Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KARBUNI-KORCULA co na miejscu ???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 17.01.2011 23:01

My rozmawialiśmy po angielsku, ale moje dzieci całkiem dobrze dogadywały się z nią po polsku :-).
maikyl
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maikyl » 17.01.2011 23:04

Baru napisał(a):My rozmawialiśmy po angielsku, ale moje dzieci całkiem dobrze dogadywały się z nią po polsku :-).


Już dzwoniliśmy, niestety nie ma miejsc na sierpień :(
tadzikmal
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 17.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadzikmal » 07.02.2011 00:12

Marshall napisał(a):Dzięki za odpowiedź. W sumie nastawiałem się na zakupy w Blato lub w Vela Luce. Mój apartament jest w domu p. Marica Boskovic. Na samym końcu Karbuni (jak się droga kończy) po prawej stronie. Pozytywne jest to, że ta duża wyspa nie zasłania widoku na otwarte morze.
Mam nadzieję, że moi gospodarze będą tak samo fajni jak opisani powyżej. Pozdrawiam.

A czy mógłbyś podać namiary na ten apartament?
Tadzik
tadzikmal
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 17.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadzikmal » 07.02.2011 22:09

janek_pl napisał(a):Skoro Barbara chwili swoich gospodarzy to ja pochwalę troszkę swoich.

Byłem dokładnie 2 apartamenty obok.

Patrząc na fotkę 50m w lewo... :)

http://apartmani-maskovic.com/apartments.html

Warunki również super....Właściciele również sympatyczni. Rakije wypiliśmy, rybkę zjedliśmy, ciastem poprawiliśmy :)

Karbuni mimo braku sklepów i całego zaplecza jest super miejscem na spędzenie czasu w ciszy i spokoju....

Na pewno tam wrócę....

Szkoda tylko, że minęliśmy się z Barbarą. My wracaliśmy w sobotę ona przyjechała w niedziele :)

Mieliśmy za to kontakt via mail :)

Ciekawi mnie czy Twój mąż wytrzymał bez netu ?? :) :)


A możecie jaka jest głębokość morza przed apartamentem? Czy mogą się w niej pluskać dzieci albo żony nie umiejące pływać :D ?

A jak nie to czy jest gdzieś plaża w pobliżu , na której daliby radę?

Tadzik
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 08.02.2011 22:43

Nie bardzo niestety...
Jakiś metr, dwa od schodów - zależy w którym miejscu - dna już nie łapałam - mam coś między 1,6 a 1,7 ;-).
Moje dziewczyny - najmłodsze miały na wakacjach skończone 7 lat i im to nie przeszkadzało...
Rękawki, kólka i inne tego typu rzeczy zalatwiają wszystko. Ale jak masz dziecko 2,3 letnie to nie szukaj w Karbuni miejsca na wypoczynek - ja łągodnej plaży tam nie widziałam.
tadzikmal
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 17.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadzikmal » 08.02.2011 23:34

To gdzie mam szukać. Żeby było spokojnie i chociaż płytko i blisko morza. Plaża żwirowej już nie musi być :(
Tomasz
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 09.02.2011 09:12

tadzikmal napisał(a):To gdzie mam szukać. Żeby było spokojnie i chociaż płytko i blisko morza. Plaża żwirowej już nie musi być :(
Tomasz

Nie potrafię Ci niestety pomóc - ja nie szukałam typowych plaż z łagodnym zejściem do wody, bo to niestety zawsze jest związane z tłumem ludzi. Moje dziewczyny były już na tyle duże, że radziły sobie ze schodkami i głębokością.
Ale o ile dobrze pamiętam - jest gdzieś na forum watek "Gzie z dzieckiem na Chorwację" czy coś w tym stylu.
Poszukaj, napewno coś znajdziesz.
Słyszałam, że na wyspie Rab są piaszczyste plaże - sprawdź to, może akurat dobrze zapamiętałam. Powodzenia w szukaniu, bo naprawdę warto jechać ponad tysiąc km w jedną stronę na wakacje.
Wojtas1983
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.03.2011
karbuni 82 - apartament Prijam

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtas1983 » 16.03.2011 14:01

Witam ! Czy ktoś z Was miał może przyjemność gościć w apartamencie Prijam w Karbuni (Korcula) ? Wybieramy się tam z rodzinką w lipcu i każda opinia byłaby bezcenna !
nmd
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 10.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nmd » 05.04.2011 21:33

W zasadzie to mogę napisać, że też się tam wybieram :)
Wojtas1983
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtas1983 » 06.04.2011 06:24

A w jakim terminie jeżeli mogę zapytać ? Fajnie byłoby mieć polskie towarzystwo :) My jedziemy od 2 do 16 lipca (moja żona, ja oraz nasz 5-letni syn).
nmd
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 10.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nmd » 06.04.2011 10:01

Niestety, przełom lipca i sierpnia.
Wojtas1983
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtas1983 » 06.04.2011 10:06

A to szkoda....:( Ale jak wrócimy to postaram się napisać jak tam jest :)
nmd
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 10.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nmd » 18.07.2011 10:18

z utęsknieniem czekam na relacje! :)
Wojtas1983
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtas1983 » 18.07.2011 12:09

Witam !

Więc miejsce jest więcej niż urocze !!! Gospodarze przemili (małżeństwo! Apartamenty duże, czyste i rzeczywiście rzut beretem od morza. Wydaje mi się że jak się dogadacie to można się u nich żywić - my sami gotowaliśmy - w kuchni jest piecyk gazowy na 4 palniki, piekarnik i lodówka + garnki, sztućce, noże, chochle, naczynia itp.


Kilka wskazówek:

DOJAZD:

Kun musicie mieć na autostrady (do Zagrzebia 42 Kuny, od Zagrzebia do Ploce - 195 kuna, na promy - ceny znajdziecie w necie, ewentualnie na paliwo (ale najlepiej zatankować w Słowenii - bo potem na autostradzie w Chro. jest drogo) i coś do jedzenia po drodze. Nie płaćcie po drodze w Euro bo przelicznik jest mało korzystny... :P) - wymieńcie EURO na Kuny w Słoweni.

PROMY: Ploce - Trpanj, Orebic-Korcula albo Split-Vela Luca (pamiętajcie aby być pod promem co najmniej 45 min przed odpłynięciem promu !!!!!!! bo możecie nie wjechać)

Droga z Vela Luca do Karbuni: wyjechać z promu na prawo (nie do centrum tylko od centrum Vela Luca) za marketem TOMMI skręcić w prawo (w TOMMIM warto robić zakupy - bogaty asortyment, świeżo oraz bardzo przystępnie cenowo - ale o tym później) cały czas prosto aż skończy się droga, następnie w lewo. Na kolejnej krzyżówce będzie znak na Karbuni w prawo, wąską drużką aż do celu - nie zrażajcie się ta droga tylko tak wygląda ale jak dojedziecie będziecie zachwyceni :)

Droga od Korcula do Karbuni: dojechać do Blato - przejechać Blato (piękną leją lipową) i właściwie zaraz za wyjazdem z Blato będzie znak na Karbuni Zaglav w lewo. Zjechać na lewo a potem ostro w lewo jeszcze raz. 100 m do skrzyżowania i na skrzyżowaniu w prawo. Cały czas prosto ąz będzie rozjazd - w lewo na Karbuni. Cały czas prosto aż do krzyżówki. Na krzyżówce w lewo na Karbuni i cały czas prosto ąż do celu.

Jak już będziecie na drodze wzdłuż morza w karbuni apartament ma mały banner z nazwą apartamentu Prijam - ciężko nie zauważyć.

Od Blato nawigacja nie da rady :)

ZAKUPY: w markecie Tommi w Vela Luca - ok. 8km
Ceny: mleko ok 6 kuna, chleb ok 7 kuna, wino 15 kuna u włąścicieli lub w TOmmim, ważywa taniocha, mięso troszkę droższe niż w Polsce - w szczególności kurczak, szynki i sery jak w Polsce, soki (TO GUSTI) 6-8 kuna, woda 5 L - 12 kuna

Kantor: najlepszy kurs w BLATO

Jakbyście mieli jakieś pytania lub chcielibyście zdjęcia piszcie: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrav !!
Tom_Krasu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tom_Krasu » 13.11.2011 19:47

Witam wszystkich
w związku z tym ze urlop coraz bliżej :D, jeszcze tyko niecałe 9 miesięcy, wymyśliłem sobie że pojedziemy do miejscowości Karbuni. Znalazłem taki apartament i mam pytanie czy ktoś wie coś na temat tego apartamentu.
http://www.prizba.net/apartmentskorcula ... ic-zaglav/.
Na temat miejscowości wiem ze jest tam cisza i spokój, dwie knajpy w sezonie i mały sklepik, chyba że się mylę?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KARBUNI-KORCULA co na miejscu ??? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone