Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zima stulecia w Edynburgu czyli WOŚP 2010

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.11.2012 15:30

ziutt napisał(a):Poczekam do następnej strony i dodaje kolejne zdjęcia-tym razem z koncertu :)


No to wal śmiało - na co czekasz?

:papa:
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 13.11.2012 15:57

Zabieram się do roboty :)
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 13.11.2012 15:59

Proszę bardzo!:)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 13.11.2012 16:40

Na dobry początek relacji z koncertu pokaże umiejscowienia HMV Picture House na mapie Edynburga.
Jak się później okazało w trakcie naszego pobytu poruszaliśmy się niedaleko Zamku.

Na środku zdjęcia,tereny zielone to Zamek i jego okolice a literką A zaznaczono miejsce koncertu

Obrazek


Teraz HMV od frontu

Obrazek

Kolej na zdjęcia ze środka HMV


Barek górny


Obrazek


Barek dolny


Obrazek


No i teraz najważniejsze zdjęcia czyli scena

Widok z balkonu

Obrazek


Nasze miejsce pracy czyli stoły-ten po lewej,z małym monitorkiem to mój-Avolites Pearl Expert


Obrazek


No i na koniec tego małego wstępu widok ze sceny


Obrazek


CDN
evil
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) evil » 13.11.2012 16:59

Extra !!! Wreszcie się doczekałem ciągu dalszego ... Zacne barki :mrgreen:
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 15.11.2012 22:18

Przechodzimy do celu naszego wyjazdu czyli koncertu w ramach WOŚP w Edynburgu.
Koncertu bardzo udanego,choć nie bez przygód.Okazało się bowiem przed samym koncertem że kolega od wizualizacji niezbyt dobrze się czuje-wylądował w szpitalu gdzie mu powiedziano żeby przystopował z whisky :)
Reszta czuła się dobrze więc zaczęły się przygotowania.

Tak przygotowywali się chłopcy - a może dziewczyny z zespołu :)


Obrazek


A przeszkadzał im ten jegomość :)


Obrazek


A autor relacji po zaprogramowaniu świateł ogląda w co się przebrały koleżanki,sorry koledzy z zespołu :)


Obrazek


Nastała pora koncertu-do roboty!


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


A teraz kilka zdjęć z miejsc gdzie nie każdy może podczas koncertu wejść :)


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


I żeby nie było-byliśmy w pracy :)


Obrazek


Obrazek


Obrazek

CDN
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.11.2012 09:18

ziutt napisał(a):A przeszkadzał im ten jegomość :)


Oooooo, Konjo.
:lol:
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 20.11.2012 12:38

No to nadszedł czas na ostatni odcinek mojej relacji z Edynburga.
Po bardzo udanym koncercie i niemniej udanym afterparty wyszliśmy po raz ostatni podczas tego wyjazdu pospacerować po mieście.Ja zaopiekowałem się kolegą,który w dniu koncertu miał problemy zdrowotne.
No to idziemy.Obraliśmy kierunek na Princes Street.Stamtąd będziemy mieli widok na większość atrakcji Edynburga.

Troche się z kolegą zagadałem i dopiero na Princes Street zacząłem cykać zdjęcia :)

Obrazek

Obrazek

Na obu powyższych zdjęciach dominuje Scott Monument ale jest też mała ciekawostka.Widoczna na obu zdjęciach trójkątna tablica z napisem Princes Mall pokazuje wejście do.....tak-do centrum handlowego,które można łatwo przegapić bo znajduje się od poziomu ulicy w dół :)


Kolejne zdjęcia to Calton Hill z Nelson Monument(wieża z krzyżem) oraz National Monument of Scotland,który wygląda jak starożytne ruiny.

Obrazek

Obrazek


A tego Pana widziałem kiedyś w telewizji :)

Obrazek

Oczywiście chodzi mi o grajka-stoi przy Waverley Bridge od strony Princes Street

Obrazek

Idziemy dalej i mijamy Royal Scottish Academy na dachu której widzimy rzeźbe Królowej Victorii która panowała przez 63 lata, 7 miesięcy i 2 dni, najdłużej ze wszystkich brytyjskich monarchów.

Obrazek

Doszliśmy do miejsca z którego był fajny widok na Zamek więc poprosiłem kolegę o pare zdjęć :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na sam koniec kilka zdjęć z ulicy Elm Row,z okolic pizzerii Avanti gdzie się stołowaliśmy.Prowadzona przez polaków.Można tam bardzo smacznie zjeść i to nie tylko pizze ale także typowo polskie potrawy.Nam bardzo smakowało więc polecam!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I już miałem pisać że Street View troche rozkraczyło koła samochodów z ostatniego zdjęcia gdy nagle zasilacz mojego laptopa wyzionął ducha.Szybko zapisywałem to co napisałem bo przecież szkoda roboty.
Więc te słowa pisze dzień po tym kiedy tak naprawde miały być napisane.
Wymyśliłem sobie mowę końcową na zakończenie tej relacji ale szlag ją trafił przez ten zasilacz.A miało być tak pięknie :)
Więc żeby dokończyć ostatnią część relacji zaraz po otwarciu sklepu w którym kupiłem zasilacz udałem się do niego celem reklamacji.Z reklamacją jakoś poszło,dostałem nowy zasilacz-jak widać działa :)
Ale podczas powrotu miałbym solidnego dzwona z ....Trabantem.Tak sobie myśle że gdyby nie troche refleksu i szczęścia-pusty przeciwległy pas jezdni-to mógłbym relacje chyba ze szpitala kończyć.
Taka mała dygresja życiowa na koniec.

Mam nadzieje że tym forumowiczom którzy mnie tu odwiedzali podobała się relacja z szarego Edynburga.Niestety pora roku trochę mi zepsuła zdjęcia-ale co tam,mam nadzieję że jeszcze tam wrócimy :)
Pozdrawiam i zabieram się za dokończenie a w zasadzie za początek relacji ze stanów bo zacząłem od końca.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.11.2012 22:28

Zmarzłem tu trochę ale co tam...

;)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 20.11.2012 23:16

Jacek S napisał(a):Zmarzłem tu trochę ale co tam...

;)


Przepraszam :)
Następnym razem poprosze o wyjazd w lato :)
Poprzednia strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom



cron
Zima stulecia w Edynburgu czyli WOŚP 2010 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone