Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 18.12.2015 22:44

Ja też w Albanii za kilkugodzinne użyczenie parasola płaciłem 5 euro.To żaden problem tylko irytuje to,że te parasole zajmują większość plaż i ciągle stawiają kolejne.To wszystko przy ich obłożeniu 20%,więc chodzi o zawłaszczenie plaży by w końcu każdy zapłacił.Jeśli idzie o Grecję to poza obleganymi kurortami nikt nie winduje cen tylko dlatego,że jest blisko morza-warto korzystać z tawern tam gdzie stołują się miejscowi.Każdy ma prawo do oceny ja zatrzymałem się kilka dni w Albanii by mieć własny pogląd.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21045
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 20.01.2016 18:30

pawelh napisał(a):Opinia dotyczy głównych dróg wzdłuż morza w głębi kraju pewnie jest gorzej,ale mój samochód na takie eksperymenty za nisko zawieszony więc nie testowałem.


Ja też miałem okazję jechać i mogę tylko potwierdzić ,że drogi główne z małymi tylko wyjątkami są OK
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 30.01.2016 18:54

Mikeee napisał(a):
goly napisał(a):ewalla co do internetu to my poprostu kupilismy startery tamtejszej siecie kom i internet śmigał elegancko . A po knajpach wifi do złapania bez problemu . NIe wszedzie ale jest . Pisze głównie o Himare . Co do miejscowości ....dla mnie Ksamil jest dramatyczne . Owszem plaże sa piękne ale wszystko to jest w sezonie mega zatłoczone . Według mnie zdecydowanie ładniejsze plaże są w okolicy Dhermi ,Himare .

potwierdzam powyższe. Mi również klimat Ksamil nie przypadł do gustu, głównie ze względu na tłok w sezonie - byliśmy w sierpniu i przez kilka godzin nie mogliśmy znaleźć noclegu. Pojechaliśmy do Himare i tam zostaliśmy - mogę szczerze polecić to miasteczko



Dzięki!
Ksamil ze wzgledu na tłok odpadł jako miejscówka, ale chcemy pojechać na kilka godzin, zobaczyć.
W tym roku planujemy urlop na przełomie czerwaca i lipca, 2 tyg w czerwcu i tydzień w lipcu. Czy to juz sezon, czy jeszcze nie ma tylu ludzi? A jak z noclegami? mozna w tym czasie coś znalexć tańszego? jechać w ciemno czy rezerwować?

No i jak z pogodą? zawsze na urlop jeżdzilżdziliśmy na przełomie sierpnia i września, w Grecji było ciepło i ciepła woda. A jak w Albani? mozna liczyc na ciepła wode?a nie jak nasz Bałtyk :-)
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 30.01.2016 19:02

można
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 31.01.2016 17:51

Często jeździłem w takim terminie(zaraz po odebraniu świadectw)i generalnie woda była ciepła,ale bywają wyjątki-nawet w Gecji :D
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 31.01.2016 21:57

W Himare na poczatku lipca to dopiero knajpy na plazy stawiali
goly
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 07.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) goly » 01.02.2016 13:06

Pewnie dlatego że wysoki sezon w Albanii zaczyna się w sierpniu .
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 01.02.2016 18:07

Dokładnie tak jak w Grecji :lol: Bywają miejsca gdzie w lipcu wszystko pozamykane lub otwarte,ale pustawo.To atut przy negocjowaniu cen :D
ralfox
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ralfox » 02.02.2016 11:28

witam kochani cromaniacy, nie wiecie przypadkiem czy do pociągu a autokuszetką (Nowy Sad - Bar) wjedzie większym autkiem (sharan) ? ogólnie piszą na stronach-, że max wymiar to 155cm wysokości, ale może są jeszcze jakieś opcje ? nie znalazłem a kopię dość długo, proszę o info jeśli ktoś wie..
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 02.02.2016 12:34

ralfox napisał(a):witam kochani cromaniacy, nie wiecie przypadkiem czy do pociągu a autokuszetką (Nowy Sad - Bar) wjedzie większym autkiem (sharan) ? ogólnie piszą na stronach-, że max wymiar to 155cm wysokości, ale może są jeszcze jakieś opcje ? nie znalazłem a kopię dość długo, proszę o info jeśli ktoś wie..


Jak szukałem takich informacji, to niestety jest to dla niskich aut.
Widziałem te wagony i niestety takim wyższym się nie zmieścisz.
ralfox
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 05.07.2007
Pytanie o apartament z basenem 25.07-3.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ralfox » 10.02.2016 15:54

Witam, kochani cromaniacy, w tym roku planujemy zmianę z Cro na Czarnogórę i w związku z tym nie łatwe pytanie: czy ktoś z Was poleci jakiś fajny apartament w Czarnogórze koniecznie z basenem, blisko plaży dla 2 rodzin z dziećmi 2+2 oraz 2+3 oraz jeszcze 2 osoby dorosłe do innego pokoju, na 9 nocy od 25.07.-3.08. 2016
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 10.02.2016 21:44

ralfox napisał(a):Witam, kochani cromaniacy, w tym roku planujemy zmianę z Cro na Czarnogórę i w związku z tym nie łatwe pytanie: czy ktoś z Was poleci jakiś fajny apartament w Czarnogórze koniecznie z basenem, blisko plaży dla 2 rodzin z dziećmi 2+2 oraz 2+3 oraz jeszcze 2 osoby dorosłe do innego pokoju, na 9 nocy od 25.07.-3.08. 2016

Mój post jest drugi od góry...
Miejscówkę polecam! Basen też jest.
https://www.cro.pl/noclegi-czarnogora-sierpien-2015-t47437.html
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.02.2016 10:11

Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 12.02.2016 12:04

większość wpisów od ludzi, którzy tam zapewne nigdy nie byli... zwłaszcza hasła, że to kraj islamski niczym nie różniący się od Tunezji :lol:
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 12.02.2016 13:30

ewalla napisał(a):
Dzięki!
Ksamil ze wzgledu na tłok odpadł jako miejscówka, ale chcemy pojechać na kilka godzin, zobaczyć.
W tym roku planujemy urlop na przełomie czerwaca i lipca, 2 tyg w czerwcu i tydzień w lipcu. Czy to juz sezon, czy jeszcze nie ma tylu ludzi? A jak z noclegami? mozna w tym czasie coś znalexć tańszego? jechać w ciemno czy rezerwować?

No i jak z pogodą? zawsze na urlop jeżdzilżdziliśmy na przełomie sierpnia i września, w Grecji było ciepło i ciepła woda. A jak w Albani? mozna liczyc na ciepła wode?a nie jak nasz Bałtyk :-)



Byliśmy w Ksamil 3 lata temu od ok 23 sierpnia do 3 września.
Wcześniej byliśmy w Borsh.
W Ksamil miejsc wolnych przed i po sezonie będzie dużo. Największy tłok jest wtedy gdy wakacje mają włosi.
Na przełomie czerwca i lipca na pewno znajdziesz dużo wolnych miejsc.
My płaciliśmy 20€ za dobę za apartament.
Polecam plaże w samym Ksamil, oraz w jego okolicach. Niektóre sa zjawiskowe i warto 2-3km podjechać samochodem.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 127
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone