Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zwiedzanie Splitu i Dubrownika

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
guzzi
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.01.2009
Zwiedzanie Splitu i Dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzzi » 17.01.2009 07:34

Witam,
Proszę o wskazówki jak najefektywniej zwiedzić Split i Dubrownik (przeznaczam po jednym dniu na każde miasto)?
Czy to jest w ogóle możliwe?
Zastanawiałem się np. czy jadąc do Dubrov. minąć go jechać w stronę Cavtat tylko dlatego aby uchwycić w aparacie piękną panoramę miasta, widoczną prawdopodobnie od strony BiH?
Na czym skupić się w Splicie (czy tylko na pałacu Dioklecjana?)
Pozdr.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 17.01.2009 08:26

guzzi napisał(a):Witam,
Proszę o wskazówki jak najefektywniej zwiedzić Split i Dubrownik (przeznaczam po jednym dniu na każde miasto)?
Czy to jest w ogóle możliwe?
Zastanawiałem się np. czy jadąc do Dubrov. minąć go jechać w stronę Cavtat tylko dlatego aby uchwycić w aparacie piękną panoramę miasta, widoczną prawdopodobnie od strony BiH?
Na czym skupić się w Splicie (czy tylko na pałacu Dioklecjana?)
Pozdr.


Poczytaj sobie Nasze Relacje z podróży :wink: tam znajdziesz wskazówki jak, co i gdzie zwiedzić w Splicie, Dubrovniku to są jedne z najczęściej odwiedzanych miejsc w CRO :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 17.01.2009 12:51

Proszę, ja tak zwiedzałam Dubrownik :)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=213 ... c&start=45
Jednak każdy zwiedza inaczej i widzi wszystko inaczej..tak że najlepiej po prostu iść przed siebie bez większego planu..to najprzyjemniejsze :)
W relacjach znajdziesz wszystko :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.01.2009 14:41

Guzzi - plizzz.
Na żadne z miast nie wystarczy jeden dzień.
Panorama od strony Cavtatu jest warta zobaczenia.
guzzi
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzzi » 17.01.2009 15:15

ines napisał(a):Proszę, ja tak zwiedzałam Dubrownik :)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=213 ... c&start=45
Jednak każdy zwiedza inaczej i widzi wszystko inaczej..tak że najlepiej po prostu iść przed siebie bez większego planu..to najprzyjemniejsze :)
W relacjach znajdziesz wszystko :)

dzięki ines - zdjęcia mówią same za siebie
ps
choćby dla tych kocurków warto odwiedzić Dubrovnik
pozdr.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 17.01.2009 15:20

guzzi napisał(a):
ines napisał(a):Proszę, ja tak zwiedzałam Dubrownik :)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=213 ... c&start=45
Jednak każdy zwiedza inaczej i widzi wszystko inaczej..tak że najlepiej po prostu iść przed siebie bez większego planu..to najprzyjemniejsze :)
W relacjach znajdziesz wszystko :)

dzięki ines - zdjęcia mówią same za siebie
ps
choćby dla tych kocurków warto odwiedzić Dubrovnik
pozdr.


Proszę, choć na następnej stronie są ładne widoki z murów :)
Dubrownik warto rozłożyć na dwa dni, choć większość osób przerabia go w dzień :)
Natomiast zwiedzanie Splitu przez jeden dzień spokojnie wystarczy :)
guzzi
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzzi » 17.01.2009 15:44

co do spraw technicznych:
1) jak z parkowaniem w Dubrovniku - może pamiętasz?
2) skąd były robione fotki z panoramą miasta? czyżby z zatoczek widokowych przy "jadrance" w kierunku na Cavtat?
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 17.01.2009 16:35

guzzi napisał(a):co do spraw technicznych:
1) jak z parkowaniem w Dubrovniku - może pamiętasz?
2) skąd były robione fotki z panoramą miasta? czyżby z zatoczek widokowych przy "jadrance" w kierunku na Cavtat?



W jakim miesiącu jedziesz, bo w sezonie jest bardzo kiepsko z miejscami.My we wrześniu nie mieliśmy większych problemów i zaparkowaliśmy kolo murów.
Panoramkę miasta najlepiej robić właśnie jak się jedzie na Cavtat czy Zupę Dubrovacką.
My mieszkaliśmy w Srebreno kilka km od Dubrownika :)
Są specjalne parkingi , aby móc sie zatrzymać i robić fotki..My wchodziliśmy jeszcze takimi schodkami na górkę gdzie rozciągał sie wspaniały widok na perłę Adraityku.
Większośc info, które chcesz uzykskać znajduje się w relacjach..musisz dokładnie je przeczytać i będziesz wszystko wiedział :)

Pozdrawiam
guzzi
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzzi » 17.01.2009 16:47

wyjazd z Gdyni ok. 21 czerwca, mam nadzieję, że na miejsce (Riwiera Makarska) dotrę jeszcze w czerwcu :wink:
Myślę, że to dobry okres :?:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 17.01.2009 22:27

guzzi napisał(a):wyjazd z Gdyni ok. 21 czerwca, mam nadzieję, że na miejsce (Riwiera Makarska) dotrę jeszcze w czerwcu :wink:
Myślę, że to dobry okres :?:


Czerwiec jak wrzesień jest dobrym okresem na wyjazd do Cro :)
Ja jednak jestem wierna wrześniowi :)

Pozdrawiam
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 25.01.2009 16:48

guzzi napisał(a):Witam,
Proszę o wskazówki jak najefektywniej zwiedzić Split i Dubrownik (przeznaczam po jednym dniu na każde miasto)?
Czy to jest w ogóle możliwe?
Zastanawiałem się np. czy jadąc do Dubrov. minąć go jechać w stronę Cavtat tylko dlatego aby uchwycić w aparacie piękną panoramę miasta, widoczną prawdopodobnie od strony BiH?
Na czym skupić się w Splicie (czy tylko na pałacu Dioklecjana?)
Pozdr.

Byłem w Dubrovniku wielokrotnie i mogę Ci dać dwie rady: fotkę z panoramą Starego Miasta robisz albo z górnej drogi na Cavtat (można się zatrzymywać, choć - zwłaszcza w dzień - może być problem z miejscem do parkowania) albo ze wzgórza Srd (polecam!). Jeśli chodzi o parkowanie, to odpuść sobie pierwszy zjazd od północy, zrób ze dwa kilometry więcej w kierunku Cavtatu i zjedź do Dubrovnika od południa; spróbuj zaparkować w uliczce prowadzącej prosto do murów Starego Miasta (udawało mi się za każdym razem, a poza tym stamtąd masz również niezwykły widok na główny fort i Stari Grad).
niebieski
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) niebieski » 20.02.2009 13:23

Przed wyjazdem samochodem do Dubrovnika proponuję abyś zaopatrzył się w drobne monety np. po 5 kun na parkometry znajdujące się w centrum miasta. Niestety nikt wcześniej mnie nie uprzedził że będą problemy z rozmienieniem pieniędzy i nieźle musiałem się nagimnastykować żeby je zdobyć. Można też w niektórych kioskach kupić same bilety za parkowanie samochodu. Potem to już zostaje sama przyjemnośc zwiedzania miasta i cykania setek zdjęć .
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 20.02.2009 13:51

skee napisał(a):
guzzi napisał(a):Witam,
Proszę o wskazówki jak najefektywniej zwiedzić Split i Dubrownik (przeznaczam po jednym dniu na każde miasto)?
Czy to jest w ogóle możliwe?
Zastanawiałem się np. czy jadąc do Dubrov. minąć go jechać w stronę Cavtat tylko dlatego aby uchwycić w aparacie piękną panoramę miasta, widoczną prawdopodobnie od strony BiH?
Na czym skupić się w Splicie (czy tylko na pałacu Dioklecjana?)
Pozdr.

Byłem w Dubrovniku wielokrotnie i mogę Ci dać dwie rady: fotkę z panoramą Starego Miasta robisz albo z górnej drogi na Cavtat (można się zatrzymywać, choć - zwłaszcza w dzień - może być problem z miejscem do parkowania) albo ze wzgórza Srd (polecam!). Jeśli chodzi o parkowanie, to odpuść sobie pierwszy zjazd od północy, zrób ze dwa kilometry więcej w kierunku Cavtatu i zjedź do Dubrovnika od południa; spróbuj zaparkować w uliczce prowadzącej prosto do murów Starego Miasta (udawało mi się za każdym razem, a poza tym stamtąd masz również niezwykły widok na główny fort i Stari Grad).


Dokładnie tak, jednak jeszcze zalecam aby rozpocząć zwiedzanie Dubrownika z samego rana. My byliśmy w ostatnim dniu sierpnia ok. godz. 8:00 i jeszcze było miejsce na parkingu jak i niewiele wycieczek na starym mieście (gorąc także znośny), także miło się zwiedzało i bez problemów robiło zdjęcia (nikt nie wchodził w kadr); jednak już godzinę później zrobiło się tłoczno zarówno na strówce jak i stała gigantyczna kolejka do parkingu ( o upale nie wspominam ;))
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 20.02.2009 15:37

ines napisał(a):Dubrownik warto rozłożyć na dwa dni, choć większość osób przerabia go w dzień :)

Na dwa dni to jak ma się kwaterę blisko.
Ines, ja mam plan spędzić nockę w Dubrovniku. Wynająć na dobę pokój w hotelu i może auto będzie też miało parking zapewniony i darmowy.
Chciałbym nocą pochodzić po uliczkach Dubrovnika. Z pewnością uliczki są przepięknie oświetlone. Jak w samym mieście jest ciężko o nocleg, to gdzie byś polecała się zatrzymać, by z buta dojść do Perły? :?

Skorzystał ktoś kiedyś z takiego rozwiązania?
Ostatnio edytowano 20.02.2009 16:12 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
holm
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) holm » 20.02.2009 15:57

guzzi napisał(a):Na czym skupić się w Splicie (czy tylko na pałacu Dioklecjana?)Pozdr.

Pałac Dioklecjana koniecznie, ale zachęcam też do zwiedzenie Solinu (ruiny rzymskiego miasta Salona) - warto zobaczyć.
Ostatnio edytowano 23.02.2009 09:47 przez holm, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Zwiedzanie Splitu i Dubrownika
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone