Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’15

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 03.10.2012 22:19

Powtórzę się, przepiękne zdjęcia... Vrboska bądź jej bliskie okolice chyba coraz bardziej prawdopodobne jako cel przyszłorocznego wyjazdu :) .
Za namiar dzięki śliczne. Co prawda stronka coś nie działa, ale może to jakieś przejściowe kłopoty.
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 03.10.2012 22:52

Ależ żeś rozwalił tymi fotami.. Jak mi jutro baba wstanie to jej pokaże to wszystko co dzisiejszego wieczora obejrzałem.. ;) Jak już ktoś wspomniał.... momentami lepiej niż w rzeczywistości :) podziwiam i zazdroszczę :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 04.10.2012 00:26

Niezmiennie pięknie :D

. . . i pachnie lawendą . . .


Pozdrawiam
Piotr
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 04.10.2012 13:35

Interseal napisał(a):
trevia napisał(a):Próba sił :wink:


Trafił Czech na Czecha? :wink: :lol:


Na to wygląda :oczko_usmiech:

bluesman napisał(a):Alee nuuda tylko Hvar i Vrboska, Stari Grad i Hvar aże oobrzydzenie bierze ............... :mrgreen:


Ostrzeżenie jest w tytule :wink:

bluesman napisał(a):Bluzeczkę też zauważyłem nie myślcie sobie :boss: w czerwcu koleżanka zginęłaby w lawendzie ................


W czerwcu siadałyby na mnie pszczoły :wink:

razpol napisał(a):momentami lepiej niż w rzeczywistości :)

mariusz_77 napisał(a):achch piękne te Twoje zdjęcia z naszego ukochanego miejsca... Święta Niedziela wygląda chyba jeszcze piękniej niż w rzeczywistości... dzięki nim poczułem znowu klimat i atmosferę urlopu... dziękuję

Pozdrawiam :papa:


Mnie tez zauroczyła, może na zdjęciach bardziej podoba się, bo za nią tęsknimy :D

morgana napisał(a):Za namiar dzięki śliczne. Co prawda stronka coś nie działa, ale może to jakieś przejściowe kłopoty.


Sprawdzałam wczoraj i działała, pewnie coś aktualizują :wink:

piotrf napisał(a):Niezmiennie pięknie :D

. . . i pachnie lawendą . . .


Pozdrawiam
Piotr


Witaj Piotrf :D To niezaprzeczalny atut Hvaru :D


Pozdrawiam serdecznie! :D
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 04.10.2012 13:55

TomKinS napisał(a):Trevia, Twój wpis na cro.pl zaczyna się w dniu naszego wyjazdu na 4 cro-wakacje. Tydzień na Riwierze Makarskiej i tydzień na Hvarze. Gdzie miejscem docelowym jest Jelsa,ale do cudownej Vrboskiej to tylko 30min. spacerkiem.


Cześć TomKinS :D Pewnie Makarska odetchnęła już od tłumu turystów? :wink: Nas Jelsa nie chciała :wink: , ale Vrboska przyjęła z otwartymi ramionami :D O mały włos spotkałybyśmy się na tym samym mostku :lol:
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 04.10.2012 22:01

Z wizytą u Babci :wink:

W powrotnej drodze nadal podziwiamy uroki zatunelowej części wyspy...

Obrazek

Obrazek

Do tej pory poszukiwania dżemu figowego kończyły się klęską, więc próbujemy tutaj
Obrazek

Otoczenie bardzo malownicze
Obrazek

Zaglądamy do środka, gdzie zaprasza nas Babcia :wink: Przed nami są klienci, więc babcia sadza nas na ławeczce na werandzie :D Ładnie tu - pytam, czy mogę się rozejrzeć :D Oczywiście :D

Sypialnia Babci dobrze zaopatrzona :wink:
Obrazek

Obrazek

A za plecami taki widok :D
Obrazek

Obrazek

Nadeszła nasza kolej. Zanim zdążyłam powiedzieć, że szukam dżemu, stolik zapełnia się karafkami z różnorakimi trunkami-nalewki, wina, rakije 8O Babcia przynosi szklanki 8O i zaprasza do degustacji... dżemu figowego nie ma :cry: jest za to z granatu... z ciekawości biorę słoiczek... aby Babci nie robić przykrości degustujemy odrobinkę wina - najpierw czerwone... całkiem dobre... potem Proszek... aż przyszedł czas na białe wino... sądząc po minie specjalisty od białych win, coś jest z nim nie tak... pełna podejrzeń biorę malutki łyk i uśmiechając się najszerzej jak mogę, wycofuję się na zewnątrz, by oddać winnicy, to co jej :wink: żeby nie wzbudzać podejrzeń kupujemy ten dżem i butelkę czerwonego wina, żegnamy się i zmierzamy do samochodu :wink:

Co było nie tak z białym winem?

Babcia chyba pomyliła butelki... winko miało posmak nafty albo benzyny... nie wiem dokładnie, bo nie gustuję w takich trunkach :wink: :lol: O ile ja tego nawet nie przełknęłam, to towarzyszka już tak... na szczęście nie było żadnych sensacji. :wink:

Dzień pełen wrażeń dobiega końca... ostatni rzut okiem na Pitve
Obrazek

Obrazek

I okolicę
Obrazek

Wieczorem degustujemy dzisiejsze zakupy.
Sprawdzam w internecie co chciała nam zakomunikować cytryna - okazuje się, że to nie akumulator, bateria w kluczyku dogorywa - mamy drugi :D Z problemem klucza serwisowego musimy na razie żyć :wink:

CDN
Ostatnio edytowano 19.10.2012 20:02 przez trevia, łącznie edytowano 1 raz
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 05.10.2012 11:17

trevia napisał(a):Do tej pory poszukiwania dżemu figowego kończyły się klęską, ...


Nie Ty jedna próbowałaś.
Niepojęte to jest. 8O

pzdr :wink:
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 05.10.2012 16:32

longtom napisał(a):Nie Ty jedna próbowałaś.
Niepojęte to jest. 8O


Dokładnie. Może to wina suchego roku, a może na Hvarze nie jest on tak popularny...?
Koniec końców znalazłam dżem figowy całkiem przypadkowo - miałam go tuż pod nosem -był w Konzumie w Vrbosce :wink: Pod latarnią najciemniej :wink:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 05.10.2012 16:38

trevia napisał(a):-był w Konzumie w Vrbosce.


Takie małe słoiczki po kilkanaście kun :?:
Dr Bata czy jakoś tak :?:
Użytkownik usunięty
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.10.2012 17:02

Takie degustacje do fajna rzecz! :lol:

Pojechaliśmy z kumplem do Jelsy tylko po drobne zakupy i znaczki do pocztówek... a wróciłem ululany na wesoło, dzierżąc w garściach i pod pachami po butelce z każdego produktu, który kosztowałem. :lol: ...no poza ekstraktem z rozmarynu.

Z taką ilością "mediciny" przy łóżku, Babcia chyba na zdrowie nie narzeka... :)

Pozdrawiam.
fan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 08.02.2008
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) fan » 05.10.2012 17:50

Zdjęcia zachęcają niesamowicie ,aby wybrać się w te rejony... :D
Czekam z niecierpliwością na następne.
Pozdrawiam
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 05.10.2012 18:32

Interseal napisał(a):Takie degustacje do fajna rzecz! :lol:

Pojechaliśmy z kumplem do Jelsy tylko po drobne zakupy i znaczki do pocztówek... a wróciłem ululany na wesoło, dzierżąc w garściach i pod pachami po butelce z każdego produktu, który kosztowałem. :lol: ...no poza ekstraktem z rozmarynu.

Z taką ilością "mediciny" przy łóżku, Babcia chyba na zdrowie nie narzeka... :)

Pozdrawiam.


Niestety mieliśmy to samo i nic nie było tknięte po drodze z zakupów tylko ... sama degustacja w kilku miejscach :mrgreen:
Załączniki:
IMG_1930.jpg
IMG_1929.jpg
IMG_1928.jpg
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 05.10.2012 19:08

Trevia, dodam Twoje zdjęcie w załączniku, Sypialnia babci dobrze zaopatrzona, inaczej nie potrafię. A to mój komentarz: w tym łóżku, przy takiej szafce, i przy wsparciu Matki Boskiej, sny moje będą błogosławione :)
Załączniki:
cro55.jpg
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 05.10.2012 20:26

longtom napisał(a):
trevia napisał(a):-był w Konzumie w Vrbosce.


Takie małe słoiczki po kilkanaście kun :?:
Dr Bata czy jakoś tak :?:


Tak po kilkanaście kun... Zeszłam do spiżarni, żeby sprawdzić nazwę :wink:
Obrazek

Nie miałam jeszcze okazji spróbować... :roll:

Interseal napisał(a):Takie degustacje do fajna rzecz! :lol:

Pojechaliśmy z kumplem do Jelsy tylko po drobne zakupy i znaczki do pocztówek... a wróciłem ululany na wesoło, dzierżąc w garściach i pod pachami po butelce z każdego produktu, który kosztowałem. :lol: ...no poza ekstraktem z rozmarynu.


bluesman napisał(a):Niestety mieliśmy to samo i nic nie było tknięte po drodze z zakupów tylko ... sama degustacja w kilku miejscach :mrgreen:


Hehe, wiedzą tam jak wpłynąć na klienta :wink:

W zeszłym roku mieliśmy spore problemy ze zdobyciem rakiji... każdy się czaił, wiele pytanych osób mówiło, że już nie mogą sprzedawać... faktycznie byłam świadkiem jak policjant przechadzał się obok stoisk i przyglądał się co sprzedają, dopiero przez trzecią osobę trafiliśmy do "rozlewni" :wink: W tym roku na Hvarze problem był zdecydowanie mniejszy, ludzie jakoś mniej się z tym kryli, niektórzy nawet wystawiali produkty procentowe obok innych na straganach :D Policji też tu nie spotkałam :D

Interseal napisał(a):Z taką ilością "mediciny" przy łóżku, Babcia chyba na zdrowie nie narzeka... :)


Humor jej dopisywał :wink:

fan napisał(a):Zdjęcia zachęcają niesamowicie ,aby wybrać się w te rejony... :D


Mam nadzieję, że nie tylko zdjęcia szafki :wink: :lol:

TomKinS napisał(a):A to mój komentarz: w tym łóżku, przy takiej szafce, i przy wsparciu Matki Boskiej, sny moje będą błogosławione :)


Amen :D :D :D
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 05.10.2012 22:25

Świetne zdjęcie z pięknego Hvaru, na który na pewno kiedyś wrócę.

Pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’15 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone