Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KARBUNI-KORCULA co na miejscu ???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janek_pl
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek_pl » 14.07.2010 10:32

Tak jak napisałem....w Karbuni są tylko apartamenty i nic więcej.

Na zakupy najbliżej do Vela Luka ok 7km.
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 16.07.2010 10:32

Marshall!
Janek prawdę pisze - zero knajp, sklepów, pizzerii...
Były kiedyś dwie knajpy, ale zostały po nich tylko puste pomieszczenia. Nie ma ani pół sklepu, co jest uciążliwe, o ile nie zabierasz jedzenia ze sobą tylko nastawiasz się na zakupy na miejscu. Wyprawa do sklepu to ok półtorej godziny w obie strony razem z czasem, jaki spędzisz w sklepie. Hipermarket TOMMY jest hiperem w jakiejś dziwnej kategorii, ma moooże ze 300m kw, więc jak nie jedziesz na zwiedzanie sklepu tylko na zakupy - pójdzie szybko.
Rakiję, wino i oliwę kupowaliśmy u naszych gospodarzy - sami robią. Z resztą tego wina to więcej oni nam zafundowali i wypiliśmy z nimi razem niż kupiliśmy :-)
Pól namiotowych nie ma w Karbuni - tam po prostu nie ma płaskich powierzchni, na których można by rozbić namiot.
A teraz będzie reklama 8)
Polecam z całego serca te apartamenty:
http://www.prizba.net/apartmentskorcula ... tment.html
Naprawdę przemili gospodarze, zrobili nam mega-wyżerkę ze świeżo złowionych przez nich ryb - ugrillowanych. W życiu na jadłam tak pysznych ryb i nie zjadłam ich tak dużo. Pierwszy raz w życiu jadłam ośmiornicę przygotowaną na dwa sposoby - smażoną z ziemniaczkami i cebulą (pyyychaa!) i taką "sałatkową".
Teściowa Silvany nauczyła nas robić pyszne ciastka (z żółtą rakiją!!) i wszyscy w domu już się dopominają kiedy je zrobię :lol:
Gospodarze zabierali nasze dzieci na krótkie wyprawy łódką - do klatek "zastawionych" na ryby. Dzieciaki miały nieziemska frajdę i jakie emocje: złapało się coś na ten chleb, który wczoraj włożyliśmy?? :lol:
Jakby ktoś chciał się więcej dowiedzieć - pytajcie, postaram się w miarę szybko odpowiadać.
PS. Jakby ktoś pisał do Silvany - napiszcie proszę, że macie kontakt od Barbary.
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 16.07.2010 16:27

Dzięki za odpowiedź. W sumie nastawiałem się na zakupy w Blato lub w Vela Luce. Mój apartament jest w domu p. Marica Boskovic. Na samym końcu Karbuni (jak się droga kończy) po prawej stronie. Pozytywne jest to, że ta duża wyspa nie zasłania widoku na otwarte morze.
Mam nadzieję, że moi gospodarze będą tak samo fajni jak opisani powyżej. Pozdrawiam.
janek_pl
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek_pl » 16.07.2010 17:50

Skoro Barbara chwili swoich gospodarzy to ja pochwalę troszkę swoich.

Byłem dokładnie 2 apartamenty obok.

Patrząc na fotkę 50m w lewo... :)

Obrazek

Warunki również super....Właściciele również sympatyczni. Rakije wypiliśmy, rybkę zjedliśmy, ciastem poprawiliśmy :)

Karbuni mimo braku sklepów i całego zaplecza jest super miejscem na spędzenie czasu w ciszy i spokoju....

Na pewno tam wrócę....

Szkoda tylko, że minęliśmy się z Barbarą. My wracaliśmy w sobotę ona przyjechała w niedziele :)

Mieliśmy za to kontakt via mail :)

Ciekawi mnie czy Twój mąż wytrzymał bez netu ?? :) :)
Ostatnio edytowano 17.07.2010 11:01 przez janek_pl, łącznie edytowano 1 raz
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 16.07.2010 17:59

Kolega mkm pisał o żwirkowej plaży w Karbuni. Ma być ona w zatoce Zaglav. Jak ona wygląda, są na niej warunki do kąpieli z dziećmi :?:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.07.2010 19:21

Marshall napisał(a):Na samym końcu Karbuni (jak się droga kończy)


Na końcu Karbuni nie kończy się droga. Dalej prawie cały czas lasem prowadzi całkiem dobra szutrówka i można dojechać do Grscicy. Wzdłuż wybrzeża które jest dość znacznie poniżej tej drogi co jakiś czas stoi dom, budują się też nowe.

Obrazek
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 17.07.2010 09:14

Według mapy ta główna się kończy.....

Obrazek

Tak mam to oznaczone w dokumentach najmu: ostatni dom w miejscowości po prawej stronie drogi. Jest tez sugestia o zakończeniu drogi jadąc od Blato, więc może chodzi o asfalt.

Super, że idzie droga przez las do Grscicy lubimy się tam kąpać. No i do Prizby już niedaleko. Super, że można leśną drogą ominąć Blato. Bardzo przydatna wiadomość. Hvala lijepa kulka53 :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 17.07.2010 19:20

Marshall napisał(a):Według mapy ta główna się kończy.....


Ta mapa jest już dość wiekowa :wink: , i wg niej nie tylko ta korculańska droga się kończy :lol: a inne nie istnieją. Ale faktycznie, asfalt jest do ostatnich zabudowań Karbuni.

Nie pamiętam ile czasu zajął nam przejazd do Grscicy, może 20 min? . W każdym razie na pewno znacznie szybciej i bliżej, niż miałoby się jechać naokoło :D
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 18.07.2010 11:26

Janek!
Mój mąż nie wytrzymał bez netu :-)
Córka właścicielki udostępniła mu modem wwvan USB (małż podyktował, nie wiem co to oznacza :-)) i hulało nad wodą bez problemu.
Szkoda, że nie udało się nam spotkać w jednym terminie...
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 20.07.2010 08:42

Po tych Waszych pogawędkach o drodze niekończącej się w Karbuni - looknęłam dziś z rana przed wyjściem do pracy na mapę, którą zabrałam z Vela Luki (tam, gdzie kupowaliśmy bilety na prom do Splitu).
I macie rację - ta droga wcale się nie kończy w Karbuni - leci dalej w prawo wzdłuż wybrzeża.
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 22.07.2010 00:35

Marshall napisał(a):Kolega mkm pisał o żwirkowej plaży w Karbuni. Ma być ona w zatoce Zaglav. Jak ona wygląda, są na niej warunki do kąpieli z dziećmi :?:


mkm napisał(a): Fajna plaża :? Jest tam trochę żwirku ( plaża będzie miała ze 30m. długości ) ... Jest to jednak jedyny żwirek w rejonie Karbuni , dlatego też sporo tam dzieciaków i w ogóle jest gęsto ... Kilka domów nad samą plażą . Z Karbuni będziesz mial ok 1km. ... Jednak z Pupnatską , Bacvą , czy Zitną nie ma co porównywać .


Podnoszę pytanie. Co wiecie na temat tej plaży :?: Macie może jakieś fotki :?:
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 22.07.2010 21:41

Marshall!
Przykro mi, ale Ci nie odpowiem na to pytanie - po prostu nie wiem. My wykorzystywaliśmy swoją plażę przy domu i to było dla nas najfajniejsze rozwiązanie, nie szukaliśmy innych plaż.
maikyl
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maikyl » 16.01.2011 02:47

Baru napisał(a):...
Jakby ktoś chciał się więcej dowiedzieć - pytajcie, postaram się w miarę szybko odpowiadać.
PS. Jakby ktoś pisał do Silvany - napiszcie proszę, że macie kontakt od Barbary.


Baru,

Tak, bardzo chciałbym się więcej dowiedzieć :D Czy masz może do właścicieli bezpośredni kontakt?

pozdrawiam
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 16.01.2011 04:06

maikyl napisał(a):
Baru napisał(a):...
Jakby ktoś chciał się więcej dowiedzieć - pytajcie, postaram się w miarę szybko odpowiadać.
PS. Jakby ktoś pisał do Silvany - napiszcie proszę, że macie kontakt od Barbary.


Baru,

Tak, bardzo chciałbym się więcej dowiedzieć :D Czy masz może do właścicieli bezpośredni kontakt?

pozdrawiam

Przecież podałam link w tym mailu, z którego cytujesz...
maikyl
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maikyl » 16.01.2011 17:31

Baru napisał(a):...

Przecież podałam link w tym mailu, z którego cytujesz...



Masz rację, mój brak spostrzegawczości jest straszny. Byłem przekonany, że to kontakt do firmy pośredniczącej w rezerwacji. Czy z Silvaną można rozmawiać ( przynajmniej dogadać się ) po angielsku albo niemiecku?

dzięki wielkie za pomoc
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KARBUNI-KORCULA co na miejscu ??? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone