Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 07.08.2017 13:00

Ja jechałem 17 lipca w drodze dpo Albanii i 2 sierpnia na powrocie. Droga wąska ale większych dziur nie ma, najgorsze odcinki naprawiaone.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.08.2017 08:05

^^
"Przejedź" sobie nią na GSV, wszystko widać. Ja będę jechał w weekend, to zobaczę i dam znać (może :D).

Drodzy miejscowi, przypomnijcie, proszę, gdzie przed granicą w Zwardoniu można (i warto) zatankować?
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 10.08.2017 08:21

Marsallah napisał(a):^^
"Przejedź" sobie nią na GSV, wszystko widać. Ja będę jechał w weekend, to zobaczę i dam znać (może :D).

Drodzy miejscowi, przypomnijcie, proszę, gdzie przed granicą w Zwardoniu można (i warto) zatankować?

Możesz zjechać na Żywiec i zaraz po prawej masz Shell-a, lub w Węgierskiej Górce po lewej Orlen.
P.S.
Napisz później jakie wrażenia z jazdy nową drogą :)
tomi_weber
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi_weber » 10.08.2017 08:31

Marsallah napisał(a):^^
"Przejedź" sobie nią na GSV, wszystko widać. Ja będę jechał w weekend, to zobaczę i dam znać (może :D).

Drodzy miejscowi, przypomnijcie, proszę, gdzie przed granicą w Zwardoniu można (i warto) zatankować?


W Zwardoniu zaraz przed granicą jest stacja Moya, ceny i tak niższe niż u sąsiadów więc opłaca się dotankować.
http://moyastacja.pl/stacja/119.html
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 10.08.2017 08:53

Pomiędzy Węgierską Górką a Milówką, w Ciścu jest stacja Slovnaft.
Krzysiek
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.08.2017 10:55

Dzięki wszystkim za odp. - będę miał wybór :D

papse napisał(a):Napisz później jakie wrażenia z jazdy nową drogą :)


Chodzi Ci o słowacką drogę do Świerczynowca? Nie wiem, czy będę nią jechał, planuję obadać trasę przez Oszczadnicę, co wymusza jazdę starą drogą.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 10.08.2017 14:17

Marsallah napisał(a):Wszedłem sobie na mapy google (tak, wiem, bezgranicznie nie ufajmy) i pokazuje zatwardzenia (czerwono) w rejonie Czadcy, na odcinku ze Świerczynowca. A w ogóle, jak podałem trasę ze Skalite do Żyliny, to sam mi sugerował jechać przez Oszczadnicę (59 min.) zamiast przez Czadcę (1h18 min.).

Ponieważ wujek google nie ma wpisanej nowej drogi więc wylicza w tej samej klasie najkrótszą drogę tzn. nie zawsze najlepszą czy szybszą.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 10.08.2017 15:34

Navi na Androida Here We Go ma j ż nową trasę do Svrcinovca. Jest tez przerywana obwodnica Żyliny.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 21.08.2017 14:52

Sobota (5 sierpnia), godzina 9-10 przez Czadcę na południe. Żadnych problemów z cieżarówkami, bardziej uciążliwe były samochodu na polskich blachach, które zarówno w mieście jak i na odcinku do Żyliny jechały grubo poniżej dozwolonej prędkości, jakby się bały, że ich policja słowacka zje żywcem.

Powrót wczoraj, niedziela, godzina 20.45. Żadnych problemów.

A nowy odcinek ekspresówki (bo statusu autostrady jeszcze nie ma) całkiem ładny, tylko zastanawiam się po kiego grzyba znaki z ograniczeniem do 100 km/h średnio co pół-kilometr? Mieli nadmiar? No i punkt sprzedaży słowackich winiet na pasie w kierunku Zwardonia, a nie odwrotnie. Jadąc od polskiej granicy nie można na niego wjechać, natomiast w drugą stronę to chyba niepotrzebny, bo po co komu kupować winietkę wyjeżdżając ze Słowacji??
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 21.08.2017 18:04

Wyjeżdżając z PL jest punkt sprzedaży winiet tuż za granicą, na pierwszym parkingu.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 21.08.2017 22:03

aha, racja, jest. No to w takim razie pozostaje zagadka, czemu zorganizowali go w drugą stronę?...
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 22.08.2017 11:10

Czy ten punkt sprzedaży jest otwarty całodobowo?
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 22.08.2017 13:15

Raczej tak. To chyba automat.
bajprzeznet
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 15.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bajprzeznet » 24.08.2017 20:48

Dobrze rozumiem że nowy odcinek D3 jest już płatny od granicy z Polską i na pierwszym parkingu należy zakupić winietkę?
I Czy ktoś się orientuje jak po jej otwarciu zwiekszył się ruch tranzytowy ? Czy np oszczędności z nowego odcinka nic nie dadzą przez korki np. w Węgierskiej górce?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.08.2017 20:54

bajprzeznet napisał(a):Dobrze rozumiem że nowy odcinek D3 jest już płatny od granicy z Polską i na pierwszym parkingu należy zakupić winietkę?
I Czy ktoś się orientuje jak po jej otwarciu zwiekszył się ruch tranzytowy ? Czy np oszczędności z nowego odcinka nic nie dadzą przez korki np. w Węgierskiej górce?


Korki w Węgierskiej są, ale przez remonty dróg. Parędziesiąt minut tam straciłem w powrotnej drodze na mijankach. To naprawdę głupi pomysł żeby robić to w sezonie turystycznym kiedy ruch jest tam wzmożony.
Również był korek za Czadcą /w której spokojnie/ w kierunku Żyliny na ok. 2 kilometry chyba w Kysucké Nové Mesto. To było tuż po południu w piątek.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone