tak dla ścisłości dodam, że o kłopotach z ubezpieczaniem pontonów tylko słyszałem.
Nigdy nie próbowałem ubezpieczać pontonu w Polsce, natomiast wykupienie samego OC w Chorwacji to błysk ciupagi i czysta przyjemność.
Cała procedura trwała 45 minut (w tym 30 minut czekania na przyjazd agenta i 15 minut wypisywania kwitów) i kosztowała 180kun.

Jacku_L, szerokiej drogi i stopy wody pod kilem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2008 21:51

Jacek L napisał(a):....Drogi @Piotrku_B nie dam rady zmniejszyć bo już się pakuję ....

Drogi Jacku L - ja również :lol:
Więc.........pomyślę po powrocie :wink:
Szerokiej drogi i udanych wakacji 8)
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 23.07.2008 23:18

No to ja pozamieniałem obrazki na linki do nich (są równie czytelne a nie rozwalają forum na boki), a jak Jacek wróci pełen nowych ważnych informacji to zastanowimy się nad przeniesieniem tego do FAQ.

Jacku zapytaj przy okazji jak jest z ubezpieczaniem pontonów w Polsce. A jeśli i przy Twojej łódce będą robili problemy to zrezygnuj z Casco i ubezpiecz samo OC w Chorwacji. Będzie więcej niż 180kun bo silnik masz większy ale i tak się opłaci.

pozdrav K
shadow1966
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 17.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) shadow1966 » 24.07.2008 18:54

No to po bólu!
Ubezpieczyłem dziś ponton w PZU.
Ubezpieczenie nazywa się "Kompleksowe ubezpieczenie jachtów śródlądowych grupa stat.21"
Ubezpieczenie zawiera w sobie AC OC iNNW.
Zapłaciłem od wartości 10tyś zł składkę 300zł za wszystko.
Okres ubezpieczenia to 3 miesiące.
A więc można !
Nie robili zdjęć, tylko kserowali fakturę zakupu i umowę kupna silnika+dowód zarejestrowania.
Jutro wyjezdzam na Pag ze spokojnym sercem :)
Pozdrawiam i stopy wody pod gumowym kilem :)
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
ubezpieczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 27.03.2009 21:19

Cześć.
A może ktoś ubezpieczał już gumiaka na następny (2009) sezon? U jakiego ubezpieczyciela? Na jaki okres? Jaki zakres (OC, YC, NW)? "Jakiego rzędu" są to teraz wydatki? Czy obejmuje wyjazdy zagraniczne (czy tylko w naszej kochanej RP)?
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
ubezpieczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 16.04.2009 10:12

Dostałem ofertę na ubezpieczenie pontonu z NAUTICA NORD (są przedstawicielem PANTAENIUS GmbH & Co):

Ubezpieczenie na rok od daty podpisania (nie ma możliwości na krótszy okres):

* Casco tylko "szkoda całkowita" (wartość 1.875 EUR, udział własny 10%) - składka 137,50 EUR
* OC (6mln EUR) - składka 48,51 EUR
* NNW (śmierć 52tys EUR, kalectwo 103 tys EUR) - składka 49 EUR.

W sumie to chyba dość dużo=
235 EUR * kurs 4,3 czyli około 1000 PLN :!: za sprzęt warty około 8 tys PLN :roll:

Jak ktoś chce to można wybrać samo OC (cena ta sama jak w "pakiecie").

Czy macie jakieś inne oferty (może spytam jeszcze w PZU)............
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 27.04.2009 11:19

mottom - i jak znalazłeś może jakąś dużo tańszą ofertę na ubezpieczenie pontonu :?: co prawda do wyjazdu jeszcze dużo czasu ale zapytać nie zaszkodzi :D
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
ubezpieczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 27.04.2009 11:29

Niestety, człowiek z PZU jeszcze się ze mną nie skontaktował :( (muszę mu się chyba przypomnieć) :idea:
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 28.04.2009 15:06

a nie lepiej ubezpieczyć na miejscu w CRO ?
Ubezpieczenie można wykupić w kapitanacie,
przy zakupie winietek...
Ponoć wychodzi dużo taniej niż w kraju.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 28.04.2009 17:40

samart napisał(a):a nie lepiej ubezpieczyć na miejscu w CRO ?
Ubezpieczenie można wykupić w kapitanacie,
przy zakupie winietek...
Ponoć wychodzi dużo taniej niż w kraju.


Samo OC od 180 do 600 kun w zależności od mocy silnika:

http://www.generali.hr/pomorska-osiguranja-2.php
http://www.allianz.hr/hrvatski/privatni ... jahti.aspx

nas interesuje pierwsza kolumna: "brodice ili jahte za osobne i javne potrebe".
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone