Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KARBUNI-KORCULA co na miejscu ???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 14.11.2011 21:39

Się zdziwiłam, jak dostałam powiadomienie, że ktoś teraz wątek wygrzebał i pisze :lol:.
No to też pogrzebałam i znalazłam taką mapę:
http://www.korcula-larus.com/korcula-apartments-map.php
Twój apartament to ten pierwszy od lewej. Ja byłam w tym trzecim - w Silvie.
Z tego, co pamiętam to po prawej stronie od "Waszego" domu (stojąc tyłem do niego, a przodem do morza) w tej zatoczce jest jedyna plaża z takimi drobnymi kamieniami i w miarę łagodnym zejściem do morza. Byłam w tamtych okolicach na spacerze, nie kąpałam się tam, więc na stówę nie powiem.
Na temat tych apartementów nic nie wiem, więc się nie wypowiadam, co do knajp i sklepu muszę Cię rozczarować - jak byliśmy tam w 2010r. knajpy była zamknięte, sklepu niet. Jeździliśmy po zakupy do sklepu TOMMY do Vela Luki. W sumie to naprawdę niedaleko - z 10 -15min. samochodem.
Ehhh... już Ci zazdroszczę wakacji w Chorwacji...
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 14.11.2011 22:03

I jeszcze coś znalazłam...
I sobie powzdychałam tęsknie...
http://www.korcula-larus.com/korcula_prizba_images.html
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 15.11.2011 00:04

Tom_Krasu napisał(a):W związku z tym ze urlop coraz bliżej, wymyśliłem sobie że pojedziemy do miejscowości Karbuni. Znalazłem taki apartament i mam pytanie czy ktoś wie coś na temat tego apartamentu.
http://www.prizba.net/apartmentskorcula ... nic-zaglav




...hmm, niestety osobiście nie znam podanego przez Ciebie apartamentu, jednak mogę Ci podać inne również fajne i ciekawe miejsca na Korculi. Zakotwiczyłam tam trzy lata z rzędu, chętnie podrzucę Ci coś mniej więcej porównywalnego :wink:
pisz na emaila :D
an2002
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) an2002 » 27.12.2013 02:43

Majeczko!
Czy mogłabyś wysłać mi namiary na Korculę? Szukam miejsca cichego i kameralnego. Nie interesują mnie sklepy, knajpki i tego typu atrakcje. Wraz z rodzinką uwielbiamy zrównoważoną izolację i bliskość morza.
Mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuję
RobsonC
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 13.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobsonC » 07.02.2014 00:20

Podbijam temat :)

Czy ktoś wybiera się do Karbuni na przełomie lipca/sierpnia?

Pozdrawiam
Robert
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 17.03.2014 12:37

Ja bym się chętnie wybrała...
Ale niestety nie mogę znaleźć fajnej miejscówki :-(.
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 28.11.2014 00:24

Znalazłam!!
Teraz - nauczona doświadczeniem - zaczęłam wcześniej poszukiwania ;-).
Wysłałam maila - czekam na odpowiedź...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.12.2014 21:40

Baru napisał(a):Znalazłam!!
Teraz - nauczona doświadczeniem - zaczęłam wcześniej poszukiwania ;-).
Wysłałam maila - czekam na odpowiedź...

No i jak - doczekałaś się?
Ja w tym roku próbkowałam sytuację w Karbuni (trochę z ciekawości) i ciekawą ofertę przysłała m.in. p. Donjerković z villi Senija. Ale to dom z kilkoma apartmanami, więc sąsiedzi jacyś zawsze są... niestety. :wink:
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 04.12.2014 22:07

Doczekałam :-).
Villa Senija jest na początku Karbuni, a my tym razem wylądujemy (a przynajmniej mam taką nadzieję) na samiutkim końcu. Tam, gdzie kończy się cywilizowana asfaltowa droga i zaczyna szutrowa, prowadząc do Grscicy.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.12.2014 22:14

Baru napisał(a):Tam, gdzie kończy się cywilizowana asfaltowa droga i zaczyna szutrowa, prowadząc do Grscicy.

Ojej, jak cudnie! Wymarzone miejsce dla mnie na... 2016?... :wink:
Byłabyś tak miła i podesłała namiary na PW?
RobsonC
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 13.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobsonC » 19.12.2014 15:23

Baru napisał(a):Doczekałam :-).
Villa Senija jest na początku Karbuni, a my tym razem wylądujemy (a przynajmniej mam taką nadzieję) na samiutkim końcu. Tam, gdzie kończy się cywilizowana asfaltowa droga i zaczyna szutrowa, prowadząc do Grscicy.



Baru a kiedy jedziecie :) Bo my wracamy do Seniji w tym roku ale na dwa tygodnie :) mamy juz potwierdzony termin 25.07 do 08.08

Pozdrawiam
robson
Pitr13
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.12.2013
Karbuni - UWAGA - Karbuni Korcula!!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pitr13 » 07.08.2016 22:51

czołem.
zwykle się nie wychylam i raczej czytam żeby zasięgnąć więcej info. W cro jestem w celach wakacyjnych po raz 6 więc sporo widziałem przez te lata
Ostatnie 3 lata to głównie wyspy. Ten rok to wizyta na Korculi na dłużej czyli na 2tyg.
Jestem w Karbuni. Chcę ostrzec wszystkich którzy się tu chcą wybrać. W odległości nie większej niż 1,5km w linii prostej w dolinkę w drodze do VelaLuka wrzucane są śmieci. Regularne wysypisko. I co najgorsze ono się tli. Nie wiem czy w wyniku niedawnego pożaru czy celowo. Efekt jest taki że jeśli wieje z tamtej strony, smród (palący się plastik i śmieci) nie jest nie tylko przyjemny ale pewnie i niespecjalnie zdrowy.
czy to głupota czy przypadek nie chcę wnikać i wierzę że to drugie, ale jeśli wieje jest to na tyle nieprzyjemne że nie da się siedzieć na tarasie...

pozdrawiam z Karbuni.
Piotr
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 11.08.2016 14:10

Witam miłośników Korculi
Czy ktoś może podrzucić coś o miejscowości Prigradica? Taki wybór padł na przyszły rok i każda opinia będzie na wagę złota :D
gajowy6969
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Karbuni - UWAGA - Karbuni Korcula!!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) gajowy6969 » 15.05.2021 02:07

Pitr13 napisał(a):czołem.
zwykle się nie wychylam i raczej czytam żeby zasięgnąć więcej info. W cro jestem w celach wakacyjnych po raz 6 więc sporo widziałem przez te lata
Ostatnie 3 lata to głównie wyspy. Ten rok to wizyta na Korculi na dłużej czyli na 2tyg.
Jestem w Karbuni. Chcę ostrzec wszystkich którzy się tu chcą wybrać. W odległości nie większej niż 1,5km w linii prostej w dolinkę w drodze do VelaLuka wrzucane są śmieci. Regularne wysypisko. I co najgorsze ono się tli. Nie wiem czy w wyniku niedawnego pożaru czy celowo. Efekt jest taki że jeśli wieje z tamtej strony, smród (palący się plastik i śmieci) nie jest nie tylko przyjemny ale pewnie i niespecjalnie zdrowy.
czy to głupota czy przypadek nie chcę wnikać i wierzę że to drugie, ale jeśli wieje jest to na tyle nieprzyjemne że nie da się siedzieć na tarasie...

pozdrawiam z Karbuni.
Piotr

Czy ktoś z szanownego towarzystwa miał przyjemność po 2016 ? czy powyższa niedogodność była spowodowana pożarem ? czy to po prostu aktualny "mikroklimat" Karubni ?
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 30.05.2021 14:21

Cześć
W 2019 roku wysypisko śmieci było rekultywowane, a pozostałości po wysypisku przykrywane kamieniami.
Nic nie śmierdziało i nie paliło się jak w poprzednich latach. Dolina odzyskiwała swój urok.
Karbuni jak dla mnie to jedna z lepszych miejscówek, w których byłem, ale to kwestia gustu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KARBUNI-KORCULA co na miejscu ??? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone