Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 08.07.2017 17:15

19Gumis20 napisał(a):
Marsallah napisał(a):^^ Nie ma, ale są dwa warianty włączenia się w ruch na E75 - jeśli na rondzie tuż przed E75 pojedziesz prosto, to faktycznie będziesz miał ciężko. Ale można tam dać w lewo i potem przejechać pod drogą E75, skręcić tuż za nią w równoległą (lewo/prawo) i się włączyć w E75, skręcając w prawo. Spójrz na mapę.

Wydaje mi się, że jedynie można się włączyć w E75 skręcając za mostem w lewo i jadąc aż do Krásno nad Kysucou i tam na "ślimaku" można się dopiero włączyć.
Tak jak napisałeś, albo jak ja to zrozumiałem, że skręcając w prawo za mostem można się włączyć w E75 ale tam później jest zakaz skrętu w prawo i tym samym wjazdu na E75, więc równie dobrze by można na rondzie pojechać prosto i włączyć się w lewo w E75 bo też jest zakaz. Jak coś pokręciłem to sorki ale sprawdzam wszystkie możliwości "ludzikiem" google :wink:


Tak należy jechać i będzie wszystko zgodne z prawem https://goo.gl/maps/LmxikGT89DG2
szybbkki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szybbkki » 09.07.2017 23:49

Witam. Czy jadac przez CADCA w piatek w godzinach dopoludniowych mozna spodziewac sie korka? Planuje droge na sierpien i zastanawiam sie czy jechac Zwardon-D3-Svrcinovec a pozniej Cadca-Zylina czy Zwardon-Oscadnica-Zylina. W drugim przypadku droga jest o 7 km krotsza. Bede wdzieczny za pomoc. Pozdr. M.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1976
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 10.07.2017 11:05

W piątek korek jest bardzo prawdopodobny. Ja będę jechał tam w sobotę w godzinach 9-10 i też mam zagwozdkę, ale chyba wybiorę przez Oscadnicę.
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 10.07.2017 14:19

szybbkki napisał(a):Witam. Czy jadac przez CADCA w piatek w godzinach dopoludniowych mozna spodziewac sie korka? Planuje droge na sierpien i zastanawiam sie czy jechac Zwardon-D3-Svrcinovec a pozniej Cadca-Zylina czy Zwardon-Oscadnica-Zylina. W drugim przypadku droga jest o 7 km krotsza. Bede wdzieczny za pomoc. Pozdr. M.

Dużo może się zmienić po 16.07 oczywiście na lepsze. Gdzieś wcześniej było napisane, że korek ten spowodowany jest remontem mostu i cały objazd prowadzi właśnie przez tę miejscowość. A na ww. datę zaplanowany jest koniec remontu tego mostu.
szybbkki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szybbkki » 10.07.2017 15:05

Dziekuje za odp. Gdzie mozna sprawdzic poziom zaawansowania/ukonczenia prac? M.
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 10.07.2017 17:22

szybbkki napisał(a):Dziekuje za odp. Gdzie mozna sprawdzic poziom zaawansowania/ukonczenia prac? M.

No dobra. Tylko nie proś abym tłumaczył :D http://www.zjazdnost.sk/situation/view. ... 3c231871a2
A tu masz aktualną mapę z pracami: http://www.zjazdnost.sk/map/view.html
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 10.07.2017 23:00

Super:-) dobra wiadomość, "lecę " 23-go tj. niedziela. Pozdrav :papa:
szybbkki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szybbkki » 10.07.2017 23:30

tolek1 napisał(a):
szybbkki napisał(a):Dziekuje za odp. Gdzie mozna sprawdzic poziom zaawansowania/ukonczenia prac? M.

No dobra. Tylko nie proś abym tłumaczył :D http://www.zjazdnost.sk/situation/view. ... 3c231871a2
A tu masz aktualną mapę z pracami: http://www.zjazdnost.sk/map/view.html


Dzieki - na szczescie jezyk slowacki jest podobny do polskiego wiec prosic nie bede ;-). Linki sa bardzo pomocne! Pozdr. M.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 11.07.2017 00:24

papse napisał(a):Wszędzie piszą o rychłym oddaniu odcinka D3 ze Skalite do Świerczynowca czy to samo dotyczy odcinka Skalite - Zwadroń?
Czy do Zwadronia został oddany wcześniej?


Do tej pory droga szybkiego ruchu kończyła się w Zwardoniu (dokładnie na granicy) (S1), teraz od granicy masz nowy odcinek o którym piszemy. Zwardoń i Skalite to sąsiednie wioski. Jest więc ciągłość aż do Świerczynowca.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 11.07.2017 09:36

Hercklekot napisał(a):
papse napisał(a):Wszędzie piszą o rychłym oddaniu odcinka D3 ze Skalite do Świerczynowca czy to samo dotyczy odcinka Skalite - Zwadroń?
Czy do Zwadronia został oddany wcześniej?


Do tej pory droga szybkiego ruchu kończyła się w Zwardoniu (dokładnie na granicy) (S1), teraz od granicy masz nowy odcinek o którym piszemy. Zwardoń i Skalite to sąsiednie wioski. Jest więc ciągłość aż do Świerczynowca.

I to jest świetna wiadomość :)
dzięki
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 18.07.2017 07:50

Wygląda na to, że remont mostu w Cadcy zakończony.
Obrazek
Czy ktoś może to potwierdzić "organoleptycznie", czy tak rzeczywiście jest i ruch jest w tej miejscowości płynniejszy?
tomi_weber
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi_weber » 18.07.2017 07:56

Też mi się tak wydaje, bo wchodząc na link:
Kod: Zaznacz cały
Requested resource 'tti::situation::ee800183-a52d-4e54-bc34-393c231871a2' not found on this server.
slams
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) slams » 18.07.2017 10:41

Odnośnie tego remontowanego mostu w Cadcy to w którym on jest miejscu?
W ciągu drogi nr 11 na mapie nie widzę żadnego.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 18.07.2017 19:18

Pudelek napisał(a):W piątek korek jest bardzo prawdopodobny. Ja będę jechał tam w sobotę w godzinach 9-10 i też mam zagwozdkę, ale chyba wybiorę przez Oscadnicę.

Wracałem w sobotę w tych godzinach. Zero korka w obie strony.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.07.2017 08:11

Tak dalej rozkminiam sobie wyjazd do Chorwacji i nie mogę się zdecydować...

Będę jechał w sobotę, a więc ruch ciężarowy powinien być mniejszy.

Jadąc DK-1 od Siewierza mogę jechać:

1. S1 -> A1 -> (Żory) 81 -> Skoczów -> S52 (Cieszyn) i dalej przez Trzyniec do Świerczynowca i Czadcy -> Żylina
ALBO
2. S1 -> A1 -> (Żory) 81 -> Skoczów -> S52 (Bielsko-Biała) -> S1 Zwardoń -> nowa słowacka 12 -> do Świerczynowca i Czadcy -> Żylina

A może, wybierając drogę przez Zwardoń, od Siewierza skierować się obwodnicą nie w kierunku A1, tylko na Dąbrowę Górniczą i Mysłowice i dołączyć do DK-1 w Tychach i lecieć dalej na B-B? Albo może w ogóle nie zjeżdżać na obwodnicę i pomknąć w Podwarpiu prosto przez Sosnowiec i Katowice na Tychy?

Pytanie również: czy ze słowackiej 12 jest zjazd na Oszczadnicę? El guapo wrzucał co prawda filmik z przejazdu, ale jest przyspieszony i nijak nie idzie spauzować go, żeby odczytać tablice. Aha, z GSV wynika, że w Skalitem nie ma drogowskazu kierującego na Oszczadnicę, czy to się może zmieniło?

Ja wiem, sprawa jest trywialna, bo jadę w sobotę, więc i tak powinien być luz. Ale z czystej ciekawości pytam :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone